Mans lielais Ego

 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Labvakar tām, kuras vēl neguļ!:)
Varbūt esmu dīvains cilvēks, bet uzskatu, ka panākumus karjerā var gūt tikai tad, ja mīl savu nozari, savu darbu un savu dzīvi. Šobrīd es jūtu, ka kaut kas ir jāmaina lietas labā.
Tā, kā esmu no tiem cilvēkiem, kuri simts reizes nomēra pirms nogriež, tad, tā, kā es gatavojos mainīt studiju virzienu (tam ir vairāki iemesli), tādēļ lūdzu atsaukties un izteikt viedokli par manis nosauktajām studiju programmām tikai tos, kuri zin, nevis no sērijas viena tante teica. Man ir svarīgi uzzināt visu iespējamo, lai teiktu - tas ir tā vērts.
Lai arī augstskola, kurā pašlaik studēju skaitās laba un atzīta, tomēr man kaut kā pietrūkst. Labs darbs neatsvērs to, ko es zaudēju pašlaik.

1. LKA
2. LU - Politikas zinātne.
3. LU - Psiholoģija
4. LU - Somugru studijas
5. LU - Franču filoloģija
6. LU - Baltu filoloģija
7. RSU - Politika un valsts pārvaldība
8. RSU - Multimediju komunikācija
9. RSU - Psiholoģija
08.05.2014 23:22 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Man padodas māksla, fotogrāfija, valodas. Vārdu sakot viss, kas tiek uzskatīts par nepelnošu.
Esmu pētījusi sevi, savas prasmes ar kaudzi karjeras testu, personības testu, visādu astroloģisko testu. Var visu to uzskatīt par muļķībām, bet tās muļķības raksturo mani kā personību.
08.05.2014 23:59 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Man padodas māksla


Vari to pielietot apģērbu izveidē un makeup māklsā, dejošana arī ir māksla, vai ne?


fotogrāfija


Fotsesijas garantētas.


valodas



Tavi klienti, pārsvarā, būs ārzemnieki....







09.05.2014 00:03 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Manuprāt, vidusskolu beidzējiem (atceros arī sevi) ir pagrūti, jo ir vēlmes, bet studiju kvalitāti nepārzin un to, kā pielietot iegūto grādu arī nezin ( ir tikai vīzijas, kas pārsvarā neatblst cerētajam), bet beidzot daļaizprot, ka no daaaaaudzām programmam nebūs nekādas jēgas (ok, 10 % izsitīsies savā jomā kā profesionāļi) un arī te meitenes droši raksta, tikai , protams , jāizver dažādi faktori, jo var bū cilveks arī no tiem 10 % :)
No šīm, es arī kā perspektīvu redzu somugru, bet tikai tādā gadījumā, ja tas ir aicinājums.
09.05.2014 00:05 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Oho, skatos, ka daudz no tā, ko pati vēlējos izvēlēties (LU - politika, somugri, franči, balti).

Ar baltiem ir tā, ka pazīstu vairākus cilvēkus, kas to ir beiguši. Kā pozitīvo viņi min to, ka mācības ir tiešām interesantas un aizraujošas, turklāt var ļoti viegli tikt un noturēties budžetā, bet negatīvais - neviens no viņiem nestrādā savā jomā. Vai nu kaut kur pavisam citur strādā vai turpina studēt citās jomās. Tāpat, kad pati veicu izvēli, man bija svarīgi, kādi moduļi būs konkrētajā gadā, jo viņi katru gadu nav vieni un tie paši. Vēlējos lituānistiku, bet tajā gadā nebija, līdz ar ko tas arī nospēlē savu lomu.

No frančiem pazinu vienu meiteni, kas stāstīja, ka studijas it kā labas, bet bija (vai joprojām ir, nezinu) liels čakars ar pasniedzējiem, kaut kādas nesaprašanās. Bez priekšzināšanām franču valodā varētu būt grūti, ir dzirdēts, ka tur nepārāk auklējas ar tiem, kas kaut ko nesaprot.

No somugriem arī pazīstu vienu, viņai viss ļoti patīk, bet, protams, viegli noteikti mācīties tik daudzas valodas vienlaikus. Viņa ir bez priekšzināšanām, bet tiek galā ar visu.
09.05.2014 00:09 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
bet, protams, viegli NAV noteikti mācīties tik daudzas valodas vienlaikus
09.05.2014 00:10 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Manuprāt, vidusskolu beidzējiem (atceros arī sevi) ir pagrūti, jo ir vēlmes, bet studiju kvalitāti nepārzin un to, kā pielietot iegūto grādu arī nezin.


Manas rozā brilles jau sen ir nokritušas. Jau gadu studējot augstskolā, kopā ar dažādiem cilvēkiem ir radies priekšstats par kopējo izglītības vērtību un kvalitāti.
Un mani pagājušajā gadā ļoti apbēdināja tas, ka netiku budžetā tur, kur vēlējos ļoti.:(
Redz, cilvēki nāk un pamet, jo nezin, kas viņus sagaida. Palikt tik tuvu aiz svītras ir tīrākā nežēlība. Tā vietā es maksāju lielu naudas summu, studēju vakarā, sabojāju savu veselību, izniekoju gadu savas dzīves, sabojāju savu CV...
09.05.2014 00:15 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
=[
09.05.2014 00:17 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
sabojāju savu CV...

Ar to, ka pazaudēji vienu gadu?
09.05.2014 00:44 |
 
Reitings 526
Reģ: 19.08.2010
Par LKA precizē, uz ko gribi. Jo tur programmas ir ļoti dažādas. Gribu būt aktrise, režisore vai kultūras pētniece?
09.05.2014 00:47 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Neapsver par domu macities arzemes? Es ar savu bakalauru- nu... Pashi sapratat kur varu iet :D
09.05.2014 00:55 |
 
Reitings 444
Reģ: 11.07.2012
Štankam jau izskatās diezgan normāli argumenti. xD Bet nu jā - esi pārliecināta, kad tad, ja izvēlēsies kaut ko no tā, būsi tiešām laimīga? Vienīgi naudas dēļ tak dzīties uz to nevajadzētu...
09.05.2014 01:29 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Nav personīgas pieredzes ar nevienu no šīm programmām, bet paziņa, kaislīgs politikas fans un gudrs cilvēks, izstājās no LU politiķiem. Iemeslu nezinu, bet interesi par politiku viņš ir saglabājis un aktīvi darbojas kur vien var. No malas izskatās, ka programma nebija laba.

Ja tev labi padodas valodas un jau ir pamatzināšanas kādā valodā - kāpēc nestudēt ārzemēs? Skatos, tev ir interese par franču valodu - kāpēc nestudēt psiholoģiju vai da jebko Francijā vai franču valodu Somijā? Divi zaķi ar vienu šāvienu.
09.05.2014 05:08 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Ui, man laikam sanāca no sērijas viena tante teica, atvaino.

Lai nu kā, redzēju sliktas atsauksmes par programmu un vienkārši nevarēju nepiemetināt.
09.05.2014 05:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja esi no tiem cilvēkiem, kas nezina uz ko īsti ir spējīgs un nezina, ko īsti grib darīt, tad nav jēgas iet uz humanitārajām zinībām, jo tā būs tukša laika tērēšana. Valodas ir ļoti laba lieta, bet par ko tu beigu beigās vēlies būt? Par tulku? Jebkas no tava saraksta, bez diploma iegūšanas prasa padziļinātu personīgo interesi un vēlmi attīstīties diezgan nekonkrētā jomā. Un vēl jau, ja paveiksies tad tiksi kaut kādā saistītā sfērā darbā pēc mācību beigām, bet, ja nepaveiksies - būsi kārtējā psiholoģe, politisko zinātņu bakalaure, valodniece, bez normāla darba saistītā ar izglītību un normāla atalgojuma...

Ko ar to gribu teikt? Būtībā no savas pieredzes iesaku mācīties kaut ko ļoti konkrētu un specifisku - medicīnu (māsiņas, zobārsti, farmaceiti, ķirurgi u.t.t.), pavārs, elektriķis, inženieris, programmētājs u.tml. Kaut ko tādu, ko nevar darīt jebkurš, kādu reālu gatavu profesiju, kas beigu beigās tev nodrošinās reālu darbu, reālā jomā, ar reālu praktisku praksi. Un piekrītu, ka labāk iegūt izglītību ārzmēs, jo daudzas jomas Latvijā ir visai "zaļā" līmenī kā darba tirgū, tā arī macībās.

Mēģini sparast, kas tu vēlies savā dzīvē būt, jo tas, ka esi mākslinieks savā dvēselē, nenozīmē, ka nevari būt, piem., profesionāls foto un video materiālu montieris TV studijā, kas darbojs ar dažādām programmās un tehnoloģijām... Tas ir radošs darbs, bet specifisks. Un visticamak šādu profesiju būtu vēlams apgūt ārzemēs, kur šāda programma nav nekāds jaunums un ir plašākas iespējas izmantot tehnoloģijas un vairāk visādas prakses vietas pieejamas.
Varbūt tev patīk mijiedarboties ar cilvēkiem, tad varbūt tev derēru fizioterapeita izglītība vai nu jebkas tamlīdīgs no medicīnas, kur cilvēka faktors arī ir ne mazāk svarīgs...

Lai ko tu izvēlētos, viss būs pārsvarā atkarīgs no tevis pašas. Jo nekonkrētāka ir izglītība, jo konkrētāk tev ir jāsaprot, kas tu vēlies būt pēc beigšanas!

Visi tie politiķi, sabiedriskās attiecības, valodniecība ir tāds bla-bla-bla un beigās tu vari būt jebkas un nekas.
09.05.2014 05:57 |
 
Reitings 2482
Reģ: 18.07.2012
Tikai ne LU psihologus un politologus!
09.05.2014 06:12 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Nestudēju politiku,bet politika kā priekšmets man ir bijis, kuru pasniedza lektors no SZF, pats pabeidzis LU politologus.Ko viņš teica? Ka no viņa kursa biedriem normālu darbu atradis ir tikai viņš, pārējie pārdod alu Vācijā. :D
09.05.2014 09:57 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Ja psiholoģija, tad LU, jo 1. kursa vidū, 2. kursā daudzi no Stradiņiem pārmetās pie mums, neatceros, vairs, kas bija par lietu, bet ja vairāki cilvēki, tad kaut kas nebija kārtībā...
09.05.2014 10:02 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
normālu darbu atradis ir tikai viņš, pārējie pārdod alu Vācijā.


:D

Es pati esmu beigusi baltu filoloģiju. Studijas man ļoti, ļoti patika, bet maniem kursa biedriem ir līdzīgi kā ērzeļa pasniedzēja kursa biedriem - strādā kur kurais, labi, ja 40% strādā saistībā ar studijām. Bet iegūtā izglītība attīsta analīzes spējas, sistēmisku domāšanu, izglīto diezgan vispusīgi - tā, ka prāta pietiek arī strādāt citās jomās. Tiem, kas ļoti centīgi, noteikti atrodas darbiņš LZA, bet tur atkal atalgojumi diezgan tādi šaubīgi. Tomēr es ne mirkli nenožēloju, ka mācījos tieši to.
09.05.2014 10:02 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Perspektīvākā valoda, ko mācīties (un būs darbs nākotnē) ir ķīniešu valoda. Jo āzijas tirgus ir ļoooti liels... bet kopumā nāktone ir eksaktajām zinātnēm.
09.05.2014 10:11 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
kāpēc nestudēt ārzemēs?


Maģistru es plānoju iegūt ārzemēs, bet līdz tam ir jātiek. Tomēr uzskatu, ka dodoties uz ārzemēm, tur ir jāpaliek, jo darba devēji Latvijā nenovērtē ne ārzemju praksi, ne darba pieredzi (savā jomā).
09.05.2014 11:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits