Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Čujs, kurā augstskolā/fakultātē tikāt???

 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
Vēl jau rezultāti nav 100 punkt zināmi, bet tomēr citas caur latvija.lv provizoriskajiem aptuveno situāciju redz, citas vienkārši jūt vai ar saviem CE tiks noteikti vai tā 50 uz 50.

Par mani-tā kā viena izglītība jau ir, tad tagad mācīšos to, kas tiešām varētu būt priekš manis. Pirmo bakalauru tehniskajā novirzienā gāju studēt uzreiz pēc vsk., jo tiku tur budžetā. Un tā bija varbūt mana lielākā kļūda. Mācīties kaut ko tapēc, ka tur ir budžets...nu bija smagi, jo nepatika, neinteresēja un laiakm jau likumsakarīgi, ka grūti gāja. Lai arī pabeidzu ar sekmēm no kurām man kauns nav, un lepojos, ka izturēju to visu...tomēr reāli tagad mājās ir papīrs, kas stāv skapī. Toreiz man nebija iespēja-vai nu ej vai neej. Un es aizgāju, jo vecāki man ir pusnabagi, studijas finansēt nevar, kredītu ar nedeva, jo nebija kas galvo.
Tagad situācija ir savādāka. Man ir ģimene, bērns. Iestājos neklātienē (juristos). Tiku. Atliek tik sagrabināt naudu, un aiziet!

Kā Jums ar studijām? Ir kāda nojausma kur izturējāt konkursu?

p.s silti iesaku nestudēt kaut ko tikai budžeta dēļ!!
09.07.2014 13:35 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
up
09.07.2014 13:37 |
 
Reitings 16
Reģ: 28.05.2014
Ir jau dažas iestādes, kur prasa vienkārši augstāko, jebkādu.. Man jau tas liekas pilnīgs stulbums. Vai nu kaut kādu konkrētu, vai vispār nekādu.. nejau vienmēr tie ar augstāko ir tie labākie eksemplāri. Man, tāpat kā Tev, vecāki studijas apmaksāt nevar, tāpēc tēmēju uz budžeta vietu fakultātē, kurā tiešām ļoti vēlētos mācīties. Problēma tajā, ka, ja tikšu tur, vēl vajadzētu naudiņu dzīvošanai.. Un tas sagādā lielas galvassāpes. Pirmajā kursā, cik esmu runājusi ar tur studējošajiem, īsti strādāt nav paralēli iespējams. Studējošā kredīts ir tikai 120 ls(neatceros, cik eiro) mēnesī, ar ko reāli nav izdzīvot, bet no vecākiem naudiņu nevaru prasīt, paši knapi galus velk kopā. Tad nu tagad līdz 11tajam jāgaida, ko nu man paziņos - esmu tikusi iekšā vai nē. Smieklīgi, ka ļoti, ļoti gribu tur mācīties, bet tajā pašā laika bezmaz jācer, ka netikšu, jo īsti jau nav iespējas to darīt, vienīgais reālais variants ir strādāt.. Draugs arī tieši tāpēc vispār neielika dokumentus. Vēl jau ir variants studēt nepilnu laiku vai neklātienē, bet tur jau nav budžets, tāpēc sanāk tāds kā apburtais loks - tu strādā, lai varētu izdzīvot un mācīties, bet tad vēl nāk papildus izdevumi klāt - studiju maksa. Galīgs besis jau kādu laiku šī te dēļ.
10.07.2014 00:16 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
http://cosmo.lv/forums/topic/166086-1-kartas-apstiprinatie-pieteikumi/

Šeit pārsvarā meitenes raksta par to, kur tikušas! :)
10.07.2014 00:18 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
nelietīgā, neesi mēģinājusi meklēt kaut ko no profesionālo vidusskolu piedāvājuma? Tur var saņemt stipendijas, protams, nekādas lielās, bet tomēr. Paralēli var strādāt, tiesa gan ne visās, bet var.
10.07.2014 00:21 |
 
Reitings 16
Reģ: 28.05.2014
Un kaitināja tas, ka ģimene uzspieda to, ka jāliek dokumenti daudzās skolās un uz visādām fakultātēm, lai kaut kur tiktu tomēr, lai būtu rezerve, ja nu kas..bet kāda jēga, ja es tiešām zinu, ko es gribu? Ko dos tas, ka 4 gadus atsēdēšu, mācīties negribēsies..viss, kā Tu teici. Ja mācies to, kas patīk, arī galus vieglāk savilkt, jo redzi tam jēgu. Bet viņi nesaprot. Protams, ka beigās liku dokumentus tikai tur, kur pati gribēju, tikai nesprotu,kāpēc viņi nesaprot, ka nav jēgas.. Es taču varu pastrādāt, vairāk no dzīves kaut ko sapratīšu, kad būšu gatava, iešu mācīties, nav taču nekāds vecuma ierobežojums, lai uzsāktu studijas.
Un Tu esi liels malacis, ka mācīsies to, ko vēlies, lai viss forši izdodas :)
10.07.2014 00:22 |
 
Reitings 16
Reģ: 28.05.2014
mistalee , papētīju, jā, piemēram, Rīgas stila un modes prof. vsk. ir 1 -2 gadu programmas, kaut vai priekš sevis var to vizāžista, friziera diplomu dabūt. Tāpat tak noderēs dzīvē. Tikai jāskatās, vai sanāktu ar darbiņu apvienot. Uzrakstīju pirms nedēļas epastu viņiem, nav atbildējuši.. Kad uzzināšu savus rezultātus augstskolā, zvanīšu viņiem. :)
10.07.2014 00:27 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
nelietīgā, es pagājušogad pētīju, ne priekš sevis gan. Sapratu, ka piedāvājums gan nav diži liels, bet kaut ko noderīgu jau var atrast. Svarīgi, lai ļauj apvienot ar darbu, jo daudzās skolās nedrīkst. Lai izdodas! :)
10.07.2014 00:32 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Studējošā kredīts ir tikai 120 ls(neatceros, cik eiro) mēnesī, ar ko reāli nav izdzīvot
Nemet plinti krūmos. Cik maksā kojas? Ja ~1/3 no kredīta, uzskatu, ka students, protams, taupoties, var izdzīvot. Ja vēl ir pieejami kaut kādi lauku labumi, tad vēl vieglāk. Pacieties sava sapņa vārdā! :)
10.07.2014 08:33 |
 
Reitings 3704
Reģ: 06.05.2014
Nu uz 120eirām var jau nu tiešām izdzīvot. Nav jau tā, ka vajag nez kādas ekstras pirmajā gadā. Mēs uz diviem nereti mēnesi dzīvojam ar 100eirām kabatā. Tas nav nekas tāds, lai atmestu domu izglītībai. Varbūt vienkārši nav jēga studēt, ja nav tāda patika vispār? Pirmais gads ir tāds lielāks/apjomīgāks, jo tā parasti atbirst visi, kam nav vēlēšanās studēt. Pēctam jau nav tik traki. Un tu tomēr esi pietiekami veca, lai pati domātu, ko ar savu dzīvi gribi iesākt. Vecāki jau nedzīvos ar tavu izglītību, bet tu. Tā kā jāizlemj ir tev.
10.07.2014 08:51 |
 
Reitings 1885
Reģ: 08.07.2013
120 ls ir 172 eur..es studēju, dzīvoju kojās un vismaz 1.kursā nestrādāju (tgd iešu 2. un apsveru domu strādāt) - man kojas izmaksāja 52 eur un 2x mēnesī mamma ieskaitīja ap 50 eur..tātad, sanāk, ka es iztērēju vēl mazāk nekā 172 eur..un nē, tas nebija naudas trūkuma dēļ, vnk ar visu braukāšanu, ēšanu, ballītēm man pat no šiem ~100 eur mēnesī palika pāri
10.07.2014 09:11 |
 
Reitings 16
Reģ: 28.05.2014
mistalee , paldies Tev ! :)

Cerise, ir ļoti superīgi, ja var dabūt lauku labumus, bet man diemžēl tāda iespēja nav. Un ir problēmas ar veselību, tāpēc nepieciešams speciāls uzturs, kas izmaksā dārgāk, nevaru dzīvot uz roltoniem un makaroniem. Negribas jau čīkstēt, un gribas cerēt, ka tas ir izdarāms.

L., man patīk mācīties, taču kāda tur mācīšanās vairs, ja nevar primārās lietas nopirkt. Arī tagad nedzīvoju ar vecākiem un vienmēr cenšos ietaupīt, bet vienalga tā summa tāda nereāla izklausās, jo tur jau vēl transports, higiēnas preces, dažādi neplānoti pirkumi, apģērbs vai apavi arī ik pa laikam.. Zinu, ka vecāki nedzīvos ar manu izglītību un jāizlemj pašai, tikai tiecu, ka nesaprotu viņu domu gājienu, varbūt kāda izskaidros :D

Arta, es, laikam, Tevi varu tikai apbrīnot :D No šīs naudiņas pirki arī apģērbu, kosmētiku, u.tml. lietas?
11.07.2014 02:48 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es reiz satiku meiteni, kurai kojas bija kipsala, sanema stipendiju + vinja olimpija sporta kluba stradaja, toreiz vina vel teica, ka alga maza, ka tur tikai studenti stradajot, bet savas mainas laika, jo nav tik daudz klientu, vinja paspej vel izmacities. Protams, ja vaditajs neesot uz vietas.
Varbut pamegini kada sporta kluba? Vismaz sestdienas, svetdienas stradat?
11.07.2014 02:55 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
nelietīgā, ja Tu tagad nedzīvo ar vecākiem, kur tad tagad dabū naudu? Un cik Tu iztērē mēnesī? Pēc tā, ka Tev 120 LVL kredīts liekas kapeikas, es minu, ka iztērē vismaz 200 EUR mēnesī (bez dzīvesvietas izdevumiem). Tikai manas domas, bet man tas liekas ļoti daudz (konkrēti priekš laika, kamēr pati nepelni) - it kā saki, ka nāc no trūcīgas ģimenes, bet nemāki ietaupīt.
11.07.2014 07:42 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Arta, es, laikam, Tevi varu tikai apbrīnot


Es varu tikai pievienoties,lai apbrīnotu.
11.07.2014 07:45 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Es šogad nekur nestājos, lai gan man atnāca piedāvajums uz budžeta vietu. Es neesmu ieinteresēta, lai man būtu tāds grāds, tādā nozarē.

Manā gadījumā ir tā, ka es vienmēr esmu darījusi to, ka man patīk, viss ko es mācījos bija mana izvēle un savu sapņu piepildījumam es pati strādāju, lai nopelnītu, jo ne jau maniem vecākiem to izglītību vajag, bet man. Tas nenozīmē, ka nosodu, ka citiem maksā vecāki vai man skauž, iespējams, ka kādai tā varētu būt motivācija. ;)

Novēlu katrai atrast savu īsto vietu dzīvē! :) Veiksmi, meitenes! :)
11.07.2014 07:54 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Marta, tad re kur tu iestajies. Biju domajusi medikos. Es pagaidam klusesu, kur macisos, a to man vienmer izjuk tie plani. Starp citu, bij ari doma staties turpat, kur tu, neklatiene, bet baidijos par to vai maz spesu. Tev novelu veiksmi, izturibu, stiprus nervus. Ja tas ir tavs sapnis, tad noteikti izdosies.
11.07.2014 14:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits