negribu darbu

 
Reitings 26
Reģ: 09.10.2014
Man ir bakalaurs, šobrīd strādāju un krāju naudu maģistram un ph.d. labā ārzemju universitātē. Ļoti vēlos iegūt šo izglītību.

Taču es negribu darbu. Nedomājiet, ka gribu sēdēt mājās un audzināt bērnus, un likt vīram maksāt par maniem solārijiem - tieši pretēji. Negribu arī bērnus, un arī precēties īsti ne. Tikties ar vīriešiem jā, attiecības līdz mūža galam un precēties ne. Gribu dzīvot sev un dzīves baudīšanai.

Kāda ir līdzīgā situācijā? Kā mēģināt to risināt?
09.10.2014 18:49 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Bet tā nelielā daļa, kura lieki nedomā un neuzdod šādus jautājumus, ir patiesi laimīgi cilvēki, jo viņi nedzenās pēc neiespējamā, bet jūtas priecīgi par to, kas viņiem ir.

Jā! Lai cik absurdi tas arī nebūtu, bet patiešām-šīs neiedziļināšanās vienīgais pluss ir mierīgs prāts un "laime"!
10.10.2014 18:41 |
 
Reitings 26
Reģ: 09.10.2014
The one, nezinu, par ko tu tā ņirdz. Ja es to izdarīšu, nebūšu ne pirmā, ne otrā, pat ne miljonā, kas to sasniegusi. Sāksim jau ar cilvēkiem, kas pelna tik daudz naudas, ka var 'pensionēties' 30 gadu vecumā un dzīvot no iekrājumiem un procentiem (un nē, nav viņi miljonāri). Tas ir ideāls variants, uz ko savā dzīvē neceru, tomēr varbūt būs tev par iemeslu to ņirdzīgo attieksmi nedaudz pievaldīt.
10.10.2014 18:43 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es gan ieteiktu cerēt jo savādāk pie vēlamā dzīves stila netikt. Saku to neņirdzot.
10.10.2014 19:29 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es gan the_one komentārā neko sliktu nesaskatīju,
10.10.2014 19:31 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Oij, oij, visas grib buut taadas priekshnieces, galvenaas, kuraam jaastraadaa nav bet nauda naaks pati. Smiekliigi. Lielaakaa dalja pat tuvu neko taadu nespeetu sasniegt (veiksmiigu un lielu biznesu), Taa vienkaarshi ir iekaartots, nu nebuus visi priekshnieki, lielaakajam slaanim ir jaadara parastais darbs. Ja jums ir meerkjis un paarlieciiba, tas ir labi, vajag iet un dariit, bet vaaljaaties neko nedarot un zheelojoties par to, cik forshi buutu nestradaat ir muljkjiigi un ljoti beernishkjiigi. Neko nedarot un visu laiku atpuushoties cilveeks paliek stulbs. Jeb, ja nav progresa, ir regress.
10.10.2014 19:43 |
 
Reitings 26
Reģ: 09.10.2014
Neko nedarot un visu laiku atpuushoties cilveeks paliek stulbs. Jeb, ja nav progresa, ir regress.

Nu tad jau vergiem būtu bijis jābūt tiem ģēnijiem, un aristokrātiem pilnīgiem idiotiem. Vēsture tomēr rāda pretējo. Jo vairāk laiskas dzīves sabiedrības slānis ir varējis atļauties, jo lielāku daudzumu inteliģences tas ir saražojis. Cilvēkam, kurš rukā nonstopā, jau nav laika un spēka vispār par kaut ko domāt. Jau Senajā Grieķijā valdīja uzskats, ka darbs ir pazemojums brīvam cilvēkam, bet viņi taču ielika pamatus visai Eiropas kultūrai, zinātnei, politikai u.tjp. Tos pamatus ielika nevis vergi, kas strādāja nonstopā, vai amatnieki, kam arī nebija citas izejas kā vien rauties no ausmas līdz rietam, bet tieši sabiedrības laiskais slānis, kas darbu uzskatīja par nožēlojamu, paši varēja nodarboties ar ko vien vēlas, ieskaitot orģijas un dzīres, uz ko te daudzām tā vien nesas prāts. Tieši darbs arī notrulina cilvēkus.
10.10.2014 20:23 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
Es zinu, ka darbs ofisā nav priekš manis, bet nezinu kas IR priekš manis :D
Un tā ir DRAUSMĪGA sajūta. Lieliski saprotu autori.. Tikai es gribētu arī daudz bērnus :D
10.10.2014 20:55 |
 
Reitings 3833
Reģ: 27.06.2014
šādu komentāru dēļ vienmēr uzskatīšu latviešu tautu par kastē dzīvojošu ar ļoti retiem izņēmumiem, kurus vienkārši no kastes vai nu izspieda, vai nu tie paši izgrauza caurumus.

Wintera, ko Tu tur murgo? Palasi, ko autore raksta. Gribu kruti dzīvot, strādāt negribu. Kad sapņo, lai aizver acis. Ā un jā, gribēt nav kaitīgi :D
10.10.2014 20:58 |
 
Reitings 26
Reģ: 09.10.2014
Arahne, man šķiet, ka Wintera atšķirībā no tevis tieši arī ir izlasījusi, ko es rakstu. Jo nekur neesmu apgalvojusi, ka gribu dzīvot kruti, lai vai ko šāda tava leksika arī nenozīmētu.
10.10.2014 21:01 |
 
Reitings 480
Reģ: 29.01.2009
Ja ir jautājumi, par visu privāti.
Man bija tieši tāpat kādus 7 gadus atpakaļ. Šobrīd gatavojos beigt doktorantūtu un laulībām, par kurām iepriekš teicu - MAN NEKAD TĀS NEBŪS :) Viss ir iespējams, lai Tev izdodas sapņus piepildīt!

p.s. meklē stipendijas doktorantūrai un maģistrantūrai.
10.10.2014 21:20 |
 
Reitings 33
Reģ: 30.09.2014
Ehh, kurš tad negribētu nestrādāt un tā vnk baudīt dzīvi..:D Man arī reizēm uznāk besis, negribas uz darbu, slinkums un viss pārējais, un aizdomājos par to, ka lielākā daļa tā arī nodzīvo to dzīvi- darbs un vēlreiz darbs, laika bieži vien nekad nav, tad vēl kādas problēmas utt. un tad vienā brīdī attopas- un ko tad es tādu dzīvē esmu izdarījis??
Bez bez darba nevar, jo negribu būt arī no kāda atkarīga, tādēļ izbaudu arī dzīvi, izglītojos, cenšos uz visu skatīties pozitīvi, tas ir jāiemācas. Jo arī ar prātu saprotu, ka citiem ir daudz grūtāk , tādēļ nemaz nedrīkstu sūdzēties.
10.10.2014 21:26 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Profesionāļi tādas kļūdas reti pieļauj, masas iesācēju - satriecoši bieži. Nezinu, cik veca esi, bet atstāj tādu iespaidu, ka nekad dzīvē neesi strādājusi.

Man gan šķiet, ka Tu dzīvo kaut kādā iedomu pasaulītē, ja neesi dzirdējusi, ka tā dara. Neesmu strādājusi tieši RIMI, bet līdzīgā uzņēmumā gan. Nav svarīgi kurā. Viena veikala ietvaros atlaist visus un uz dienām 3, kamēr salasīs jaunu komandu, aizvērt veikalu, tas ir pieredzēts. Tāda bija šī uzņēmuma politika cīņā pret regulāru iztrūkumu, ja bija aizdomas, ka to rada paši darbinieki.
Šāda tipa uzņēmumos nekāda īpašā pieredze nav nepieciešama - ja pati kaut reizi pamēģināsi, redzēsi, ka apmācība ilgst vien dažas stundas, pie kam, jau nākamajā dienā Tevi mierīgi "pamet" pie kases vienu pašu - un jātiek galā. Tā tas strādā visos šāda tipa uzņēmumus. Es nedaudz pārspīlēju, kad rakstīju, ka to pašu var izdarīt ar augstāka līmeņa darbiniekiem, taču tos, kam ir reāli mazas algas, tiešām vienā dienā var atlaist visus.
Paskaties sludinājumus, kur piedāvā pārdevēju vakances. Tur visu laiku ir vakances lielajos veikalu tīklos, tāpēc par kaut kādu uzņēmuma tēla maitāšanu dēļ jauniņajiem vari nefilozfēt - pastaigā pa vekaliem un paskaties. Katram otrajam ir piespraude "māceklis" pie kam, Gada garumā apmeklējot vienu un to pašu veikalu ikdienā, konstatēsi, ka ir ļoti maz darbinieku, ko satiekot pirmajā dienā, tie līdz gada galam noturēsies. Tāda ir situācija.
Es saprotu, ka Tava joma ir saistīta ar ko citu, un, ka nekad neesi strādājusi šādā vietā. Painteresējies, pirms teikt man, ka es neko nesaprotu.
Un nolaidies nedaudz no saviem augstumiem - tā būs vieglāk saprast, kāda ir patiesā situācija uz zemes, vairs nebūs jābārstās ar gudrībām, ka Markss nerullē. Tās idejas ir vecas, bet ne novecojušas - tās joprojām ir tik pat aktuālas un tik pat plaši pielietotas, kā tolaik.
10.10.2014 21:27 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man sāk šķist, ka autore ir viens kārtīgs resns trolis.
10.10.2014 21:38 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Es gribu gan nestrādāt, gan kruti dzīvot, mācīties arī gribēt tikai to kas pašai patīk kaut kādos kursos, bez pasniedzējiem kuri prasa diplomdarbus utt. Nu vēl neesmu tikusi līdz tam, ka varu to ko gribu arī reāli dzīvē atļauties, bet nu vismaz es zinu ko gribu :D :D :D
10.10.2014 21:48 |
 
Reitings 26
Reģ: 09.10.2014
Sugar, trollis neesmu, bet šī ir gana interesanta tēma, lai par to diskutētu. Lai gan sākotnēji tomēr orientējos uz līdzīgi domājošo pienesumu un pieredzi, nevis šāda tipa komentāriem, kādi te nu liela daļa ir.

Joprojām mani interesē kosmiešu viedokļi, lai vai kādi tie arī nebūtu. Varbūt vienīgi iztiksim bez marazma watchingandtalking stilā :D

Alexxa, tā nav šī pavediena tēma, mani neinteresē blakuslietu apspriešana.

Kāda ir tavu komentāru jēga? Tu citēji manis rakstīto, ka cilvēki samierinās ar pastāvošo darba kultūru, un sāki strīdēties, ka lūk ir taču masas cilvēku-robotu, kas spiesti strādāt putekļainos cehos vairāk kā 8h dienā, jo viņiem ir badā mirstoši bērni, un tādēļ šajā pasaulē nekādas izmaiņas nav iespējamas. Tas ir pilnīgi bezjēdzīgs komentārs. Tam nav nekāda sakara ar Latvijas sabiedrību, mani, tevi, Eiropu, šo tēmu.

Peripetijas par Rimi kasieru algām galīgi nevietā, tā kā nekur neesmu apgalvojusi, ka lielākas algas padarītu rukāšanu par vērtīgu dzīves daļu. Absolūti nē.
11.10.2014 00:10 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
es zinu, ko gribu gribu atvert savu firmu un dzīvot zaļi :)
11.10.2014 00:14 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Mazliet pasmaidīju par pieņēmumu, ka kļūstot par uzņēmēju, priekšnieku, var neko nedarīt, jo visu izdarīs citi. Tā var domāt tikai cilvēks, kuram nav bijusi nekāda saskare ar nopietnu biznesu. Jo augstāks amats, jo lielāka atbildība un lielāks darbs jāiegulda. Tajā brīdī, kad tu strādā kādam citam, tu uztraucies tikai par savu algu. Bet tad, kad citi strādā tev - viss, kas notiek, tiešā veidā ietekmē tevi. Esmu strādājusi divos privātajos uzņēmumos, kad mēs visi gājām mājās, priekšnieks vēl palika, jo bija jānovada videokonference ar potenciālajiem investoriem, jāizskata sadarbības līgumus, jānokārto vēl kaudzi lietu. Protams, laba komanda ir svarīga, bet nevienam no tās komandas uzņēmums nekad nenozīmēs to pašu, jo uzņēmuma īpašniekam, līdz ar to - jāpiedalās ir visos procesos, nevis jāpalaiž pašplūsmā.
11.10.2014 00:20 |
 
10 gadi
Reitings 4901
Reģ: 29.01.2009
Nav obligāti jābūt savam biznesam, lai strādātu, tik stundas, cik vēlies un pelnītu labu naudu. Ir daudzas profesijas, kurās tiešām labi maksā un darba stundas izvēlies tu pats, tik cik pirms tam jāapgūst šī profesija. Protams - tā pavisam NEKO nedarot, naudu nenopelnīsi. Tur jācer uz kādu loterijas biļeti vai biezu vīru. :)
11.10.2014 00:22 |
 
Reitings 28
Reģ: 06.04.2013
Vai tiešām šeit ir tik maz autorei līdzīgi domājošu sieviešu? Iespējams, gluži vienkārši reizēm ir grūti sev godīgi atbildēt uz šādiem jautājumiem, jo tas nozīmētu, ka pašreizējais dzīves veids līdz galam tomēr neapmierina. Un, kā zināms, cilvēkiem ir tendence palikt pie tām domām, kas apstiprina viņu dzīves veida "pareizību".
.Primavera, mani interesē, kādas nozares ietvaros tu studē/strādā? Iespējams, Tev sirdij tuvāka akadēmiskā vide, nevis profesionālā. Vismaz tā ir man. Es ilgu laiku domāju, ka man negribas strādāt, vismaz ne tradicionālajā izpratnē, jo acīmredzot "esmu slinka". Tomēr sapratu, ka man vienkārši krietni tuvāka ir zināšanu pasaule, un tas jāņem vērā, veidojot karjeras gaitas.
11.10.2014 00:56 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Es ilgu laiku domāju, ka man negribas strādāt, vismaz ne tradicionālajā izpratnē, jo acīmredzot "esmu slinka". Tomēr sapratu, ka man vienkārši krietni tuvāka ir zināšanu pasaule, un tas jāņem vērā, veidojot karjeras gaitas.

Tā gadījumā nav atruna?
Ok, es nezinu, kā tas notiek filozofiem, bet savā un citās praktiskajās jomās redzu daudzus cilvēkus, kuriem ir ļoti tuva akadēmiskā karjera, taču viņi tiešām strādā. Publikācijas, pētnieciskie darbi, pasniegšana universitātē utt. Paralēli tam algots darbs pie kāda vai savs bizness attiecīgajā jomā, jo jābūt apritē un jāpelna nauda. Viņi patiesībā strādā daudz vairāk nekā parastie biroja cilvēki 9-17.
Tā kā par kādiem akadēmiskiem cilvēkiem jūs runājat?
11.10.2014 01:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits