Aktieris kā profesija.. :)

 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
Sveikas! :)

Šodien ome "'izspļāva'' tādu interesantu pieņēmumu :D runājot par profesijām viņa man ieteica, lai kļūstu par aktrisi, kapēc- nezinu :D

Skolas biedri arī to vairākkārt minējuši, pat skolotāji, taču, kad jautāju kapēc, tad atbilde ir- tev interesanta mīmika, māki izjokot cilvēkus u.tt. :D

Jautājums, vai aktieris kā profesija Jums nešķiet smieklīga un bezvērtīga??? Atceros, kad agrāk ko tādu minēju un atbilde bija- nē, tur neko nenopelnīsi, tik tizlosies :D

Tagad pieaugot saprotu, ka tas būtu ļoti pat interesanti :) Varbūt ir vērts pamēģināt un pēc 12. braukt uz Valmieru mācīties?

Ja runā tā, tad visu šo laiku vēlējos kļūt par ārstu, nezinu, kas ar mani tagad ir :D
23.07.2014 15:27 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
es agraak piedalijos skolas lugaas, loti aizraava tas viss.

un man ari vienmer ir bijusi taada ipasiiba iejusties citaa teelaa, pardzivot viniem lidzi, varbut ir verts meeeginaat?


aktieris nav zemee metama proofesija, ja ir velme dorsi meegini, jo meeginaats nav zaudeets. tiesa LV ipasi daudz izdevibu nav.
23.07.2014 21:43 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Sipenieces teiktajam varētu piekrist. Taču parasti ir tā, ka bērni saprot, ka vēlas atbalstīt savus vecākus, palīdzēt viņiem un tāpēc nereti izvēlas profesiju, kur iespējams nopelnīt, nevis dodas īstenot savu sapni, jo, ja aplauzīsies, var būt par vēlu un kurš tad gribēs vēlreiz sākt studijas no jauna, ne laika, ne naudas.
23.07.2014 22:36 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
bērni saprot, ka vēlas atbalstīt savus vecākus, palīdzēt viņiem un tāpēc nereti izvēlas profesiju, kur iespējams nopelnīt, nevis dodas īstenot savu sapni, jo, ja aplauzīsies, var būt par vēlu

Nezinu, nezinu..vecākus var saprast, bet vai tiešām viņi šādi "pasargājot" bērnus, dara viņiem labāk? Esmu par to domājusi un pagaidām esmu izlēmusi, ja man kādreiz būs bērns, es tiešām no mazām dienām pilnīgi kalšu galvā, ka viņš var būt jebkas kas viņš vēlas ,tikai ar nosacījumu, ka viņam ir jābūt pēc iespējas labākajam tajā, pat ja viņš grib būt sētnieks, lai ir sētnieks un laimīgs:D grib būt pasaules apceļotajs-lūdzu.
Savādāk šī vecāku "pasargāšana" savā veidā ir tāds viņu pašu egoisms, viņiem pašiem ir mierīgāk, virzot bērnu tajā, kas viņiem šķiet ir labāk.
23.07.2014 22:48 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Uz šo koncentrēties neietiektu, bet doma zemē metama tiešām nav. Dzirdēti dažādi +/- paziņu stāsti par ļaudīm, kas aizgājuši uz provēm izrādēm vai stāties LKA *joka pēc* ... un tikuši. Varbūt autores mīmika tiešām ir ļoti harizmātiska vai kā savādāk .. :)
Pazīstot sevi, man būtu viiiiismaz 1 back - up plāns, ja aktieri neizdotos.
23.07.2014 22:52 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Nezinu, nezinu..vecākus var saprast, bet vai tiešām viņi šādi "pasargājot" bērnus, dara viņiem labāk? Esmu par to domājusi un pagaidām esmu izlēmusi, ja man kādreiz būs bērns, es tiešām no mazām dienām pilnīgi kalšu galvā, ka viņš var būt jebkas kas viņš vēlas ,tikai ar nosacījumu, ka viņam ir jābūt pēc iespējas labākajam tajā, pat ja viņš grib būt sētnieks, lai ir sētnieks un laimīgs grib būt pasaules apceļotajs-lūdzu.
Savādāk šī vecāku "pasargāšana" savā veidā ir tāds viņu pašu egoisms, viņiem pašiem ir mierīgāk, virzot bērnu tajā, kas viņiem šķiet ir labāk.

Varu piekrist, bet tajā pat laikā, cik ļoti bieži vecākiem ir izrādījusies taisnība... Man pašai brālēns pašlaik iet tam cauri, kad nevienu neklausīja un tagad sēž uz sasistas siles, nezina, ko iesākt tālāk. Es nesaku, ka jebkurā gadījumā ir vecāki jāklausa attiecībā uz profesijas izvēli, bet viņi tomēr redz cauri savam bērnam. Var jau teikt, lai jaunietis pats tam iziet cauri, lai pats gūst dzīves pieredzi, bet tiešām ir situācijas, kad būtu jāieklausās un jāsāk domāt racionāli! (Es pašlaik nerunāju par Elīnu, bet vispārīgi, par to, ko redzu pati sev apkārt).
23.07.2014 22:59 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Elīn, ka tev kāds pasaka kaut ko tādu, tad uzreiz dusmojies. Reizēm der ieklausīties viedoklī no malas un paanalizēt, vai tas atbilst, neatbilst patiesībai. Ne vien viena lietotāja bija ievērojusi tavu nepastāvību un domu svārstības.

+++

Uzaudzē biezāku ādu, pieaudz un salabo pašpietiekamību, par aktierdarbību nevar būt ne runas, ja uz katru komentāru kas neglauda pa spalvu tu lec gaisā un bozies. Gaidīji, ka dzīvē visi skries un dziedās tev slavas dziesmas, ''Oij, cik tu laba, cik tu talantīga, tev viss sanāks, bla bla bla!''? Skarba un rūgta patiesība - tā nav, būs otrādāk, un derētu iemācīties uztvert arī citu cilvēku viedokli, ome nebūs tas objektīvākais vērtētājs.
23.07.2014 23:09 |
 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Aktieris ir radoša profesija :) Jābūt ļoti radošai personībai, ar plašu vārdu krājumu, jāinteresējas par mākslu, kultūru, klasisko literatūru, pēc tam jau ar moderno ...Ja tev jautāju, kādi ir tavi mīļākie autori un kāpēc, ko tu teiktu?
23.07.2014 23:18 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Varu piekrist, bet tajā pat laikā, cik ļoti bieži vecākiem ir izrādījusies taisnība... Man pašai brālēns pašlaik iet tam cauri, kad nevienu neklausīja un tagad sēž uz sasistas siles, nezina, ko iesākt tālāk.

Es arī tik tā skaļi filozofēju, bet nu tā "taisnība" tas jau tā relatīvi..nu toties tā ir tā puiša sile:D pašam pie savas taisnības, kaut arī caur kļūdām, jānonāk. Būtu paklausījis vecākus, iespējams, būtu neapmierināts un vainotu viņus, arī nožēlotu, ka neizdarīja savu izvēli..
Ai, man te pēdējā laikā visi mani uzskati kaut kā ir apgriezušies, kaut kāds pilnīgi cits skats uz dzīvi sāk veidoties, visas tās lietas, kas agrāk šķita tik svarīgas, tādas vairs nešķiet..bet nu šis jau off topic..
23.07.2014 23:18 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Es arī tik tā skaļi filozofēju, bet nu tā "taisnība" tas jau tā relatīvi..nu toties tā ir tā puiša sile pašam pie savas taisnības, kaut arī caur kļūdām, jānonāk. Būtu paklausījis vecākus, iespējams, būtu neapmierināts un vainotu viņus, arī nožēlotu, ka neizdarīja savu izvēli..
Ai, man te pēdējā laikā visi mani uzskati kaut kā ir apgriezušies, kaut kāds pilnīgi cits skats uz dzīvi sāk veidoties, visas tās lietas, kas agrāk šķita tik svarīgas, tādas vairs nešķiet..bet nu šis jau off topic..

Es saprotu kļūdas, kurās iesaistīts tikai pats jaunietis. Nevis kredīti tūkstošos un visa pārējā bagāža. Zinu, zinu, ka nauda nav svarīgākais, bet nu jākustina smadzenes un jādomā.
23.07.2014 23:22 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Pasmaidīju par šito
Restorāni un kafejnīcas ir tik svarīgs kritērijs attiecībās?/quote]
Nu tas tā, caur puķēm. Ja vīrietis nav finansiāli varošāks par mani, tad mums nav pa ceļam. Un latiņa ir augsta. Kapeikpisēji neinteresē un studiju laiks aiz muguras.
Rēzija jau savā otrajā teātra sezonā saņēma Spēlmaņu nakts balvu kā labākā jaunā aktrise. Nedomāju, ka viņu tas finansiāli atbalstīja, bet noteikti deva iespējas tikt pie lomām gan teātrī, gan vietējā kino.
24.07.2014 00:36 |
 
Reitings 61
Reģ: 05.06.2014
Esmu mācijusies. Tagad strădăju bērnu un jauniešu teātrī. Nodarbojos ar to jau no piecu gadu vecuma. Bet teātris nav tikai mīmikas un spēja sasmīdināt citus tas ir grūts un ilgs darbs ar sevi. Tev jābūt labai fiziskajai formai un labai balsij. Tev jāmāk izturēt kritiku un jātic sev un citiem. Sāc ar mazumiņu iestājies kādā teātra pulciņā un tad centies saprast vai teātris ir tavs aicinājums...
24.07.2014 00:47 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Zili_rudzi aizmirsa vēl anekdoti 1. kārtā, LKA stājoties.
24.07.2014 10:46 |
 
10 gadi
Reitings 624
Reģ: 31.03.2012
Bante: mēs šeit spriežam pēc autores diskusijām, kurās viņa svārstās no viena grāvja uz otru, nerada stabila cilvēka iespaidu. Jau vien tas, ka viņai šķiet, ka no Valmierā var izmācīties par aktieri, parāda viņas nekompetenci. Lai iepazīstās ar profesijas aprakstu vispirms.



Labi aktieri, patiesībā, liela daļa tādi mēdz būt. Čārlijs Šīns, piemēram, ļoti labs aktieris, bet tie kam ar viņu jāstrādā viņu ciest nevar, jo nevar paļauties utt.
Aktieri vispār, liela daļa, ir ar tādiem putniem, ka ojojoj, bet mākslu rada burvīgu. Nesaku, ka autore tāda ir. :)
24.07.2014 12:59 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
īsa pamācība, kā kļūt par aktrisi Latvijā - 1. sagaidi 2015. gadu, kad LKA būs uzņemšana 2. vairākus mēnešus pirms tās ievāc informāciju par iestājpārbaudījumiem un sagatavojies tiem 3. izej iestājpārbaudījumu visas kārtas 4. sameklē savu vārdu uzņemto sarakstā 5. nostudē 4 gadus (studijas ne ar ko citu diži nevar apvienot, tās ir no rīta līdz vakaram), aktīvi piedaloties visādos pasākumos, tiec izrādēs, lai sevi parādītu 6. noslēdz līgumu ar teātri. gatavs!
ja kāds no punktiem neizdodas, atkārto (uzņemšana ir ik pēc 2 gadiem) vai brauc stāties ārvalstīs. Latvijā tikai LKA var kļūt par aktrisi.
p.s. es neteiktu, ka latviešu aktieri neko nepelna un nekur netiek. tāpat kā citās profesijās, vai nu esi izcils vai nē + veiksme.
24.07.2014 13:30 |
 
Reitings 254
Reģ: 18.06.2013
Ir jau tādi tagad populāri aktieri,kuri ejot stāties aktieros pat nebija cerējuši tur tikt,aizgāja ar domu-nu kā būs tā būs! Piemēram,laikam tas bija Vilis Daudziņš kurš aizgāja līdzi savam draugam uz atlasi,bet pats tika aktieros! Tur tikt iekšā ir super grūti,taču es tev iesaku noteikti mēģināt,jo pat,ja netiksi-nekas,tu vismaz būsi mēģinājusi,un zināsi,ka teātris nav domāts tev! Bet savādāk būs jādomā-kā būtu,ja būtu! Tāpēc tiešām ej uz atlasi,bet tajā pat laikā iesniedz dokumentus citās sev interesējošās augstskolās,jo kā jau teica Donata,tad atlase ir ik pēc diviem gadiem,tātad būs nākamajā vasarā! No tevis atkarīgs ir tikai tas,ka tu tur aizej,parādi visu uz ko esi spējīga,taču viss pārējais ir komisijas rokās! Noteikti ej un mēģini,zaudēt nav ko!

Pilnīgi piekrītu meitenei,kura teica,ka tas nevienmēr ir labi,ja esi pirms tam apmeklējis kādus teātra pulciņus.To pat paši aktieri ir teikuši!
Ja tevi interesē vari man uzrakstīt,varu pastāstīt kādus uzdevumus apmēram ir jādara aktieru atlasē,pati par to esmu interesējusies un paziņas ir bijušas uz atlasi! Lai veicas!
25.07.2014 19:28 |
 
Reitings 300
Reģ: 10.06.2016
Meitenes- vai kāda nezin Krievijā kādu labu aktieru skolu ? Un kā , vai vsp ir iespējams tikt iestāties aktieru skolā no Latvijas uz Krieviju ? ( ja līdz šim esmu parastajā skolā gājusi LV )
20.06.2017 10:48 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
http://vgik.info/
20.06.2017 10:56 |
 
Reitings 300
Reģ: 10.06.2016
brilliantly, Paldies Tev!(l)
20.06.2017 12:00 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
monatika Šis gan jau nav vienīgais institūts Krievijā, kur var apgūt aktiera prasmes, bet zinu, ka šajā mācījās viena latviešu meitene, kas tagad Krievijā ir ļoti populāra aktrise. :-)
20.06.2017 12:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits