Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pienākumu sadale

 
Reitings 2
Reģ: 10.02.2015
Kā jūs komentētu šādu situāciju: vīrietis un sieviete, abiem ap 30, dzīvo kopā. Bērnu nav. Abi strādā. Tomēr pēc darba dienas liekas, ka viņas darba diena turpinās, jo vīrietis nepalīdz mājas darbos. Bieži nākas dzirdēt: Kāpēc vakariņas vēl nav gatavas? Kāpēc nenopirki neko garšīgu? Kāpēc neizmazgāji veļu? Kāpēc uz palodzes ir putekļi? Kāpēc trauki netīri? Arī brīvdienās vīrietis sagaida, ka visu izdarīs viņa – māju nokārtos, brokastis, pusdienas, vakariņas sagatavos… Uz lūgumu kādreiz palīdzēt, vīrietis atbild, ka mājas solis ir sievietes pienākums, taču, kad sieviete acīmredzami izskatās nogurusi, seko pārmetumi par to, ka viņa neizskatās tik labi kā toreiz, kad viņi tikai sāka tikties un katrs rūpējās tikai par sevi. Šķiet, šādi turpinot cietīs vai nu darbs, vai attiecības, vai es vnk izdegšu. Bet varbūt esmu egoiste? Kā atrast vidusceļu? Izrunāšanās nelīdz.
10.02.2015 13:42 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nez, autorei buutu izdeviigaak dziivot vienai pashai un ar to draugu tik randinjot.
11.02.2015 16:12 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Strādājam abi, mājas darbus veicam abi, gatavo praktiski tikai viņš, tīru vairāk es. Situācijā, kad abi strādājam, nepieļautu pat iespēju, ka es vēl pēc darba kungam šķīvi zem deguna pagrūstu un grīdas šrubītu.

Ja es nestrādātu un viņš mani uzturētu, tad uzskatu, ka mans pienākums būtu lauvas tiesu no mājas darbiem apdarīt, viņš jau arī nav nekāds ēzelis, kam viss vezums vienam jāvelk.

Ko var 24/7 mājās tīrīt un kārtot, es nesaprotu. Laikam šausmīgi lielas mājas jums ir vai arī briesmīgi cūciski uzvedaties. Mēs tā nedzīvojam, lai katru dienu būtu kaut kas jāberž un jāmazgā.
11.02.2015 16:03 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Es izmantoju kombinēto lionelas un mcgh metodi :-D Nedēļu biju ļoti aizņemta pa vakariem un kad sākās protesti, tad paziņoju, ka mājkalpotāja maksā tik un tik un var sākt pirmdien, pastiepu rociņu, paplikšķināju acis un nepagāja ne stunda, kad vīrietis jau bija ķēries pie vannas istabas šrubēšanas. Ja nelīdz, tad šķiries - jo šitāda nerēķināšanās ar otru cilvēku nekad pie laba gala nenoved.
11.02.2015 15:52 |
 
10 gadi
Reitings 2241
Reģ: 27.02.2011
Varbūt ka alice dzīvo pie drauga un draugs visu apmaksā, viņa tikai strādā un pelna naudu savām vajadzībām (kosmētika, apģērbs, izkleides), tāpēc draugs atsakās pildīt mājas pienākumus.
Es pelnu un rēķinus ar otru pusīti sadalam uz pusēm, mājas darbus daram abi divi, biežāk gatavoju ēst, jo draugs nemāk tik labi gatavot, bet dažreiz gatavo viņš. :-)
11.02.2015 15:46 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Vienkārši dari tik, cik vajag tev pašai. Vienatnē dzīvojot esmu atklājusi ka man vajag izmazgāt grīdu ļoti reti ( mājās pavadu lsiku tikai naktīs, reti vakatā esmu no 19:00), putekļi nekrājas un netraucē. Gatavot varu reizi nedēļā un arī tad vienkārši, citus vakarus tēja/salāti pietiek. Pamēģini nedēļu būt aizņemya vakaros ( teātris, jāaizkavējas darbā, jāsatiek draudzenes, jāiet šopingā/ pie friziera). Atskrien laimīgi čivinādama mājās un neko nevāc, nedari. Padzer tēju un ej gulēt. Brīvdienās aizbrauc vēl vecākus/ omīti apciemot. Lai vīrietis sēž bez našķiem, vakariņām un gludinātiem krekliem. Paskaties vai nesāk pats kaut ko darīt ( vārīt pelmeņus) vai arī pasaki ka neesi kalpone un pašam ir rokas. Domāju, ka pēc šādas terapijas sāks novērtēt visu ko dari.
10.02.2015 22:44 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
alice7, nelasīju komentārus, bet es tādu veci sen būtu patriekusi.
10.02.2015 19:46 |
 
Reitings 918
Reģ: 06.09.2011
Kāpēc viņa darbs beidzas brīdī pēc darba laika, bet sievietei tas turpinās līdz viss ir "izlaizīts"?
Nē, nē, nē...man tas neliekas normāli un tā ir kaut kāda vecišķa domāšana, ka sievietei vienai ir viss mājās jādara.



Nu kur vēl labāk var pateikt?!
Un ar šo vecišķo domāšanu jaunās sievietes visticamāk samaitās arī savus dēlus, kas varēs lepni nest tālāk šo "ticību".
10.02.2015 19:41 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Nezinu vai tādu vīrieti var pārmācīt, bet man gan laikam veicies. Gan bijušie, gan tagadējais puisis ir normāli, spriest spējīgi vīrieši ar kuriem pienākumus dalījām. Laigan es tagad nu jau gandrīz gadu strādāju no mājām, vienalga no manis netiek prasīts berzt māju vai visu laiku gatavot ēst! Mūc no tāda. Ja sāksi protestēt - tāpat izšķirsieties.
10.02.2015 19:37 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Uz lūgumu kādreiz palīdzēt, vīrietis atbild, ka mājas solis ir sievietes pienākums,

pff..un kāds ir vīrieša pienākums, ņemot vērā, ka mamutu mājās nes abi? Parīt, bet nenomazgāt traukus aiz sevīm? Kāpēc viņa darbs beidzas brīdī pēc darba laika, bet sievietei tas turpinās līdz viss ir "izlaizīts"?
Nē, nē, nē...man tas neliekas normāli un tā ir kaut kāda vecišķa domāšana, ka sievietei vienai ir viss mājās jādara.
Es esmu slinka mājsaimniece un ļoti haltūrēju uz mājasdarbiem. Tā,kā draugs bieži vien mājās visu dienu, tad es nespēju iedomāties,ka es tgd nāktu mājās berztu māju un vēl
smorētu,kamēr viņš nedarītu neko. Lielākoties mājas darbus dara viņš, jo pa dienu ir mājās. Brīvdienās citreiz kopā izberžam visus kaktus sadalot pa istabām, bet tā...nē. Es esmu slinka mājsaimniece un mani pienākumu ir tādi pašai kā viņam - abi vācam, kur nu vairāk, kurš mazāk, abi nesam mājās naudu- kurš vairāk, kurš mazāk...nekādu pārmetumu un nekādu strīdu šajā frontē.
Jā, ja sieviete dzīvo pa māju- tomēr ir jāizdara elementārais- vakariņas, māja jāuztur kārtībā, bet ne jau katru dienu jāšrubī nonstopā.
10.02.2015 19:25 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja tu nestrādā, tad tas ir tikai normlai ka maja visn neko nedara.


Oi, šim gan es nepiekrītu. Labi, ka vīrs arī tā domā.
10.02.2015 19:16 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
pasaki ka noalgosi mājsaimnieci. Lai rēķinās ka nākošmēnes būs rēķins jāpmaksā
+
10.02.2015 18:47 |
 
10 gadi
Reitings 892
Reģ: 28.11.2010
Muahā vnk pasaki ka noalgosi mājsaimnieci. Lai rēķinās ka nākošmēnes būs rēķins jāpmaksā :D
10.02.2015 18:45 |
 
Reitings 559
Reģ: 08.06.2014
Ja vēl tev paralēli pa dienu jāstrādā un vīrietis savu vīrieša pienākumu "mamuta nešanu mājās" nenodrošina, tad vienkārši piestādi viņam izmaksu rēķinu par katru mājkalpošanas pakalpojumu. Kaut kur netā vai ss-ā noteikti var atrast, par cik piedāvā izmazgāt veļu, mājas tīrīšanu, ēst gatavošanu utt.



Piekrītu! :-D
10.02.2015 18:13 |
 
Reitings 559
Reģ: 08.06.2014
Ja abi strādājat un izdevumus(par mājvietu,ēdienu utt..)dalāt ar divi,tad jau mājas darbus arī vajadzētu dalīt ar divi. Varat sarunāt,ka vienu dienu viņš taisa ēst,vienu tu. Vienu dienu tu vāc māju,mazgā veļu,vienu viņš. Tas jau būtu tā kā godīgi.

Ieteikums - parunā. Saki,ka tev nepatīk tāds negodīgums.
Lai veicas! :-)
10.02.2015 18:05 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
Man ir paveicies , manam vīrietim patīk gatavot ēst un nav problēmu māju savest kārtībā ....

Nevajag appuišot , izņēmums protams kad vīrs ir slims....

Dievinu kad viņš gatvo omletes , vai gaļu gatavo maisiņos marinādēs...
10.02.2015 17:18 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Esmu pārāk slinka, lai būtu tāda perfektā kalpone-mājsaimniece. Kad mēs abi strādājām, tad produktus pirka un stiepa vīrs (vēl joprojām viņš to dara), gatavoju es. Grīdas mazgāja viņš, man palika trauki un putekļi. Vasarā zāli pļauj viņš, es ravēju dobes. Tagad ir bērns, es gatavoju un mazgāju, viņš pa to laiku pieskata bērnu (man nav iebildumu, vismaz tajā laikā atpūšos no savas atvasītes:-P) Drēbes mazgā veļas mašīna. Kad vīrietis sāk palaisties slinkumā un man jādara arī viņa darbi, tad es mazliet papūcējos, uzmetu lūpu, papukstu un viss atkal tiek darīts kā līdz šim.
10.02.2015 16:43 |
 
10 gadi
Reitings 374
Reģ: 29.01.2009
Es runātu, runātu, runātu.. Ja nesaprastu, tad rādītu - neko nedarot!

Bet vispār.. ja es būtu mājsaimniece, bez bērniem un dzīvniekiem mājās, man liekas, ka man būtu tik daudz brīva laika, ka es sajuktu. :D Jo, neesmu es netīrību mīloša, bet neprasās man māju berzt katru dienu, ja vien nestaigā ar ielas apaviem nepārtraukti. Katru, katru otro dienu uztasītu ēst, katru trešo dienu iztīrītu dzīvokli un reizi vai divas nedēļā izgludinātu tos kreklus. Nē, es negribētu būt mājsaimniece. :D
10.02.2015 16:34 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Man nekad šāda situācija nerastos,jo,ja vīrietis manā virzienā kaut reizi šādā agresīvā(pēc tava rakstītā tā šķiet) tonī man veltītu šādus aizrādījumus,es viņam tā atbildētu,ka mūžā vairs neiedrošinātos.Ja pati sevi par lupatiņu viņa kājām esi nolikusi,turklāt,ja vēl tev rodas tādas pārdomas,kā pēd.teikumos tavā postā,tad nu nav tur vairs ko..Visdrīzāk tā arī nodzīvos dzīvi ar arvien slinkāku un agresīvāku tēviņu..turklāt,ja piedzims bērniņš,tad visam šim varēsi pieplusot vēl 100% rūpes par bērnu vienai.Malacis..ko lai saka.
Tas protams,situācijā,kad abi strādā,daļēji var piekrist par to,kāds kuram darbs,tomēr nekad man nebūtu iedomājams vīrietis,kas sēž kājas saslējis,kamēr es šrubiju un vāru..vai nu daram to kopā,vai nedaram kopā abi. Vai arī-adios...varu bez tāda iztikt.
jāsaka gan,ka man kā sievietei nepatīk un nepatiktu modelis,kurā man nekas mājās nav jādara,daļa mājas darbiņu veikšana un gatavošana man ir daļa no tā,kas veido to sievišķību..tāda mājīga rosīšanās,bet tas jau rodās no tā,ka blakus ir īsts vīrietis...nevis izkalpinātājs,piekasīgs un slinks wanna be-esmu baigais vecis-:-/
10.02.2015 16:34 |
 
Reitings 2
Reģ: 10.02.2015
Paldies par viedokļiem un ieteikumiem. Delusion – Tev taisnība par to mugurkaulu. Protams, jāatzīst sava vaina – pati vien vīrieti esmu izlaidusi.
10.02.2015 16:20 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Cita sacuko nedelu 2 nedelas un tad 3 stundas smagi puš un elš
hehe, es tā daru-cūkoju 2 nedēļas, bet pati neberžu, lieku vīrietim berzt, viņam vairāk spēka un tīrāk sanāk
bet ja ir speciālais skrāpis tad īzī pīzī
zēl vīrieti.
10.02.2015 16:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits