Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jauns dzīvoklis pelē.

 
Reitings 181
Reģ: 01.11.2010
Nesen ievācos dzīvoklī, kas ir jaunais projekts bet bijušās rūpnīcas māja.
Kad ievācos viss bija labi, bet neilgi pēctam ievēroju ka baltās, skaistās sienas sāk kļūt par melnām (pelējuma pleķīši), ar švammi lielākā daļa nogāja nost, bet nu jau visi plastikāta logi pelē.
Vai tā vispār var būt mana vaina (vienmēr gribas sevi vainot), nu piemēram ka esmu par daudz logu turējusi vaļā, vai nu es nezinu. Kāda ir iespēja ka tā ir cilvēka vaina, nevis nekvalitatīvs remonts, slikta ventilācija? Dzīvoklis jau no paša sākuma likās mitrs. Ievēroju, ka lamināts dažās vietās ''piepūties''. Uz grīdas NEKAD nekas nav lijis. Baltie aizkari, kas ir līdz pašai apakšai, apakšā ir melni. Nu jau dažas mēbeles metas ar pūku. Ko lai pie velna dara?
Kā ar to cīnīties? Ķimikālijas? Ir kaut kas ko var izmantot, kad mājās ir kaķis kurš ārā neiet? Telpa ir viena, tāpēc kaķīti arī nav kur likt.
Bail zvanīt dzīvokļa īpašniekam un teikt, ka sienas melnas... Bet vai man vispār pašai ar to būtu jācīnās un jāiznīcina pelējums par savu naudu?
Citu dzīvokli šobrīd atrast nav iespējams... Man vēl ir astma. :-/ Nezinu, ko lai dara.
16.01.2015 14:40 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Pirmkart, ta nav tava vaina. Ja tu vel mazak logu turetu valja, tad vsp laikam pati jau biti apklajusies ar pelejumu. Svaigs gaiss ir primarais. Pelejums rodas delj mitruma.
Ja dzivoklis ir tikko izremontets, tad mitrums bus lielaks jebkura gadijuma, jo,'ka,er sienas un viss parejais izzuzt, vajag laiku.
Mitruma iemesli ir daudz un dazadi-nepietiekama ventilacija, dzivokli parak zema temp., nepareizi ielikti logi.
Velams likt mitruma savaceju, bet tad laikam elektrisko, ja parastas letas olas vai vel nez kas-der tikai nelielai telpai.tok var tik skapiti ielikt. Pati lietojusi sis neesmu, bet esmu daudz par to lasijusi.
Zem tevis kads dzivo? Mitrums var rasties asri tad,ja tu, piem., dzivo pirmaja stava, bet zem tevis nav pagrabs. Pagrabi ir laba lieta, jo tajos esosas siltuma trubas, silda dzivokli no apaksas. Varbut ari dzivo augstak, bet kaimini zem tevis nedzivo un tur nav radiatoru?
Minimali so visu vari censties noverst, edienu gatavojot, lietot vnm tvaika nosuceju.paskatitiew, vai ventilacijas sahtas strada godam.
Paraugi,'kadas tev ir arsienas. Ja mitras, tad visticamakais, ka jarauj viss nost , jadabon ara pelejums, janosiltina. Bet,'ja tas nav tavs dzivoklis, letak un ertak bus vnkm meklet jaunu. Ja tev ir tik traks pelejums, tu slimosi viena slimosana un sadragasi veselibu. Principa pelejumam nekadi lidzekli ta pa istam nepalidz. Vnk jarauj ara viss, kas ir ar pelejumu un janovers mitruma avots.
Varbut pa logu ailem nak ieksa gaiss un nav tur viss pareizi izdarits?
27.01.2015 15:39 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
pelē parasti tad, ja ēkai/dzīvoklim ir slikta ventilācija. Mums bija tas pats vecajā dzīvoklī. Tikko sākām regulāri vēdināt - pelējums pārstāja veidoties. Nomazgāt/notīrīt pelējumu var, bet ir dzīvoklī mitrums, tas pelējums visu laiku atgriezīsies.
27.01.2015 15:28 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Mums arī vecā mājā 5.stāvā dzīvoklim sienas un griesti pelē, bet tas tāpēc, ka jumts tek un nav mainīts kopš mājas nodošanas brīža un kamēr bezcerīgais apsaimniekotājs nenomainīs jumtu, tikmēr būs tā pakaļa tur, jo remontu nav vērts taisīt :-/
Mammai jau tā tur maksimāli daudz ventilācijas, vēdināšanas, mitruma savācēju, tvaika nosūcējs utt...tīrīt, mazgāt, apstrādāt ar sazin kādiem līdzekļiem protams var, bet efekts ir īslaicīgs un čakars lielāks kā ieguvums...arī veselībai nav diez ko labi tas mitrums. Iesaku meklēt citu mājokli, ko īrēt ;)
27.01.2015 15:25 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10506
Reģ: 29.01.2009
Necīnies ar sekām! Prasi īpašniekam pienācīgus dzīvojamos apstākļus, kādi atrunāti īres līgumā un pieņemšanas - nodošanas aktā.
27.01.2015 15:13 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10506
Reģ: 29.01.2009
Klijānu ielas svītrainās ēkas saceltas vispār bez nekādiem saskaņojumiem un cilvēki tur dzīvokļus iegādājās dēļ uzturēšanās atļaujām. Reti, kurš tur pa īstam no īpašniekiem dzīvo.
27.01.2015 15:12 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
dzívoju blakus májá, kad kliánu 2 céla... izlasot tavu postu uzreiz bija skaidrs, par ko iet runa. iesaku tur nedzívot, biju tur iekshá arí péc remonta - skaisti uztaisíts, bet jau tad jutás mitrums, un varéja redzét, ka nekas labs tur nebús. un biju ne 1. stává... tieshám zhél cilvéku, kas tur nopirka dzívokljus... plus vél tas, ka tá ir kimikáliju rúpníca bijusí, kas vinju zin, ko tás sienas piesúkushas :D
16.01.2015 16:25 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Kādi remonti, kādi meistari! Māju vajag pareizi uzbūvēt!!! Un kurš muļķis pērk dzīvokli mājā, kas nav pārbaudīta šādās lietās

Kad dzīvoklī ir vecie koka logi, vecas zaļas flīzes un visur betona grīda, tad pelējuma tur nav!!!
16.01.2015 16:15 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
"apsveicu" un jūtu līdzi.. Tu esi iegrābusies.
r švammi lielākā daļa nogāja nost
Kategoriski ir aizliegts berzt, jo tad Tu viņu izplati pa visu māju. + astamas ļoooooti liels veicinātājs, jebkuras elpceļu slimības īstenībā, tāpat arī, diemžel, audzēju. Ieteiktu bēgt neatskatoties. Es ilgi karojuvisādiem līdzekļiem, puva drēbes, pat mēbeles, slimoju. Negribas pat atcerēties.. (t)
16.01.2015 16:12 |
 
Reitings 161
Reģ: 08.01.2015
Sveika.
Es saprotu,ka tu ire to dzivokli,tada gadijuma iesaku meklet citu. Pagaidam tas vietas vari notirit ar balinataju - etki. Megini tajas vietas neko daudz nelikt klat. Nu,neatspied kreslu pret peleto sienu.
16.01.2015 16:08 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Jā, ir jābūt trakam lai pirktu Klijānu ielā dzīvokli, bet paši cilvēki vainīgi ;)
16.01.2015 16:04 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tikko atceros ka pati gandrii iegraabos ar jauno projektu, ta gribejas dzivokli arpus Rigas blakus vecaku maajai. Labi, ka tevs teica, pagaidi, lai cilveki tur padziivo un tad padomasi gribi to dzivokli vai ne. Un jaa- visiem pelee dzivoklji!


Ja jau mebeles sak puuku mest, tad saac pieverst uzmanibu dreebeem, taas arii shis pelejums var "apeest". Iesaku nopirkt lidzekli, izmazgaat visus plauktus, sienas, skapjus, mebeles neturet pie sienaam, turet logus valjaa un vedinaat cik nu sanaak...

Zvani saimniekam un zinjo par to, taa nav tava vaina. Un jaa pie pirmas iespejas -izvaacies!!!
16.01.2015 15:59 |
 
Reitings 70
Reģ: 19.05.2011
"Ja jau nebūtu tik kaitīgs hroma andigrīds ,kālija cianīds un citas "nekaitīgas" vielas kuras izmantoja tad neskaitītos kaitīgais darbs, nedotu pienu, neļautu priekšlaicīgi pensionēties.Ražošanas korpusā, kas tuvāk pie dzelzceļa, darba procesā bieži notika lielas ķimikāliju noplūdes jo caurules bija no stikla un mēdza saplīst,pārseguma paneļi piesūkušies ar tām ka apakšstavā varēja vērot pie griestiem stalaktītus.Pat kad ražošana tika pārcelta uz jauno galvāniku,ienākot telpā, mutē bija sajūtama dīvaina skābena piegarša.Dzelzbetona konstrukcijas bija norasojušas un pieskaroties sāka dedzināt, drēbēs izēda caurumus. Rekonstrukcijas procesā demontāžas darbu veicēji smagi saindējās un no darba vietas ar ātro palīdzību tika nogādāti slimnīcā. Pirmajā stāvā no salsskābes bija sarūsējusas apsolūti visas metāla konstrukcijas, arī dzelzbetona stiegrojums. Nekaitīgāki varētu būt 5-6 stāvi,jo tur bija ventilāciju telpas un nekā kaitīga izņemot nelielu sudrabošanas iecirkni nebija.
Vēl labs bonuss ir dzelzceļš jo kā neliela zemestrīce jūtams kad garām iet kravas sastāvs, ļoti neomulīga sajūta no tās vibracijas. "
+piesārņoti gruntsūdeņi..

palasies šeit par to bēdīgi slaveno projektu http://www.building.lv/forums/read.php?32,90301,171678#msg-171678
16.01.2015 15:42 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Ventilaacija pie vainas, ja tev alergija, astma tad labaak prom no turienes cik atri var
16.01.2015 15:26 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Neko tur nevarēs izdarīt, zinu cilvēkus, kas ar to cīnās, bet līdz galam nekas jau ilgi nav izcīnīts.

Bet nu tas Klijānu ielas projekts man vispār šķiet drausmīgs.
16.01.2015 15:16 |
 
10 gadi
Reitings 3538
Reģ: 05.08.2013
Man ir līdzīgi, bet ne tik traki. Arī jaunais projekts. Mums problēma ir vēdināšanā un logos. Svīst ciet un palodzes pelē. Nekādi pirktie līdzekļi nelīdz. Kā es cīnos ? Regulāri vēdinu māju, uz diviem logiem ir mitruma savācēji un sālstrauki. Regulāŗi vēdinot māju man no pelējuma nav ne smakas.

Bet Tev liekās baigi trakais gadījums, ja jau mēbeles ar pūku pat metās un grīda pūšās. Ja tas ir tavs īpašums, tad tev noteikti jāvēršas pie kādiem speciālistiem, lai pārbūvē, iebūvē visu ko vajag, utt..

Bet ja tu īrē, tad tin makšķeri!!!
16.01.2015 15:13 |
 
Reitings 181
Reģ: 01.11.2010
Vienu vakaru pīpēju, dzirdu ka kaut kas pie miskastes čabinās. Nobijos ne pa jokam! :D
Pēkšņi no miskastes aizmugures milzīga žurka aizskrien. :D :D Pieļauju, ka apakšā žurcīši arī mitinās.

Meitenes - pirms pērkat dzīvokli, gadu padzīvojiet. Ļoti laba mācība! :D
16.01.2015 15:00 |
 
10 gadi
Reitings 6212
Reģ: 01.04.2009
Ui, iepriekšējā dzīvesvietā man arī bija tā. Pirmais stāvs, pagrabs apakšā, pie logiem veidojās pelējums... Tur dzīvojot, arī biežāk slimoju. Labi, ka tagad ir sauss un patīkams dzīvoklis.
16.01.2015 14:59 |
 
Reitings 181
Reģ: 01.11.2010
Nu, precīzāk Klijānu 2A.
16.01.2015 14:56 |
 
Reitings 181
Reģ: 01.11.2010
Ja kāda zin to māju, pie Brasas stacijas - tā ir tā. Cik zinu, te iepriekš bija kaut kādu ķimikāliju rūpnīca, delfos forumā kāds rakstīja, ka kaut kādas ķimikālijas mucas apakšā noraktas, uttt..Baisi paliek.
16.01.2015 14:55 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Jā, kurš ir tas jaunais projekts, lai citi zina, kur nedzīvot
16.01.2015 14:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits