Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pētījums: Sievietes ir gudrākas par vīriešiem!

 
Reitings 101
Reģ: 10.11.2014
Latvijā sievietēm ir augstāks izglītības līmenis nekā vīriešiem.
2012.gadā Latvijā augstāko izglītību ieguva 67,5% sieviešu un 32,5% vīriešu. Sievietes lielākoties izvēlas studēt izglītību, veselības aprūpi, sociālās, humanitārās zinātnes un mākslu.
27.12.2014 21:26 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Kaut kur man tur pa vidu pirmajam "paragrāfam" kaut kas izdzisa, bet doma, man šķiet, ir skaidra.
28.12.2014 03:17 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Bābas tikai pārojas, bet tāpat pārojas arī peles un suņi, nekāda lielā māksla nav.

Tam es gluži piekrist nevarēšu, bet tas, ka visa sabiedrības iekārta nāk no vīriešiem ir fakts. Var tikai spriest un domāt, cik pareiza un laba tā ir.
Runājot par sievietes instinktiem - ir mātes instinkts, jā, bet mūsdienās tas ir arvien mazāk un mazāk aktuāls. Runājot par vīriešiem - te jau var likt pretī to pašu veču instinktu drāzties. Patiesībā arvien vairāk sievietes sāk gribēt vienkārši drāzties un arvien vairāk vīriešiem rūp pretējā dzimuma domas par sevi and so long, tomēr es palieku pie tā, ka vīrietis mūsdienās ir stipri vieglāk pakļaujams dabas balsij kā sieviete. Galu galā, kādreiz sievietes instinktīvi uzbarojās, jo tās lielākās bija labākas dzemdētājas, bet paskaties, kas tagad notiek. Toties ir veikts pētījums, ka vīrietis istabā visbiežāk gultu novietos un gulēs tā, lai redzētu durvis/atrastos tām tuvāk nekā sieviete, jo asinīs ir instinkts sargāt māju no iebrucējiem.

Vecim vērtība ir pašrealizācija un ideja

Tikai tā pašrealizācija nereti ir balts pleķis palagos un vienīgā ideja, kas ar to ir saistīta, ir kur un kā to dabūt gatavu (pat ne ar ko). :D
28.12.2014 03:16 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Arī tām pāris bābām zinātniecēm kas ir bijušas ir bijuši bērni, tā ka nevajag.


Jā, tikai kādā kvalitātē ir katra no dzīves jomām? Rupji ņemot, sievietei, kura vēlas bērnus un karjeru, ir trīs izvēles - (1) mesties iekšā izaicinošā karjerā un visu mūžu pārmest sev, ka bija slikta māte, (2) upurēt karjeru bērnu dēļ vai (3) izvēlēties mazāk prasīgu darbu un mazāku slodzi, atlikušo laiku veltot savam bērnam un/vai attiecībām. Lielākā daļa izvēlas pēdējo variantu, un manā skatījumā tas ir diezgan loģiski.

Vecim vērtība ir pašrealizācija un ideja, bābai vērtība ir visu dzīvi nodzīvot sociālā un fiziskā komfortā, ar harmonisku smaidu pa ībli 24/7.


Nu, nevajag tikai. Cik vīriešus vada "ideja un pašrealizācija"? Pāris procentus? Lielāko daļu tāpat interesē nopelnīt kaut kādu naudu, nodrošināt kaut kādas izklaides un tikt pie darba, kas pilnībā neriebjas.
28.12.2014 02:19 |
 
Reitings 346
Reģ: 16.11.2014
Respect PārslaKo, piekrītu katram vārdam. Tikai šim
pakļaujas primitīviem instinktiem
jāpiebilst, ka večiem ir instinkti uz agresiju, drāšanos un ko tik ne, tur vēl var diskutēt, bet bābām arī ir primitīvi instinkti: tēviņš + dzemdības. Tikai veču instinkti ir ķipa tie sliktie, lai gan veči ar fizisku un intelektuālu agresiju ir šo civilizāciju uzbūvējuši, mļe. Bābas tikai pārojas, bet tāpat pārojas arī peles un suņi, nekāda lielā māksla nav.

Elizabete
Vienalga neuzskatu, ka tu būtu apgāzis manu argumentu. Jā, bērnu dzemdēšana un audzināšana ir svarīga.

Es negrasos neko gāzt, es ironizēju. Tu taču neuzskati, ka visas bābas ir potenciālās Merkeles un Aristoteles, kuru augstajam intelektam ceļā stājušies vienīgi bērni? Arī tām pāris bābām zinātniecēm kas ir bijušas ir bijuši bērni, tā ka nevajag.

to ir viegli teikt vīriešiem (vai tām nedaudzajām sievietēm), kas ir audzināti ar tekstiem "tu esi čempions, izaugsi un būsi prezidents"

Iesaku painteresēties, cik daudzi ievērojami veči ir dzīvojušu sabiedrības izstumti un izsmieti, sūdos un nabadzībā, un atzīti tikai pēc nāves vai dzīves nogalē. Bet tā ir galvenā bābu problēma. Bābas domā, ka večiem viss nāk viegli un viņi vienmēr ir baigi laimīgie. Tāpēc bābas neko arī nesasniedz, jo viņas grib lai viss pats no sevis notiek, lai ir harmonija un laime, mļe, bogatstvo i roskoš. Vecim vērtība ir pašrealizācija un ideja, bābai vērtība ir visu dzīvi nodzīvot sociālā un fiziskā komfortā, ar harmonisku smaidu pa ībli 24/7.
28.12.2014 02:01 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Ak šīs nabaga bābas, kuras katru dienu pavada svētās cienīga doma, ka kādam taču ir jāturpina cilvēce un tā nu viņa izlemj šo krustu ņemt uz saviem pleciem! Būsim godīgi te. Bābas izvēlas vieglāko ceļu un slēpjas aiz šī izteikuma, jo pašām kauns.


Vienalga neuzskatu, ka tu būtu apgāzis manu argumentu. Jā, bērnu dzemdēšana un audzināšana ir svarīga. Es varbūt par to tik daudz neaizdomātos, ja mani pašu nebūtu audzinājusi māte-karjeriste, kurai nekad nebija laika.

Varu tikai piekrist, ka pieaugušā vecumā vajadzētu pārvērtēt savus uzskatus un neļaut tiem bremzēt savu dzīvi. Taču to ir viegli teikt vīriešiem (vai tām nedaudzajām sievietēm), kas ir audzināti ar tekstiem "tu esi čempions, izaugsi un būsi prezidents", nevis "meitenēm vajag kādu, kas viņas sargā un par viņām gādā". Tur ir vajadzīga zināma deva pašrefleksijas, kas nepiemīt gan daudzām sievietēm, gan arī daudziem vīriešiem.
28.12.2014 00:46 |
 
Reitings 179
Reģ: 17.12.2014
Elizabete nav gudra, copy-paste no neta. Protams, vajag arī mācēt atrast info.
28.12.2014 00:38 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Augstāk minētais gan nenozīmē, ka vīrieši ir viedie Dievi, kurus mums kailām jāpielūdz, nē. Vīrieši biežāk par sievietēm nolaižas līdz zemākajam līmenim - ir prasti, aprobežoti, slīgst stereotipos un pakļaujas primitīviem instinktiem. Sievietes tādā ziņā lielākoties noturas līmenī, bet runājot par inteliģenci, diemžēl, (pat ne zināšanām, vienkārši loģisku, racionālu spriestspēju) biežāk piekāpjas.
28.12.2014 00:38 |
 
Reitings 346
Reģ: 16.11.2014
Vismaz jau ar profesiju varēji padalīties

LU nav profene, es nestudēju nevienu konkrētu profesiju. Tak es par tevi šonakt lūgšanu noskaitīšu, nezinu kā tu šajā pasaulē ar tādā vājām prāta spējām izdzīvosi. Vienīgā cerība, ka vecis izvilks.

Lai gan to par diskusiju nesauktu.

Es arī nē, tā kā esmu vienīgais, kurš piedāvā reālus argumentus, bet man atbildē tikai dirš virsū.

taču par sevi protams neko personīgu negribi atklāt

Neatklāju un neatklāšu, tā kā katra prāta spējas ir kā uz delnas, un nekādi papīri tur ne sūda neizglābs. Piemēram, ir acīmredzams, ka Elizabete ir desmitkārt gudrāka par tevi, lai gan studēja neeksaktu priekšmetu un cik saprotu tikai 3 gadus. Bet tu ar savu ''visi neeksaktie priekšmeti ir viegli un tupi'' un ''6 gadus nomalu!!!11'' diskutē kā 99% cosmiešu. Neredzu, ka tavs intelekts būtu ar kaut ko pārāks par vidējo statistisko šeit.
28.12.2014 00:37 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Apgalvojums, ka sievietes ir gudrākas par vīriešiem ir tik pats patiess, kā tas, ka delfīns ir zivs. Tā varbūt sākotnēji izskatās, bet daba pierāda pretējo. Un es to saku sieviete būdama, kā arī uzskatu, ka ar šo te visu emocionālo atbildi šai diskusijai, tikai to apstiprināt pašas. Pateikšu pat vēl vairāk - eju par dzīvi ar pārliecību, ka vismaz 80% sieviešu ne tas, ka nav gudras, bet ir reāli stulbas. Un, jā - reizēm sevi iemetu vienā kategorijā ar viņām. Un tas nav nedz apvainojums, nedz kaut kāds uzbrauciens - the ugly truth.
28.12.2014 00:35 |
 
Reitings 179
Reģ: 17.12.2014
sesama, tu taču nevari noliegt , ka mūsu IQ un intelekts kopumā ir augstāks par tavējo un pārējo cosmo bābu?

Vai noliegsi?
28.12.2014 00:33 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.11.2014
Lasot tavus tekstus ar dažādā rupjībām un visai dīvainu žargonu, pāriet vēlme diskutēt. Lai gan to par diskusiju nesauktu. Pats tikai piemini argumentus, taču par sevi protams neko personīgu negribi atklāt, jo visdrīzākais jau ka nav ko diži atklāt. Vismaz jau ar profesiju varēji padalīties, lai zinu kur tik "gudri" cilvēki studē. Un par medicīnu neuztraucies, es labi zinu, kas ir medicīna 6 gadus studējot RSU.

Iesaistoties šajā bezjēdzīgajā diskusijā sāku saprast so teicienu...
Nav jēgas strīdēties ar muļķi: viņš tevi novedīs līdz savam līmenim un tad sakaus ar pieredzi.
28.12.2014 00:26 |
 
Reitings 346
Reģ: 16.11.2014
Pirmkārt, kādam ir jāturpina cilvēce.

Ak šīs nabaga bābas, kuras katru dienu pavada svētās cienīga doma, ka kādam taču ir jāturpina cilvēce un tā nu viņa izlemj šo krustu ņemt uz saviem pleciem! Būsim godīgi te. Bābas izvēlas vieglāko ceļu un slēpjas aiz šī izteikuma, jo pašām kauns.

Daudzas sievietes joprojām uzskata sevi galvenokārt par pavarda turētājām, jo tāds uzvedības modelis viņām ir iemācīts.

Tātad bābas principiāli nav derīgas intelektuālam darbam. Tam ir vajadzīga patstāvīga un oriģināla domāšana, bet pat tu atzīsti, ka bābas nespēj domāt tālāk par to, ko bērnībā viņai paurī iedzina.

Vismaz man no bērna kājas jau bija iemācīts nošķīrums, kas ir sieviešu un kas ir vīriešu profesijas.

A kas tad tās ir? Ļauj minēt. Psiholoģija, mākslas, valodas, kas vēl? Tagad reāli paskaties uz pasauli. Bābas masveidā šīs lietas studē, bet vadošie praktizējošie un teoretizējošie psihologi ir veči, mākslinieki un literāti veči, lingvisti veči, tulki veči ū tē tē. Pat pasaulslavenie pavāri ir lielākoties veči.

Ar to es gribu pateikt, ka eksistē daudz un dažādi ārēji apstākļi, kāpēc sievietēm dzīve visbiežāk iegrozās virzienā, kas ir atšķirīgs no tā, ko uzskati par vienīgo pareizo un cienījamo.

Piekrītu, taču piebildīšu, ka šādus aizbildinājumus ar nespēju domāt pastāvīgi, lemt pār savu dzīvi, un sevi pierādīt man šķiet nožēlojami. Tas ir tas pats, kas kārns vecis, kurš visiem stāsta, ka principā ir dzimis Švarcnēgers, tikai viņam bail iet uz zāli un turklāt vectēvs aizliedzis.

Sesama, ar tevi man diskutēt nav nekādas intereses, tāpat kā ar ābolu pīrāgu, jo jūs tikai diršat par to, ka esmu stulbs, bet nekādu pamatojumu tam nesniedzat un jums pat nepielec, ka viedokli vajag argumentēt.

Turklāt neminēju ka uzskatu medicīnu par eksakto zinātni, teicu, ka atzīstu eksaktās zinātnes nevis humanitārās

Tas tikai pierāda tavu aprobežotību.
28.12.2014 00:19 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
bet vai tagad ir 2012 gads?
28.12.2014 00:05 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.11.2014
Nu jā nu jā, tie tavi argumenti par tavu gudrību neiztur nekādu kritiku un tos pat par īstiem argumentiem nevar saukt. Turklāt neminēju ka uzskatu medicīnu par eksakto zinātni, teicu, ka atzīstu eksaktās zinātnes nevis humanitārās un medicinu pieminēju kā salīdzinājumu, ka ārsta grādu vērtēju augstāk kā bakalaura diplomu sociālajās zinātnēs, bet tev jau patīk jaukt visu kopā un tad teikt vel ka esi gudrs. Vari spriest par citu vīriešu un sieviešu gudrību cik tev tīk, bet kamēr nepasaki ko pats esi dzīvē sasniedzis, bet tikai komentē iepinot rupjības, par tavu gudrību nekas neliecina.
28.12.2014 00:04 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Jā, sievietes bieži vien netiek līdz augstākajiem amatiem un zinātnieku elitei. Iemesli tam ir vairāki, un ne vienmēr tas ir saistīts ar ierobežotu intelektuālo potenciālu.

Pirmkārt, kādam ir jāturpina cilvēce. Ne tikai jādzemdē, bet arī jāaudzina, tāpēc liela daļa sieviešu labāk izvēlēsies mazāk saspringtu darbu ar brīvāku režīmu, lai varētu pavadīt laiku ar saviem bērniem, nevis nogrūst bērnudārzā un pēc tam skolā, uzskatot, ka nekas vairāk nav vajadzīgs.

Otrkārt, sieviešu izglītošanās un strādāšanas masveidā sākās līdz ar pirmo pasaules karu, tas ir, pirms simt gadiem, un tolaik tā (vismaz attiecībā uz darbu) bija nepieciešamība, nevis tikai iegriba. Ģimenē no paaudzes uz paaudzi nodod vērtības un attiecību modeļus. Daudzas sievietes joprojām uzskata sevi galvenokārt par pavarda turētājām, jo tāds uzvedības modelis viņām ir iemācīts. Cik paaudzēs var runāt par sieviešu emancipāciju? Tas ir pakāpenisks process. Vai tu, runājot par vīriešu zinātniskajiem atklājumiem, to attiecini tikai uz mūsdienām vai varbūt vēl arī laikiem, kad sievietēm nekādu citu opciju kā sēdēt mājās nebija? Pēdējā gadījumā atbilde tā kā būtu acīmredzama.

Treškārt, slēptais seksisms. Varbūt tikai forumā kāds trollis sevi lepni nodēvēs par seksistu, bet reālajā dzīvē diez vai kāds to darīs. Taču tas nenozīmē, ka tas nepastāv slēptā, netiešā formā. Vismaz man no bērna kājas jau bija iemācīts nošķīrums, kas ir sieviešu un kas ir vīriešu profesijas. Vidusskolā bija matemātikas skolotāja, kas regulāri dalījās pārdomās, ka meitenēm matemātiskā domāšana neesot tik attīstīta un tur neko nevarot darīt. Profesijās, kurās dominē vīrieši, sievietes, kas pretendē uz vadošiem amatiem, mēdz neuztvert sevišķi nopietni. Ja vēl sieviete ir pievilcīga, tad noteikti pilnīga gaisagrābsle, caca un dumiķe. Daži ir pārliecināti, ka sievietes augstos amatos tiek tikai caur gultu. Respektīvi, daudzas jau no bērnības identificēsies ar "sievišķīgākām" profesijām un centīsies apspiest dominējošu personību, jo tas vienmēr ticis saistīts ar kaut ko negatīvu, sievietei nepiedienīgu.

Ar to es gribu pateikt, ka eksistē daudz un dažādi ārēji apstākļi, kāpēc sievietēm dzīve visbiežāk iegrozās virzienā, kas ir atšķirīgs no tā, ko uzskati par vienīgo pareizo un cienījamo.
28.12.2014 00:00 |
 
Reitings 346
Reģ: 16.11.2014
sesama, angliski par tevi teiktu, ka esi very dense. Simts reizes uzrakstu, tev tik un tā nepielec. Argumentus, ka esmu gudrāks, jau šajā tēmā rakstīju. Piedāvāju gan vispārinājumus, gan konkrētus piemērus. Par savu personīgo dzīvi neko negrasos te publiskot. Arī pārējās cosmietes vērtēju pēc viņu trulajiem tekstiem, un man nospļauties, kādi viņām baķi. Par tevi arī daudz jau secināju, tā kā tev elementāras lietas nepielec, viss jāatkārto 10 reizes un jāboldē, tad tu apgalvo, ka grādi neko nenozīmē bet pati ar savu lielies un arī mani pēc grāda gribi vērtēt, medicīnu uzskati par eksakto zinātni un tā tālāk. Tik daudz sadirst dažos īsos komentāros gudrs cilvēks nevar.
27.12.2014 23:55 |
 
Reitings 146
Reģ: 16.12.2014
tam tie gādam pārtiku un uzturēt ģimeni....

Šis ir tīrākais sieviešu izdomājums, patiesībā sievietei jāuztur sevi un viņas bastards, bet vecim, jāiet tālāk meklēt apaugļojamu sievieti, jo ne pa velti daba ir iekārtojusi tā, ka sieviete apaugļoties ne ātrāk, kā reizi gadā (9 meneši grūtniecība + 3+ mēneši zīdīšanas periods), bet vecis ar savu seklu var apaugļot kaut 3 reizes dienā, tāpēc viņa sūtība uz šīs zemes ir padarīt pēc iespējas vairak sieviešu grūtas
27.12.2014 23:50 |
 
Reitings 29
Reģ: 23.12.2014
Neticība ir ticības pamats ;)

Sieviete ir caurums, kurām ir jāzina sava vieta. tas diemžel tā ir :( Jo ātrāk to sapratīseit jo labāk visiem...:)
27.12.2014 23:48 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.11.2014
Nu jā, kā prasa uzrakstīt konkrētās personas reālus sasniegumus, tā viss, uzreiz klusums..
27.12.2014 23:48 |
 
Reitings 122
Reģ: 20.12.2014
Neticu!
27.12.2014 23:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits