Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atkal par receptēm

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Recepšu tēma :D Tas nekas,ka tādu ir daudz, tas ir tikai normāli,ka sievietes daudz runā par gatavošanu.
Esmu nolēmusi ieviest virtuvē kaut ko jaunu. Parasti visādos veidos gatavoju vistu, cūk.malto gaļu, karbonādes cūkgaļas, cūkgaļas gulašus utt. Bet liellops? Liellopu steiks? Nemāku! Jāpamēģina!
Sāku ar veikala plauktu izpēti, paņēmu liellopu gaļas steikus. Kā pagatavot ? Lai iznāktu skaists un sulīgs.. Man ir rievotā panna, tas der? Kā marinēt?


Kā pagatavot garšīgas piedevas, lai varētu pilnībā atteikties no kartupeļiem, rīsiem, griķiem, makaroniem uc? Gardus salātus, dažādus! Tādus,ko ēdīs arī vīrietis un ieraugot kārtējās veselīgās vakariņas, nebūs smaga nopūta un lēnā solī ,velkot čības pa grīdu, neslēpos pie galda, bet gan laimīgs ,berzēdams rokas ,sprinģos pa virtuvi.


Nesen savā virtuvē ienesu arī sparģeļus, zaļās pupiņas pākstīs,balzamiko etiķi, sezama sēkliņas. Labs sākums!
Bet arī no garšvielām neko īsti nesaprotu. Gatavojot nelietoju sāli, to labāk aizstāju ar pipariem.

Un mērcītes, ko pasniegt kopā ar gaļu? Kā tādas gatavot?




Jā,jā..es jau briestu iet mācīties par pavāru! :D

Lūdzu, ir kādi ieteikumi ? :)
15.06.2014 11:41 |
 
Reitings 307
Reģ: 16.01.2010
Dukāns vairs nav topā ?
16.06.2014 18:08 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010



tabule,

Vielas (apmēram 4 personām)
NB! Salātu sastāvdaļu proporcijas ir gaumes jautājums. Oriģināli tie drīzāk ir pētersīļu salāti ar drusku bulgura graudiņiem un tomātu, man savukārt labāk patīk, ka bulgurs ir galvenā sastāvdaļa. Kombinējiet pēc saviem ieskatiem

150 g bulgura graudu (bulgurs ir rupji kapāti kviešu graudi, tos var iegādāties gan Biotēkās, gan pēdējā laikā arī lielos lielveikalos)
pāris tomāti, sarkanie un dzeltenie ja var dabūt (labāk ņemt riktīgi lielus, kuriem mazāk sēklu, bet vairāk “gaļas”)
1-2 nelieli jaunie, baltie sīpoliņi vai 1 neliels sarkanais sīpols
liela bunte pētersīļu (ņemiet tos ar gludām lapiņām, čirkainie te īsti neder)
dažas piparmētru lapiņas (atkal gaumes lieta – īstenās receptes paģēr, ka piparmētra ir gandrīz tikpat daudz kā pētersīļi, vai vismaz 1/3 no pētersīļu apjoma)
1-2 citronu sula
olīveļļa
sāls, pipari

Gatavot:

Bulgura graudus ieber katliņā, aplej ar vārošu ūdeni tā, lai ūdens ir krietni vairāk, uzliek vāku un ļauj pusstundu uzbriest. Tad labi notecina sietā un ber bļodā, kur gatavosiet salātus.

Tomātus sagriež nelielos gabaliņos. Ar nazi sīki sakapā sīpolu un garšaugus – šajā gadījumā neieteiktu lietot nekādus eletriskus smalcinātājus, lai nesanāk zaļa putra. Visu liek bļodā, kur jau priekšā bulgurs, apkaisa ar sāli un pipariem, aplaista ar citrona sulu un olīveļļu, samaisa, pagaršo, piekoriģē garšvielas/eļļu/citronu un liek galdā!

Šī ir pamatrecepte, kam interneta dzīlēs rodamas daudz dažādas versijas, piemēram, ar kapātu svaigu gurķi, kanēli, vēl citām garšvielām. Deivida Lebovica blogā uzgāju ļoti detalizētu un interesantu izklāstu par tabūle recepti un striktiem principiem, kurus es šajā savā receptē esmu pārkāpusi – izlasiet, ja ir interese.
16.06.2014 18:05 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010


Sauteti kaposti kalee,

Vielas:

svaigas kale kāpostu lapas, cik nu vēlaties apēst vai cik salien pannā

olīveļļa, drusku sviests, sāls, pipari, nedaudz karsts ūdens

Gatavot:

Kāpostus nomazgā, nosusina, izņem centrālo “ribu”, kas būs pārāk cieta. Lapas saplūkā lielos gabalos. Pannā uzkarsē nedaudz olīveļļas, pieliek piciņu sviesta un liek klāt kāpostus. Uz vidējas uguns sautē, ik pa brīdim izcilājot. Kad kāposti nedaudz apvītuši (pēc pāris minūtēm), pielej ūdeni – apmēram centimetru – pārkaisa nedaudz sāli un piparus, samaisa, apklāj ar vāku un nelielā karstumā sautē 10 minūtes. Pagaršojiet, vai kāposti jūsu gaumei būs gana mīksti, ja ne – turpiniet sautēt, līdz ir.

Šī ir pamatrecepte (adaptēta no “Mad Hungry: feeding men and boys”, autore Lucinda Scala Quinn, grāmatnīca LukaBuka), kuru tālāk var attīstīt dažādos virzienos – es pirms pasniegšanas uzdrupināju kazas sieru, esmu dzirdējusi, ka sautējot labi derētu klāt ķiploks un čili. Vārdu sakot, eksperimentējiet un pastāstiet, kā sanāca!
16.06.2014 16:59 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
16.06.2014 16:48 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Mari, iesaku Tev papētīt http://cetrassezonas.lv mājaslapu. Esmu tur smēlusies daudz interesantas idejas maltītēm, kur produktu izvēlē tiek piedāvāds arī kaut kas ārpus ierastajiem kartupeļiem ar kādu treknu mērci :D

Dažas mūsmājās iemīļotās receptes:

Zilā siera, vistas un pupiņu salāti


Saldo kartupeļu salāti ar rikotu


Sviesta pupiņu, brokoļu un liellopu gaļas voks


Saldie kartupeļi ar zilo sieru


Kartupeļu un seleriju krēmzupa
15.06.2014 22:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man loti garso zalaas pupinas,virsuu parasti veel uzberu pistacio riekstus!
15.06.2014 20:46 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
man no piedevām vislabāk garšo glazētie burkāni (pati netaisu, nemāku, neesmu mēģinājusi), pākšu pupiņas, krāsnī cepti kartupeļi.
15.06.2014 20:37 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://www.receptes.lv/receptes/karstai-vasaras-dienai/




saldais krējums - 600 ml iebiezinātais piens ar cukuru – 1 bundžiņa cepumi pēc izvēles - ~300 g (es izlietoju gandrīz 2 paciņas cepumus „ Selga”)



Sakultu saldo krējumu uzmanīgi sajauc ar iebiezināto pienu. Formu izklāj ar foliju, izkārto cepumus, lej virsū krējuma masu, pārklāj ar foliju un liek saldētavā. Kad masa nedaudz sastingusi, uzliek kārtu cepumus. Pēc pāris stundām vai vislabāk nākamā dienā izņem jau gatavu saldējumu no formas kopā ar foliju, sagriež gabaliņos.
Pēc vēlēšanās krējuma masai var pievienot sadrupinātus cepumus, šokolādes gabaliņus vai ko citu pēc jūsu gaumes. Arī cepumus var aizstāt ar gatavām vafeļu plāksnēm.
15.06.2014 20:34 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012


Panēts kamambērs


Kamambera siers
kviešu milti
kviešu rīvmaize
ola
eļļa fritēšanai



http://www.delfi.lv/receptes/panets-kamambers.d?id=44265217 ( rīvmaizmi pastītē vācu vienmer personīģi es perku)
15.06.2014 20:10 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
vot šis laša tartars gan ir ņamma!
Tas liellopa tartars man atgādina Mistera Bīna to vienu sēriju, kur viņš ar to piešpļāva (?) dāmai somiņu un sabāza gaļu visur, kur vien var. :D
15.06.2014 18:10 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Klaviatūra, jā, ēdu gan lasi (mazsālītu, tātad, nav pavisam jēls), gan ikrus (sālītus).. Ēst jēlu govi man kaut kā liekas jocīgi :D Bet es noteikti nobriedīšu kādreiz.
15.06.2014 18:08 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012


Steika tartars


Labas kvalitātes samalta vai sakapāta liellopu fileja ar nedaudz garšvielām: c'est tout


Nepieciešams:

800g ļoti svaigas liellopu filejas, samaltas vai smalki sakapātas ar nazi
4 svaigi olu dzeltenumi
pipari (pēc vēlēšanās)
4 ēdamkarotes kaperu, smalki sakapātu
2 šalotes sīpoli, smalki sakapāti
8 pipargurķīši, smalki sakapāti
pētersīļi, smalki sakapāti
Dižonas sinepes
tabasko mērce
Vusteras mērce

Pagatavošana:

Sadaliet gaļu 4 porcijās, ar rokām veidojot apaļas formas plācenīšus. Uzlieciet uz katra pa olas dzeltenumiem un pārkaisiet ar pipariem, ja vēlaties. Lieciet sakapātās piedevas atsevišķās bļodiņās un uzlieciet uz galda sinepes, tabasko un Vusteras mērci, lai katrs var izvēlēties, ko grib. Pasniedziet ar kraukšķīgu maizi.
15.06.2014 18:05 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Cukurvāvere, Tu lasi ēd? Ikrus? Tas jau tas pats - jēls produkts! Es gan pati neēdu ne jēlu gaļu, ne zivis, bet citiem garšo un es nesaprotu par ko tur brīnīties :)
15.06.2014 17:59 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
15.06.2014 17:34 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010


nav jau jaabuut asinjainam, var arii taads buut, kaa bildee :)

tas jau atkariigs kaads tev steiks garsho. tev nav sev jaaspiezh eest to, kas citiem liekas uuber kruti :D man garsho roziigs, jo galja ir miiksta un struktuura gandriiz kuust uz meeles.
15.06.2014 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Dream Cream, paskaidro man, lūdzu, kā ir ar to jēlumu :D
ar ko steiks skaitās tik garšīgs ēdiens? Būs vien jāpamēģina kādā restorānā. Jēlu tunča tartaru es esmu ēdusi, nebija tā, ka mēli varēja norīt, bet nu apēst apēdu :D Tāpat ar austerēm.
15.06.2014 17:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits