Slaktiņš Francijā

 
Reitings 101
Reģ: 10.11.2014
08.01.2015 14:34 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Savā valstī par to saņemt citas pasaules daļas *adekvātu sodu*

Bet šī konkrētā valsts ir vēsturiski (un ekonomiski) cieši saistīta ar, kā Tu izteicies, to citu pasaules daļu. Šī "cita pasaules daļa" kādreiz veidoja Francijas koloniālo impēriju!
08.01.2015 19:02 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
es par krustnešiem, ja kāda nesaprata
08.01.2015 19:02 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kad rada pirkstu uz otru, der pārliecināties vai gadījuma trīs pirksti nerada uz sevi pašu. Civilizēts ciena citas kultūras un reliģijas, kā arī izglītotam cilvēkam vajadzētu saprast ka vārda brīvība nav visatļautība un varda brīvība nav ķengāšanās.
Tīīīk ļoti dažiem gribas pieskaiti sevi pie pārākās civilizācijas, bet nespēj beigt vispārināt un nespēj uzdot dažus būtiskus jautājumus. Ja visi musulmani vai lielāka dala ir tik drausmigi sacepušies par tam karikatūrām kāpēc tad to autors un publicētājus kada musulmaņu organizācija vai sabiedriska apvienība neiesūdzēs viņus tiesā par kopienas reliģisko jūtu aizskaršanu. Kā zināms demokrātiskas valstis likuma nosaka ka cilveku reliģiskas jutas ir jāciena.
Otrkārt kāpēc arābu naftas valstis, kuru islāms ir visstriktakais neko nedara? Viņi varētu pacelt naftas cenas, kas iedragātu Eiropas ekonomiku un stiprinātu Krieviju un Irānu tadejadi ieriebjot Rietumvalatu blokam? Bet nē, tā vietā tiek uzrīkots slaktiņš.
Kādam to vienkārši vajadzēja. Avīzes galvenais redaktors staigāja ar miesassargu, tātad skaidri zināja ar ko riskē. Vārda brīvība ir pārāk abstrakts jēdziens lai dēļ tā riskētu ar savu dzīvību. Mēs neesam gatavi mirt savu svētvietu dēļ.
Fakts ir tāds ka musulmani nav tā sacepušies par tām karikatūrām kā mediji to mālē. Turklāt kāpēc tieši tagad tik ilgu laiku pec Muhameda karikatūru publicēšanas?
08.01.2015 19:05 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Vai tev tāda pati reakcija ir tad, ja ieraugi karikatūru par Jēzu - vai arī tā ir pilnīga visatļautība, ko nevajadzētu pieļau

Man, personīgi? Man nav nekādas reakcijas uz karikatūrām. Bet, jā - reliģiju zaimot, manā skatījumā, ir stulbi. Principā tāda arī ir mana reakcija, kad ieraugu kādu zaimojošu rakstu, bildi, karikatūru, dajebko par jebkuru reliģiju - es uzreiz uzskatu, ka to veidotāji ir idioti. Es neesmu ticīga. Es vienkārši zinu, ka ir cilvēki, kuri tādi ir un kuri nevienam nekad neko sliktu nav nodarījuši. Un tie jau parasti arī cieš no šādām situācijām - nevainīgie.
08.01.2015 19:06 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Par manu attieksmi pret Jēzus karikatūru - esmu ateiste, tāpēc manas jūtas personigi tas neskartu, tomēr par mediju, kas publicētu ko tādu, neko labu nepadomātu.
08.01.2015 19:12 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Lancaster, kāpēc tu salīdzini viduslaikus ar mūsdienām? Tad varēja atstiept kātus ne par to vien. Vai tāpēc tagad būtu jādreb un jāklanās dažu cilvēku priekšā, kas domāšanas ziņā ir palikuši kādus tūkstoš gadus senā pagātnē?
08.01.2015 19:13 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Bet vispār ne jau par sodu ir runa. Iespējams, vainīgajam/vainīgajiem tas mūsu, eiropiešu sods-bijis nebijis. Viņš savu vendettu paveica-viņam tas ir galvenais!
Ja aizskartu manus reliģiskos uzskatus un es būtu līdz nāvei aizvainota-nē es neietu uz slepkavību, jo manā kultūrā tā nav pieņemts, mani ta neaudzināja! Un tieši par to es runāju, ka ja tu apzinies un esi informēts, ka konkrētajā kultūrā ( ekstrēmākajos gadījumos) atriebības dēļ pat ir gods atdot savu dzīvi un tāpat tu veic konkrētas darbības-tu esi bijis brīdināts un uzņemies daļēju atbildību par sekām!
08.01.2015 19:15 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Lancaster, kāpēc tu salīdzini viduslaikus ar mūsdienām?


Kāpēc nē? Valstu ekonosmikās attīstības līmeņus mēs taču salīdzināt gadu desmitēs (Nosacīgi Vācija ir šobrīd 2015.gadā, Lielbritānija tagad ir tur, kur Vācija bija 2005.gadā, bet Latvija tur, kur Vācija bija, piemēram, 1920.gadā. Nepretendēju uz datu precizitāti, tikai gribu parādīt, ka mūsdienas var salīdzināt ar pat senu pagātni, jo situācijas ir līdzvērtīgas un mācīties no citu valstu pagatnes piemēriem.
08.01.2015 19:23 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Neredzu sakarību. Tā var aizrunāties pilnīgā grāvī.
08.01.2015 19:32 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Nu kā var mūsdienas salīdzināt ar viduslaikiem? Tas ir pilnīgi absurdi! Toreiz valdīja citas normas, likumi, ētikas normas un galu galā cilvēku domāšana! Vēl ar akmens laikmetu salīdzinātu :D
08.01.2015 19:34 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Taas ir SATIIRAS un KARIKATUURU izdevums. Taadi ir daudzi un taados ir karikatuuras par visu un visiem. Karikatuuraam Francijaa ir vairaaku gadsimtu veesture un taas vienmeer ir smeejushaas par lietaam, kas notiek taa laika sabiedriibaa.

Shodien skolaa daudz runaajaam par sho teemu. Klasee man ir vairaakas araabu meitenes (visas islaama ticiibaa), no taam divas, kas valkaa tos apmetnjus (nu ne apmetnjus, bet goda vaards nezinu preziicu vaardu tai lietai latviski. katraa zinjaa seju NEaizsedzoshais, bet visu kjermeni nosedzoshais melnais). No vinjaam visaam tikai viena teica "nu pashi vainiigi".

Ar to vaarda briiviibu ir kaa ir Francijaa. Viens no franchu populaaraakajiem komikjiem - Dieudonné - ir aizliegts vairaakaas shejienes pilseetaas. Vinjam ir draudeets, vinja beerniem ir draudeets, jo vinja izraadees arii ir bijushas "aizskaroshas" lietas par dazhaadaam ticiibaam, dazhaadaam raseem utt. It sevishkji valdiibai nepatika izteicieni par zhiidiem. Nu atvainojos, kaada tur vaarda briiviiba, ja vinsh tieshaam saka visu kaa ir, tikai aiz sava melnaa humora. Un es tieshaam neizgudroju, bet jau ieprieksh mineetaas araabu meitenes arii uzskata, kad vinjsh ir smiekliigs, un jaa, arii jokus par araabiem.

Man facebookaa puse no draugiem ir francuuzhi, no kuriem dalja ir musulmanji, taa ka sho divu dienu laikaa es esmu izlasiijusi daudzus un dazhaadus rakstus, franciski vai angliski, no dazhaadiem skatu punktiem par visu sho #jesuischarlie teemu. Un goda vaards, lielaakaa dalja neuzskata, ka "pashi uzprasiijaas, vajadzeeja jau gaidiit".

Un mans personiigais skatiijums arii ir taads. Bet te jau speelee mana jociigaa humora izjuuta, man patiik ljauni joki, ironija, sarkasms, seksistu joki, rasisitiski joki, nu visi tie, ko juus uzskatiet par "idiotu, neizgliitotu un necivilizeetu cilveeku jokiem". Ziniet kaapeec? Jo aiz katra taada joka sleepjas dalja patiesiibas. Nu un es atvainojos, bet taa ir vaarda briiviibas aizskarshana, ja vairs ne par ko nedriikst jokot vai taisiit karikatuuras, jo tevi iespeejam kaads aizskarts ekstreemists idiots noshaus.
08.01.2015 19:44 |
 
Reitings 25
Reģ: 29.01.2009
Musulmanji -cieminji ????? Kadas muljkjibas te dazha runaa.
08.01.2015 19:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
-cieminji
Varbuut Francijaa vini grib dziivot muuziigi,bet "muuseejie "grib braukt beigaas atpakal uz savaam valstiim...Vini pacies "baltos cilveekus" ar gariem zobiem-godiigi!
08.01.2015 19:49 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
moon_ - man patīk metaforas.

Un laikam jau tiešām ''asās'' tēmās daudzām pazūd lasīšanas iemaņas. Mēs visi šajā tēmā nosodām slepkavību - tas ir galvenais.

Es esmu pret naida kurināšanu. Man ļoti, ļoti patīk melnais humors. Bet vēlreiz saku: jokot ir jāmāk. Uz galma ākstiem neapvainojās, jo visi zināja ka ''tie tirliņi nav nopietni''. Šis neizskatās ''nenopienti".

Apskatieties Gabriela Iglesias (jau manis augstāk pieminētais komiķis). Viena no stand-up viņš stāstīja, kā viņam bija sanācis Indijas priekšnesuma laikā: pirmajā rindā sēdēja vācieši, kas viņam čakarēja izrādi. Vienā no jokiem viņš stāstīja, kādu alkoholu kura tauta lieto. Vācieši gribēja, ko lieto viņi, pārtrauca viņa uzsāšanos (nebija plānots viņam par Vāciju smieties). Vācieši vienu reizi izkliedz: "What do we drink?'', otro, trešo. Beigās Iglesias neiztur un pirms padomāt ar galvu uzkliedz viņiem "Blood of Jews!'' Zālē, kur bija daudzi tūkstoši skatītāju, iestājās kapa klusums. Tāpēc, ka tā nejoko! Tas nav smieklīgs joks.

Tiesa gan, pēc kāda laiciņa paši vācieši sāka smieties un tas izglāba Iglesiasu. Varēja beigties krietni sliktāk. Galva uz pleciem mums nav smukumam.
08.01.2015 20:02 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Vācieši gribēja
uzzināt
08.01.2015 20:04 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Lancaster, nevaru youtube atrast viņa uzstāšanos Indija.
08.01.2015 20:18 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Quince, meklē kā The Fuffy Movie. Nezinu, vai ir youtube, es novelku torrentos.
08.01.2015 20:30 |
 
Reitings 13
Reģ: 08.01.2015
Kas tas par 'paši uzprasījās' sviestu?! Uzprasīties uz kalašņikovu, Molotova kokteili ar karikatūrām? Nopietni? Lai ko nezīmētu, lai ko nerakstītu, ne pirmā, ne pēdējā tāda izdevniecība, un ne jau nu tikai pret islāmu tādas bildes top. Tiešām,te laikam ir tās musulmaņu līgavas, kuras spēj terorismam aizstāvības runu uzrakstīt.

Kā iepriekšējos 'Allahu Akbar' slaktiņus attaisnosiet? Tie civiliedzīvotāji arī paši skrēja virsū?
08.01.2015 20:57 |
 
Reitings 13
Reģ: 08.01.2015
Ja atmet visu kas,kāpēc, paliek pliks fakts - terorakts, pilnīgs bordelis Parīzē un panika Pikardijā, kamēr tur skraida divi maniaki.
08.01.2015 21:04 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Nevienā komentārā neredzēju teroristu aizstāvjus.

Tas, kas esmu pret to, lai teroristiem uz paplātes pasniedz iemeslus "pazīmēties", mani nepadara par teroristu aizstāvji bet tieši otrādāk.

Musulmanis parastais, ieraugot Allahu attēlotu cilvēkā veidolā, padomāja pie sevis, ka karikatūrists in neizglītots idiots, maksimums viņš to apsprieda ar ģimeni un draugiem.
08.01.2015 21:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits