Kad jāapglabā vecāki...

 
Reitings 131
Reģ: 08.12.2014
Sveikas,

Diemžēl šāda nelaime ir skārusi arī mani, traki slidenajā 13 janvārī zaudēju savu mīļo tēti. Viņš notikuma vietā kā gājējs mira. Piektdien atvadījāmies no tēta, bet notcēt es vēl nespēju un nezinu kā dzīvot tālāk, kur lai ņem spēku?! Man ir 28 gadi, un esmu apglabājusi savu tēvu, viņš bija tētis un vectēvs ar lielo burtu, sazinājāmies katru otro dienu, visi svētki kopīgi.. Es nezinu kā saņemties. Varbūt kādu ir skārusi tāda lieta un var man atrakstīt te vai personīgo ziņu?
18.01.2015 21:00 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
"Eņģeļu impēriju" neesmu lasījusi, bet izlasīju recenziju un tagad man tā ir must read sarakstā. :) Paldies par ierosinājumu!
23.01.2015 14:51 |
 
Reitings 131
Reģ: 08.12.2014
Man ieteica. Un šovakar jau atvedīs, tad nu varēšu vismaz lasīt un nedomāt visu laiku par tēti.
Vēl nav bijusi diena kad neraudu, ceru, ka drīz vismaz tas pāries, bet šobrīd visu laiku ir jautājum nu kāpēc...
23.01.2015 14:53 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Pagājušo sestdien es apglabāju savu vecmāmiņu, kas man bija visu mūžu kā mamma. Tagad arī katru dienu domāju par viņu, neraudu vairs, bet tāpat... tā tukšuma sajūta, tā it kā būtu robs izsists sirdī un nav, ar ko aizpildīt.
Es jau te uztaisīju diskusiju par to, ka dažas dienas pēc vecmāmiņas bērēm man bija ļoti stipras bailes par savu tēti, ka nenomirst. Tagad it kā vairāk nav, bet tāpat es zinu, ka man būs ļoti grūti, teju neiespējami dzīvot, kad viņam pienāks tā diena. Arī ar savu tēti sarakstos, sazvanos katru dienu, runājam par visu ko, viņš tagad Vācijā sēž, firma nedod darbu, līdz veikalam 2 km, bet nezina, kā aizkļūt, jo tur autobānis priekšā. Traks var palikt.. Es te, viņš tur.
Vēlu tev spēku, sirds stiprību, lai izdodas sadziedēt sāpi, vismaz tik daudz, lai var dzīvot tālāk, jo pa īstam jau nekas nekad nesadzīst... :(
23.01.2015 15:02 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Eliyuu, un citas meitenes - izsaku visdziļāko līdzjūtību. Lasu ar asarām acīs. Man arī šķiet, ka ar laiku vienkārši mēs samierinies, ka mīļo cilvēku nav blakus vairs.
Tās ir vienas no manām vislielākajām bailēm...zaudēt kādu no saviem vecākiem.
23.01.2015 15:03 |
 
Reitings 16
Reģ: 26.12.2014
Pirms atuveni 5 gadiem zaudēju savu vistuvāko cilvēku... Sāpes nepāriet, ar laiku tu vienkārši iemācies dzīvot tālāk neizjutot šīs sāpes tik asi un katru mirkli. Man pirmo laiku vispār bija tā, ka šķita, ka es ne vien nevaru , nespēju, bet ka man nemaz nav tiesību priecāties, būt laimīgai, jo tas cilvēks vairs nav un viņš šo visu vairs nevar. Pēc tam pierima, atlaida... Tagad vienīgais, ka cenšos nedomāt par to, ka šī cilvēka nāve ir beigas, ka nekad neredzēšu, nedzirdēšu, nesajutīšu. Dzīvoju tā, it kā šīs cilvēks vienkārši ir kaut kur prom, un kādreiz noteikti tiksimies. Citādi jau vairākas reizes nācies meklēt ārstu palīdzību un dzert zāles. Viens no iemesliem - neesmu izraudājusi, izpaudusi un izdzīvojusi šīs zaudējuma sāpe toreiz, toreiz biju pavisam jauna, likās, ka nav ko citiem izrādīt savu vājumu, sāpes, pārdzīvojumu, ka jābūt stiprai un tamlīdzīgas muļķības, vienkārši apspiedu sevī visas negatīvās emocijas. To nekādā gadijumā nerīkst darīt.
Un jā - tas ir muļķības, ka ja tuvinieks ir smagi slims, nāve paredzama, tad esi tam savā ziņā morāli gatavs un vieglāk to pieņemt un pārdzīvot. Tiešām muļķības. Mans vistuvākais cilvēciņš arī bija ilgu laiku slims, zināju, ka tas ir beigas, bet nekā. Nāvei nevar sagatavoties.
23.01.2015 15:11 |
 
Reitings 131
Reģ: 08.12.2014
papumpidupu
Ir ļoti skumji, ka mums tas viss ir jāizjūt. Es arī domāju pie kādas domas pieturēties lai vieglāk būtu, jo vius laiku ir domas, ka nedzirdēšu, neredzēšu, nejutīšu vairs nekad... Varbūt tiešam jādomā, ka kādreiz vēl tiksimies un varēsu pateikt cik ļoti es viņu mīlu.
Es arī uzskatu, ka ir jāizraudās, jāizsāp, turot iekšā būs siktāk, tapēc jau laikam raudu kad gribās. Šorīt skaļā balsī, liekas, ka tā nekad neesmu raudājusi un runāju ar tēti, pateicu cik ļoti ilgojos un mīlu. Ir neizsakāmi smagi!

Es vienmēr esmu bijusi dzīvespriecīga un vienmēr smaidīga, pļāpīga. Tagad liekas, ka nekad vairs tāda nebūšu, jo iekšā kaut kas pārlūza...
23.01.2015 15:31 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
eliyuu, turies! Laiks dziedē rētas.
Ir jau gandrīz 6 gadi pagājuši, kopš zaudēju savu mammu, kura man bija vistuvākais cilvēks pasaulē. Ilgi nespēju to pieņemt, katru rītu mostoties likās, ka viņa ir tepat, blakus istabā un katru reizi sadursme ar realitāti bija smaga, likās, ka sajukšu prātā. Tāpat kā papumpidupu vēl ilgi man likās, ka man nav tiesību priecāties, vairākus mēnešus pēc mammas nāves svinot svētkus vai ejot uz kino, mani neatstāja doma, ka esmu nodevēja, jo kaut ko svinu un smaidu, kad mammas vairs nav. Tikai ar laiku kaut kā sapratu, ka mamma noteikti gribētu, lai man ir normāla laimīga dzīve. Joprojām dažreiz uznāk histērijas lēkmes, īpaši, kad skatos uz fotogrāfijām vai atceros kādu notikumu no pagātnes, kad viņa vēl bija man blakus. Bet es vienmēr esmu ticējusi tam, ka pēc nāves kaut kas ir, ka tas nav beigas. Zinu, ka viņa vienmēr ir man blakus un ka noteikti vēl satiksimies kaut kur..
23.01.2015 15:57 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
izsaku līdzjūtību. Ļoti skumji, kad cilvēki aiziet kāda cita vainas dēļ.
23.01.2015 16:13 |
 
Reitings 131
Reģ: 08.12.2014
Man nav tā, ka justos vainīga, ja kaut ko svinētu vai smietos.
Es vienmēr esmu bijusi maidīga, dzīvespriecīga un ļoti pļāpīga, tagad esmu pilnīgs pretstats... Liekas, ka vairs nekad tā nesmiešos un nekad vairs nebūšu tāda kā biju, jo iekšā kaut kas pārlūza...

Kaut arī zinu, ka tētis gribētu lai mēs visas trīs viņa meitas esam laimīgas un smaidīgas, jo tikai mēs bijām viņa dzīves jēga!
23.01.2015 16:24 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Kā tev iet tagad, Eliyuu?
Pacēlu šo diskusiju, jo ar mani ir tāpat - aprīļa vidū zaudēju savu tēti, kurš man bija dārgākais cilvēks. Pāris nedēļas man nebija laika skumt un es dzīvoju ar domu, ka tētis grib, lai es turos. Bet tagad, kad sāku apjēgt, ka viņa tiešām vairs nav, es jūtos neizsakāmi vientuļa. Man ir apkārt brīnišķīgi cilvēki un nav tā, ka es viņu pūles un atbalstu nenovērtētu, tieši otrādi - es esmu bezgalīgi pateicīga, ka viņi ir man blakus, bet tāpat izjūtu vientulību, jo tētis bija cilvēks, kas aizpildīja lielāko daļu manas dvēseles, es viņu vienmēr gaidīju pārbraucam (bija tālbraucējs), redzējāmies pareti, bet tieši tāpēc mums arī bija tik cieša saikne. Man ir sajūta, ka man īsti vairs nav savas vietas - brauc, ej, kur gribi, visur viss liekas bezjēdzīgs, nedzīvs, bez krāsām.
Esmu sākusi rakstīt atmiņu dienasgrāmatu par viņu, bet domāju pāriet uz vēstulēm, jo izjūtu viņa trūkumu un liekas, ka ar katru dienu vairāk. Telefonā joprojām stāv viņa numurs un ir brīži, kad to ņemu rokās, lai uzrakstītu viņam sms, bet saprotu, ka vairs nav, kam.
Raudu maz, lai gan aizvakar no rīta bija totāls ūdenskritums un pēc tam palika daudz vieglāk. Aizmirst un vienkārši atslēgties no atmiņām, domām par viņu arī nevaru, jo liekas, ka tad atslēgšu arī sevi. Es viņu vienmēr esmu izjutusi kā daļu no sevis un nekad pa īstam neesmu bijusi gatava viņu zaudēt, arī pēc vecmāmiņas nāves, kad likās, ka tieši viņš būs nākamais.
Dīvaini ir arī tas, ka domāju - kā viņš jūtas tur, vai viņam tur ir labi, šķiet, es negribu zaudēt sajūtu, ka vienalga, kur, bet viņš joprojām kaut kur ir. Diezgan bieži redzu viņu sapņos, bet tie nav tādi, kas pārliecina, ka viņa dvēsele ir pavisam apmierināta. Jebkurā gadījumā es cenšos viņam domās vēstīt, ka mēs, šai saulē palikušie, neko vairs mainīt nevaram, viņa pēdējās vēlēšanās esam izpildījuši pēc visām iespējām, kas mums bijušas.
Šo visu rakstīju kā sirds izkratīšanu.
05.05.2015 09:08 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Piektdien atvadījāmies no tēta, bet notcēt es vēl nespēju un nezinu kā dzīvot tālāk, kur lai ņem spēku?! Man ir 28 gadi, un esmu apglabājusi savu tēvu, viņš bija tētis un vectēvs ar lielo burtu, sazinājāmies katru otro dienu, visi svētki kopīgi.. Es nezinu kā saņemties.

Autore, vēlētos saņemt no tevis privāto ziņu, kā tu jūties?
Šodien ir tieši pieci mēneši, kopš pēkšņi un pāragri zaudēju savu mīļo tēti. Laiks ir pagājis, bet rakstot šo komentāru, pār vaigiem birst asaras. Man nav vieglāk, bet vēl smagāk. Vēl joprojām, acu priekšā ir traģēdijas ainas, vēl joprojām nespēju samierināties. Nezinu, cik ilgi ir normāli tā sērot.
13.01.2016 18:59 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
13 janvārī zaudēju savu mīļo tēti.

Mans tētis arī aizgāja 13 datumā. Augustā.
13.01.2016 19:01 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Zaudēju savu vistuvāko cilvēku - mammu, īsi pirms savas 18. dzimšanas dienas. Apglabājām divas dienas pēc.... ir pagājuši gandrīz 6 gadi. Nav tāda diena kad es par viņu neiedomātos, neatcerētos, nesāpētu. Es pat teiktu, ka sākumā bija vieglāk - man bija jāturas, jāatbalsta tētis un nebija laika ļaut vaļu emocijām. Liekas, ka 18 gados mani iemeta dzīvē - ej un cīnies. Pēdējā laikā arvien biežāk aizdomājos, jūtu, ka dusmojos - uz pasauli, par to, ka zaudēju sev vistuvāko. Man sāp - par neizrunāto, nepateikto. Reizēm pārmetu sev, ka biju... riebīga, neiecietīga. Bet mammu es ļoti, ļoti mīlēju un viņa to zin, mums bija ļoti tuvas attiecības - ik vakaru gāju dot buču pirms miega un novēlēju saldus sapņus un tad viss mainījās... Un lai arī ar prātu saproti, ka tam tā ir jānotiek, sirds nespēja pieņemt. Lūdzu Dievu un cerēju uz brīnumu, ka viņa atveseļosies, viss būs labi... Sāp joprojām. Savu dzimšanas dienu negaidu. Man tie nav svētki, tuvākie apsveic un tas arī viss, bez jautrām svinībām... lai gan laikam pagājušas bija pirmais gads kad vēl kāds bez ģimenes mani sveica, jo pirms tam - biju kategoriski pateikusi lai liek mani mierā.
Turies! Ja vēlies vari droši uzrakstīt.
13.01.2016 19:44 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Es pat teiktu, ka sākumā bija vieglāk - man bija jāturas, jāatbalsta tētis un nebija laika ļaut vaļu emocijām.

Man arī jābūt stiprai, negribu, lai bērns redz mani salauztu. Bet vakars ir mans ienaidnieks. Tad ir ļoti, ļoti smagi.
Arī mantas vēl joprojām stāv neaiztiktas, nevaru tām pieskarties, bet arī redzēt ir sāpīgi.
Smagas tās sāpes, kas ir negaidītas , kurām nav iespējams iepriekš sagatavoties.. Redz Tavs tētis izgāja no mājām, nemaz nezinādams, ka tā ir viņa pēdējā diena.. Tāpat arī Tu nezināja, ka reize, kad Tu ar viņu sarunājies/satiecies ir pēdējā...

5 dienas pirms tētis aizgāja, nosvinējām viņa 49 jubileju. Viņš bija sportists, bez kaitīgiem ieradumiem, veselāks par veselu. Viņš bija mans paraugs, kurš vienmēr smagi strādāja, lai ģimenei nekad nekas netrūktu, viņš dievināja savu mazdēlu, kā paša dēliņu. Viņš bija vislabākais, mans labākais draugs. Atceros mūsu pēdējo tikšanos, atveda manu puiku no cirka, atvadījāmies un sarunājām nākošā dienā tikties. Skaidri atceros, man uz mirkli palika smeldzīgi, tā īpaši uz viņu paskatījos, uz atvadām. Un laikam tā bija kaut kāda iekšējā intuīcija. Nākošā rītā, pamodos no zvana, atrasts ceļa malā, sirds. Un tā viņš aizgāja, savu iemīļoto lietu darot - velobraukšana.
Un katru dienu sev pārmetu, kāpēc es tovakar nepateicu, cik ļoti viņu mīlu. Un dusmojos uz Dievu, kāpēc.
13.01.2016 20:27 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Man asaras sariesās acīs, lasot jūsu stāstus. Tiešām, cik bieži mēs nenovērtējam savus tuvos.. Un jūs esat baigie malači, ka esat tik stipras sievietes!
13.01.2016 20:39 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Man asaras sariesās acīs, lasot jūsu stāstus.
+

...
Tas laikam nav gluži tas, bet pirms nedaudz mazāk kā 2 gadiem zaudēju savu vienīgo vecmāmiņu. Viņa nodzīvoju garu, bet sarežģītu dzīvi... Insults neatstāja pilnīgi nekādas cerības. Vēl joprojām atceros, kā nobučoju viņu pierē pēdejoreiz, kad apciemoju. Pēc pāris nedēļām viņa nomira. Atceros, kā skatījos uz viņu, un vissāpīgāk bija no tā, ka nekad viņu vairs neredzēšu, un no tā, cik mammai ir smagi. Kopš tās laika nebijas nevienas dienas, kad viņu neatcerētos...
13.01.2016 21:26 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Cik sāpīga tēma. Esmu asarām acīs. Es dažreiz mēdzu iedomāties par nāvi, par to, ka pienāks diens , kad aizies vecāki,oma, opis un mēdzu tā noraudāties. Es gribētu, lai nekad tāda diena nepienāktu. Tāpēc, katra dienu jāmīl un jālolo savi mīļie.
13.01.2016 23:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits