Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māmiņalga

 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Esmu apjukusi, lūdzu palīdziet saprast.
Strādāju vienā darbā uz 1/2 slodzi, šajā darbā man maksā normālu algu un attiecīgi nodokļus.
Šobrīd viena radiniece lūdz, vai nevar mani fiktīvi pieņemt savā mikrouzņēmumā uz otru 1/2 slodzi un skaitīt uz manu kontu naudu.
Jautājums, vai grūtniecības gadījumā tas kaut kādā veidā nenāks man par sliktu, ja tas otrs ir mikrouzņēmums? Vai nebūs kaut kādi ierobežojumi vai tml un nesanāks, ka beigās es būtu zaudētāja, nevis ieguvēja no šīs situācijas? Neesmu spēcīga šajā jautājumā un pirms burties cauri likumiem un aprēķiniem, varbūt kāda var apstiprināt, ka nav pamata satraukumam? :)
Paldies!
17.07.2014 17:21 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Kāda jēga pieņemt darbā kā mikrouzņēmuma darbinieci ? Atšķirībā no parastas sia mu darbiniekiem pabalstu aprēķina no sociālajām iemaksām nevis algas. Resp. Nav tā, ka maksā nodoklī 9% no 700 eiro algas un saņem to pašu pabalstā kā cits, kurš maksā 34,09% . Lai saņemtu normālu pabalstu nestrādājošai mammai vienīgā izeja ir brīvprātīgā sociālā apdrošināšana.
Vairāk par likmēm: http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/stradajosajiem/iemaksas/iemaksu-likmes-apmers-un-sadalijums-pa-apdrosinasanas-veidiem
07.08.2014 15:29 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Kaut gan nav ne jausmas vai esot jau stāvoklī ir vērts apdrošināties... varbūt labāk iekrāt to naudu & saņemt minimālo...
07.08.2014 15:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits