feminisms

 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Vai uzskatāt sevi par feministi? Jā/nē? Kādēļ? Ko domājat par feminismu/feministiem tieši Latvijā?
20.02.2015 20:16 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
tas, ka kāda ne sevišķi gudra būtne sevi nosauc par feministi, automātiski nenozīmē, ka viņa tāda ir un līdz ar to, arī visas citas feministes ir ne sevišķi gudras
esi dzirdējusi par tādu true scottsman fallacy?
20.02.2015 20:47 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Paga, tas, ka kāda ne sevišķi gudra būtne sevi nosauc par feministi, automātiski nenozīmē, ka viņa tāda ir un līdz ar to, arī visas citas feministes ir ne sevišķi gudras
Paga kurai ir izdotas vispasaules tiesibas noteikt kurai ir vai nav taisniba? Kura ir taā īpaši gudra vai kura nav? man liekas dzive saliek visu pa plauktiniem. Un pēc gadiem redzams kam ir vai nav taisniba.
20.02.2015 20:49 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Turklat katram drīkst but savs viedoklis, nu ir cilvēkiem uz to tiesibas. Un pat ja tev liekas ka kāds ir dumjš, citam savukārt tu vari likties pilniga dura. Nu un?
20.02.2015 20:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Aizsākās šī kustība, kad sievietes nedrīkstēja mācīties, strādāt, balsot un ko tik vēl ne. Izskatās, ka dažai labai te vajadzētu papildināt savas zināšanas, pirms kārtējo reizi bezjēdzīgi komentēt.
Un, starp citu, tieši Tu esi tā, kam vajadzētu papildināt savas zināšanas: noskaties šo, te džeks tīri labi paskaidro par to "nedrīkstēja balsot" utt: https://www.youtube.com/watch?v=UtAByXu_U-I
20.02.2015 20:51 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
zaptesburka, paskaties jebkuru feminisma definīciju - tas pirmkārt attiecas uz politiskiem jautājumiem, tiesībām, tāda veida vienlīdzības panākšanu. Atbildes uz tādiem jautājumi kā "vai šī ir seksisma izpausme, vai tomēr nē" būs atkarīgas no katra paša individuālas interpretācijas. Un feminisma virzieni arī ir dažādi, ir arī radikāli viedokļi. Kā jau visur.
20.02.2015 20:54 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Paldies, zaptesburka, par ieteikumu. Bet šķiet, ka augstskolā šo studējot, sev nepieciešamo informāciju jau esmu ieguvusi. Šobrīd šis nav man aktuāls jautājums, bet ņemšu tavu ieteikumu vērā, ja nu tas par tādu kļūs (l)
20.02.2015 20:54 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
paskaties jebkuru feminisma definīciju - tas pirmkārt attiecas uz politiskiem jautājumiem, tiesībām, tāda veida vienlīdzības panākšanu
paskaties nevis uz definīciju, bet gan uz reālajām izpausmēm mūsdienās. Mūsdienu feminisms ir pavisam cita kustība nekā tas, kas ar to vārdu tika saprasts kādreiz.

augstskolā šo studējot
kādā augstskolā un ko studē? (Tikai nesaki, ka sabiedriskās attiecības, tas būtu pārāk klišejiski priekš feministes).
20.02.2015 21:00 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
http://www.monday.lv/parprastais-feminisms/ tāds feins raksts par šo tēmu.

jā, reizēm arī pārspīlēti. Piemēram, amerikāņu feminisms, jo īpaši otrajā vilnī ap 20. gadsimta 60.-70.gadiem, bija diezgan kareivīgs – tur sakņojas uzskats, ka sieviete, kura dzīvo mājās ar bērniem, sevi iesloga, vai arī pieņēmums, ka sievietei savā izskatā jāizskauž pārlieka sievišķība, lai uz viņu neskatītos kā uz seksa objektu. Citiem vārdiem sakot, sieviete sāka sacensties ar vīrieti par to, kurš no viņiem būs labāks vīrietis. Bet tā jau pašos pamatos ir zaudēta cīņa. Vīrietis apmulst un vairs nezina, kā ar sievieti sarunāties, kā veidot attiecības. Tieši no tā laika saglabājies uzskats, ka feminisms padara sievietes par androgīniem pusbriesmoņiem.



lūķ un ir dala kas ari doma ka tās amerikanietes. Kaut vai musu " māksliniece" kas veiksi to operaciju bloga raksta lidzigu domu... nu nepatīk tieši sādas feministes, kuru nav mazums. Esmu par sievišķību.
20.02.2015 21:01 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Esmu feministe. Žēl, ka citi nezin, ka feminists ir tas, kurš ir par sieviešu un vīrīešu vienlīdzību, nevis sieviešu vai vīriešu pārākumu.
Tās sievietes, kuras ir anti feninistes pašas nesaprot to, ka ir normālā darbā un dzīves apstākļos feminisma dēļ. Bez feminisma mēs vēl ar vien sēdētu mājās, kamēr vīrieši strādā.
20.02.2015 21:01 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
paskaties nevis uz definīciju, bet gan uz reālajām izpausmēm mūsdienās. Mūsdienu feminisms ir pavisam cita kustība nekā tas, kas ar to vārdu tika saprasts kādreiz.
+
20.02.2015 21:02 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Feminisms vēl ar vien ir feminisms un cilvēki vēl ar vien cīnās par to, lai cilvēkiem maksātu par viņu darbu, nevis dzimumu.
20.02.2015 21:04 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Vai ta es kaut kur esmu teikusi, ka esmu feministe? Nepamanīju.... Šobrīd man šī ideoloģija ir absolūti vienaldzīga.
Ai, dārgā, mani studiju gadi jau ir aiz muguras.
20.02.2015 21:04 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Esmu par sievišķību
Es gan nē. Es esmu par to, ka katram būtu iespējas izvēlēties savu dzīves ceļu, neatkarīgi no dzimuma. Bet feminisms man nepatīk tādēļ, ka, lai gan teorētiski brēc pēc vienlīdzības, tomēr realitātē apvaino un iebiedē cilvēkus ne par ko.
sievietes, kuras ir anti feninistes pašas nesaprot to, ka ir normālā darbā un dzīves apstākļos feminisma dēļ
ne jau mūsdienu feminisma dēļ. Kā jau rakstīju iepriekš, tas ir pavisam kas cits, nekā feminisms pirms 100 vai kaut vai 50 gadiem.
Mūsdienu feministes Rietumu pasaulē necīnās par vienlīdzīgām darba iespējām, viņas (lielākā daļa) čakarējas par to, ka datorspēlēs sieviešu varoņi esot ar pārāk lieliem pupiem. Vai par tamlīdzīgām lietām.
20.02.2015 21:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Esi vai neesi feministe ir tas pats kā jautāt - esi vai neesi kristietis. Pa lielam katrs šo terminu saprot nedaudz "pa savam". Kas patiesībā ir kristietis, ko viņš dara un kā dzīvo - zina neliela daļa, visi pārējie pārsvarā izplata stereotipus, kuriem nav liela sakara ar īstenību šajā jautājumā.

Kaut kas līdzīgs ir ari ar feminismu...
Neapstrīdu, ka šī kustība savulaik ir daudz ko izcīnījusi, taču - lielu daļu ideju es personīgi neatbalstu. Man patīk patriarhāts, ja tam pamatā ir mīlestība pret sievieti, nevis vara. Man patīk, ka vīrietis ir galvenais, dominants, gudrākais, vadošākais, vairāk pelna, vairāk strādā, vairāk interesējas par politiku, finansēm, izglītību, ir labākā amatā utt... Es pati neiebilstu to visu izmantot kaut kādā mērā, bet neesmu ar to tik ļoti apmāta, ka man tas baigi akūti būtu nepieciešams. Držiāk tādā līmenī - ka nu sevis attīstīšanai un ne vairāk. Jā, man patīk būt sievai, patīk būt mātei, patīk sēdēt mājās un nodarboties ar mājas darbiem un bērniem. Neinteresē karjera vai naudas pelnīšana. Īstenībā pat balsot es negribu, jo nevienam neticu vairs, un par politiku un ekonomiku globālā līmenī man arī ir vienalga... Taču, savā ziņā ir patīkami, ka ir izvēles iespējas, nevis tikai viens dzīves modelis. Par to saku paldies feministēm, taču ne vairāk...
20.02.2015 21:11 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
20.02.2015 21:11 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nedomāju, ka feminisms ir mainījies. Taču Rietumos sākotnējās sieviešu tiesību problēmas vairs nav tik aktuālas, tāpēc pievēršas jauniem jautājumiem. Dažus no tiem sevišķi nopietni uztvert nevar, bet par citiem, manuprāt, ir vērtīgi padomāt. Piemēram, par nereāliem skaistuma standartiem medijos un tā saistību ar ēšanas traucējumiem, nevienlīdzīgu pienākumu sadali attiecībās utt. Tādi strīdi par krekliem ir sīki uzliesmojumi, kas tiek aizmirsti tikpat ātri, cik uzrodas. Gadījums stulbs, es piekrītu, bet es kaut kā nemanīju masveida feministu demonstrācijas pret to nelaimīgo kreklu. Tur dažas kaut ko pabļaustījās internetā? Neesmu sekojusi līdzi.
20.02.2015 21:14 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
zaptesburka Mūsdienās tas nav mainījies. Varbūt tie ir kaut kādi stereotipi par feminismu, bet vēl pat nesen bija latvijā reklāmas par to, lai maksā vienādi sievietēm un vīriešiem.
20.02.2015 21:20 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Piemēram, par nereāliem skaistuma standartiem medijos un tā saistību ar ēšanas traucējumiem,..

Nezinu kā ir patiesībā, bet man ir radies priekšstats, ka tas kas notiek skaistumkopšanas lauciņā, modēs pasaulē un ap un par ēšanu - tur pašas sievietes ir vainīgas. Viņas pašas sevi tā pozicionē, pašas izvirza kaut kādus standartus uz savas gaumes pamata, pašas lien gandrīz no ādas laukā, lai to visu arī uzturētu... Tas pats Instagrams to pierāda - tik daudz bilžu ar pakaļām, pupiem, kosmētiku, drēbju komplektiem, nagiem, aksesuāriem, ēdienu... Nu kurš to visu bildē, publicē, apskauž un komentē?... Pašas sievietes pārsvarā!
20.02.2015 21:20 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
Mūsdienu feministes Rietumu pasaulē necīnās par vienlīdzīgām darba iespējām, viņas (lielākā daļa) čakarējas par to, ka datorspēlēs sieviešu varoņi esot ar pārāk lieliem pupiem. Vai par tamlīdzīgām lietām.

Visticamāk tev ir radies tāds iespaids, jo tu vienkārši par citām jomām nekad neinteresējies. Popkultūra un tādi bildīšu veidotāji, kuru tu tur iepostoji, tev neko no ārpuspopkultūras telpas nepiedāvās, jo ne viņi tajā ir, ne viņus tā interesē. Problēma ir tavs ierobežotais informācijas lauks.
20.02.2015 21:22 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man patīk, ka vīrietis ir galvenais, dominants, gudrākais, vadošākais, vairāk pelna, vairāk strādā, vairāk interesējas par politiku, finansēm, izglītību, ir labākā amatā utt

Tieshi pret sho man ir visvairaak iebildumi. Vai tad tikai kraaninjaa sleepjaas vadiitaaja talants, gudriiba, intereses par politiku, speeja tikt pie labas izgliitiibas? Var buut stulbs viirietis, un var buut sieviete ar izcilaam vadiitaajas speejaam. Dzimumam patiesiibaa nav ar to nekaada sakara ar to, ka indiviids X ir gudraaks par indiviidu Y.
20.02.2015 21:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits