Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Suņu atiecības savā starpā.

 
Reitings 17
Reģ: 09.03.2012
Sveikas!

Man jau gandrīz 8 gadus ir stafordšīras terjers, lieki piebilst, ka viņš ir neiedomājami mīļš un mierīgs. Taču vairākus gadus jau domāju par toiterjera iegādi. Problēma tajā, ka tēvs man to neļauj darīt, jo uzskata, ka suņi savā starpā nesadzīvos.
Pastāstiet man lūdzu, kāds ir jūsu viedoklis un var but ir līdzīga pieredze šajā lietā.

Paldies jau iepriekš.
30.11.2014 17:14 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Paredzēt tur neko nevar. Ir suņi, kas sadzīvo un ir kas nesadzīvo. Manu vecāku suns ar manu sunu nelabprāt draudzējas, bet arī neplēšas. Tā, lepni ignorē viens otru, ja ir kopā.
30.11.2014 17:16 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Mums bija tā, ka ilgus gadus suns (puika) bija viens pats, otru suni, mums neko neprasot, vienkārši uzdāvināja (meiteni). Pirmajās pāris dienās vecais suns visādus gājienus taisīja, rūca mazajai virsū (viņa vēl bija kucēns), kad viņa bāzās virsū, bet pēc tam jau viss bija kārtībā, mierīgi sadzīvoja :) Galvenais ir jau esošajam dzīvniekam arī izrādīt rūpes un mīlestību, nepamest novārtā, ņemoties ar kucēnu.
30.11.2014 17:18 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.03.2012
Es arī uzskatu, ka galvenais ir neatstāt novārtā otru suni, bet manā gadījumā tas nebūtu iespējams
30.11.2014 17:23 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
No savas pieredzes varu pateikt, ka man viena dzīvnieka pieradināšana pie otra (manā gadījumā vienreiz kaķim pievienojās suns, otrreiz, abiem pievienojās vēlviens suns) sākumā šķiet sarežģītāka nekā patiesībā-likās, ka varbūt nesadzīvos, bet nekā tamlīdzīga. Mans suns otru suni pieņēma ļoti draudzīgi, protams, bija nelielas cīņas savā starpā (bet ne nopietnas) par to, kura būs galvenā no viņām, bet to noskaidroja un tagad viena bez otras pat pastaigā iziet nevar, viena otru aizstāv no citiem suņiem utt.Piebildīšu gan, ka man nav diskusijas sākumā minētās suņu šķirnes, varbūt arī tas ietekmē raksturu un to, kā pieņems jaunpienācēju.
30.11.2014 17:32 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
nezinu, es tādu savienību neatbalstu :D manam brāli arī jau 6 gadus ir staffs, tāpat kā Tu saki, mīļš un mierīgs, bet manuprāt, tojiem ir tāds fifīgs raksturs, kā daudz riet, un krist uz nerviem ar mazu agresivitātes piesitienu :) man liekas, ka tas nokaitinātu jebkuru staffu :D
30.11.2014 17:34 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.03.2012
Jā, lai cik arī jocīgi tas nešķistu, man arī lielākās šaubas rada tieši tojs, nesen lasīju grāmatu par viņiem untur tieši tas bija rakstīts, ka toji mēdz būt agresīvi, tāpēc varētu piekrist Arielle
30.11.2014 17:46 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Ja mazais suns aug kopā ar lielo, šaubos, ka kaut kādas plēšanās abiem būs, jo vecākie dzīvnieki mazos parasti aizsargā, ja auguši kopā.
30.11.2014 17:48 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
brāļa staffs labi sadzīvo ar mūsu augumā mazo suni, kurš nav tojs. Bet teikšu tā, kamēr staffs bija puika, ar visām mantām (nācās izgriezt, jo bija saslimšana) tikmēr arī staffs bija tāds diezgan aktīvs ar mūsu mazo suni, nemācēja īsti tā spēlēties, ja ,,kodās'' abi it kā pajokam, lielajam spēks daudz, bieži vien pa jokam nodarīja sāpīti mazajam, jo neapzinās savu spēku. Un staffam ir diezgan privātniecisks raksturs, nelaida pie brāļa klāt, respektīvi ļoti greizsirdīgs, ķip mans saimnieks, un ne ar vienu netaisos viņu dalīt, un man liekas ka Toji ir tādi paši...ka tik nav spalvas gaisā :)
30.11.2014 17:52 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.03.2012
Redz, mums ir tā, ka lai kā arī nebūtu, mans staffiņš par saimnieku uzskata manu tēvu, tā kā iespējams, ka saimnieka dalīšanas problēmas nebūtu.
Paldies par atsaucību meitenes. :)
30.11.2014 18:01 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Ir dažādi gadījumi. Zinu tik vairāk par vācu aitu suņiem.
Bērnībā bija maniem vecākiem 2gb - māte un meita, sadzīvoja labi, reizēm skāvās, bet sīkums. Māte 13g.v.nomira un meita skuma, aizbēga, neatgriezās.
Mana suņa mammas saimniecei ir 3gb vācu aitu suņi - divas radinieces - māte un meita un pirmais suns arī kuce nav radiniece. Ļoti labi dzīvo kopā.
Mana suņa vecmāmiņas saimniecei - 4gb vācu aitu suņi, radinieces. Viena kuce nesadzīvo ar pārējām izņemot savu mammu,dzīvo tikai ārā - voljērā un teritorijā, bet pārējās pa māju.
Kuces savā starpā ļoti labi sadzīvo, ja māte un meita. Retāk ir izņēmumi.
Suņu puikas sadzīvo labāk kā kuces kopā.
Suņu puikas, ja notiek kautiņš kaujas līdz viens padodas, bet kuces reizēm līdz nāvei. Tā vismaz ar vas.
30.11.2014 18:03 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.03.2012
Tā kā man puika jau, bija doma otru ņemt meitenīti, jo manējais vismaz ar visām ciema kucītēm ļoti labi draudzējas :)
30.11.2014 18:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits