Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vajag gudro padomdevēju viedokli

 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
Sveikas! Mēģināšu izstāstīt savu situāciju:

Šobrīd strādāju par bērnu ballīšu vadītāju. Viss iet diezgan gludi- pati sev noteicēja, kaļu plānus, lai gan tas ir +/- sezonāls darbs, nevaru sūdzēties.

Pirms pāris dienām man tika piedāvāts iespaidīgs darbs- pārņemt firmas vadību uzņēmumam , kas nodarbojas ar diezgan līdzīgām aktivitātēm + preču iznomāšanu. Esmu lielā izmisumā, jo atbilde jādod jau tuvākajās dienās, taču ir tik daudz neskaidrību. Firmā pagaidām bez manis ir tikai pati galva! Man šī iespēja tiek dota, jo esmu diezgan jauna, patīk aktīvs darbs, esmu uzņēmīga. Šefs apgalvo, ka visur būs klāt un palīdzēs apgūt vajadzīgo, bet man ir tik daudz BET :

1. Esmu pilnīga nulle grāmatvedības jautājumos
2. Šāda amata pieņemšana nozīmēs , ka man jābūt 24/7 pieejamai telefoniski.
3. Esmu pārliecināta, ka drīzāk sadegšu, nekā būšu īstajā vietā.
4. Nav ne mazākās nojausmas, kādu atalgojumu viņš piedāvā. Esam nokļuvuši līdz tam brīdim, ka man ir jādod arī atbilde par to, cik vēlos saņemt.
5. Tā līdz galam neizprotu, kādi ir mani pienākumi. ( Tas jau , laikam, loģiski- neesmu nekad dzīvē neko tādu uzņēmusies)
6. Darba laiks neskaidrs- jo var jau strādāt arī no mājām, galvenais, ka viss tiek izdarīts, bet kā lai tāds zaļš gurķis tagad var izprast , cik daudz tā darba konkrēti ir? :D
7. Protams, ja nepieciešami citi darbinieki, par to visu spriestu. Nav tā, ka man vienai viss jāuzņemas, esmu neskaidrībā par maniem pašiem pirmajiem darba pienākumiem.



it kā tik vilinošs, bet tai pat laikā atsēžos un saprotu, ka šobrīd uzsāktais arī nemaz tik slikts darbs nav. Man saka, ka šīs lietas jau varēšu apvienot, kaut gan reāli saprotu, ka vadīt firmu + vadīt ballītes nav savienojamas lietas, jo abas koncentrējas uz nedēļas nogalēm.




KO MAN DARĪT? :D


Varbūt šeit ir kāda, kas var padalīties pieredzē ar to, kā ir uzsākt firmas vadību pilnīgai neprašai?

Beidzot mūsu sarunu viņš vēl noteica: ,, Ja man tagad būtu 23 gadi un man kāds piedāvātu iespēju pārņemt firmu, kurā pašam nekas nav jāiegulda, es to nekavējoties izmantotu"
27.06.2014 08:43 |
 
Reitings 168
Reģ: 27.03.2013
Man pirms neilga laika bija identiska situācija. Arī paspīdēja iespēja un nebija tā,ka viss uz visiem 100% droši un skaidri. Atsauces no iepriekšējās darbinieces-sliktas utt. Ka nemaksās un ko vēl ne. Es noriskēju un darbu pieņēmu un neesmu ne mirkli nožēlojusi. Daudz ko iemācos (jo dažās lietās arī skaidrība nebija) un pieredze nenovērtējama un maksā visu tik cik bijām vienojušies. Kas attiecās par to samaksu-nebaidies jautāt un viennozīmigi prasi cieto algu labā apmērā+bonusus par padarīto motivācijai. Man arī māca bažas-kāpēc piedāvā man nevis jau kādam kurš ir vadītājs un visu zin utt, bet arī šo jautājumu nekautrējos un uzdevu uz ko saņēmu atbildi, kas ir viens no lielākajiem komplimentiem ko esmu saņēmusi. Tā kā riskē un redzēsi,ka dzersi šampi! :)
27.06.2014 13:16 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Man pat gribas paslavēt autori par apņēmību izveidot savu biznesiņu un pietiekami veiksmīgi uzsākot savu nodarbošanos. Nekas tev netraucē savu pasākumu organizēšanas lietu attīstīt tālāk, izveidot savu firmu un pati sev būsi vadītājs. Tev, izskatās, ka ir divas no trim nepieciešamajām lietām - čujs un ņuhs. Vēl vajag tikai poņu :D
27.06.2014 13:11 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es tādu piedāvājumu atteiktu. Bet ja tu vēl svārsties un domā, tad jau kaut kas ir un ir vērts mēģināt. Iesaku vienkārši skaidri un kārtīgi noskaidrot visus jautājumus, runāt un runāt ar bosu - tad tikai varēsi izlemt. Šādi nezinot faktus nav vērts pieņemt lēmumu.
27.06.2014 13:11 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
No vienas puses vilinoši, no otras puses, uzklausot jūsu reālo pieredzi es saprotu, ka ļoti liela iespēja, ka pieņemot darbu, es sākšu pinšķēt, kāpēc pametu savu tagad tik nupat iesākto ideju! :D

Ehh... bez darba -grūti , ar darbu- atkal grūti :D
27.06.2014 13:00 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
nepieņem!
27.06.2014 12:53 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Lollipop, tieši tā!

Es ieteiktu autorei ieiet Lursoftā un dabūt datus par uzņēmumu, ja pati nevari, parādi kādam, kas kaut ko saprot no tā.


Lai gan uzņēmuma autonomijas koificentu nav jau nemaz tik grūti izrēķināt, tāpat likviditāti, nerunājot jau par cipariem, kurus jau tāpat var redzēt.


Es gribētu dzirdēt turpinājumu šim stāstam, ja var. :)
27.06.2014 12:48 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Mani bažīgāku dara fakts, ka autorei būs jāizstrebj priekšgājējas savārītie mēsli. Tas nozīmē vēl papildus darbu un nervus. Un šeit izskatās tiešām, ka ķer muļķus uz mušpapīru. Nevar viens cilvēks darīt visu izcili, priekš tam jau pat maziem uzņēmumiem ir savs grāmatvedis.
27.06.2014 12:31 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Mana profesija palīdzēja to noteikt! :D

Noteikti prasi tam skopulim vairāk, bet agrumentē labi, kāpēc, ar vāciešiem bišķu grūtāk kā francužiem kaulēties, bet tas nav neiespējami. :)

Vācijā neviens kārtīgs darba devējs vadītājam nemaksā pēc padarītā darba, atradis te muļķu zemi un kādas vadītājiem ir algas...

Es nebrīnītos, ja tā iepriekšējā meitene krāpās, ja viņš ir tik skops.
27.06.2014 12:23 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
hihi...viņš vācietis, lkm ir kādi stereotipi, ka noteici? :D

šeit jau vairāk problēmas man pašai ar sevi- nekad nemāku novērtēt savas darba spējas. Ja pašai liekas : ,, Ko tad es tādu daru?" Tad cilvēki no malas ļooti bieži jautā- kā Tu vari to dabūt gatavu?

Galva jau dulla, bet izvēle joprojām karājas 50:50.
27.06.2014 12:17 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Bet kāpēc tu jūties dīvaini prasot vairāk nekā tu saņem tagad un strādājot aktīvi tikai nepilnu nedēļu mēnesī?
Ieņem pozīciju tādu, ka viņam tevi vajag, nevis tev viņu, jo tā taču arī ir! Vai tu viņam uzplijies ar sevi, nē, pats atrada, tad lai arī maksā! Uzstādi savus noteikumus, savu algu.
Būtu muļķīgi atteikties no 850 eur ienākumiem par nedēļas nogalēm un iet strādāt 24/7 par mazāku algu.
27.06.2014 11:17 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Noteikti prasi pat vairāk kā 1200, tas ir mans ieteikums! No kuras valsts viņš ir? Tev tā suma varbūt izskatās liela, viņam pat varbūt arī, bet tev nav jādomā ko viņš par to teiks. Konkrēti pamato-es gribu saņemt 1700 eiro, jo : šobrīd strādāju tikai nedēļas nogalēs un saņemu 850 eiro. Proporcionāli rēķinot, darba būs 5reiz vairāk, jābūt sasniedzamai visu diennakti utt, bet es prasu tikai uz pusi vairāk. Viņš noteikti kaulēsies un tad vnk pasaki- labi, tā kā man nav pieredzes, mazākais, uz ko piekrītu ir 1500 (vai 1200, skaties pēc viņa sejas izteiksmnes :-D). Ja vinš'no Skandināvijas valstīm, vari pat vēl vairāk prasīt. Viņam jāsaprot tava vērtība un tas, ka tev pašai izdevīgāk strādāt brīvdienās pa 850 nekā 24/7 pa 1000.
27.06.2014 11:14 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Apmācīt no nulles bieži vien mēdz, lai tā strādātu pa viņam, respektīvi, jo mazāk saprot un zin, jo labāk, bet ne vienmēr uzņēmumam tas nāk par labu.

Es te saskatu zemūdens akmeņu,protams, iespējams, ka es kļūdos...


Dibenssmiltīs
, Tev jāizvēlās vai gribi 850 eu un darīt to, kas sirdi tuvs vai darīt kaķi maisā par nezin cik...

Pēc algas apmēra ko viņš piedāvā, iespējams, ka īpašnieks ir francūzis vai kāds tumšais, vēl 50 uz 50, ka vācietis. :D

Bet tās ir tikai manas domas un minējumi. :D
27.06.2014 11:10 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
Laikam tiešām jāsāk būs ar lūgumu sastādīt uz lapas visus manus pienākumus , lai varu apjaust lietas nopietnību!
27.06.2014 11:06 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
S80 - tā summa 850Eur ir summa, ko aptuveni saņemu šobrīd strādājot aktīvas nedēļas nogales. Tā kā tādu summu par mēneša darbu galīgi negribētos saņemt. Savukārt paziņot viņam, ka vēlos saņemt sākot no 1200 Eur liktos varen jestri viņam no tādas, kas vēl sevi nav peirādījusi!

Visu kopā ņemot saprotu, ka iepriekšējā ir visu salaidusi dēlī un nu ir vajadzīga jauna uzticamības persona, kas to izstrebj. ( un nē, sakontaktēties ar iepriekšējo darbinieci nav iespējams, jo neko nezinu par viņu ) :)
27.06.2014 10:59 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Pirmkārt, pēc personīgās pieredzes neiesaku iesaistīties ar ārzemnieku, man tas beidzās ar to, ka pašai jāstrebj viņa ievārītā putra, jo šis ārzemēs un nesasniedzams. Bet tā ir mana personīgā pieredze, varbūt kādai ir arī pozitīva pieredze, tomēr nevar noliegt, ka riska procents ir lielāks, ja atbildīgā persona visu laiku ārzemēs.
Otrkārt, cik liels ir uzņēmums, kaut vai pēc apgrozījuma? Ne jau viņš tev piedāvā tagad milzīgu impēriju pārņemt? Ja pašai savs biznesiņš ir (ja pareizi sapratu?), tad jau tu pati tagad esi lielāka firmas vadītāja kā būsi pie viņa.
Treškārt par algu- noteikti prasi lielāku kā tagad tev ir un ja darba būs divreiz vairāk, tad prasi divreiz lielāku+vēl nedaudz, jo viņš jebkuru tevis nosauktu summu noteikti kaulēs nost.
Un pirms pieņem lēmumu, sīki un smalki visu izprašņā, konkrēti pa punktam kādi būs darba pienākumi utt. Vislabāk pirms tikties arv viņu piezvani un pajautā, lai sastāda uz lapas amata aprakstu.
27.06.2014 10:58 |
 
Reitings 202
Reģ: 30.03.2014
Ta ir iespeja sevi pieradit, kapt pa karjeras kapnem.
Nesaku, ka nebus gruti, bus stres, bus neguletas naktis, bet tu vismaz kustesies sava dzive uz augsu, kas ir daudz. Izmanto iespeju.
Lai tev vis izdodas.
27.06.2014 10:56 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
S80 :D Jā, es arī brīžiem uzdodu jautājumu- kāpēc nepaņem kādu uzreiz, kas visu rubī, nevis mēģina mani apmācīt no nulles. Es jau vispār ļoti uzticos cilvēkiem un nekad neredzu žurķīgos nodomus :D :D
27.06.2014 10:56 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Piekrítu Becky. :)

850eu, par visu kopā? Labs grāmatvedis saņem vairāk kā pusi no šīs summas, nerunājot par visu pārējo...
Vadītājs nav cilvēks, kas tikai sēž vai raksta, viņam jāprot kontaktēties, jo īpaši ar cilvēkiem ar ko strādā kopā, tāpēc vajag vismaz kaut kādu kursu cilvēkresursos iziet, pašai būs vieglāk.

Ja Tev nav ne jausmas no grāmatvedības, tad kā varēsi viņam papīrus rakstīt? Arī vajag kā miniums kursus.

Tas vīrietis pēc rakstītā tāds nenopietns. Es savu uzņēmumu nekad nedotu vadīt cilvēkam, kam nav ne mazākās nojēgas par to, tas ir riskanti. Vienīgais, ja man būtu vēlme kādu mahināciju uztaisīt. :D :D :D
27.06.2014 10:52 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Man kkā nepatīk, ka saucas firmas vadītāja, bet jāsaņem alga no padarītā... Galu galā nevar izmērīt padarītajos darbos visus grāmatvedības jautājumus vai 3h sēdēšanu rindā VID. Tikpat labi, viņš var pateikt, ka neko neesi darījusi...
+ tas, ka tev vēl jādara visi darbi, kurus parasti dara kāds cits. Savā uzņēmumā kārtot grāmatvedību, lietvedību utt ir OK, bet svešā uzņēmumā, turklāt saņemot pēc padarītā.... Galīgi neskan labi...

Pluss tas, ka viņš runā sliktu par bijušo darbinieci vispār ir nekorekti.
27.06.2014 10:41 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Sakontaktēties ar iepriekšējo darbinieci nav iespējams? Vismaz varbūt uzzināsi otras puses viedokli par to apčakarēšanu.
27.06.2014 10:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits