Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

tehnikumi

 
Reitings 1
Reģ: 14.05.2014
Sveikas! :)
Pēc mēneša būšu beigusi 9. klasi un vēl neesmu izdomājusi, kur mācīties nākamgad. Vidusskolā iegūstamā izglītība īsti nesaista, liekas plika teorijas kalšana galvā, tāpēc sāku apdomāt mācības tehnikumā, precīzāk - Rīgas Valsts Tehnikumā par grāmatvedi. Tik tālu viss kārtībā, tikai es nesaprotu - kāpēc tehnikumiem ir tik slikta slava? Lasot atsauksmes internetā, neko labu neizlasīju. Varbūt kāda ir pieredzējusi, kāda ir darba devēju un universitāšu attieksme pret tehnikumu beidzējiem? Cik esmu dzirdējusi citu viedokļus, uz tehnikumiem mācīties iet tikai slaisti un ar gudru prātu ne īpaši apveltīti skolēni, lai gan sevi par tādu es noteikti neuzskatu, man ir gan viegla galva, gan motivācija mācīties. Kā arī ļoti labprāt dzirdētu kādas atsauksmes par RVT grāmatvežu kursu, ja kāda tur mācās vai mācījās! :)
14.05.2014 19:58 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
es domaju, ka tas ir tapec, ka tur koncentrejas uz profesionalajiem prieksmetiem, vidusskolu nenem tik nopietni, ka parastajas videnes. Lidz ar to, videnes eksameniem ari nesagatvo tik labi, lidz ar to augstskola tikt grutak.
Bet viss ir atkarigs no pasa, zinu veiksmigus cilvekus,kas beigusi magistru, ir augstu tikusi, bet beigusi tehnikumu.
14.05.2014 20:14 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Neļaujies sabiedrības radītajiem stereotipiem, tā ir Tava dzīve, ja vēlies mācīties tehnikumā, mācies. :)
14.05.2014 20:20 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
piparene kā to saprats ka tehnikumi sūdīgāk sagatavo eksāmenam? Tipa tigai ģimnāzijas studenti uz A noliek? Man neticās. Pa lielam viss ministrijas atzīts un viss visur vienāds.
14.05.2014 20:24 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
parsvara tehnikumos vidusskolas prieksmetos nav tads limenis, ka videnes.
14.05.2014 20:29 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Vispār, neatkarīgi kur mācies, vidusskolā vai tehnikumā, eksāmeni būs jākārto. Un otrs, ja esi tups tehnikumā, tad tāds pats būs arī vidusskolā. Es nepiekrītu tam viedokli, ka tehnikumos skolēnus sagatavo eksāmeniem sūdīgāk. Tā ir skola, kur eksāmenus kārto. Un, ja daudzi skolēni ir slinki, lai mācītos, tad tas nav jānoveļ uz skolu.
15.05.2014 00:47 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Neļaujies sabiedrības radītajiem stereotipiem, tā ir Tava dzīve, ja vēlies mācīties tehnikumā, mācies.

+
15.05.2014 00:51 |
 
Reitings 2609
Reģ: 11.11.2013
Nevaru arī te kaut ko neiekomentēt..

Tehnikums/arodviduskola/profene..

Arī es nomācijos 9kl un arī es nezināju ko pie velna šajā dzīvē gribu, zināju līdzīgi kā Tu, ka plika videne ir nīkuļiem.
Tā nu es visu varenais pa vasaru sapīpēju uz kuru tehnikumu iešu un aizgāju arī. Labāksis bija tas, ka direktore mani pierunaja izvēlēties citu tēmu, nekā par to kuru biju izvēlējies, bet ohh well, nejau par to es te tagad rakstīšu.

Pirmo gadu, kad sāku studēt - RTTS tajā laikā.
Pamanīju, cik daudz tirliņu, cilveku no laukiem - neapvainoties, tur klaiņo apkārt.
Lielākā daļa kursa un skolas bija pasisti (lab, aptuveni puse), īsti mācīties negribētāji un diezgan izklaidīgi cilvēki.

Pats gribēju mācīties un to tirliņi bieži vien traucēja to darīt gan man, gan skolotājai pasniegt stundas, prtoams, viņa kontrolēt situāciju nevarēja.
Tā nu visās stundās varēja tēlot muļķi, mācīja mūs kā tādus retardedus.

Atzīmes varēja nopelnīt ļoti viegli, parasti no manis norakstīja, kaut vai nebiju tas smart booy.
Ja man līdz 9kl atzīmes vidēji bij 6, tad tur man bija 9/8.. Un neko namācoties.
Praktiski visus 4 kursus es neko nemācījos, smadzenes pārtika no vielas ko esmu ieguvis pašmācībā (interesējoties par dažādām lietām) un no iepriekšejās skolas.

Pozitīva lieta šādām vietām - stipendijas, pirms krīzes valsts bija laba, bet nu tad ES stīpas arī bij jedzīgas.
Izglītību, vismaz vidējo Tu iegūsi spēcīgi vājāku nekā vidusskolā, tiešām labums ir tikai no tās profesijas ko iegūsi, bet tur jāzin vai tā ir īstā.

Fakts, ka par RTK nav nekas slikts dzirdēts un vel par pāris, bet kopumā es nožēloju savu izvēli. ;)
Tomēr izejot pilnas 12kl. Tu esi ar bik lielāku IQ..
Protams, visi nav ienā maisā bāžami un bija cilveki, kuri savu līmeni tehnikumā nenolaida un mācījās patstāvīgi utt.
15.05.2014 01:11 |
 
Reitings 3703
Reģ: 06.05.2014
Tehnikumi nav nemaz tik slikti. Vienīgi, kad skatījos, kur doties pēc 9.kl., tad atradu tabulu no tehnikuma, kurā bija izglītības līmenis, ko var iegūt. Vidusskolā tas, protams, bija par vienu pakāpi augstāks. Un tajā laikā bija iespēja mācīties par konditori vai automehāniķi, tā kā loğiski, ka izvēlējos vidusskolu. Bet nu, ja tu zini, ka tev ar to profesiju pietiks, ka tas ir tas ko vēlies, tad tehnikumam nav ne vainas. Bet, ja tevi interesē vel augstskola pēc tehnikuma ar kādu specifisku virzienu, kurā būtu vajadzīga nedaudz fizika un tādas lietas, tad labāk tomēr ņemt vidusskolu. Vienkārši jāizdomā, ko tieši gribi.
15.05.2014 09:34 |
 
Reitings 393
Reģ: 31.08.2011
Es pēc 9kl arī aizgāju mācīties uz Tehnikumu, konkrēti uz Rīgas Tirdzniecības tehnikumu. Un nenožēloju ne mirkli! Pirmkārt jau tādēļ, ka tur pret studentu neizturas kā pret bērnu un pie pirmās bastotās stundas nevis zvana vecākiem, bet prasa atbildību no Tevis! Tā bija pirmā pārmaiņa, kuru pamanīju- pret Tevi sāk izturēties jau kā pret normāli domājošu pieaugušu cilvēku.
Nebija nekādas lažošanas, katru mēnesi, ja nav nokārtoti visi parādi, tad uzredzēšanos. Tur neviens ar mums neauklējās! Un tas patika! Neļāva palaisties un ielaist parādus. Plus motivācija arī stipendija. Labi nebija nekāda lielā, bet nu 50Ls eiropas stipendija man tajā brīdī bija liela nauda.
Šaubos, ka pēc vidusskolas es būtu ieguvusi pieredzi, kuru ieguvu strādājot prakses uzņēmumos, kas pēc skolas beigšanas nesagādāja problēmas ar darba meklēšanu, jo bija jau kaut kāda pieredze. Un visi tie priekšmeti, kas nāca klāt pie manis izvēlētās profesijas. Ļoti interesanti! Tehnikums viennozīmīgi bija laba izvēle!
15.05.2014 10:04 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Uzskatu, ka par tiem centralizētajiem eksāmeniem viss atkarīgs no skolēna paša. Ir švaki līmeņi lielās un labās skolās un ir arī skolēni, kas nokārto eksāmenus uz A līmeni, lai gan mācījušies 12 gadus mazā lauku skoliņā. Ja grib macīties, tad mācās jebkurā vietā, protams, grūtāk ir macīties pašam, ja skolotāji ir zema līmeņa, bet tas nav neiespējams. Vnk ej un mācies kur gribi un jūti, ka patiks. Un grāmatvežiem jau darbs tiešām būs, normāla izvēle.
15.05.2014 10:18 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
50Ls eiropas stipendija man tajā brīdī bija liela nauda.


Šitas ir jāiegravē kautkur ar lieliem sarkaniem burtiem :D Es jau domāju ka cosmo meitenes tikai rokās turējušas 500ls un 500euro naudas zīmes :D
15.05.2014 10:45 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Tūlīt absolvēšu RTRIT, apģērba dizainu.

Pirms tam skaitījāmies arodskola, tagad esam tehnikums. Bet tas tā, ar lietas būtību ne pārāk saisīts fakts :D

Anyway. Grūti spriest par to, kas labāk/sliktāk pēc 9.klases.

Es, patiesību sakot, nedaudz gan nožēloju, ka nemācījos parastā vidusskolā, jo tomēr būtu par kripatiņu gudrāka (kaut vai tāpēc, ka prof.skolās (vismaz manējā) nebija tādu priekšmetu kā bioloģija, fizika, ģeogrāfija, līdz ar to attiecīgās zināšanas gāja secen.)


Piekrītu, ka daudzi cilvēki ir "no laukiem" vai arī haļavčiki, lai gan man ļoti palaimējās ar kursabiedrenēm - esam 10 pēc skaita un par mums vienmēr saka, ka esam gudrākās un čaklākās visā skolā (vidējās atzīmes arī mums virs 7 ir absolūti visām).

Par macībām
- atkarīgs no pasniedzējiem. Ir tādi, kas visu stundu ļauj slinkot un iet prom 20 minūtes ātrāk, bet ir tādi, kas ļoti palīdzēs un centīsies visiem spēkiem tev iemācīt pēc iespējas vairāk. BET! Viss, un tiešām VISS, ir atkarīgs no tevis pašas.

Mums, piemēram, vēsturē ir skolotājs, pie kura bieži ir "haļava", taču tici vai nē, vielu viņš iemāca ideāli un stundās arī mums jautri iet.

Par CE:
tas ir stipri individuāli.
Ir cilvēki, kuri arodenēs "degradējas" un attiecīgi arī CE uzraksta krimināli slikti, bet ir tādi (es to skaitā), kuri stundās klausās un tiešām mācās un, līdz ar to, arī visos ekšos sanāk vismaz B līmenis, tā kā nav tik slikti.

Galvenais, neklausies tos heiterus, kas "norok" arodskolas - pusei nebūs taisnība, tici man.

Vēl varu padalīties ar savdabīgu faktu
- ja vēlēsies studēt LV augstkolā, no arodenes tikt var būt pagrūti.

Ja vēlēsies studēt UK - visi ceļi vaļā, jo viņi nešķiro tā, kā pie mums; Viņiem ''pie kājas'', tu nāc no profenes vai parastās, kamēr tev ir tā viņu prasītā vidējā atzīme uz diploma.

Tātad, savā ziņā haļava - tev var būt tas vidējais 8 tādos priekšmetos kā zīmēšana, gleznošana u.t.t., kamēr no parastās vsk. cilvēkiem būs jānopūlas ar to astotnieka dabūšanu fizikā, sportā, u.tml. Un visus tāpat liek vienā maisā.
Ceru, ka domu saprati :)
15.05.2014 14:12 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Eksāmeni jau visur, kur ir vidējā izglītība iegūstama, ir vienādi. Nepiekrītu tam, ka tehnikumos mazāk sagatavo. Sākumā jau nav daudzu profesionālo priekšmetu. Pēc tam, kad ir uzrakstīti eksāmeni, tad jau tieši sākas tikai tie. Mācījos tehnikumā un uzskatu, ka eksāmenus esmu uzrakstījusi labi.
15.05.2014 15:23 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Ludzu, tikai neej uz profeni. Gudraka tur tu noteikti nepaliksi. Izmacies vidusskolu, ietaupisi gadu, jo profenes 4gadi jamacas Un tad domasi talak. Ja velies halavu, tad, ej uz profeni.
15.05.2014 15:31 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
tāda reputācija vienkārši tādēļ, ka Latvijā šī izglītības sistēmas daļa ir ļoti nesakārtota un daudzos tehnikumos ņem gandrīz jebkuru idiotu, un ja daudzi tādi savācas kopā, tad viņi velk uz leju kopējo mācību līmeni, jo pasniedzējiem nekas cits neatliek, kā pielāgoties viņu intelektam, pasniedzot vielu.
nezinu par grāmatvedības programmām, bet man šķiet, ka tādās haļavšiki pārāk reti iet, tomēr profesija pieprasa pamatīgu smadzeņu piepūli.
universitātēs galvenais tikt, pēc tam, kad studē, visi ir vienlīdzīgi - gan kruto skolu beidzēji, gan nezināmo skolu beidzēji, gan strādājoši 30gadnieki. un ja labi apgūta grāmatveža profesija, izieta prakse, veiksmīgi atrasts darbs, var mierīgi dzīvot bez tās universitātes. kā tagad visiem labi zināms, universitātes beigšana negarantē veiksmīgu dzīvi un daudz naudas. pat augstu zināšanu līmeni ne.
tas ir mans viedoklis kā vienas no prestižāko Valsts ģimnāziju beidzējām un ar bakalaura grādu kabatā. manuprāt, ir grūtāk apgūt vidusskolu+profesiju vienlaicīgi, nekā atsēdēt pliku vidusskolu. un tad pie skolas sola sēž 18-19gadīgi pieauguši cilvēki, zubrī kaut ko, kas nekad mūžā nenoderēs un iznāk no vidusskolas kā zaļi gurķi.
15.05.2014 16:00 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Absolūti piekrītu Donatai! Pati nožēloju, ka neizvēlējos tehnikumu. Neizvēlējos, jo tobrīd domāju, ka tur mācās tikai idioti. Pēc augstskolas sapratu savu kļūdu un to, ka neesmu īpaši gudrāka par tiem, kuri strādā savās jomās pēc tehnikuma beigšanas. :)
Man gribētos teikt, ka cilvēki pēc augstskolas (protams NE VISI, bet vairums) iznāk tādi neaptēsti un nezin uz kuru pusi iet. Zināšanas afigennās, bet darbā neviens kaut kā negrib ņemt, jo nav jau nekādas pieredzes. Apmēram - zinu visu un neko!
15.05.2014 16:30 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Absolūti piekrītu Donatai! Pati nožēloju, ka neizvēlējos tehnikumu. Neizvēlējos, jo tobrīd domāju, ka tur mācās tikai idioti. Pēc augstskolas sapratu savu kļūdu un to, ka neesmu īpaši gudrāka par tiem, kuri strādā savās jomās pēc tehnikuma beigšanas.

Es nenožēloju, bet līdzīga doma iezogas prātā. Man ģimenē un draugu lokā bija pieņemta par pašsaprotamu (neviens pat nerunāja, ka var būt citādi) ķēdīte Valsts ģimnāzija-> augstskola. Taču redzot, kā tās mācības notiek un kā iet reālajā dzīvē, sapratu, ka tas nav nekāds 100% izcilais variants, kas sniegs gudrību un veiksmi. Tiem cilvēkiem, kuri izmācās vsk gados arī profesiju, iet pat labāk - tiesa, profesijai jābūt tādai, kas tiešām patīk. Ir jau arī daudz dzirdēti stāsti, ka nekur ar to profesiju vēlāk nestrādā un tālāk neapgūst, bet tad tur, manuprāt, ir skolēnu "vaina", jo viņi vnk izvēlējās nepareizo virzienu.
15.05.2014 16:38 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
ja daudzi skolēni ir slinki, lai mācītos, tad tas nav jānoveļ uz skolu.

Nē. Lai gan programma it kā ir vienāda visām skolām, līmenis skolās mēdz ļoti atšķirties. Pieredzi par tehnikumiem nemācēšu teikt, bet kā piemēru - labu laiku mācījos vienā Rīgas ģimnāzijā, atbraucu uz parastu Valmieras vidusskolu, un biju nedaudz pārsteigta, jo šeit māca to, ko tur mācīja pagāšgad, un pie tam ne tik plaši. Dažas tēmas vispār mums netika pat pieminētas. Tāpat arī, atnāca meitene no kādas lauku skolas, tur viņai atzīmes bija augstākās, šeit knapi 5. Tāpēc tās runas par līmeņu atšķirību ir pilnīgi patiesas.

Draudzene aizgāja uz arodskolu, nožēlo un saka, ka neko jaunu tā arī nemāca, cilvēki tur baigi gudrie arī nav.
15.05.2014 16:55 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Nu es varu teikt, ka nožēloju, ka nepabeidzu RCK pēc 9.klases. Jo nu es tagad noteikti strādātu sev atbilstošajā amatā. Bet nē aizgāju prom, kaut gan būtu grūtāk pavilkt ar naudām, bet būtu vismaz kāda jēga pēc skolas beigšanas. Tagad beidzot vidusskolu esmu nekas. Nu pastāsties, kas ir jaunietis beidzot vidusskolu un bez pieredzes. Jā iet studēt augstskolā, bet nu darbu ir grūti atrast bez tās izglītības un pieredzes. Tā kā dari kā pašai liekas labāk. Izvērtē visus plusus un mīnusus., jo šeit ir tik dažādi viedokļi par tehnikumiem, ka man negribas strīdēties par to.
15.05.2014 18:27 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.04.2014
Ko var nolikt tos lauku cilvēkus?
Neesam mēs nekādi tupeņi!
Sākās atkal stereotipu veidošana... -.-
Zinu daudzus, kas mācās DAUDZ labāk par tiem pilsētas gudrajiem.
15.05.2014 18:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits