Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tām, kas īrē un tām, kas izīrē

 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Šķiet, reiz jau bija diskusija par šo, bet neko īsti sev noderīgu neatrodu un pagājis labs laiciņš, tādēļ jautāšu vēlreiz: kā ir, dzīvokļa saimnieki kādreiz nāk uz dzīvokli? Piemēram, ja nāktu reizi trīs mēnešos pārbaudīt skaitītājus, Jūs būtu ar mieru? Protams, uzmestu skatu telpām, bet tik garām ejot. Un kā Jūs par dzīvokli maksājat? Pārskaitāt uz kontu vai dodat rokās, piemēram, pret parakstu? Lūdzu, padalieties :)
27.01.2015 17:24 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Tas dzīvoklis, ko īrēt ir nepieciešams TEV, nevis īpašuma saimniekam tu esi nepieciešams kā īrnieks.

Nu faktiski tas ir divpusējs darījums, kad abām no pusēm ir pienākumi un tiesības. Kā arī, kā jau te meitenes minēja, NĪ ir bizness, izīrētājs no tā nopelna. Ja Izīrētājam īrnieks nav nepieciešams, tad kāpēc vispār tiek izīrēts?
Nevajag jau celt debesīs tos izīrētājus. Katram savs izdevīgums, vienam peļņa, otram ir kur dzīvot. :) Līdz ar to vajag saprast katram savas tiesības un pienākumus. Nevajag būt tik kategoriskai :)
28.01.2015 21:13 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
mēdza no pasta kastītes izvilkt rēķinu un tad zvanīt un paziņot par summu, nemaz neuzrādot rēķinu. un visus citus pasta sūtījumus arīēdza izvilkt.


FUJ sitas avriants gan nav etiski. Ir visas tiesibas irniekam redzeet tos reekinus , savaadak apkraapt vel var.


Atceros vienu gadijumu par ko lasiju liepaajniekos ilgu laiku atpakal, kur uzdarbojas kraapniece un regulaari apzaga irniekus..Darba grafiku prasija un tamlidzigi un tad ar rezerves atsleegu naaca un sagraabas visaadas personiskaas mantas. Ire bija vel par izsmieklu naudu it kaa.
28.01.2015 20:46 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Esmu pati izīrētāja un neaizmirstiet, ja ir arī kredīta pirmā iemaksa, remonta, mēbeļu izmaksas, apdrošināšana, nek.īp.nodoklis un pēc KATRA īrnieka jāveic kaut minimāls remonts - sienu pārkrāsošana, šur tur jāpieskrūvē skrūvītes, tīrīšans, lai var svaigā dzīv.laist jaunus īrn.un nemaz nerunājot par to, ka ik pa pāris gadiem arī šis tas no mēbelēm jānomaina.
Ja vien izīrējamais īpašums nav mantojumā/dāvanā saņemts, tad bizness tikai atmaksājas pēc 10-30 gadiem (atkarīgs no īpašuma vērtības,ieguldījumiem utml.).
28.01.2015 20:01 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Kad/ja īrniekam būs savs īpašums, tad arī skatīsies uz lietām citādāk

Man ir savs īpašums. Sanāk, ka tagad man jājūt līdzi visiem okšķerīgajiem izīrētājiem? :D Ir bijusi pietiekoši liela pieredze ar izīrētāja negodīgumu, nākšanu nelaikā un tamlīdzīgām lietām, lai sava īpašuma esamība šo pieredzi nespētu izdzēst no atmiņas.
Es uzskatu, ka izīrēt nozīmē nodot mājvietu cita rīcībā pilnībā, uz līguma termiņa laiku. Jā, ar noteikumiem, ar saistībām, bet uz to laiku tā ir īrnieka, nevis izīrētāja mājvieta, ar īrnieka mantām, ar īrnieka dzīves kārtību un ieradumiem.
Es arī mēdzu putekļus mēnesi neslaucīt, jau minēju citās tēmās, ka man uzkopt riebjas, bet īrētos dzīvokļus vienmēr atstāju perfektā kārtībā - pirms aiziešanas izberzu spīdīgu, bieži vien tīrāku, nekā sākumā bija. Līst pie īrnieka un pārmest par netīrītu plīti vai putekļainu grīdu, ir, maigi sakot, šizofrēniski.
Ja nu kādreiz izdomāšu izīrēt savu dzīvokli, neiešu neko pārbaudīt biežāk, kā reizi pusgadā. Arī īrnieki ir cilvēki un viņiem ir tiesības uz privāto dzīvi, uz zeķu murskuli zem krēsla un laikus nenomazgātiem traukiem.
Ja ir tik šausmīga paranoja, nevajag izīrēt - pārdodiet un miers. Galu galā, īrnieki parasti maksā ne mazu naudu par dzīves telpu, nav jau pusaudži, kurus kopmītnēs kā komandantei jākontrolē un atzīmes par tīrību jāliek.
28.01.2015 16:33 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
man saimnieks nāk pēc naudas katru mēnesi, citreiz satiekamies ārā kaut kur pie bankomāta, citreiz ienāk iekšā dzīvoklī. man tā nav problēma, jo tas ir viņa dzīvoklis, lai nāk ja grib. apkārt pa stūriem neskatās un neokšķerē, nekādas piezīmes neizsaka, es arī pacenšos māju sakārtot vienmēr pirms viņa nākšanas :) tā man ir papildus motivācija :) citreiz apjautājas, vai viss ok, viss strādā, nu tā, jauki.
28.01.2015 16:20 |
 
10 gadi
Reitings 4047
Reģ: 02.01.2011
tev kā īrniekam būtu jābūt pateicīgai par to

neredzu iemeslu pateicībām, NĪ ir bizness, kāds sniedz, kāds saņem, katrs kko maksā. pateicīgi var būt tie, kas īrē bez īres maksas, tikai par komunālajiem. visos citos gadījumos pateicibām neredzu jēgu.
28.01.2015 13:04 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Ok, es pieņemu, ka īrnieks nekad nesapratīs izīrētāju un otrādi ;) Kad/ja īrniekam būs savs īpašums, tad arī skatīsies uz lietām citādāk :)
28.01.2015 13:03 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
agnese_m, nekur neesmu teikusi, ka īpašniekiem vispār nevajadzētu uztraukties par savu īpašumu vai vispār nākt pārbaudīt. Par dārgajiem dīvāniem un katliem - tad varbūt neatstāt dzīvoklī, lai nav tik ļoti jāuztraucas.
28.01.2015 12:55 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tā nauda jau ir reizē arī kā samaksa par pēdējo mēnesi un ja kas atklājas, tad īrnieki var arī pacelt cepuri un aiziet, nesamaksājot ne vien īri par pēdējo mēnesi, kur nu vēl komunālos, un tad tā drošības nauda ir tā kā par pēdējo īres mēnesi. Un ko tad?

Bet kurš liedz prasīt lielāku drošības naudu?
28.01.2015 12:48 |
 
Reitings 483
Reģ: 15.08.2013
man nav īpaši veiksmīga pieredze ar dzīvokļa saimniekiem. pirmajā variantā dzīvokļa saimniece dzīvoja tajā pat mājā. regulāri vilkās pie manis, jo viņai vienā istabā bija kaut kādas mantas. pirms līguma slēgšanas viņa teica, ka netraucēs un viņai tās mantas nevajagot. pēc tam nāca 2-3c mēnesī, citreiz īsti nebrīdinot, pēc savām mantām. vienmēr visu izlūrēja un ilgi tarkšķēja. mēdza no pasta kastītes izvilkt rēķinu un tad zvanīt un paziņot par summu, nemaz neuzrādot rēķinu. un visus citus pasta sūtījumus arīēdza izvilkt. otrā variantā noslēdzām līgumu uz 3 gadiem, dzīvoklī nekā nebija, pat izlietne. līgumā bija noteikts, ka pa šiem 3 gadiem jāveic remonts, jo īres maksa bija niecīga. sākumā nopirkām nepieciešamo, lai tur uzturētos un pēc tam sākām plānot, ko un kā darīsim utt. nebija doma momentā visu uzbliezt, bet saimnieve domāja savādāk. pēc mēneša bija klāt, kāpēc neko nedarot. teicāk, ka pamazām. ok, pēc mēneša atkal klāt, kāpēc tik maz esot izdarīts. beigās vēl sāka zvanīt manam draugam un ieradties mājās ,kamēr manis nebija uz tēju.
28.01.2015 12:41 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Jesus...kāds vēl labdarības fonds? :-D Tu par ēdienu restorānā arī maksā aiz labdarības, jo citādāk ēdienu jau tāpat izmetīs, ja neviens neapēdīs? :) Tu maksā par konkrētu pakalpojumu/ēdienreizi, gluži tāpat kā par dzīvokli. Tas kā īpašnieks savu dzīvokli ir ieguvis jau nav tava, kā īrnieka darīšana, bet nejau tu maksā tādēļ, ka kādam tā iegribas, bet tādēļ, ka tu saņem PAKALPOJUMU dzīvesvietas formātā.

Par kredīta maksājumiem... intereses pēc iegāju ss.lv un paskatījos kādās cenās izīrē līdzīgus dzīvokļus un puslīdz cenas ir ļoti vienmērīgas, līdz ar to kāda tev starpība vai tu ar savu īres maksu sedz kredītmaksājumu vai maksā par dzīvošanu? Nekas no tavas pozīcijas nemainās tajā situācijā - uz kredīta ņemts tas dzīvoklis vai arī pieder īpašniekam jau. Summa, ko tu maksā par īri būs viena un tā pati, neatkarīgi ko tas saimnieks dara ar viņa nopelnīto naudu :)
28.01.2015 12:36 |
 
10 gadi
Reitings 4047
Reģ: 02.01.2011
Agnese
katra īrnieka PATEICĪBA katru mēnesi ieripo izīrētāja kontā (un tie cipari nav mazi):D tev laikam šķiet, ka īzīrētājs ir kkāds labdarības fonds vai humānā palīdzība, kurai būtu jāpateicas un kura no izīrēšanas negūstu nekādu materiālu labumu, bet tikai sniedz palīdzīgu roku :D
28.01.2015 12:22 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Tikai nedaudz nejauka - bet vai tā ir saimnieka vaina, ka tev nav naudas pirmajai iemaksai un iespējams paņemt dzīvokli pat kredītā? Tā kā zinu, cik grūti labu dzīvokli par vidējo tirgus cenu atrast īrēšanai, tad varu teikt, ka tev kā īrniekam būtu jābūt pateicīgai par to, ka kādam bija iespēja paņemt to pašu kredītu, lai tev ir kur dzīvot :)
28.01.2015 12:18 |
 
10 gadi
Reitings 4047
Reģ: 02.01.2011
Pat ja dzīvoklis stāvēs tukšs, ok būs jāmaksā apsaimniekošana vai komunālie pašam, bet nejau tas saimnieks zem tilta gulēs

Nepiekrītu. Daudzi dzīvokļus izīrē, lai nopelnītu nevis lai dzīvoklis vienkārši nestāvētu tukšs. Un ir gana daudz tādu, kas dzīvokli paņem kredītā un izīrē par tādu summu, kas ir aptuvena ikmēneša maksājumam bankai (šajā situācijā topošais saimnieks bieži vien nav ieinteresēts maksāt komunālos un vēl bankas kredītu no savas kabatas)
Un tas, ka izīrētājs nu ir tās dāsnais DEVĒJS ..... :D :D :D :D
28.01.2015 12:13 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Pat ja dzīvoklis stāvēs tukšs, ok būs jāmaksā apsaimniekošana vai komunālie pašam, bet nejau tas saimnieks zem tilta gulēs


Diez vai, tukšs stāvēs, taču īrēt gribētāju ir krietni vairāk kā to, kuri labprāt izīrē .. vismaz pusē, kurā dzīvoju es, paskatoties ss.lv ļoti reti kāds dzīvoklis parādās uz īri un arī tad pa lielām summām .. un tāpat paņem :)
28.01.2015 12:04 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Uzskatu, izīrētājam ir tiesības nākt saskaņojot, kad grib uz savu dzīvokli, lielākā daļa īrnieku ir bezatbildīgi, ko pierāda jūsu stāsti.
28.01.2015 11:59 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
pietam.... man kā saimniekam nemaz NAV jāuzticas. Īrēšana/izīrēšana ir tīrākais darījums starp 2 personām - īpašuma saimnieku un cilvēku, kurš maksā par dzīvesvietu uz konkrētu laiku. Gudrs saimnieks rūpēsies ne tikai par naudas laicīgu saņemšanu, bet arī par savu īpašumu, lai arī cik jauki vai patīkami īrnieki neliktos. Īpašumi nemaksā kapeikas un remontdarbi utt arī nemaksā mazu naudu. Īrniekam, manuprāt, būtu jāsaprot, ka viņš tajā situācijā nav kā darba devējs, kurš īpašuma saimniekam nu maksā lielo piķi par kaut ko. Pa lielam jau ir tā, ka saimnieks jau ir tas devējs, bet īrnieks par šo jumtu virs galvas arī attiecīgi samaksā.
28.01.2015 11:56 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Tikai nedaudz nejauka - tā nav kaur kāda kaprīze - ūberdārgais dzīvoklītis vai katli vai mēbeles. Tas ir mans/jebkura cita saimnieka īpašums un tas, ka dzīvoklis ir labi iekārtots jau nu lielākoties ir tieši īrnieka interesēs, nevis saimnieka ;)

Piemēram, dzīvoklī, kurā pašlaik (nu jau 4 gadus apmēram) dzīvo īrnieki, es kādreiz dzīvoju pati, pirms aizbraucu prom. Ne visi pērk īpašumus, lai tos izīrētu kādam un uz to nopelnītu. Tie, kuri dzīvoklī bija dzīvojuši paši, parasti to iekārto arī tā kā pašiem patiktu, nevis ar JYSK mēbelēm un Optima Līnija pannām un katliem.

Skaties uz to no mazliet citas puses. Tu kā īrnieks acīmredzami nevari vēl atļauties pats savu īpašumu. Tas dzīvoklis, ko īrēt ir nepieciešams TEV, nevis īpašuma saimniekam tu esi nepieciešams kā īrnieks. Pat ja dzīvoklis stāvēs tukšs, ok būs jāmaksā apsaimniekošana vai komunālie pašam, bet nejau tas saimnieks zem tilta gulēs :) Tev kā īrniekam ir jāsaprot, ka īpašums NAV tavs un tas, ka tu maksā īres naudu nozīmē vien to, ka tu par attiecīgu samaksu nodrošini sev jumtu virs galvas. Tas, ka tu par šo summu nodrošini jumtu virs galvas sev vai savai ģimenei, nemaina to faktu, ka tas nav TAVS īpašums :)
28.01.2015 11:52 |
 
10 gadi
Reitings 4047
Reģ: 02.01.2011
Vispār nekādā gadījumā neatbalstu saimnieka iešanu dzīvoklī ar savām aslēgām, kad īrnieki nav uz vietas.
par Agneses teikto par traki dārgām mēbelēm un katliem- es teiktu, ka tā ir paša saimnieka atbildība, cik ļoti viņš to izīrēšanai paredzēto dzīvokli ir pārbāzis ar ūberdārgām lietām, ja nespēj uzticēties cilvēkiem, ar kuriem noslēdzis līgumu? tad ir 2 varianti- neizīrē savu dārgumiņu nevienam vai izvāc no turienes dārgās mantas, lai nebūtu tieksmes ik pēc mēneša iet lūkot, kā klājas katliem :D
P.s. īrēju dzīvokli, saimniekam naudu uz kontu, ir bijis dzīvoklī 1x, bet lai atvestu šādas tādas mantas nevis lai skatītos, kā šeit tgd ir. Noteikti negribētu, ka katru mēnesi, vai sliktākā gadījumā katru nedēļu viņi te nāktu.
28.01.2015 11:36 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Man bija īrnieki, kuri 1,5mēn.nodzīvoja tikko izremontētā dzīvoklī un aizgāja prom tik sms atrakstot. 1,5mēn.laikā dzīvoklim visas baltās sienas netīras, tauki, kečups..

Tagad līgumā norādu, ja atstāj netīru, tad atrēķinu no drošības naudas uzkopšanas firmas izdevumus.
28.01.2015 11:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits