Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nauda hobijam

 
Reitings 82
Reģ: 10.03.2015
Ko iesakat darīt šādā situācijā?

Dzīvoju kopā ar savu puisi... visus izdevumus saistībā ar dzīvokli dalam uz pusēm... pārtiku arī +- pērkam tik cik katrs noēdam... nu proporcionāli čeka izmaksas jau nedalam bet r''ekinot reizes kad katrs ejam un visu sapērkam...
Bet puisim ir nenormāli dārgs hobijs - kultūrists.... personīgi mani itkā neapmierina tas ka viņš savā hobijā sanāk ieliek ļoti lielu daļu savas algas... reāli pēc dzīvokļa apmaksas + ēdiens+ viņa sporta lietas + viņa personīgās lietas kā skuvekļi utt... viņam pāri paliek tikai siraugu mboliska summa....
Bet man pēc r''ekinu un tamlīdzīgu izdevumu apmaksas paliek pāri visai ievērojama summa... par kuru vēlētos teiksim vismaz 1x gadā aizbraukt ceļojumā - un ne jau viena bet ar draugu... bet problēma tajā ka draugam kam tādam reāli nauda nepietiek ... bet itkā pārmest viņam nevaru - pelna viņš labi un nebūtu pareizi pārmest ka viņš nodarbojas ar viņam tik kvēlu hobiju...
Lai es izmaksātu teiksim topašu ceļojumu abiem - tik bagāta arī nēesu... itkā aju var bet tad man to vius gadu būtu pašai jaiespringst finnasēs...
Isti nesaprotu ko lai dara... ko teikt puisim... itka jau anv ko viņam pārmest... viņa nauda utt... bet no otras puses kopējām lietām naudas no viān puses tikpatlā nav.. proatms uz kino 1x menesi varam aiziet bet ko lielaku nee.....
10.03.2015 11:04 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Veel viena, kura pielipusi viirishkjim un izklaajusies vinja priekshaa kaa paklaajinjsh 8-) Ja vien cilveekam nav hronisku slimiibu vai hormonaalos probleemu superiigu augumu var uztreneet ar visleetaako sporta zaales abonementu un var eest visparastaako paartiku. Te, redziet, kultuurists, varbuut kultuurismu vajag atstaat tiem, kuri var to aljauties, par savu dirsu augstaak leceejiem nevajadzeetu luukoties kultuurisma virzienaa. Un, jaa, vari neaizstaaveet,vins lec augstaak par savu dirsu, ja dziivotu viens, mitinaatos vienistabas hruschovkaa, paarvietotos ar vecu mazlitraazhas auto, bet buutu kultuurists, pirktu savus pulverus, ripas, super daargo paartiku utt. Marasms. Kurai normaalai sievietei tie muskulji bez smadzeneem vajadziigi (15 eiro atlikums meenesii par smadzenju klaatesamiibu neliecina)? Papildus ienaakumiem vareetu piestraadaat par striptiiza dejotaaju vai zhigalo pavecaakaam, turiigaam kundziiteem [:Qcool1ja Tu vinjam blakus nebuutu.

Par to potenciaalo beernu arii kaa slima mal vienu un to pashu, nu izvilks tas pabalsts izplaanotais liidz 2 gadiem un taalaak? Taalaak atdosiet beernunamaa vai arii beerns buus ar 15 eiro meenesii uzturams? Taalaak plaans izbeidzas. A varbuut beernu ar kultuurista pulveriem un shaibaam barosiet?

Celjojumaa vinja viena nevar aizbraukt, nu nebrauc, latvieshu cieteeja, seedi pielipusi pie sava kultuurista, ja taa ir laime, tikai, ja taa buutu laime, tad shii teema nebuutu tapusi. Vienkaarshi jaunkundze neveelas publiski atziit, ka viss taa kaa nav iisti laagaa, kad 90% komenteetaaju klupa virsuu.

Te nav jeegas kaut ko teikt vai ieteikt, tuuliit breeks pretargumentu. Nezinu, vai te kaadai veel ir kultuurists, bet zinu, ka daudzaam, tai skaitaa man, ir superiigi viirieshi, kas gan dziivesvietu apmaksaa, gan paartiku nopeerk, gan savus, gan sievietes hobijus apmaksaa, gan celjojumos ved. Un sievietes alga, ja taada ir, tad taa ir zekjubikseem. Bet Tu laikam nezini, kaa tas ir, kad viirietis speej nodroshinaat sievieti un gjimeni. Tu piederi pie taas kategorijas, kuri veikalaa pie kases uz puseem par pamperu paku maksaas.

P.S. Varbuut vistas jaasaak audzeet uz balkona? Buus shim svaiga vistas fileja katru dienu, varees ietaupiit uz paartiku.
8-)
P.P.S. Kad pienjemsies praataa, tad i sev hobiju atradiisi, i celjojumaa/shopingaa viena pati aizbrauksi utt. Bet, kameer praata nav, tikmeer dirneesi pie kultuurista pakaljas visu iespeejamo briivo laiku. 8-)
12.03.2015 18:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
par kadu bernu audzinasanau pa 15 eur tu runaa? vispar palasiji ko rakstu saaj sakaraa... ? - redzu ka nee.. ja pieteiksies berni nauda uz so laiku bus pat vairak neka tagad...


bērnu audzināšana arī pēc bērna kopšanas atvaļinājuma naudas saņemšanas beigām TURPINA maksāt naudu (un ar katru gadu vairāk). Tieši tajā 0-2 g periodā mierīgi var iztikt ar ne visai lieliem izdevumiem, daudz lielāki izdevumi sākas vēlāk - ja nav vietas valsts bērnudārzā, piemēram.

Ja tu līdz pirmajam bēbim nebūsi aizkāpusi karjerā līdz algai, ka varēsi atļauties viena pati vilkt bērna izmaksas, tad puisim gribi negribi nāksies izdevumus hobijam pārskatīt. JA tu skaidri zini, ka viņš to tajā brīdī izdarīs, tad es neredzu problēmu. Dzīvojat pagaidām kā ir!
12.03.2015 14:30 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
auto apkope + degviela ari iet uz abiem


Tas ir kaut kas interesants.. :-O Manam vīrietim arī ir autu bet nekad mūžā nēesmu devusi naudu degvielai.. ta vienmēr ir ielieta un uz viņa rēķina... Man Šoks :-D


Tu pati pārmet, ka citas nelasu šo balagānu 10 lpp garumā, bet pati nespēj vienu komentāru izlasīt! Piedod, ka tik skarbi, bet te pat nav jēga ar tevi runāt, jo tu esi ieciklējusies uz to kā viņu aizstāvēt un viss ko tu darīsi būs nepareizi! ..


+++ tieši Tā!!!
11.03.2015 18:28 |
 
Reitings 492
Reģ: 29.11.2009
Tu pati pārmet, ka citas nelasu šo balagānu 10 lpp garumā, bet pati nespēj vienu komentāru izlasīt! Piedod, ka tik skarbi, bet te pat nav jēga ar tevi runāt, jo tu esi ieciklējusies uz to kā viņu aizstāvēt un viss ko tu darīsi būs nepareizi! ..

Es iepriekšējā komentārā neteicu, ka viņam no kaut kā jāatsakās, bet jāmeklē kompromisi, lai abi cilvēki attiecībās būtu laimīgi. Bet tu jau acīmredzot esi, piedod, kļūdījos!
11.03.2015 13:44 |
 
Reitings 82
Reģ: 10.03.2015
oga
Tikpat labi vins var teikt kapec neciena vinju .. ka vinam jaatsakas no hobija manas velmes vaardaa... tikpat labi vins var teikt celojums svarigaks par vinu pasu..


CariDee
Ir auto.. viena komentā minēju... u auto apkope + degviela ari iet uz abiem
11.03.2015 13:33 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Autore, neieteiktu tev cerēt uz to, ka pēc bērna piedzimšanas naudas būs vairāk. Tā dzīvē nenotiek!
Ja tagad kko nevarat atļauties, tad noteikti nevarēsiet atļauties pēc bērna piedzimšanas, ja vien abi kko nopietni nemainīsiet savā dzīvē, sākot jau ar domāšanu.

P.S. un vispār nesaprotu tik vieglprātīgu domāšanu. Labi, ir dzīvolkis, bet arī tas ar laiku noveco, ir lietas, kas jāmaina. Ja būs jums mazais, tad dzīvoklis jāiekārto, lai tas būtu drošs mazulim. Tāpat būs gultiņa, rati un visādas apkopšanas preces nepieciešamas. Un bērni slimo un līdzekļi atkal medikamentiem nepieciešami. Un vispār nestādos priekšā, ko tavs draugs darītu tagad, ja saslimtu tagad. Viņam taču naudas nepietiek pat aptiekas apmeklējumam. :D Un mašīna jums vispār ir? Nekur nemanīju, ka būtu minēts, bet šķiet ka nav, jo čalis pat apkopes nevar atļauties.
11.03.2015 13:26 |
 
Reitings 492
Reģ: 29.11.2009
Autore, tāda sajūta, ka tu ar katru savu atbildi pati sevi vēlies pārliecināt, ka viss ir ok, lai gan tas nav!

Tu rakstīji, ka neko nevari pārmest, jo vienam otru ir jāciena, nu tad kāpēc viņš neciena tevi, ja gribi kaut kur kopā aizbraukt? Ja redzēs, cik ļoti to gribi, tad lai meklē kompromisus, lētāku sporta zāli vai sazin ko vēl. Piedod, bet pēc aprakstītā šobrīd izskatās, ka hobijs viņam ir svarīgāks par tevi.
Un kur nu vēl 28 gadu vecumā tā..
11.03.2015 13:25 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Oi, man šis nepatiktu.. Es, laikam, sāktu ar aprunāšanos, vai arī viņš vēlētos paceļot. Ja būtu pozitīva atbilde, tad tālāk sekotu jautājums par finansēm
11.03.2015 13:07 |
 
Reitings 750
Reģ: 04.04.2014
Izlasi tak visu forumu... par so visu ir runats jau 3 vai 4x... bet joprojam vieni un tiepasi jautajumi nerimst....
jaa nauda berna kopsanas laiak bus vairaak .... piemers ja es pelnu 500 eur bet puisis 1000 eur .. sobrid kopeji sametot butu 1500 eur .... koipsanas pabalstu formetu uz puisi kas sanaktu ap 1000 eur + puisis stradatu + 1000 eur... kopejais menesa budzets sanak 2 000 eur ... luuk kaa... nemaz vienreizejos pabalstus ka piemeram piedzimsanaas pabalstu nerunajot .. reali nauda pat butu biski virs 2 000 galaa...


Ja čalis pelna 1000 EUR un stāsies bērna kopšanas atvaļinājumā (piemēram, līdz bērna 1 gada vecumam), tad bērnam piedzimstot, saņemsiet 421 EUR vienreizējo pabalstu un, sākot no bērna 3.mēneša, pabalstu sakarā ar bērna kopšanu tēvs sāks saņemt ap 1000 EUR tikai 10 mēnešus un tad 181 EUR 6 mēnešus. Šajā laika posmā no pabalsta čalis vēl rēķiniem atskaitīs, jo tā ir ierasts atskaitīt no tavas algas. Sarēķinot visu kopā, būtu diezgan negodīgi attiecībā uz tevi un bērnu.

Un, kad beigsies "lielo" pabalstu laiks, varēsi pati meklēt darbu, strādāt un rūpēties par bērnu, jo čalim mēnesī pāri paliek tikai 15-20 EUR, un vēl iekrāt visādiem neparedzētiem gadījumiem. Par ceļojumiem vispār jāaizmirst! :D

Visā kopumā esmu šokā, čalis pelna ap 1000 EUR, kas ir uz pusi vairāk nekā dāmai, atskaita vēl no viņas algas pusi no visiem rēķiniem, izmaksām. Un var atļauties aizvest uz kino tikai vienreiz mēnesī. Autore, tev vispār pašcieņa ir!?
Es saprotu, ka tūliņ sāksies: "Tu vispār lasīt māki, viņš nav tāds utt.". :D Bet kādēļ tad uzsāki šo tēmu? Protams, ka kaut kur dziļi sevī neesi apmierināta ar šo situāciju, tikai droši vien grūti to atzīt.
11.03.2015 12:42 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
p.s. gribi, lai vecis saņem berna kopšanas atvaļinājuma algu ok.... un tad viņš šajā pat uzņēmumā strādās neoficiāli? Vēl teici, ka viņa darbs vieta apdrošina darbiniekus, tātad paliels uzņēmums, neticās, ka tādā neoficiāli var strādāt (t)
11.03.2015 11:46 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Ko es tikko izlasīju?:D
11.03.2015 08:59 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
ui.. sorry .. bisk parpratu.. sapratu ka tavs dzeks gaja kačāt
11.03.2015 08:40 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Manam bijušajam bija cits hobijs ne šāda veida, bet tas būtiski nemaina neko:D ,jo cilvēks vienmēr var izvēlēties, cik līdzekļus tērēt hobijam .
11.03.2015 08:32 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
sniegpulksteniite
Izskatās ka tavs dzeks tad šai lietai nepiejiet nopietni ja aju nezini kur aiziet tik daudz naudas šajā sporta veidā....
Sporta zāles abonaments ir tikai maza daļa no kopējiem izdevumiem.... naturāliem (kuri nelieto ķīmiju) fitnesotājiem lielāko daļu izdevumus ssatāda pārtika - precīzāk runājot pamatā augstais olbaltumvielu uzņemamais apjoms .. un olbaltumvielas uzturā ir visdārgākās (gaļa, zivis, biezpiens, garneles utt).... nākokošais dārgākais parasti ir uztura bagātinātāji - jebšu uzturvielas kuras neuzņem ar pārtiku... un tikia pēctam nāk zāles abonaments.... atlētiem kuri startē sacensībās arī sanāk lieli izdevumi par dalības maksām + ceļš uz sacensībām utt....
Tie kuri lieto ķīmiju papildus vēl izmaksas iet par preperātiem ....un tie nav lēti.. un jo lielāks audz jo aizvien vairāk vajag lietot
11.03.2015 08:24 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
nesaprotu tos ,kuri maz vai līdz pēdējam EUR iztērē hobijiem un pēc tam sēž sūkājot īkšķi. Mans bijušais arī pārāk daudz naudas veltīja vienam hobija un vēljoprojām velta:D Var jau izvēlēties ,cik naudas tērēt hobijam.
Viņam iznāk tērēt par sporta zāles abonamentu un par ko vēl?Kas vēl ietilpst šajās milzīgajās izmaksās?
11.03.2015 08:08 |
 
Reitings 82
Reģ: 10.03.2015
Raise
Izlasi tak visu forumu... par so visu ir runats jau 3 vai 4x... bet joprojam vieni un tiepasi jautajumi nerimst....
jaa nauda berna kopsanas laiak bus vairaak .... piemers ja es pelnu 500 eur bet puisis 1000 eur .. sobrid kopeji sametot butu 1500 eur .... koipsanas pabalstu formetu uz puisi kas sanaktu ap 1000 eur + puisis stradatu + 1000 eur... kopejais menesa budzets sanak 2 000 eur ... luuk kaa... nemaz vienreizejos pabalstus ka piemeram piedzimsanaas pabalstu nerunajot .. reali nauda pat butu biski virs 2 000 galaa...
par kazam ari runaats - abi taka piekritam ka ar lieciniekiem.. attiecigi jautajums izrunats....
11.03.2015 07:55 |
 
Reitings 750
Reģ: 04.04.2014
tad ari man butu visu gadu jaiespringst finnasees un neka pari nepaliktu.. tad tiesam ta butu ja noplist leduskapis tad nevienma naudas nav


Nekas viņai nelūztot, un iekrājumi neparedzētiem tēriņiem nav vajadzīgi... :D Es teiktu, ka čalim nav vajadzīgi, bet autorei gan jā.
Čalis var notriekt visu savu algu tikai sev, bet meitenei jādomā kas būs, ja ledusskapis pēkšņi salūzīs, kā arī jāapspiež savas vēlmes, piemēram, tie paši ceļojumi. Tad vēl jāizfunktierē viss saistībā ar bērnu pabalstiem, kāzām tikai ar lieciniekiem utt., jo savādāk pietrūktu naudas.

Par to bērnu pabalstu... Nesapratu. Būs vairāk naudas? Jo? Jo čalis saņems bērnu kopšanas pabalstu un paralēli strādās neoficiāli? Bet meitene taču arī tad nestrādās, un algu nesaņems tādā gadījumā, jo kurš gan audzinās bērnu, plus vēl viss bērnam nepieciešamais (gulta, rati, drēbes, pārtika utt.) + vēl pati meitene.

Un vēlreiz... Ja puisim jau tagad jāprasa puse no 15 EUR par veļasmašīnas remontu, tad kādas tur vēl kāzas, bērni utt. :-D
10.03.2015 23:04 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
brauc viena vai ar draudzenēm. Nu, ja puisis nevar,tad nevar iekrāt.
Ja būtu precēti būtu savādāk.
Diemžēl nogriezt hobijus nevar.
10.03.2015 17:25 |
 
Reitings 82
Reģ: 10.03.2015
laila2
aiznemas ko? vins nekad neko nav aiznemies
10.03.2015 17:17 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Forši, viņam lielāka alga nekā tev, bet viņš aizņemās, tu viņam gribi izmaksāt. Super!
10.03.2015 17:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits