Nolādēta un padzīta jeb mana pieredze ar..

 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Vēlos pastāstīt par savu pieredzi saistībā ar kādu ļoti neparastu kristiešu draudzi. Ceru,ka citām tas liks aizdomāties, pirms iesaistīties kādā sektā/draudzē,kurā notiek ‘’savdabīgas’’,ļoti harizmātiskas, lietas.
Pirms vairākiem gadiem sāku ticēt Dievam. nolēmu apmeklēt kādu baznīcu,kuras sludinātājas bieži vien ir dzirdams/redzams dažādās intervijās,publikācijās internetā,utt. Par šo draudzi biju arī dzirdējusi,ka viņi rīko dažādus pasākumus,lai vāktu ziedojumus nabadzīgajam sabiedrības slānim, rūpējas par sociāli atstumtajiem,aktīvi stāsta cilvēkiem par Dievu (iet ielās ar Bībelēm),utt. Man arī bija nedaudz bail doties uz draudzi,par kuru absolūti neko nezinātu.
Pieņemsim,ka manu jaunatrasto baznīcu sauc ‘’elektrības straume’’.Lai gan mana jaunā baznīca atradās diezgan patālu no centra, dievkalpojumu norises laika dēļ man šis attālums nesagādāja problēmas.
Pirmais iespaids par ‘’Elektrības straumi’’ bija ļoti labs – smaidīgi cilvēki, ‘’jauka atmosfēra’’, gandrīz stundu garš sprediķis. Mani gan nedaudz pārsteidza lūgšanu skaļums(kopējās lūgšanas laikā katrs draudzes loceklis savu lūgšanu izteica skaļi), lūgšana nesaprotamās valodās(kā vēlāk uzzināju, to sauc par lūgšanu mēlēs) un tas,ka citi cilvēki šķita esam kādā dīvainā transā . Tā kā biju dzirdējusi,ka ‘’jaunās konfesijas’’ mēdzot radikāli atšķirties no tradicionālajām, nekas no pirmo reiz piedzīvotā manī nekādas aizdomas neraisīja. Man arī bija iespēja nedaudz parunāt ar draudzes sludinātāju jeb līderi(tikai pēc gada uzzināju,ka parasti šī ekskluzīvā iespēja tiek dota tikai 2 veidu cilvēkiem – tiem,kas atnākuši 1.vai2.reizi un tiem,kas ziedo lielas summas). Līderis,sauksim viņu par Ziedoni, apgalvoja,ka Dievs noteikti mani atbrīvos no visām veselības un ģimenes problēmām, man tikai esot jāatnāk uz nākošo dievkalpojumu,kura beigās būs īpašas lūgšanas par dziedināšanu. Arī nākošajā dievkalpojumā nenotika nekas tāds,kas liecinātu par iespējamām briesmām. Kāda no draudzes meitenēm mani uzaicināja uz jauniešu/jauno pieaugušo vakaru,kurā man kā jaunatnācējai tika pievērsta īpaša uzmanība – visi interesējās,kā es nonācu draudzē,kā es atradu Dievu,ar ko es dzīvē nodarbojos. Tā kā tas nevienā brīdī nerobežojās ar uzbāzību un neizskatījās pēc liekulības, nekādu iebildumu man nebija.
Tā pagāja vairāki mēneši. Ja iesākumā ‘’Elektrības straumi’’ apmeklēju tikai svētdienās, tad jau pēc 1.mēneša braucu uz baznīcu 3 reizes nedēļā. Pastāstīšu nedaudz par dievkalpojumu kārtību.
1.Slavēšana. Dievkalpojums sākas ar SKAĻU,ĻOTI SKAĻU ‘’slavēšanu’’ – grupa uz skatuves dzied kristīga satura dziesmas ar vārdiem un teikumiem,kas visu laiku atkārtojas. ‘’Slavēšanas laikā’’ zālē gaismas ir gandrīz izslēgtas, gaiss tinas tādā kā zilā dūmakā. Jāatzīst, tas izraisa nomierinošu un tādas kā atbrīvošanās efektu, tā vien šķita,ka visas raizes aizplūst kaut kur tālu projām.
2.Ziedojumu jeb 10.tiesas vākšana bija katra dievkalpojuma neatņemama sastāvdaļa(ir bijis dievkalp.bez sprediķa,bet ne bez 10ās). Sludinātājs vienmēr nolasīja kādu citātu no Bībeles un pēc tam 5-10 minūšu ilgā runā stāstīja, ka mums ir jāziedo ne tikai 10.daļa no visiem ienākumiem,bet arī vairāk,ja vēlamies,lai Dievs mūs ‘’bagātīgi,bagātīgi svētī’’. Skatuves priekšā tika nolikti 2 milzīgi ziedojumu trauki,un cilvēki 2 rindās meta tajos savus ienākumus.Tajā pašā laikā līderis neuzkrītoši stāvēja pie šiem ziedojumu traukiem/spaiņiem un VĒROJA cik kurš ziedo. To sapratu tikai tad,kad man neuzkrītoši tika norādīts,ka mani ziedojumi ir pārāk mazi.
3.Svētruna (sprediķis) parasti bija vismaz stundu gara. Ziedonis īpaši uzsvēra nepieciešamību pakļauties Dievam un to,ka mēs visi,kas esam šajā draudzē, esam SVĒTI. Viņš arī stāstīja,ka mēs kā kristieši esam visvareni,ka mums nav jācieš ne no slimībām,ne no ģimenes problēmām,ne no finanšu sarežģījumiem. Līderis Ziedonis daudzus,iespējams,piesaistīja ar savu mācītājam netipisko personību – viņš regulāri klāstīja par to,cik viņa ‘’cilvēciskā’’ būtība esot nepacietīga un agresīva,ka bieži vien izjūt vēlmi dažiem cilvēkiem iesist, ka citus vispār,pēc viņa domām,vajadzētu fiziski pārmācīt.
4.Lūgšanas. Lūgšanu laikā cilvēki,kuriem bija kādas problēmas iznāca zāles priekšā un līderi par viņiem lūdza. Citreiz līderi,lūdzot savu Dievu,skaļi kliedza, bieži vien cilvēki krita zemē. Reizēm ‘’kritušie’’ attapās/atguva samaņu tikai pēc pusstundas. Citi pēc aizlūgšanas sāka skaļi smieties,raustīties vai histēriski kliegt. Lielākā daļa vienmēr raudāja.
Kad vēlējos uzzināt ko vairāk par ‘’Elektrības straumes’’ mācību, mani brāļi un māsas Jēzū Kristū vienmēr sāka izturēties ļoti izvairīgi. Arī pats līderis nespēja atbildēt uz tik elementāriem jautājumiem, kā piemēram – kur Bībelē teikts,ka kristiešus nekad nepiemeklēs slimības,ģimenes problēmas,nabadzība,utt.
Kad es nokļuvu slimnīcā,par mani neviens no draudzes neinteresējās. Tas bija diezgan negaidīti,jo kontrastēja ar viņu doktrīnu par kristietību ikdienā. Pēc tam kad bija pagājis jau gads,un manā dzīvē nekas nebija uzlabojies,draudze sāka uzskatīt,ka.. es esmu bezcerīgs gadījums un,ka par mani nemaz nedrīkst lūgt. ‘’Kronis visam’’ bija tad,kad līderis ne tikai atteica aizlūgšanu par kādu manu tuvinieku,ko bija piemeklējusi nelaime, bet arī ciniski pateica,ka,ja man ir nepieciešams ,lai par mani lūgtu,lai es sameklējot kādu,kurš to varētu darīt. Nedaudz vēlāk uzzināju, ka esmu pasludināta par nolādētu un, ka citi draudzes cilvēki NEDRĪKSTOT lūgt par mani. Man arī ‘’silti ieteica’’ vairs nekad nemēģināt kontaktēties ar draudzes līderiem. Tiesa gan,tas būtu diezgan sarežģīti,vismaz klātienē,jo vadītājam – visaugstākajam līderim ir sava apsardze – gara auguma muskuļoti kristīgie brāļi,kas vismaz draudzē visu laiku uzturas viņa tuvumā.
Lāsti un cinisms -tas viss vēl nebūtu tik traki,ja vien līderis un/vai draudzes dalībnieki nestāstītu citiem kristiešiem no ‘’jaunajām (harizmātu,vasarsvētku,ēvanģēlisko kristiešu) konfesijām šī stāsta apgriezto versiju. Kad bija pagājuši pāris mēneši kopš manas aiziešanas no ‘’elektrības straumes’’, nolēmu sākt apmeklēt citu draudzi. Iesākumā jaunajā draudzē viss bija labi,tomēr laikam kāds no draudzes cilvēkiem bija dzirdējis ‘’elektrības straumes’’ stāstiņu par mani, jo nākošajā reizē,ierodoties uz dievkalpojumu, visi uz mani skatījās tā pavisam savādi. Kāda sieviete,kad uz jautājumu,vai esmu Gājusi uz ‘’elektrības straumi’’,atbildēju ar ‘’jā’’(neredzēju iemeslu melot,jo neko sliktu neesmu izdarījusi), apsēdās citā rindā. Līdzīga situācija notika vēl 2 citās baznīcās. Es nekad nebiju varējusi iedomāties, ka es – kristiete,kas apmeklēja baznīcu 3x nedēļā, katru dienu lasīja Bībeli un lūdza, neapmeloja citus, nepiekopa grēcīgu dzīvesveidu - varētu kļūt par melno avi baznīcas acīs. Likteņa ironija.
06.07.2014 01:20 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
nu bet kāpēc tad Tu pati gāji uz nākošajām?
06.07.2014 02:28 |
 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Man bija utopiska ideja atrast sev jaunu un normālu baznīcu. Nezināju,ka mana pagātnes pieredze ar ''elektrības avotu'' man vilksies līdzi arī ārpus viņu baznīcas sienām.
Bet tagad,protams,neplānoju apmeklēt nevienu draudzi, lai cik ''nesektantiska'' tā no malas neizskatītos.
06.07.2014 02:31 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
doh
es šito visu nesaprotu
visām tām sektām ir vienaaaalga par cilvēku ticību,Dievu u.t.t,zem tā visa ir zombēšana un NAUDA,NAUDA,NAUDA...


AAAAH
06.07.2014 03:11 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Šādu tādu, khm, celtni... prasās nodedzināt. :D

Būtu inčīgi kādam žurnālam iesūtīt. Nevis bēgt uz nākamo sektu cerībā, ka tur neviens nebūs no iepriekšējās, bet gan ar sparu sarežģīt viņiem dzīves. Būtu gan nedaudz skumji, ja tas aizņemtu lielu daļu tava laika, bet man gribētos domāt, ka tas ir tā vērts. Domāju, Latvijā ir daudz normālocilvēku, kas par viņiem labprāt uzzinātu un atbalstītu tevi domās, komentāros un pat vārdos, ja satiks kādu trako no elektriķiem.

Ah kā gribētos iefiltrēties tādā augonī un izdrāzt viņus visus no iekšpuses, mmm.
06.07.2014 03:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Liidz 4. punktam viss bija kaut cik ok. Aprakstiitais vairaak vai mazaak notiek visaas briivaas konfesijas draudzees. Tekstaa gan neiztika bez personiigaas interpretaacijas un sagroziishanas, bet kopumaa - visai preciizs apraksts no cilveeka pirmajiem iespaidiem par shaadaam bazniicaam. Starp citu, Jaunaa Paaudze noteikti nav tas ljaunaakais gadiijums!

Tas, kas tika aprakstitis taalaak gan mani izbriiniija! Tieshaam taa bija? Vai visu esi pareizi sapratusi? Jo izklausaas tik diivaini, ka pat gruuti tam noticeet... Pati esmu bijusi ilglaiciigi gan Jaunajaa Paaudzee (ar to vispaar saaku), gan Labajaa Vestii, gan Patiesiibas Vaardaa, gan ar Prieka Veesti bija dariishanas un peedeejaa biju Dieva gjimenee, no kuras daudz dzirdeeju par Kristus Pasaulei draudzi. Visaas shajaas draudzees neviens nekad neuzvedaas taa, kaa tevis aprakstiitajaa (tas, kas ir peec 4. punkta). Taapeec atkaartoshos - tieshaam gruuti noticeet...

Varu tikai piebilst, ka nepielaid kljudu, kaadu pielaizh visi "jauninjie" domaadami, ka bazniica ir kaut kaada supersveetaa vieta, kur visi ir nu tik apgaroti un tik sveeti, ka neviens nepieljauj kjuudas. Cilveeki bazniicaa ir taadi pashi kaa cilveeki nebazniicaa - ar saviem tarakaaniem, savaam diivainiibaam. Neceri, ka tur visi tevi miilees un visi par tevi priecaasies, visi paliidzees un visi atbalstiis. Protams, buus arii taadi, bet lielaakoties - cilveeki ir un paliek cilveeki un liidz labam kristietim katram veel taals celjsh iespeejams ir ejams. Parasti "jauninjie" ljoti aplauzhaas tieshi uz shii momenta! Tas veel nenoziime, ka Dievs ir slikts, ka kristieshi ir slikti, ka bazniica ir sekta. Tas vienkaarshi noziimee, ka cilveeki bazniicaa katrs iet savu kristiesha celju kaa nu to saprot - kaadam ir mazaak taas saprashanas, kaadam vairaak...
06.07.2014 05:37 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nekad neesmu sapratusi, kāpēc cilvēki iesaistās šajās draudzēs, kas nemaz nav baznīca.

Var taču pievienoties "normālām" draudzēm - katoļi, luterāņi, pareizticīgie, kur nekas tāds nenotiek.
06.07.2014 07:47 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Es laikam labāk pieturos pie latviešu pagāniem...
06.07.2014 07:55 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ko tu mīz, pasaki, kas tā par sektu. Un garā vājiem cilvekem, tādiem, kas nespēj tikt ar savām problēmām, kas padodas šādai ietekmei, tāds liktenis- nodzerties vai pa sektām vazāties, bet viss jau ir kārtībā- aitas un cirpēji satiekas vienviet! Re, tu jau jaunu sektiņu sev piemeklēji! :D
06.07.2014 08:16 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Un garā vājiem cilvekem, tādiem, kas nespēj tikt ar savām problēmām, kas padodas šādai ietekmei, tāds liktenis- nodzerties vai pa sektām vazāties,

+
06.07.2014 08:25 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es arī nesaprotu kapec bija jaiet uz nakamo "baznicu" un kāpēc neej uz parasto baznīcu?
06.07.2014 09:10 |
 
Reitings 265
Reģ: 29.03.2010
Saki, lūdzu, vai tā nav ''House of God'' draudze?
06.07.2014 09:35 |
 
Reitings 200
Reģ: 07.04.2012
Mīļie cilvēki.. baznīca taču ir sistēma.. un sistēmai nekad nerūpēs, lai cilvēks kļūtu par personibu un dzīvotu pēc labākā scenārija..!
Nelasīju visu garo penteri, bet nu ja ir aitas, būs arī cirpēji.. Ja nav savas galvas uz pleciem, tad... ko lai dara.. Kurā vietā DIEVAM ir nauda vajadzīga??? DIEVAM!! naudu un ziedojumus un smadzeņu skalošanu vajag cilvēkam, lai vieglāk ar upuri manipulēt.. Tāpēc vienmēr esmu teikusi: Dievs un baznīca ir divas dažādas lietas.
06.07.2014 09:37 |
 
Reitings 200
Reģ: 16.09.2013
Nav neviena cita Dieva kā Dievs, lai viņu pielūgtu nav vajadzīgi starpnieki. Svarīgi ir Tavi darbi un uzvedība nevis, cik bieži skrien uz baznīcu.. Pietam vēl tādu
06.07.2014 10:00 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ticība tā ir cilvēka nostāja un garīgais stāvoklis. Neatkarīgi ko par to domā un runā citi. Ja esi pārliecināta kristiete, tad paliec tāda pat ja neej ne uz kādām draudzēm. Jebkurā draudze ir sociāla kopiena ar savu hierarhiju, kur ir savi līderi kas nosaka visu toni pēc saviem uzskatiem.
Parādi sevi kā personību un nepakļaujies ne vienam.
06.07.2014 10:06 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Es arī nesaprotu kapec bija jaiet uz nakamo "baznicu" un kāpēc neej uz parasto baznīcu?
:D parastā baznīca? Tā sākumā bija tāda pati necila sekta (palasi jauno derību) un ar laiku uzkundzējās tā, ka ieguva varu un cilvēku pakļaušanos. Nožēlojami, ka 21.gs. cilvēki, neskatoties uz progresu zinātnē, aizvien dzīvo kā viduslaiku tumsoņi!
Autor/-e, paldies, ka uzrakstīji-varbūt kādam parādīsies skeptiskās skats uz šīm nejēdzībām. Vienīgais- ja Tev nedraud reālas briesmas, atmaskojot sektu darbību kopumā, Tu tomēr varēji pateikt-kuras bija šīs 2 no visām LV sektām, varbūt kādu tas padarītu piesardzīgāku. Runājot vispārīgi, tas parasti nav tik efektīvi. Ja negribi-varbūt vari man atsūtīt vēstulē (apsolos neizpaust citiem šeit. Man ir personīga interese vairāku gadu garumā. Es pētu šos procesus).
06.07.2014 11:49 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Nez, man bija interesanti palasīt, jo neesmu bijusi saistīta, pat ne interesējusies par tādām lietām. Bet katrā ziņā neizbrīna viss rakstītais, tāpat jau negatīvi attiecos pret sektām :D
06.07.2014 12:10 |
 
10 gadi
Reitings 225
Reģ: 17.01.2011
Rīgas kristus draudze?
Kristus pasaulei ar Mārci Jencīti?
06.07.2014 12:55 |
 
Reitings 282
Reģ: 08.10.2013
Ir dzirdētas trakakas lietas. Viena draudzene pastāstījusi, ka viņas paziņa aizgājusi arī itkā uz kaut kādu dievkalpojumu kaut kāda tipa draudzē. Un tas mācītājs jeb kas, sācis kratītities kaut ko murmuļot tipa savienojās ar Dievu. Isiem vārdiem sekta.
06.07.2014 13:08 |
 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Nē,tā nav ''House of God''. Arī ''Kristus draudze'' un ''Kristus Pasaulei'' tās nav.
06.07.2014 16:08 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Nekad neesmu bijusi PAR šādu veida ticības izrādīšanu Dievam, kas skar sektas. Jo kā teica jau dažas dalībnieces, tur apakšā patiesībā slēpjas tikai un vienīgi NAUDAS iegūšana, ko sniedz paši ziedotāji. Kā pati novēroji - Tev lika manīt,ka esi ziedojusi par maz. Kaut patiesībā - ir jāziedo tik cik vari un spēj otram dot. Ticība un lūgšanas ir svarīgākas par to, ka atdod visu un pats paliec bešā.
Esmu pati redzējusi un dzirdējusi, kā cilvēki pilnīgi noiet no ceļa, lai tik paliktu sektā un ziedotu vairāk... Sektā Tavas ģimenes vērtības liek zemāk nekā Tava ziedojumu summa.
06.07.2014 16:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits