Bērnības smarža, garša utt.

 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Sveikas! (l)

Kas ir tās lietas, smarža, vai varbūt garša, kas jums saistās ar bērnību?

Man ar bērnību saistās samtenes, īpaši ar lietus lasītēm uz tām, tad to smarža ir burvīga. Atceros, ka bērnībā izgāju ārā, un pagalmā šie ziedi auga un man patika tos smaržot. mmmm. Bet tagad liekas, ka tā smarža nav tāda pati kā bērnībā.

Vēl man ar bērnību saistās tā smarža, kad cep sīpolus un marinē gurķus, atceros, ka bērnībā kad atbraucu pie omes, viņas dzīvoklis bieži smaržoja pēc šiem aromātiem.

Padalamies! :-)
09.01.2015 13:55 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Mana vienīgā izteiktā bērnības garša ir kad ēdu rupjmaizi ar krējumu un sālīti. Kad biju ļoti maza 2-3 gadi, opis pats ēda šādi maizīti pietam sagriežot to mazos gabaliņos un mani turot klēpī ar cienāja. Tā ir mana vienīgā atmiņa no viņa diemžēl, bet esmu priecīga ka man tā atmiņa ir. :)
09.01.2015 23:25 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
kad ēdu rupjmaizi ar krējumu un sālīti


mans opis eeda ar baltmaizi un cukuru un dzera ar kefiru, kur klat cukurs... :)

Bet Tev ir skaista atminja :)
09.01.2015 23:28 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Asteres (tā laikam tās puķes latviski sauc-астры) uz 1. septembri. Un tas, kā smaržo gaiss agros rudens rītos, kad jāsāk iet uz skolu.

Pankūku smarža, kad ome cepa. Pankūkas laikam savā pieauguša cilvēka mūža laikam vairs neesmu ēdusi, bet joprojām atceros, ka sasmērēju uz pankūkas zapti, sarullēju tādā kā desiņā un tad ome man to desiņu sagrieza gabaliņos.

Atceros, kā opis taisīja mārrutkus. No tās spēcīgās smaržas asaras tecēja, jāpuņķojas bija bez jēgas, bet tik un tā viena no mīļākajām atmiņām.

Un vēl tagad atceros to laiku, kad dzīvojām Krievijā, tētis nāca no darba un es tāda maza meitene, man bija kādi 3 gadi, katru vakaru skrēju viņam pretī un viņš mani saķēra un pacēla nu tiiik augstu.
09.01.2015 23:39 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Bērnības smaržas visvairāk asociējas ar vecmammu:

* vecmammas krāsnī žāvēto ābolu smarža
* vecmammas pankūkas ar plaušām
* vecā melnā pirts, kuru tik ļoti ienīdu bērnībā, jo visi radi sagāja un gājām kopā mazgāties (nu, sievietes). Man tas tik ļoti nepatika, bet to smaržu es vēl šo balto dienu atceros..
09.01.2015 23:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits