Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kaķis no patversmes

 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! :)

nu jau pietiekoši ilgi un rūpīgi pie sevis esmu apdomājusi un pārdomājusi to, ka vēlos kaķi. Zinu to,ka vēlo kaķeni, tāpat domāju,ka vēlos ņemt no patversmes, pie tam gadu līdz trīs gadus vecu, jo apzinos, ka mana diena ir pietiekoši gara, un mazs kaķēns visu dienu pavadot dzīvoklī paliks traks, jo man nebūs pietiekoši laika viņu apmācīt. Tādēļ šķiet,ka labāk labāk dot iespēju kādam kaķim no patversmes :)
Vai kādai ir pieredze tieši ar kaķi no patversmes?pietam ne ar kaķēnu, bet ar jau pieaugušu un saprātīgu kaķi? :)

priecāšos par jebkuru ieteikumu, pieredzi :)
12.10.2014 22:11 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
Pieredze viss labākā, paņēmu 3 gadīgu runcīti, ātri iejutās, mīlīgs, tīrīgs un tā kā iet arā, apkārt nestaigā, dzīvojas pa pagalmu :) nenožēloju.
12.10.2014 22:14 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
esmu vienmeer prieciiga ka kads dod iespeju dzivniekiem tikt pie jaunaam majam, mes njemam 2, bet kakjenus, ta ka mana pieredze nederes, bet ari, kad vinji bija kakjeeni, nekadas skades nebija, vienigi otrais nagus asinaja uz mana divaana un paklaaja, bet taa bija pozitiva ziime remontam :))
12.10.2014 22:16 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Divus gadus atpakal es paneemu kakeenu no patversmes. Dikti, dikti skaists bija, izauga, vispaae woow :) Protams, bija ar savu raksturinu.. Nokaartoties, par laimi, gaaja vienaa vietaa un dziivoklim nekaadu lielo skaadi nebija nodariijis. Bet, diemzeel, diezgan daudz slimoja.. Ne vienu reizi vien vedaam pie aarsta vinu. Peec kaada gada, aizvedot vinu pie savas mammas (apstaaklu spiesta), izgaaja vins aaraa un taa arii atpakal neatnaaca.
12.10.2014 22:16 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
nu jā, piebilde es meklēšu tieši dzīvokļa kaķi, jo bail tomēr laist ārā, jo darba diena tiešām nav īsa :(
vienkārši cilvēki mani mēģina iebiedēt, ka pieaudzis kaķis, kuru es nepazīstu var būt pat bīstams utml., taču man negribās tam ticēt un tā domāt. Galu galā, kad meklēšu dzīvnieciņu, es uzskatu, ka sajutīšu to, kāds viņš ir un man nebūs jābaidās, ka man tiks izskrāpētas acis naktī vai kaut kā tā :D
12.10.2014 22:17 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
agrāk dzīvojot pie vecākiem, dzīvojot laukos esmu tik ļoti pieradusi pie dzīvnieka, kurš sniedz mīlestību man un es varu dot to pretī, un nu jau 4 gadus man tik ļoti tā pietrūkst. saprotu, ka suni pagaidām atļauties nevaru, dzīvoklis nav liels, kā arī nespēšu pietiekami bieži vest pastaigās, taču kaķis ir pietiekami patstāvīgs dzīvnieks :)
12.10.2014 22:19 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
neee, nedomaaju, ka kakjis tevi velesies nogalinaat pa nakti vai izskraapeet acis :) :D

tu to sajutiisi uzreiz - ja kakjis naks klaat, murraas, izradis milestiibu, tad pati sajutiisi to saikni un viss buus labi :)))
12.10.2014 22:19 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Man gan nav ņemts no patversmes, bet tāpat.
Savu kaķeni savācu no ielas. Bija jau pieaugusi. Vets teica, ka 1 - 2 gadus veca. Sākums bija grūts, jo viņa bija visai agresīva. Skrāpēja kājās, koda utt. Leca no stūriem ārā un plēsa manas kājas. 1x sēdēju gultā un viņa uzleca virsū un saplēsa galvas mataino daļu. Taču pēc tam es viņu sterilizēju. Pamazām sātana daba atkāpās :D Ir pagājuši četri gadi. Viņa ir superīga kaķene. Nāk mīļoties, guļ pie manis zem segas utt. Lai gan dažreiz viņai aizkrīt širmis un viņa bizo ar pārbolītām acīm pa māju :D
āā, uz kasti sāka iet uzreiz. Parādīju, kur ir un viss kārtībā :)
Par pārējiem gan nestāstīšu, lai gan man ir vēl četri kaķi :)
12.10.2014 22:20 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
ak jā, vēl viens jautājums, uz kuru kāda varbūt zin atbildi - kaķenes patversmē tiek sterilizētas? Pats par sevi saprotams, ka es apzinos arī to, ka patversmei kaut kādu naudiņu par kaķīti būs jāsamaksā, bet varbūt kāda zina par kādu summu varētu būt runa?
12.10.2014 22:23 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Pieaugušam kaķim patversmēs turklāt zina raksturu, tātad, ieteiks tieši tādu mincīti, kas der Tavam dzīvesveidam - kaut par to pašu neiešanu ārā.
Mēs paņēmām 1,5 gada kaķeni pa taisno no ielas, līdz ar to raksturs nebija zināms. Bet tāpat ir ļoti mīļa un acis pa nakti neskrāpē ārā :D (wtf, kā ko tādu vispār var dadomāties :D ) Pat teiktu, ka pie mums to visu iemācījās, jo pirms tam bija mežone. Tagad pati lien gultā, baksta ar purniņu, lai viņu paijā, palien zem rokas vai pabaksta ar ķepu, ja vēl gribas mīļoties. Pat ar suni iemācījās sadzīvot. Viss čiki. Smuki prasās ārā, kad grib tur padzīvoties. Aprada aptuveni mēneša laikā (nu, ņemot vērā, ka rūdīts ielas bosiks). Tā ka, domāju, Tev arī viss būs veiksmīgi ;)
12.10.2014 22:23 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Kaķenes sterilizācija ~30 eiro (ja vien nav pie kādiem krutiem vetiem)
12.10.2014 22:24 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
nu man pašai arī tādas lietas prātā nebūtu nākušas, bet laikam citiem pieredze ar kaķiem nav vis tik veiksmīga :D
paldies Jums, Jūs mani iedrošināt sākt pamazām gatavoties šim nopietnajam solim, galu galā vajadzīgas pietiekoši daudz lietas sagādāt :)
12.10.2014 22:26 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Priecājos par tavu lēmumu!

Es esmu ņēmusi kaķeni (kad ņēmu, bija tieši ap 3 g.), bet no ielas, nevis no patversmes. Uz pirmo skatienu tiešām likās "biedējoša"- neuzticējās nevienam, rokās nedevās, ļoti skrāpēja, ja kāds viņai pietuvojās, slēpās stūros, terorizēja citus kaķus, pie ēdiena trauciņiem uzvedās agresīvi un ēda pat tad, kad jau bija paēdusi.
Pēc pāris mēnešiem bija pirmie uzlabojumi, kad trakā agresivitāte atkāpās un sāka uzticēties. Pagājuši 2 gadi un ir ļoti mīļa! Viss no iepriekšminētā "biedējošā" ir pagaisis. Arī izskats ir ļoti uzlabojusies, spalva garāka, biezāka, spīd utt.
Uz kastīti gāja uzreiz (jā, iet staigāt laukā, bet nokārtojas kastītē), acīmredzot iepriekšējās mājās bija pieradināta nokārtoties..
12.10.2014 22:26 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
https://www.facebook.com/animalalhelp?ref=ts&fref=ts
Šeit ir daudz kaķu(visādos vecumos),kuri meklē mājas. :)
12.10.2014 22:27 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Noteikti iesaku, ļoti svētīgs darbs, veiksmi ar jauno kaķīti! :)
12.10.2014 22:28 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Pašai ir runčuks no ielas. Minks ar raksturu,bet neskatoties uz to,viņš ir mans visforšākais runčuks uz pasaules. Tagad tieši bizo pa gultu un ņurd. (l)
12.10.2014 22:33 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Manējais nenāca gluži no patversmes, bet no pagaidu mājām. Dzīves sākums kaķenītei bija smags, tāpēc viņa ir ļoti tramīga, taču tajā pašā laikā ļoti mīļš un labs kaķis. Ļoti kārtīga, jo bija pieradināta pie kastes utt.
12.10.2014 22:34 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Tik jauki! Patversmes kaķītis priecāsies, ka viņam ir savas mājas.
Mums ir dzīvokļa kaķis(kaķene), kurš ir no patversmes. Bet mana pieredze laikam nederēs, jo mūsējā bija 7 mēnešus veca, kad nonāca pie mums. Es tikai varu pateikt, ka viņa ir ļoti mīļa un neviens mani neuzpasē tā, kā viņa.
Sākumā varētu būt grūtāk - kamēr pieradīs un tā. Vismaz mums sākums bija mazliet kā pa kalniem(ar bļaušanām pa nakti utt), bet...tagad viņai ir savs režīms, es viņu esmu paaudzinājusi un viss - naktīs miers, viss kārtībā.

kaķenes patversmē tiek sterilizētas? Pats par sevi saprotams, ka es apzinos arī to, ka patversmei kaut kādu naudiņu par kaķīti būs jāsamaksā, bet varbūt kāda zina par kādu summu varētu būt runa?


Mūsējā bija sterilizēta un nekādu konkrētu naudu no drauga neprasīja(viņš bija kaķa ņēmējs), bet viņš atstāja ziedojumu.
12.10.2014 22:37 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Man nav gluži no patversmes, bet ir no ielas un ņemts no pagaidu mājām. Mans kaķis ir ļoti bailīgs un ciemiņus uzņem piesardzīgi, reizēm vispār nerādās no pagultes, bet ikdienā, kad nav nekādu apdraudējumu, ir pavisam parasts mājas kaķis, kas bizo pa māju, guļ, izstiepies dīvānā, nāk mīļoties utt

Kad savu kaķi adoptējām, viņam bija aptuveni 7 mēneši.. principā jau diezgan liels kaķis ar savu raksturu. Bet, ja neskaita bailīgumu, nekādu citu problēmu nebija.
12.10.2014 22:43 |
 
Reitings 77
Reģ: 14.12.2013
Viss būs kārtībā :). Ja iespējams, tad jau labāk pirms kaķa pārvākšanās pie tevis, paņem pāris dieniņas brīvas, lai kaķis var pierast. Bet nu pašai, paņemot kaķi (bija diezgan neplānoti) jau nākamajā dienā nāvās atstāt vienu, un viss bija ok ;D
12.10.2014 22:48 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Man ir pazīstams viens cilvēks,kurš darbojās patversmēs.Teica,ka kaķenes reti,kad ņem.Prieks par tavu izvēli! :) Katram kaķim jau savādāk-citi uzreiz pieradīs,citiem vajadzēs laiku,lai iejustos.Varbūt arī vari uzzināt kā kaķītis nonācis patversmē-atvedis kāds saimnieks vai no ielas (kas drošvien ir vairums).Mana mamma ņēma kaķi,kuru saimnieki bija atveduši uz patversmi,ilgi laiks pagāja kamēr uzticējās.Katru reizi,kad vajadzēja pie veta vest,slēpās un pašos pirmsākumos slēpās arī tad,ja kāds gribēja rokās paņemt.Pagāja laiciņš,kaķītis pierada.
13.10.2014 00:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits