Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaķu mīlēm!

 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Čau.
Vēršos pēc padoma pie kādas, kas ar šādu vai līdzīgu situāciju tikušas galā.
Tātad kaķis. Kaķa kastiņa. Jau 2 gadus ir stāvējusi vienā vietā, vienmēr ir bijis cītīgs kastes staigātājs un šmuces nav taisījis. Bet nu ir tāda situācija pienākusi,ka kaķa kaste ir jāpārvieto citur. Opcija - atstāt tur, kur tā ir - nepastāv.
Kā to pareizāk izdarīt, lai nesāktos šmucēšanās utt.??
Un vispār - kur Jūsu kaķiem ir kastiņas ?
Es domāju,kasti likt vannas istabā, viņš tāpat tajā uzturas biežāk kā ārpus tās un pats prot attaisīt durvis un iztikt ārā, bet nezinu vēl..
03.11.2014 15:26 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Spīdola, Tava kaķene ir ģeniāla un savādāka. Cik dzīvē esmu kaķus sastapusi, sliecos piekrist rakstam.
05.11.2014 14:24 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Spīdola, Tava kaķene ir ģeniāla un savādāka. Cik dzīvē esmu kaķus sastapusi, sliecos piekrist rakstam.



Viņa nav ģeniāla, arī citi manis sastaptie un iepazītie kaķi lieliski apzinās, kad ir izdarījuši blēņas.
05.11.2014 14:43 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
raccoon, var būt tā, ka, paņemot otru kaķi, abi naktī metīs kūleņus jums pāri galvām. Bet, kā mūsu pieredze rāda, kodīs un mocīs pārsvarā tikai vairs viens otru. Tādas nu kaķiem tās spēlītes :D sevišķi mazajiem.

Ja par pārmācīšanu, man līdz šim vienmēr ir strādājusi vienkārši "pšssst" teikšana. Tā strauji, kas, vismaz kā es pati sev skaidroju, imitē kaķa uzsņākšanu. Ja nereaģē, esmu ar pirkstu galiem aiz kakla tā kā "iekniebusi" un piespiedusi pie dīvāna - arī tas ir no kaķu pašu uzvedības un it kā līdz šim strādā. Nez, parasti pilnīgi pietiek ar to "pšsst" - i, kad dīvānu sāk plēst, i, kad uz galda lien (man pašai kaķa nav, bet pagaidu mājas ir dotas kādiem 20 kaķiem toč - un tas uz visiem, lieliem, maziem iedarbojas).

Mēs arī dodam priekšroku silikona smiltiņām. Tāds maiss par ~3 eiro kalpo visam mēnesim, plus katru dienu ir jāizvāc tikai kaksis, savukārt čura uzsūcas. Tikai kādu 1x nedēļā var pavisam sabirzušos un mitrākos graudiņus (kas parasti viegli notraušot augšējos lielos graudiņus pieejami) arī ar lāpstiņu izvācu. Smakas nekādas, arī, ja nokrīt ārpus kastītes, vieglāk savākt, jo lielāki gabaliņi.
05.11.2014 14:57 |
 
10 gadi
Reitings 831
Reģ: 29.01.2009
https://www.youtube.com/watch?v=PKffm2uI4dk

Nezinu vai esat redzējušas.- lielisks video par kaķu drūmo dzīvi. :D :)
05.11.2014 15:07 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Pff...mans kaķis arī ļoti labi apzinās,ka nedrīkst pa galdu staigāt virtuvē, un ja es nāku no istabas uz virtuvi, es dzirdu kā viņš dzirdot soļus nolec no galda..jā, viņš apzinās,ka to nedrīkst, bet dara tak tāpat..un situsi es viņu neesmu.
Tātad nav obligāti jāsit kaķi un jānipē pa ausīm vai galvu,lai to sapratu. Tikai ir atšķirība - saprast viņi saprot, bet dara tāpat. Un katru reizi ļoti labi azpinās,ko dara.
Nav jau tie kaķi tādi idioti.:D viņiem vienkārši viss pie kāta.
Es bez sišanas esmu savam kaķim iemācījusi asināt nagus pie speciālā asināmā..pieliekams pie sienas viņš un mans kaķis tik smuki tur iet un dara tās lietas...es sākumā paņēmu viņu un ar viņa ķepām pret to asinājamo. domāju,ka nedarīs, bet woilā! tāpat kā nagus griežam kā dievi. nepretojās,kamēr vecais māmmas kaķis ķērc kā uz kaušanu. Arī ķepas mazgājam smuki un man atnākot mājās, kaķis ķepiņas stutē pret mani, lai ņemu klēpī...
Un ja viņš grib uz palodzes tikt, un es stāvu priekšā - viņš man iebada ar ķepām pa kājām, lai patinu nost..
05.11.2014 15:58 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
viņš apzinās,ka to nedrīkst, bet dara tak tāpat..un situsi es viņu neesmu.


Viņi apzinās to, ka nedrīkst tik pieķerts. :D :D
05.11.2014 16:57 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mana kaķene ir iemācīta spēlēt paslēpes, staigāt ārā saitītē, prasīt kaut ko uz pakaļķepām, kad sēž mammai klēpī un viņa tai kasa muguriņu, zina, ka nedrīkst likt ķepas mammai uz ceļiem, jo sanāk laist nagus iekšā - pati liek uz krēsla atzveltnes. Esam citā istabā, pasakām - iesim uz balkoniņa? Kaķene ausis saspicē, pati pirmā aizskrien un stāv pie balkona durvīm. Kaķi visu saprot, neviens mani nepārliecinās par pretējo. :D
05.11.2014 17:00 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Piekrītu Spīdolai, kaķi zina, kad savārījuši blēņas. Kad mana kaķene pie zemes pieplakusi paskrien man garām, tad man ir signāls iet un pārbaudīt visas puķes uz palodzes. Es arī nekad savus kaķus neesmu situsi (pašvitināšana ar dvieli neskaitās) vai citādi fiziski iespaidojusi, pietiek jau ar manu nemitīgo rāšanos un purpināšanu. :D
05.11.2014 17:11 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Tajā rakstā tieši bija rakstīts, ka nekādas paralēles viņš nesavilks. Viņš vnk uzskatīs, ka Tu esi ļaunais, kas viņu piekāvis. Tur tieši bija uzsvērts, ka kaķi nemāk sasaistīt kopā pārkāpumu un brāzienu.


raccoon, Tev taisnība, ka kaķis nevelk paralēlas tajā, ka darot sliktu viņš dabū pērienu. Patiesībā ir jādara tā: ja viņš izdara kaut ko, mūsuprāt, sliktu. Pirms viņu "soda" ir jābrīdina par to, ka tā darot, viņš tiks sodīts. Ja tavs kaķis ir tikai 3 mēnešus vecs, Tev vēl visas iespējas ir rokā to viņam iemācīt. Piemēram, brīdinājuma signāls mūsu mājās ir ar plauktu trīs uzsitieni pa galdu. Ja dzirdu, ka kaķis sāk stumdīt ūdenbļodu, es daru tā: ar citu balss toni saku "Megija!" un 3 reizes uzsitu pa galdu. Un skatos uz viņu. Ja viņa pārtrauc, tad pieeju klāt un viņu paņemot rokā, pabužina un saku, ka tā darīt nav labi - nolieku viņu, teiksim gultā. Tā, kaķis tiek apbalvots ar labu - pēc brīdinājuma signāla viņa pārtrauca darbību un Tu viņu samīļoji un nesodīji. Ja viņa turpina un neklausa, es, ar pa rokai paķertu lupatu, "eju uzbrukumā" - mans kaķis jau iemanījies mukt zem gultas :D Tāpēc vienmēr sanāk tikai "pajaukt" gaisu un kaķim speciāli netrāpīt. Sākumā gan viņai tika maigi uzšāvieni pa kājām, lai ir mācība. Nekad nedrīkst stipri sist!
Raccoon, tavā gadījumā, Tev kaķis sākumā jābrīdina, ar kādu signālu, ka viņam draud sods, ja nepārtrauks (nezinu, knipis, plaukstas piesišana pie sienas, gultas, 2x sasit plaukstas vai uzšņāc - izdomā, kas Tev ērtāk - bet vēlāk nemaini šo signālu, pieturies pie viena izvēlētā). Ja darbība netiek pārtraukta, paņem rokās un izsvied viņu no gultas. Ja kaķis atkal iet uzbrukumā, izmanto brīdinājuma signālu un izmet vēlreiz. Ja "izmešana" no gultas nelīdz - izdomā citu variantu, piemēram, nelaid viņu guļamistabā. Lai kaķim vieglāk pielec - šo mācību sāc ar citām Tava kaķa blēņām.
05.11.2014 17:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits