Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Spirāle

 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
Sveikas, meitenes! :-)
Man ir jautājums - Vai kādai šeit nedzemdējušai stāv intrauterīnā spirāle?
Esmu uzzinājusi par vienu jaunu- no zelta materiāla, saucas Gold lilly, turoties līdz pat 7 gadiem!
Kā arī esmu salasījusies, ka citu spirāļu ražotāji jau tagad iesaka pat jaunām- nedzemdējušām meitenēm. Ko jūs domājat? Un padalaties ar savu ārstu ieteikumiem, jeb pieredzi! :-)

(Atvainojos, ja tēma skarta, esmu no jauniņajām)
11.02.2015 23:48 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Tā spirāle ir hormonālā?
11.02.2015 23:51 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Neesmu dzirdējusi par to konkrēto, bet tagad esot tā mini spirāle, ko lieto tām, kuras vēl nav dzemdējušas.

Šeit var palasīt par viņu
11.02.2015 23:52 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
Nē, ne hormonālā.
Es kā reiz aizmirsu piebilst, ka esmu pret hormoniem, līdz ar to ar kontracepcijas izvēli ir pašvaki, tāpēc interesējos par šo - bezhormonālo.
Bet cik sapratu, tā ir jaunākā tehnoloģija no NE-hormonālajām spirālēm
11.02.2015 23:53 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
watchingandtalking - jā, bet tā mini- spirāle ir hormonālā :)
11.02.2015 23:53 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Es gan nezinu kāpēc parasto nevar likt nedzemdējušām, varbūt ir kāds medicīnisks izskaidrojums, bet īsti neizprotu.

Man pašai ir nehormonālā, jo hormonus vienkāŗsinepanesu, nežēlīgas migrēnas ir. Man ir kaut kāda mini, speciāli pasūtīju, aptiekā nevarēja uzreiz dabūt. Nu man tur laikam viss mini tāpēc daktere izrakstīja mini :D :D :D Domāju nedzemdējušām tās mini varētu derēt tāpat... bet nu jāizrunājas ar savu ārstu!
11.02.2015 23:56 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
watchingandtalking - man pašai ar hormoniem slikta pieredze, pie tam studējot medicīnu un rakstot visādus darbus, beigās esmu laimīga, ka neko tādu nelietoju :D
Vai tu zini savas spirāles firmas nosaukumu?
Es kāreiz biju pirms pusotra mēneša pie ārsta, bet tāda ideja nebija ienākusi tad prātā :D
12.02.2015 00:02 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
workhard

Ehh neatceros gan... man jau vairāk kā gadu viņa ir, un pārāk slikta atmiņa :(

Bet varu teikt visu to labāko, nekādu problēmu nav bijis, viss perfekti, ja neskaita to, ka MR palika stiprākas un ilgākas, taču to atrisināju, ejot vēlreiz pie savas dakteres un izstāstot problēmu, viņa man izrakstīja tavbletes kuras jādzer no Mr 5 dienas un ar tām man arī viss noregulējas un 6 vai 7 dienā arī kā normālam cilvēkam viss beidzas un visu pārējo mēnesi ideāla brīvības sajūta :D

P.S. aizmirsu piebilst, ka esmu dzemdējusi, un nezinu vai tā mana der arī nedzemdējušām, vienkārši pieļauju, ka ja der tad šāda mini versija droši vien ir tā ko varētu izmantot.
12.02.2015 00:07 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es gan nezinu kāpēc parasto nevar likt nedzemdējušām, varbūt ir kāds medicīnisks izskaidrojums, bet īsti neizprotu.
Nav jau aizliegts ar likumu :) Tīri loģiski spriežot.. dzemde nedzemdējušai sievietei ir tomēr mazāk skarta vide.. vai tur vajag likt svešķermeni, kas radīs aseptisku iekaisumu... brīva izvēle.. Manuprāt, mazāk to vidi vajag piesārņot :)

Hormonālās ir vēl ar papildus riskiem... ko var radīt paši hormoni..
12.02.2015 00:09 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
cormeum

Nē nu, protams, ka tā kaut ko tur iekšā maina un tā, bet ja liek tos parastās spirāles nodarījumus, pret hormonu nodarījumiem, svaru kausiņš nepasveras par labu NEhormonālai versijai??? (Es tikai jautāju, tā nav mana pārliecība :D)
12.02.2015 00:13 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
watchingandtalking - sakot, ka nedzemdējušai sievietei tas dzemdes kakls var tikt vairāk traumēts un ir lielāks infekcijas risks, bet lasot jaunākos pētījumus par mini spirālēm, tomēr tagad it kā iesaka arī nedzemdējušām. Laikam nāksies jautāt savam dokam, kaut kad..
Un esmu dzirdējusi, ka no spirāles tās MR esot stiprākas un ilgākas, bet tas ilgums ir štrunts salīdzinoši pārējām dienām, kad vari neuztraukties ne par ko līdz nākamajām MR :D
Bet paldies tev, ka atsaucies! :)
12.02.2015 00:14 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
cormeum - nu līdzīgi, jā. Par hormoniem tagad visa pasaule pamazām izliek patiesās kārtis, kā tiek ietekmēta sieviešu veselība. Un ir pētījumos atzīts, ka hormonu lietošana 10-15 gadus palielina risku veselas 4 reizes saslimt ar dzemdes kakla vēzi. Un ir vēl daudz un dažādi "joki", ko daudzas nezin.
12.02.2015 00:16 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
watchingandtalking - apsveras uz labo pusi, protams. Viņa kko maina retos gadījumos, vēl ir liela atšķirība, kāda spirāle, jo galu galā visādi nepatīkami gadījumi rodas. Bet par mini spirālēm neko sliktu neesmu dzirdējusi, vismaz pagaidām. Un uzskatu, ka spirāle kā tāda, ja iedzīvojas sievietes organismā, tad ir labākā kontracepcija
12.02.2015 00:18 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Man ir nehormonālā vara spirāle. Esmu dziļi nelaimīga, MR ir ik pēc 2 nedēļām uz 1.5 nedēļu. Kaitinoši! Daktere saka, ka jādod laiku spirālei adaptēties un pēc dzemdībām ciklam arī jastabilizējas, tad nu, ja man tā turpināsies, tad aprīlī izrakstīs papildus zāles vai arī varēšu ņemt spirāli laukā. Baigi negribas pačkāt sevī hormonus, tad nu cietīšos un cerēšu, ka cikls ieies normālās sliedēs.
12.02.2015 00:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
svaru kausiņš nepasveras par labu NEhormonālai versijai???
Ar nehormonālajām spirālēm reizēm gadās uztaisīt bebiku.. Hormonāla spirāle tādā ziņā sniedz lielāku efektu..
Tiesa, nehormonālā spirāle nevar radīt problēmas, kuras raksturīgas hormonu preparātiem..
Esmu pret spirālēm nedzemdētājām..
Savukārt hormonālā spirāle ir ļoti labs risinājums dzemdējušai sievietei, kurai ir, piemēram, mioma ... tur hormoniem būs arī ārstējoša funkcija..ne tikai pretapaugļošanās.. :)

workhard, arī krūts vēža risks pieaug, asinsvadu problēmas u.c. riski.. Mani jau biedē pats hormonu pamatuzdevums... iejaucas un izjauc dabīgo hormonālo ritmu... kur garantija, ka pēcāk tas viss atjaunosies? :)
12.02.2015 00:52 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
Lollipop - kad tad tika ielikta spirāle? Zinu, zinu, ka viņai vajadzīgs laiks, tāpēc vēl paturpini. Tādas sūdzības kā tev ir ļoti lielam procentam sieviesu. Tad nu atliek tikai gaidīt, kā tad tavs organisms tomēr samierināsies ar svešķermeni, jeb nē. Un par to Gold lilly, lasīju, ka viņa neesot alerģiska un organisms tik traki neuztver viņu sākotnēji, bet MR vienalga var būt ilgākas..

cormeum- jā, arī krūts vēzis u.t.t.. Un tur jau tā lieta, ka tā ir iejaukšanās dabīgajā procesā un olnīcu samazināta darbība, jo tās uzskata, ka viņām nevajag darboties tik aktīvi, jo tiek lietotas zāles. Vēlāk visam atjaunojoties paiet ilgs laiks, jeb diemžēl piestiprinās visādas problēmas..
Bet arī- miomu viņa varbūt apārstēs, taču mūsu dzimumorgānu sistēma ir tik ļoti viens otrai blakus- atkal izraisīs citu kaiti. Es eticu ārstējošam efektam, ja nu vienīgi ir kāda diagnoze, kur patiešām bez hormoniem nekādīgi
12.02.2015 01:03 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
workhard, atkarīgs no miomas.. Ja to ārstē medikamentozi, tad mirēna, manuprāt, ir labāks risinājums par perorāliem līdzekļiem.. Vismaz lokalizētāka pieeja :)
12.02.2015 01:12 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
Jā, labāk gan būs, jo neiet caur kuņģi, zarnām un neiespringst stipri aknas ...
12.02.2015 01:50 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
No savas pieredzes spirāli neiesaku likt. Biju naiva un domāju, ka ar mani nekas tāds nenotiks, šeit domāju blakni, kas ir ļoti reti. Esmu jau cosmo rakstījusi savu pieredzi, kas nebija forša (s)
12.02.2015 02:01 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.02.2015
ķepa - jā, lasīju tavu komentāru. Arī tā mēdz būt, lai gan citreiz nav skaidrs kāā....? Jūtu līdzi, bet galvenais, lai nākotnē viss kārtībā!
12.02.2015 02:08 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Cormeum

Mani jau biedē pats hormonu pamatuzdevums... iejaucas un izjauc dabīgo hormonālo ritmu... kur garantija, ka pēcāk tas viss atjaunosies?


Priekš kam vajag garantiju?! Nevajag. Ir taču mākslīgā apaugļošana, neauglības ārstēšana. Tagad jau sāk virzīt ideju, ka to varētu apmaksāt valsts. Farmaceitiskajām kompānijām un ārstiem tā ir laba peļņa un tas ir izdevīgi. Tāpēc jau pie ginekologu kabinetiem ir tie kalni ar hormonālās kontracepcijas reklāmu bukletiem.
Jūs sakāt, ka jaunākie pētījumi rāda, ka palielina 4x dzemdes kakla vēzi? Tas arī nekas. Ir taču valsts apmaksāta onkoloģiskā palīdzība un izcīnīts, ka mazas meitenes vakcinē par valsts naudu.
Laikam sanāca reklāma :-D
12.02.2015 06:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits