Bēgļu kvotas

 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Brīnos ,ka nav šādas tēmas.
Droši vien esat ziņas lasījušas vai klausijušās un nav jāstāsta visas detaļas.
Jūsuprāt Latvijai ir jāuzņem bēgļi?
Ja ir- cik?
Ja nav-kāpēc?
14.05.2015 23:30 |
 
10 gadi
Reitings 4050
Reģ: 02.01.2011
Missss
esmu lasījusi un gana daudz.
Man nav iebildumu, ja šī palīdzība tiešām tiek sniegta sievietēm,bērniem.

Bet tas, ka te beibes sajūsminās, ka drīzumā LV ieplūdīs tumši džeki ar ****** ******, nu aiziet, lai jau, nepaies ne 100 gadi, kad tādi te visu būs pārņēmuši.
15.05.2015 16:25 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Pusotru gadu esmu nodzīvojusi migrantu rajonā. Neviens man pirkstiņu nepiedūra, ne reizes nepiesējās.
Reiz viena tumšādaina sieviete naudu nepamanīja izslīdam. Paņemu banknoti, noķeru viņu un atdevu, a šī ne par ko negrib ņemt, visu maku pārskaitīja vai tiesām tā ir viņas banknote.
15.05.2015 16:27 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Začeits - nez, es kaut kā nemanīju, ka tās, kuras ir bēgļu pusē kaut reizi kko ieminetos par bēgļiem vīriešiem un viņu **** **** (lai ko tu arī ar to domāji).

Tā kā, tie veči un viņu **** **** jau interesē tikai lielās bēgļu nīdējas!!!
15.05.2015 16:28 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Ne velti tomēr saka, ka tematus saistībā ar politiku, kultūru vai reliģiju tomēr labāk neaiztikt…

Lai vai kā, es palieku neitrālā moderatora lomā, bet precizēšu pāris lietas, lai kliedētu tuvredzību:

1) "Lielākā daļa teroristu ir imigranti/bēgļi/musulmaņi/utml" un "lielākā imigrantu/bēgļu/musulmaņu/utml daļa ir teroristi" ir divi pilnīgi nesaistāmi apgalvojumi. Ja pirmais kaut kādā mērā varētu atbilst patiesībai, tad otrais ir akls atvasinājums.

2) Nekas nav melns vai balts – visur ir kāda no neskaitāmajām pelēka nokrāsām, tādēļ arguments, ka naids pret rietumiem nācis pēc pašu uzprasīšanās, patiesībā nav pilnīgi aplams, nebūt nē. Došu divus piemērus. Acīmredzamākajam vajadzētu būt Irānai – ASV, kas ir demokrātiska valsts, ielika pie varas monarhu, kurš atklāti izzaga valsti, par ko ASV saņēma brīvu pieeju Persijas līcim. Un otrais ir Saūda Arābija – ASV izveidoja aliansi, aizbildinoties, ka nodrošina stabilitāti, bet par kādu stabilitāti tur gāja runa? Viss, ko tā izdarīja, ir novērsa potenciālu pilsoņu karu, kas tādējādi ļāva pie varas esošajai ģimenei uzturēt savu hedonisko dzīvesveidu un filtrēt kontus offšoros – plika kazuistika (paņemiet vārdnīcu), nekas vairāk. Cik vēsture ir rādījusi - sacelšanās sabiedrībai ik pa laikam ir nepieciešama (laba lasāmviela šajā sakarā ir Joseph Tainter grāmata par complexity)

3) Integrācija nekad nav viegls process un kvotu iedalījums ir sava veida komplekss vienādojums. Redziet, starpība starp sarežģītu un kompleksu situāciju ir tāda, ka kompleksai ir neizmērāmas (vai ārkārtīgi grūti izmērāmas) savstarpēju faktoru atkarības. Iztēlojaties sugu izmiršanu – mākslīgi noņemot vienu konkrētu sugu, mēs izjauktu dabisko barības ķēdi (medītājs sāktu mirt badā, medījums sāktu nekontrolēti izplatīties), tādējādi radot komplikācijas un neizmērāmus blakus efektus. Šeit ir tas pats – matemātiski šis ir tā sauktais haosa modelis, kur, pateicoties iterācijām, pat pāris bēgļu ievešana šodien var nozīmēt radikālas izmaiņas pēc gadiem 100, 200.. Respektīvi, mums nav ne jausmas, pie kā tas var novest.

Kopumā gan, mani šis temats neinteresē, vismaz ne tā ietekmēšana, jo ne no manis tas atkarīgs. Arī to pabalstu man viņiem nav žēl – tās ir kapeikas salīdzinot ar interesantajiem uzcenojumiem valsts iepirkumu konkursos (cik nu tos var saukt par konkursiem…). Bet apzinos, ka visu jāizskata relatīvā kontekstā – iebrauks bēgļi, būs lēts darba spēks, pieprasījums pēc iespējas integrēties pārējā Eiropā, valsts konkursi šo bēgļu izglītošanas nolūkam utml. Nebūs bēgļu – būs papildu pieprasījums pēc melnā tirgus (papīri, transportēšanas infrastruktūra utml.). Tāpēc lasiet visu starp rindām un atcerieties, ka tiem augšā negribas neko vairāk kā Jūsu negācijas forumos.
15.05.2015 16:29 |
 
10 gadi
Reitings 4050
Reģ: 02.01.2011
Misss
Neinteresē, bet cik lasīts par tiem bēgļu pārbraucieniem, lielu daļu sastāda tieši vīrieši. OK, es netaisos apstrīdēt tavu viedokli, ja gribi, lai ir tie bēgļi, priecājies par viņiem :)
15.05.2015 16:32 |
 
Reitings 332
Reģ: 07.04.2015
Pusotru gadu esmu nodzīvojusi migrantu rajonā. Neviens man pirkstiņu nepiedūra, ne reizes nepiesējās.

Nu tad dzīvo tur un priecājies, šeit vairakumam tādus rajonus nevajag :-D

Nebūsim naivi no tām valstīm ar laivām nebrauc ārsti un inženieri, bet gan zemā slāņa cilvēki (kas ir spējuši savākt naudu) pa brīvu jau viņus neviens neved.
15.05.2015 16:34 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Manuprāt, šeit viedokļi ir sadalīti starp tiem, kuri dzīvo kāda valstī, kur bēgļu un imigrāntu ir daudz un starp tiem, kuri dzīvoja tikai Latvijā.
No vienas puses, bēgus tiešam ir ļoti žēl, un brauc viņi Rietumos ne no labas dzīves. Tas būtu cilvēciski cilvēkiem palīdzēt.
No otras puses, vai viņi tiešam integrēsies? Vācijā liela daļa neintegrējas un pat minimāli valodu nemācās. Zviedrijā viņi veido tādas kā kopienes, kur ir cilvēki, kuri meģina integrēties un strādāt (tie "met kopēja katlā kādu naudas summu ik mēnesi" un tie, kuri tikai pārtiek uz to citu cilvēku naudu, paši neko nedarot.

Un es tiešam ļoti šaubos, ka latvieši ir tāda toleranta tauta, kura pacietis bēgļus. Ka jau šeit teica, jūs nevarāt ciest cilvēkus, kuri šēit piedzima, kuri runa latviski (neticēsiet, bet vairākums krievu jauniešu zin latviešu valodu un runa), bet viņiem tikai nepaveicas, ka kadreiz vecāki aizbrauca uz tādu valsts, ka Latvijā. Un daudzas no jums smējas, sežot šeit forumā, par citu cilvēku kļūdām, uz ielas - par citu cilvēku akcentu. Un cik daudz var apgūt pa 1 gadu, lai pēc tam atrastu darbu? Mums pat sētniekam, ja nemaldos, B2 prāsa (varu kļūdīties).

Un runājot par to, ka pēc gada viņus izsūtīs atpakļ, ja viņi neatradīs darbu - kurš to darīs? Bēgļim vieglāk bū Latvijā sakrāt naudu, un pēc tam ar auto aizbraukt uz citu valsti, kur ir šo nāciju pārstāvju kopienes. Vai nu kurš viņus izsūtīs, jo tas taču ir nehumāni.

Pieņēmt bēgļus - tas ir humāni, bet vai mēs esam tam gatavi (ekonomiski un emocionāli?)
15.05.2015 16:44 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Tas ir paradoksāli, bet jo augstāks dzīves līmenis būs valstī jo vairāk būs to kas gribēs dzīvot uz tā nepakustinot ne pirksta.
Daudziem Latviešiem bija normāli padzīvot UK vai citur un saņemt labu pabalstu. Tas viss šķita pats par sevi saprotams, ja dzīves līmenis augsts, tad uz tā var iedzīvoties.

Salīdzinājumā ar daudzām āfrikas valstīm LV arī ir normāls dzīves līmenis kur var normāli dzīvot.
Nebūs tā ka uzceļot dzīves labklājību tikai paši varēs baudīt tās augļus. Nekādas aizsardzības nepalīdzēs. Var kaut mūri celt apkārt, tāpat emigranti salīdīs pa visām spraugām.
15.05.2015 21:31 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, būtu jāšķiro, kurus uzņemt, kurus nē. Piemēram, tos islāmistus, kas kristiešus pār bortu metuši, uzreiz vajag deportēt. Negribu nemaz domāt, ko viņi Eiropā sastrādās, ja pat nāves bailēs spēj kādu pār bortu mest...
15.05.2015 22:49 |
 
Reitings 998
Reģ: 08.04.2015
Uzskatu, ka nē.
Tas butu liels slogs jau tā vājajam budžetam.

Skatoties ilgtermiņā. Viņi noteikti nedosies prom. Paliks te, kam mums ir vajadzīgi neizglītoti cilvēki?
Strādās, varbūt, zemus darbus, ja nē, tad no pabalstiem. Noteikti pieaugs noziegumu skaits. Saražos te bērnus un sāksies jautrība.
15.05.2015 22:57 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Alexxa, tikko kartigi izlasiju tavu komentaru teroristu sakara!
Tu vispar aptver ko raksti?! Visi lidzsinejie terorakti Francija, Belgija un ari Vacija ir organizeti ar Islamic State tikla atzaru! Ka tu vispar vari muti atvert un kaut ko teikt, ka "baltie" pasi vainigi?! Tie cilveki tiek saverveti un viniem izskalo smadzenes, ka ari vienkarsi piedava naudu- visprastaka uzpirksana mazizglitotie pratiniem un pilnigi vienalga, kada viniem adas krasa! Izglitotais procents, kas tiesam ienist kristiesus ,no siem cilvekiem ir loti neliels, tie fanatiki. Parejie gluzi vienkarsi tiek , ka jau mineju, uzpirkti un apstradati, jo ir sabiedribas pabiras un ar pabiram ir loti viegli manipulet.

Nesen gusta tika sanemti japanu kilnieki un par vinu izpirksanu tika pieparasiti laikam 200miljoni. Kada te religija, kultura un taisniba?! Visprastaka izspiesana! Neba to maca Korans! Sadi vilveki un organizacijas ir gluzi vienkarsi likvidejamas. Viss.
Tu sedi Latvija, drosiba un runa par realitati, par kuru neko nezini. Kad saks Rigas stacija bumbas likt, teiksi , ka latviesi pasi vainigi?! Eiropa militari vispar ir izsmiekls, mums pat istas armijas nav , jo militarajai aizsardzibai tiek atveletas parak niecigas summas.
Katra zina, nelabi palika izlasot tavu komentaru, kura tu netiesi velies attaisnot teroraktus.
15.05.2015 23:23 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ka tu vispar vari muti atvert un kaut ko teikt, ka "baltie" pasi vainigi?

Papēti to, par ko Islamic State cepās. Un ar ko tas sākās. Kā viņi radās un kāda ir tā ideoloģija?
Tas, ka šodien ir tā, kā ir, jā, šodien tie ir viņi, kas dara to, ko dara, bet kāpēc?
Nav dūmu bez uguns un man žēl, ka tā ir noticis. Man ir savi uzskati par šo visu. Tas, ka šo teroristu rindās ir fanāti un algotņi, tur es Tev nevaru nepiekrist.
Katra zina, nelabi palika izlasot tavu komentaru, kura tu netiesi velies attaisnot teroraktus.

Es neattaisnoju teroraktus, es skaidroju to, ka teroristi ir abās pusēs. Tas, ko ASV un NATO dara ar šīm valstīm, ir tāds pats terorisms, kādu viņi izved pret mums. Un tas ir nepareizi no abām pusēm. Bet vainot tikai vienu pusi ir šaurpierība.
15.05.2015 23:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Gandrīz neticas, ka šos vārdus raksta viens un tas pats cilvēks :D :D :D
Katra zina, nelabi palika izlasot tavu komentaru, kura tu netiesi velies attaisnot teroraktus.

Nesen noslika viens no beglu kugiem ar 800 pasazieriem, kas bega uz Eiropu. Un man nebija zel- lai cik nehumani tas neizklausitos.
16.05.2015 00:33 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Zīmīgi, ka pirms NATO iebrukuma Irākā 2003 nekādas Al Qaedas tur nebija. (t) Nebija arī teroraktu kaimiņvalstīs, konkrēti Pakistanā kur pirms laiciņa teroristi skola nošāva ap 130 bērniem.
Ķīnai nebija nekādu problēmu ar musulmaņu terorismu un ekstrēmismu.

Islamic State uzvaras gājiens sakas pec arābu pavasara un kara Sīrijā un Libijā. Diez kurš bija tas kas atbalstīja arābu pavasari un karu Sīrija un Lībijā? (t)

Dzīvoja viņi tur zem savu diktatoru varas un nevienu neaiztika. Neviens nenoliegs cilvektiesību pārkāpumus, bet tie diktatori šīs valstis spēja saturēt kopā un uzturēt zināmu kārtību un pārticības līmeni. Un tagad kas tur darās pec mēģinājumiem demokrātiju ieviest? Karš un haoss. Nedomājiet ka tas ietekme tikai konkrētās valstis, visas kaimiņvalstis no tā cieš, pat Eiropa jūt fiziskas sekas- bēgļi ar kuriem netiek galā un nezina kur likt.

Nevajadzēja meginat ievest savu kārtību Afganistāna, Irākā, Pakistānā, Sīrija, Lībijā, Ēģiptē, Somālija, Sudānā, Jemenā un nebutu Eiropai, ZAmerikai un Austrālijai terorisma problemas. Paši vainīgi, nebija tur ko līst. Lai nolādēti visi kuri tur bāzās demokrātiju ieviest.

Daudz nav palicis un parādīsies viņiem kāds kolektīvais Hitlers kas apvienos reģionu aliancē. NATO būs labs iemesls vispār šīs valstis noslaucīt no zemes virsas.
16.05.2015 00:52 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
cormeum, uz tā kuģa varēja but kāds potenciālais terorists kā Tu nesaproti. Tā kuģa nogrimšana taču paglāba civilizēto Eiropu no barbaru barbariskajiem teroraktiem. Viņi taču ir totāli mežoņi kuri tikai pisties un spridzināt prot. Vini pat nav puscilveki bet zaraza kaut kada, buboņa mēris.
16.05.2015 00:56 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Ja, cormeum, viens un tas pats. Ir , protams, briesmigi, kad boja iet ari nevainigi cilveki, bet ka jau mineju- taja kugi bija ari teroristi ( nekur neteicu, ka vairuma, bet starp tiem, 800 - noteikti) . Un lai ka ari nebutu, Eiropa jau ir parpildita ar siem cilvekiem. Tas, ka jums kadai trapijusies jauki individi ( mani ieskaitot) nenozime, ka vesela kopiena ir kas labs un draudzigs. Pieredze rada, ka liela vairuma sie cilveki neintegrejas un nepienem rietumus, kadel jus to tik loti gribat noliegt?
Eiropa tiesi ar savu toleranci un liberalismu pedejo 20 gadu laika ir veicinajusi so cilveku speju sodien likt bumbas un saut uz visiem, kuri neatbalsta vinu uzskatus. Eiropiesi neviena valsti savu kulturu pedejo gadsimtu laika neuzspiez. Pedejie bija viduslaiki. Arabi gan to turpina darit , jo viniem tiek dota iespeja. Un jusu tik loti aizstavetie arabi karoja par teritorijam jau gadu simteniem atpakal. - to pasu Iranu, kura pieder persiesiem, Turciju utt. Papetiet pasas seit piesaukto vesturi.

Par IS- vinu ideologija ir naudas un varaskare , kas slepjas aiz religijas. Ir jabut loti stulbam, lai to nesaprastu.
16.05.2015 00:59 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Nu ja,ir mulkigi strideties ar cilvekiem, kuri ir loti attalinati no realitates un dzivo savu iedomu pasaule, jo par laimi Latvija vel pagaidam nekadu radikalo musulmanu kopienu nav. Vispar nekadu vera nemamu radikali atskirigu kulturu kopienu nav.

Starp citu, tiri zinasanai , esmu aci pret aci diskutejusi ar Sirijas Basara Al Asada gimenes locekli un virsnieku, ta ka pienemu, ka man tomer ir ticis neliels ieskats no iekspuses.
16.05.2015 01:06 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Par sho teemu ir daliitas juutas. No vienas puses saprotu tos, kuri beeg no turienes un buutu cilveeciigi vinjiem paliidzeet, jo dziivot kara un terorisma shausmaas ir briesmiigi. No otras puses, vinju starpaa ir arii tie, kuri dodaas uz citu valsti ar domu iekaartot tur mini-Islama valsti, vai veel sliktaak, perina teroraktus. Driizaak jautaajums ir taads - kas ir svariigaaks? Paglaabt tos cilveekus, kuri neatbalsta nemierus un dot vinjiem iespeeju dziivot normaali? Jebshu atteikt visiem beegljiem, lai pasargaatu savu valsti, tradiicijas un kultuuru?
16.05.2015 01:10 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
krista21, paldies. :-D Vismaz viena reala, saprata balss.
16.05.2015 01:11 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Cik naacies noveerot, tieshi prosituutaam vismazaak piemiit empaatija. Un ljoti izteikti vinjas neciesh musulmanjus. Laikam sakritiiba. (t)
16.05.2015 01:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits