Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Šo piektdien jau lielā diena - kļūšu par sievu(l)
Šodien uztaisīju savu ikmēneša pirmā datuma vēdera bildi. :-)Forši pavērot punčizmaiņas.
01.08.2016 20:55 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Keita, mums laikam vienādi termiņi, man bija dažas dienas vairāk, bet pēc 1. USG arī sanāk, ka šodien sākas 16. nedēļa :) (l)
Beidzot pārgājuši nelabumi, bet beidzies arī atvaļinājums :D :( punci baigi redzēt nevar, izskatās drīzāk pēc nelielas riepiņas :)
01.08.2016 21:03 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
Mēs esam divatā(l) paspējām vēl 1.augustā(l)
Par pārējo vēlāk :-)
02.08.2016 02:15 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
zeldito ā, tik forši! lielie sveicieni jums! (l)
02.08.2016 02:25 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
zeldito - ak, jūs malacīši! Apsveicu! (l)
02.08.2016 05:17 |
 
Reitings 205
Reģ: 02.05.2014
Chau, chau!
26.07 beidzot sagaidiiju savu pecinju. 12 dienas veelaak kaa plaanots.
Tad nu taa iisumaa: biju pierakstiita uz stimulaaciju 26.07, bet 25. vakaraa saaka ljoti saapet veders- tadi kaa krampji MR laikaa. Plkst 8 nogaja udenji, 11 biju slimniicaa, pirms 12 vannaa un jau 4:40 tureeju rokaas savu pecinju duudinju. Tiku pie 3 shuveem, bet mazas un aareejas. Lai arii pec visiem radiitajiem, man laikam skaitaas ljoti vieglas dzemdiibas, visu atceroties, vel tagad saraujos chokuraa- ljoti saapeja. Nebiju kam taadam gatavojusies. Varbuut nevajadzeeja telot varoni un njemt epidulaaro, nezinu. Iztiku tik ar baseinu un gaazi (kas biezhi radiija halucinaacijas (piemeeram, vienu briidi likas, ka mazaa ir aaraa, dzirdu raudas, atveru acis- nav! Taustu vederu- liels veel, neko nesapratu.), bet kopumaa ljoti paliidzeeja.)
Es ljoti apbriinoju mammas, kas ir vientuljaas maaminjas vai kuras dzemdiibas bija vienas- es nespeetu, ja man blakus nebuutu bijis pecinjas teetis- tads atbalsts- gan fizisks, gan moraals. Bija liidzas no saakuma liidz beigam. Esam viennoziimiigi kljuvushi veel tuvaaki, mes esam beidzot gjimene. Neaprakstaami laba sajuuta.. un, ja mazaa veel pa naktiim guleetu, buutu vispaar laime pilniigaakaa! :D
02.08.2016 05:19 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Dienvida 16.maijs Bumbulis klāt! 17.05.
Leila999 22.maijs Bumbulis klāt! 18.05.
mazais33 24.maijs Bumbulis klāt! 3.06.
klementine 29.maijs Bumbulis klāt! Datums?
paranoid 8.jūnijs Bumbulis klāt! Datums?
Agresīvā Grūte 8.jūnijs Bumbulis klāt! 31.05.
Vatsons 15.jūnijs Bumbulis klāt! 25.06.
Samanta63 26.jūnijs Bumbulis klāt! 3.07.
callmetwisted 22.jūnijs Bumbulis klāt! 22.06.
Astrīda 23.jūnijs Bumbulis klāt! 21.05
Favim 23.jūnijs Bumbulis klāt! 13.06.
smileforme7 25.jūnijs Bumbulis klāt! 7.07.
sen_sen 4.-5.jūlijs Bumbulis klāt! 29.06.
Doe 8.jūlijs Bumbulis klāt! 15.07.
gaarfield 14.jūlijs Bumbulis klāt! 26.07.
zeldito 22.jūlijs Bumbulis klāt! 1.08.
Shadow Seeker 28.jūlijs
exDellicious 3.augusts
Pulvermuca 9.augusts
Dantessa 25.augusts
02.08.2016 05:21 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Apsveicu gaarfield! (l)
02.08.2016 05:24 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
gaarfield - sveicieni arī jums! (l) cerams, ka jūsu mazule drīz ļaus jums pačučēt! :D
02.08.2016 06:38 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
gaarfield, apsveicu (l)
Izlasīju par bērna tēvu blakām, un tiesi atcerējos vakar sarunu ar savu vīru. Viņš man teica, ka īsti negribētu piedalīties dzemdībās, man pagaidām arī liekas, ka negribu, lai viņš redz mani tādā stāvoklī. Vislabākais, komiskais bija tad, ka pateicu, ka man ir bail no dzemdībām. Viņš teica - domāju gan, man arī būtu :-D Tā nu sasmējāmies abi :-)
Varbūt kādai šeit ir stāsts no dzīves - dzemdēju viena 8-):-) un tad bērna tēvs kā filmās apciemoja mūs :-D
02.08.2016 11:07 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Gribeu atgādinat, ka man tūlīt 14. nedela tikai beidzas. Varbūt, ka dtermiņš nāk tuvāk, tad mainās gan sievietes, gan bērna tēva domas?!
02.08.2016 11:08 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Man ir 29. nedēļa un joprojām esmu par to, ka vīrietis dzemdībās nepiedalīsies. Protams, ja viņš gribētu nu tik ļoti, ka savādāk nemaz nevar, tad sakostiem zobiem atļautu piedalīties, bet tā kā viņš arī ir izteicies, lai daru kā man pašai ērtāk, kā arī redzu, ka viņš īpaši uz to neraujas, šo jautājumu vairs neapspriežam. Vecāki vienreiz pajautāja, visi akceptēja manu lēmumu, ka vīrietim tur nebūs ko darīt :D Brālēns gan nesen mēģināja pierunāt ar visādiem zemtekstiem, bet mani viņa stāsts par pārgriezto nabassaiti neuzrunāja:-P Tādā ziņā man nedaudz krīt uz nerviem, ka visur tiek uzsvērtas ģimenes dzemdībās, ka tieši tie tēvi pēc tam ir īpaši uzmanīgāki, izveidojuši emocionālo kontaktu un ko tur vēl ne, bet tām, kurām nepiedalās, tās ir nabadzītes, kas tikai var cerēt, ka viss būs labi. Es, protams, pārspīlēju, bet doma skaidra. Es vizualizēju to brīdi, kad vīrietis mūs satiks palātā un esmu pārliecināta, ka tas būs ļoti īpašs un skaists mirklis mums visiem trim, neskatoties uz to, ka viņš nebija klāt pie bērna pirmā kliedziena(l)
02.08.2016 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 6444
Reģ: 29.01.2009
Es noteikti gribētu vīra atbalstu dzemdībās, lielākoties jau tāpēc, ka ārsti un māsiņas ir dažādas un esmu dzirdējusi, ka ja dzemdētāja ir viena pati, tad medpersonāls atļaujās nedaudz vairāk nekā vajadzētu... Ja ir vīrs, tad visiem mutes ciet. Un vīrs vajadzīgs kaut vai tādēļ, lai iedotu padzerties ūdeni vai pamasētu muguru, lai atvieglotu sāpes un vispār tajā brīdī būt par loģiski domājošo cilvēku, jo dzemdētāja noteikti tāda nebūs! :D Un nezinu, kur prikols vienai mocīties, jo māsiņas jau arī nestāvēs 12 h klāt pie dzemdētājas. Ja nu pēkšņi vajag palīdzību?
Es vīru dzemdībās vairāk uztveru kā vēl vienu palīgu, kurš visu laiku ir blakus un kura tuvumā es jutīšos daudz komfortablāk nekā starp svešām tantēm. :) (l) Man prieks, ka mums ar vīru domas sakrīt :)
02.08.2016 11:55 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Es jautaajumaa,par viiriesha piedaliishanos biju egoistiska.Uzreiz kaa uzzinaaju,ka esmu staavoklii pateicu viirietim-tu piedaliisies dzemdibaas.Gribeeju,lai viirietis ir man blakus ne taa iipashaa kontakta deelj,bet lai vinjsh man paliidz shajaa gruutajaa momentaa.Un tieshi vinja atbalsts man bija vislabaakais,kas vareeja buut tajaa dienaa.Esmu arii taa "diivainaa",kas propagandee gimenes dzemdiibas.Jau 2 draudzeneem ieteicu,lai gan vinjas saakotneeji negribeeja.Bet abas man teica lielu paldies,ka tomeer izveeleejaas viiriesha klatbuutni dzemdiibaas.Bet es arii saprotu taas sievietes,kas izveelas dzemdeet pashas.Citaam taa ir vieglaak.Galvenais,lai abiem sakriit domas shajaa jautaajumaa.;-)
02.08.2016 12:00 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Tā kā man apkārt nebija nejauku ārstu, māsiņu, tik vien kā pazīstama vecmāte + tajā momentā nenostrādāja ne loģika, ne emocijas, bet gan instinkti, tad nebija tik dziļa vilšanās par vīrieša nebūšanu klāt, kā biju iedomājusies. :-D Bet, meitenes, ja neslēdzat līgumu ar vecmāti vai ārstu, tad apsveriet domu, ka vīrietis var būt vajadzīgs dzemdībās. Ieteiktu iziet fluorogrāfu un skatīties pēc situācijas, jo arī es pietiekami esmu dzirdējusi, ka personāls mēdz neturēt muti. Bet ja vīrietis blakus, tad visbiežāk neuzdrošinās. Vēl tāds fakts, ka nekad nezinām kādas būs mūsu sajūtas dzemdībās - ja parasti esmu ļoti emocionāla, tad dzemdībās tā nebija, ja nepieļāvu pat domu, ka vīrietis varētu nepaspēt, tad tajā brīdī samierinājos. Kāda cita grib, lai vīrietis ir klāt, beigās dzen ellē ratā ārā no dzemdību zāles un otrādi. :-D
02.08.2016 13:30 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ņemot vērā, ka Latvijā medpersonāls ir slikti apmaksāts un mēdz būt ne pārāk iecietīgs vai laipns, tām, kas vēlas dzemdēt vienas novēlu vieglas dzemdības, jo, ja medmāsai vai vecmātei būs jau piekto reizi jums jāatgādina pareizi elpot, vai neliekt muguru nepareizi, tam varētu sekot kalns ar negatīvismu.
Vīri bieži vien sievām atgādina par elpošanu, pietur no aizmugures, lai noturētu pareizu muguras pozīciju, pasmērē lūpas ar mitru salveti, utt.
Kā saprotu, jūs vīru nevēlaties tikai uz izspiešanas brīdi? Jo nevar jau zināt, cik ilgi līdz tam būs jāgaida. Tāpēc, ja sanāk vienai pašai 12 stundas atrasties pirmsdzemdību telpā, ir aizņemta diena tāpēc kāds no medpersonāla ienāk tikai reizi divās stundās, šaubos, vai atmiņas būs no tām labākajām :-/
Pati par sevi - vēl nezinu, kā būs ar dzemdībām. Vīru gribētu pirmsdzemdību palātā, bet pie izspiešanas laikam nē - vismaz zinu, ka te Norvēģijā mani neviens nelamās, būs izpalīdzīgi un laipni. Tāpēc par to es neuztraucos. Ja būtu jādzemdē Latvijā, negribētu būt viena.
02.08.2016 13:34 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Kad gulēju slimnīcā, tad tieši dzirdēju, kā viena kontrakciju sāpēs bļāva uz vīru,ka viņa dēļ tagad jāmokas, seksu vairs nekad mūžā nedabūs, vispār tur gāja trīsstāvīgi vārdi, mēs vēl palātā iesmējām , ka varam sākt mācīties dzemdību leksiku :D
Manā izvēlētajā slimnīcā nemaz līgumus neslēdz, bet es zinu, ka viss būs kārtībā :)
02.08.2016 13:36 |
 
10 gadi
Reitings 6444
Reģ: 29.01.2009
Tur jau tā lieta, ka uz izspiešanu var palūgt vīra kungu iziet. Bet toties līdz tam brīdim viņš noteikti palīdzēs kā varēs :)
Man pašai nav nekādi aizspriedumi pret to, ka vīrs būs klāt izspiešana brīdī, bet protams, ka es nevaru būt 100% pārliecināta, ka tajā brīdī pēkšņi neuznāks vēlme aizsūtīt vīru prom. :D
02.08.2016 13:38 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Brazil tik forši pateica manas domas par vīrieša klātbūtni dzemdībās. Un tā jau arī bija, kā viņa teica. Viņš man bija vislielākais palīgs un es biju starā, ka viņš mani nepameta ne uz brīdi. Un, ņemot vērā, ka grūtnieču vecmāte pret mani bija tik nejauka rītā, kad bija jādzemdē, kad vēl biju viena, tad arī nebrīnos, ka tā. Bet iepriekšējā vakarā, kad bija draugs klāt, bija mīļa kā pelīte. Dzemdības viņa dēļ atceros kā tiešām labāko dienu manu mūžā. (l)
Bet nu ar varu jau nevienu nespiedīs būt tur klāt, ja to nevēlies, bet es vienkārši pati to nesaprotu - kāpēc ne. Kopā taču taisījāt. Bet katram savs, es arī visām ieteiktu būt ar savām otrajām pusēm dzemdībās, bet tas tāpēc, ka man bija pozitīva pieredze ar to visu. :)
02.08.2016 14:18 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es esmu tā bailīga, ka gribēju blakus. Vīrs nebija no tiem, kurš uzskata, ka tas ir obligāts pasākums, bet teica, ja vēlos, tad būs. Beigās gan man bija plānotais ķeizars. Tur man bija vienalga, būs vai nebūs. Bet, kad ārste slimnīcā vīram jautāja, vai piedalīsies, viņš uzreiz pateica, ka nāks līdzi.
02.08.2016 14:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits