Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

tām, kurām pieredze saistībā ar Franciju.

 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Tā kā nākamajā semestrī braucu uz Erasmus programmu uz Franciju, gribēju jautāt, vai kāda, kas tur dzīvo un labāk orientējas šajos jautājumos, vai ir bijusi saskare ar erasmusu tur, varētu pastāstīt, vai ir iespēja pieteikties uz kādu vietējo stipendiju/finansiālo atbalstu ārzemju apmaiņas studentiem?

Esmu arī dzirdējusi, ka var nokārtot, ka CFS finansē 50% no dzīvošanas izmaksām, bet, atklāti sakot, šobrīd esmu ļoti apmaldījusies šajos jautājumos, jo arī franču valodas zināšanu nav tik spēcīgu, lai spētu atrast informāciju viņu mājas lapās.

Tiešām, tiešām novērtētu jebkādu palīdzību, padomu, ieteikumu!
28.04.2014 21:46 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Wow super :) paldies!
Noteikti vēl tev privāti rakstīšu, kad nāks tuvāk ar visādiem jautājumiem :)
A tev bija kaut kādi parādi pēc tam vai visu izdevās pielīdzināt?

Un.tās, kas tulkoja dzimšanas apliecību franču val ar ofic. Zīmogu - kur jūs to darījāt?
01.05.2014 23:31 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Es tieši pabeidzu to fakultāti.

Domāju, ka tādas sadzīves lietas gan pašai jāņem. Gludeklis man nebija, bet es tādu vispār neizmantoju. Fēnu es nopirku uz vietas pa 10e, kalpo vēl šobaltdien. Protams, tējkannna, TV, veļasmašīna, mikrene utml, tas ir uz vietas. Kad atvērsies tā dzīvesvietas izvēles lapa, tad arī redzēsi, kā katrā dzīvoklī/mājā izskatās, kas tur ir un kas nav. Neiespringsti tik ļoti uz tādiem sīkumiem! Viss būs labi! :)

Par to kursu izvēli. Es nezinu, vai Tev tādu programma prasa, bet noteikti iesaku ņemt Business Negotiations, ja to vēl pasniedz Andrés Malavé no Puertoriko. Tas bija mans pats, pats mīļākais priekšmets. Vēl tīri ok bija Business Ethics, ko pasniedza rumānis. Vietējie franču pasniedzēji ir diezgan garlaicīgi, bet no viņiem neizvairīsies.
01.05.2014 18:03 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Stidēju LU EVF.. kursu izvēle laikam oficiāli notiks tikai jūnijā, bet noslēdzu jau learning agreement, balstoties uz pagàjušā mācību gada kursiem.

Un kāntur ar tām sadzīves lietām - gludekli, fēnu utml? Pašai jāņem?
01.05.2014 17:44 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Nav par ko, l'amour. Ja ir vēl kādi jautājumi, es labprāt atbildētu! Pati tur studēju 2012. gada pavasara semestri. :)
Cik atceros, tur tās formalitātes nav tik daudz kārtojamas. Pāris papīri savai fakultātei, pāris galvenajam LU kantorim, tad vēl viena kopēja sapulce visiem, kas dodas tajā semestrī studēt erasmus un tas arī laikam viss. Šķiet, ka ne vairāk kā 2 ned. man tas viss aizņēma.
Kur Tu vispār studē? Un kad sākās jums tā Erasmus kursu izvēle?
01.05.2014 11:13 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
So.so - paldies par pieredzi! Gan jau, tev taisnība :)
Bet valodu gribējās praktizēties..

Bet noteikti būšu atvērta visam :) kur tu pati biji?
01.05.2014 09:37 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es gan tev ieteiktu dzīvot kopā ar erasmusniekiem. Tā ir pavisam cita dzīve, cita aura mājās, nekā dzīvojot ar to, kam tā vide ir ierasta un ir jau savs dzīves ritms. :) Es savā Erasmus laikā ar vietējiem kontaktējos tikai paziņu līmenī, visa ikdiena, ballītes utt bija uz Erasmus viļņa un tas ir neatkārtojams laiks, ja pratīsi būt atvērta visam, kas notiek.
Man arī nostaļģija uznāca. :)
01.05.2014 01:04 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Meksikanka - izklausās, ka bijusi pozitīva pieredze, vai ne? :)

Kā vispār ir ar erasmus formalitātēm? Varētu līdz vasarai tikt ar visu galā tā, lai līdz augusta pēdējai nedēļai varētu izbraukt no lv?
01.05.2014 00:54 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
krishala - jā uz 2014. gada rudens semestri


Aj, ne pa tēmu, bet nostaļģija :) Tik superīga sajūta, kad laikam 3 gadus atpakaļ aprīlī uzzināju, ka septembrī došos uz Spāniju ERASMUS ietvaros. Ak, tie gadi tik ātri skrien :D
30.04.2014 22:44 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
baigi žēl par to, ka visus erasmusniekus liek kopā! biju domājusi, ka varēšu ar kādu francūzi dzīvot, ar ko valodu praktizēties ! Bet varbūt jāpaprovē tad pašai atrast, varbūt kāds atsauksies....


milzīgs paldies visām par atbildēm!
Un atsevišķs paldies vēl tev B.Swan :)!!
30.04.2014 22:16 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Šķiet, ka 99% bija veļasmašīnas. Bet dzirdēju, ka pašā sākumā kāds veļu mazgāja arī publiskajā veļas mazgātuvē. Visi dzīvokļi ir aprīkoti ar visām ērtībām, nekādām problēmām nevajadzētu būt.
Veikali tur ir, arī tas pats H&M maziņš, apavu veikali arī. Bet liels plus šai pilsētai ir veikals Marques Avenue, kur var nopirkt visu brendu iepriekšējo sezonu preces ar atlaidēm 50-70%. 2x gadā tur ir lielā izpārdošana, kad visu par kapeikām var nopirkt.
Pilsēta nav liela, uz ielām Tu pārsvarā satiksi vai nu studentus vai pensionārus. :D Vismaz man tiešām bija tāda sajūta, ka ģimenes ar bērniem tur principā neapgrozās. Ir, bet ļoti maz. Pārsvarā tiešām jaunieši tur dzīvo.
30.04.2014 21:31 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
forši!
Un no tāda tīri ērtību viedokļa - kaut kāda veļasmašīna , piemēram, bija pieejama?
Un kā tur ar vietējiem veikaliem? visādi drēbju, kurpju veikali? ir tur? :) Vispār nesaprotu, uz ko esmu pieteikusies - pilsēta, village vai kāda tā vieta ir? :)
30.04.2014 20:47 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Ir arī vairākas nodarbības. Atceros, ka zumba bija ļoti pieprasīta. Ir bezmaksas sporta zāle skolai, tiesa, ļoti maza, nekas daudz tur nav. Pārtraukumos var spēlēt badmintonu, pingpongu utt.
Internets pārsvarā visos tajos dzīvokļos arī ir, kā nekā studenti bez tā nevar iztikt. Man bija wifi, domāju, ka citiem arī, nebiju dzirdējusi, ka kādam ar kabeli.
Jā, no Free uz mājām LV nepiezvanīsi, bet tāpēc man vienmēr ir 2 telefoni - viens LV, viens FRA.
29.04.2014 20:07 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
a kā jums tajās istabiņās ar wi-fi bija?
29.04.2014 17:27 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Par to Free, ko ieteica Queen. man tagad ir tas piesleegums par 2 eiro meenesii. Viss jau buutu labi, bet es pat uzpiikstinaat uz Latviju nevaru :D Kur nu veel iiszinas suutiit. Bet pirms kaadiem 2 gadiem, kad tas Free ienaaca tirguu, cenas nokritaas dubultaa arii visiem paareejiem operatoriem, taa, ka var atrast arii piesleegumus par 10 eiro, kur ar LV tomeer var sazinaaties :D
29.04.2014 17:25 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
milzīgs paldies visām! Tiešām forši var morāli sagatavoties no visiem ieteikumiem :)
kā tur vispār ir ar tām nodarbībām? Tur ir kaut kādas deju nodarbības? Ļoti patīk ar to nodarboties, Latvijā jau daudzus gadus dejoju, gribētos turpināt :)
29.04.2014 17:14 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
krishala - jā uz 2014. gada rudens semestri :)
29.04.2014 17:10 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Es Francija visu nokartoju ar veco dzimsanas apliecibu, ko tulkoju un notariali apstiprinaju Latvija. Bet man visu palidzeja kartot drauga gimene, kuri pie jebkuriem iebildumiem taisija lielu skandalu. :D
29.04.2014 15:35 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Es gan gribu ieteikt neiespringt uz šo visu pārāk daudz.
Visas formalitātes jūs visi erasmusieši kārtosiet reizē. Kad ieradīsies, pirmā būs iepazīšanās nedēļa. Tās laikā būs gan lekcija visiem par CAF, uz ekrāna parādīs, kā internetā aizpildīt viņu anketu (jo tur viss FRA, visi jau nesaprot), lai saņemtu pabalstu par dzīvokli, gan būs bankas pārstāvis, kas jau iedos visus papīrus, lai varētu visi atvērt bankas kontu (mums bija pārstāvis no Societe Generale). Welcome pakā, ko jau minēja, bija arī telefona priekšapmaksas karte. Es gan pēc tam to nomainīju uz Free mobile, tas ir visizdevīgākais studentiem.
Skolas international office strādā ļoti atsaucīgas darbinieces, uz viņām noteikti varēsi paļauties.
Lekcijas man visas bija angliski. Ja ieskaitē bija jāraksta eseja, tad citi pasniedzēji atļāva izmantot angļu valodas vārdnīcas, ja nu angliski tas vārdu krājums nav tik plašs kā dzimtajā valodā.
Dzīvesvietu varēja izvēlēties skolas piedāvātajā mājaslapā. Varēja izvēlēties, ar cik cilvēkiem kopā gribi dzīvot, cik ar mieru esi maksāt, dzīvokļu bildes arī bija. Varēja izvēlēties arī, vai grib dzīvot ar pretējo dzimumu kopā vai nē. Cik atceros, bija tikai 2 meitenes, kas gulēja vienā istabā, bet vispār katram ir sava istaba+viesistaba.
Ko es iesaku: noteikti nomainīt dzimšanas apliecību, ja Tev tā ir zaļā, padomju laiku. Tālāk to vajadzēs iztulkot (bet tas jau noteikti Tavos papīros rakstīts, kādiem dok.jābūt līdzi uz erasmus), bet, kā jau Queen minēja, pagaidām to tulko tikai pāris cilvēki.
29.04.2014 13:42 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Sīkumi, kas atvieglos dzīvi:

Iesaku jau Latvijā uztaisīt mazās bildītes (kā pasei) , jo visām studentu kartēm, sporta kluba kartei (tas tev būs par brīvu) , kultūras kartei (arī par brīvu) vajadzēs ielīmēt bildīti.

Jau LV pārtulko dzimšanas apliecību, sakopē ID/pasi.

Konta atvēršana man gan bija ļoti viegla - man ir Societe Generale. Ej uz vietas, saki,ka gribi atvērt kontu (tas ir bez maksas), viņi Tev nozīmēs bankas darbinieku konkrētajā filiālē, kurš tālāk ņemsies ar Tavām lietām. Sarunāsi tikšanos, iedosi visus dokumentus, ko nu tur prasa, pēc kāda laikam pa pastu atnāks paziņojums uz Tavu dzīvesvietu, ka karte gatava, izņemsi, pie reizes parādīs, kā darbojas viņu internetbanka , utt. Par konta atvēršanu Tev kontā ieskaitīs 80eiro. 1. gadu karte un visi pārskaitījumi , izņemšanas, utt. ir par brīvu. Rēķinies, ka FR nav iemaksas automātu, ja gribi ielikt naudu, tā jādod bankas darbiniekam un kontā ieskaitīsies pēc 2-3 dienām.

Telefonam izvēlies FREE - 1eiro/mēnesī un runā 2h , sms neierobežoti, ja nejaucu.

Sabiedriskajam transportam ir studentu kartes, lētākas, bet te jau pieminētajā leboncoin.fr lēti riteni nopirkt var.
29.04.2014 12:50 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Es gan vienkārši studēju , bet manā fakultātē erasmusniekiem bija lekcijas tāpat franču valodā un semināri (TD) , tikai eksāmenos viņi varēja izmantot vārdnīcas. Noteikti saki visiem pasniedzējiem un raksti uz nododamo darbu malām, pie vārda - etudiante etrangere, tad Tev kā erasmusniekam neņems balles nost par interpunkciju un ortogrāfiju.


Dzīvesvietai CROUS vajadzēja jau pieteikties (studio/chambre universitaire), pačeko, vai jau sen nav datums beidzies, tad būs pagrūtāk atrast, jo visas renovētās istabas ar dušu, tualeti un virtuves virsmām jau sen kā izdalītas.
Dzīvokļa biedrus (colocation) meklē Facebook grupās, colocation.fr un līdzīgos saitos.

CAF jāaizpilda caf.fr, ja pareizi atceros, tad viņi atsūta papīrus pa pastu, Tu aizej uz biroju un saņem karti ar lietotāja numuru, utt., viss tālāk notiks automātiski. Bet to var darīt, kad Tev ir izziņa no dzīvesvietas, ka tur tiešām dzīvo, konkrēta īres summa, utt.
29.04.2014 12:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits