Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba pārrunas.

 
Reitings 230
Reģ: 23.01.2014
Sveikas dāmas! Tātad jau ilgu laiku lasu šo interneta lapu, bet nu sadūšojos arī pati reģistrēties, jo vajadzīgs no Jums padoms. Ilgi meklēju darbu un beidzot arī man paspīdēja veiksme, tagad pielieku visus spēkus un esmu salasījusies daudz dažādākus avotus, bet gribētos no Jums kādu personīgu padomu, esmu uzaicināta uz darba interviju sfērā -> "klientu apkalpošanas operatore Lattelecom birojā", varat lūdzu man palīdzēt pirmo reizi iešu uz pārrunām un bail no darba intervijas, ja nu kaut kas noies greizi, kā Jūs domājat kādus jautājumus man uzdos? Gribētos jau sagatavoties un ļoti skaisti atbildēt uz jautājumiem, bet ļoti bail , ļoti , jo pirmo reizi tas notiksies. Lūdzu dāmas palīdziet, kādi Jums bija jautājumi pārrunās? Varbūt kāda strādā līdzīgā sfēra un var padalīties ar personīgu padomu? :(
23.01.2014 16:28 |
 
Reitings 230
Reģ: 23.01.2014
Meitenes, šodien bija tikai prezentācija izrādās, gaidīšu zvanu nākošajā nedēļā un tad Jums visu no A- Z pastāstīšu!
24.01.2014 19:39 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Marrite. , ambers domāja uzņēmuma līgumu, nevis uzņēmēja. Tas nozīmē, ka tev ir jānoformējās kā pašnodarbinātai personai, t.i. tev nebūs nekādas sociālās garantijas. Pati esmu pašnodarbinātais tāpēc zinu. Vienīgais pašnodarbiātie iedalās divās daļās, tie kuri maksā 9% un tie, kuri maksā kādus 15%. Tie, kuri maksā 9%, tiem zilo lapu neatmaksā. Mans darbs nāk viesiem pretī, tāpēc zilās lapas atmaksā.
24.01.2014 08:59 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vislabāk sagatavoties pārrunām ir praktizēties tajās. Kad es plānoju mainīt darbu es pieteicos dažādām vakansēm tikai lai aizietu uz pārrunām. Uzkrāt peredzi tieši pārrunām.
Varbūt izlkausās muļķīgi, bet par labu tas nāca.
Pēc tam es jau zinu ko viņi prasīs ko man atbildēt, un kādas atbildes viņi gaida. Varu jsusties mierīgi un pārliecināti.
24.01.2014 08:40 |
 
10 gadi
Reitings 127
Reģ: 28.03.2012
Ineta (Mika) Paldies manam Sargeņģelim-

ja būtībā ir jāparzin IT, bet to visu iemāca paskaidro tāka iepriekš ar šo bija darbs saistīts tad varu pateikt ka tie pamati patiešām nav grūti, ļoti ātri var iemācīties...ja grib :) tākā veiksmi gavenais nebaidīties :)
24.01.2014 01:12 |
 
Sveika.
Vai tu pieteicies uz šo te vakanci?
"klientu apkalpošanas operatore Lattelecom birojā",
http://www.cv.lv/darba-sludinajums/lattelecom-sia/klientu-apkalpsanas-operators-e-riga-f371773.html

Es arī tur gribu pieteikties. Šodien zvanīju uz Lattelecom, teica sūtīt CV un pieteikuma vēstuli.
Šodien vēl neizsūtīju, jo jāķerās klāt pieteikuma vēstules rakstīšanai.
Taču mani viena paziņa sabiedēja, ka tur jāpārzina IT joma. Kas dekoderis, rūteris, modems un visādi, citādi ar IT jomu saistīti pričendāļi.

Kad Tev notiks pāarunas? Nemet plinti krūmos! Un ienāc te un pastāsti, kā Tev gāja pārrunās.
24.01.2014 00:44 |
 
Reitings 230
Reģ: 23.01.2014
Liels paldies meitenes, esmu arī sagatavojusi gan atbildes, gan jautājumus, visādiem gadījumiem, galvenais, nestresot!
23.01.2014 21:29 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Negribu biedēt, bet jā, ar Lattelecom diemžēl ir kaut kāds murgonis ar līgumu, nevis normāls parasts, bet kaut kāds savādāks, kur tev, kā darba ņēmējam plusi ir maz, diemžēl


+++
23.01.2014 20:48 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
jo pirmo reizi tas notiksies. - pārrunās jau redz ka esi uztraukusies un pirmo reizi, easy uzreiz paņems, ja ne tad pēc tam ilgi jāstaigā. :D
23.01.2014 20:47 |
 
Reitings 274
Reģ: 29.01.2009
Visās manās pārrunās man jautāja par vēlamo atalgojumu, respektīvi, atbildi vajadzētu jau sagatavot laicīgi.
23.01.2014 20:28 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Pilnībā piekrītu visam, ko uzrakstīja TRY - ļoti konkrēti un labi padomi :)
23.01.2014 20:17 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Diez vai tev liks rakstīt motivācijas vēstuli uz vietas (neesmu tādus gadījumus dzirdējusi un pieredzējusi), bet sava "motivācijas vēstule" jeb iemesli, kādēļ vēlies tur strādāt un esi šim darbam piemērota, Tev taču būs jāizklāsta mutiski :)
23.01.2014 20:15 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Sagatavo jautājumus, ko vēlies noskaidrot.
Nekad nešauj atbildi, pat ja zini. Uzgaidi kādu sekundi un tad runā, tas izklausīsies nosvērtāk. Sagatavo mājās atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem. Esi godīga! Bet neizcel savus trūkumus, izvēlies labāk stāstīt kaut ko neitrālu, nevis negatīvu. Nerunā lieki, atbildi to, ko jautā- īsi, koncentrēti, bet ne skopi.
Runājot koncentrē savu acu skatienu nevis acīs, bet gan uz pieres vai degungala, tas palīdzēs nomierināties.
Lielā mērā visu izšķir ne tikai tu kā potenciālais darbinieks, bet tas, kā tu sevi pasniedz. Esi godīga, dabiska un atklāta, apzinies savu vērtību un izrādi cieņu visiem, kas ir tev apkārt. Labas manieres vienmēr ir atzītas.

Uzvelc ko košu! Tas piesaistīs uzmanību, tomēr nevajag pārspīlēt. Lai kā negribētos un pat ja tev tikai jāsēž pie klausules, darba devēju vairāk piesaistīs vizuāli skaists tēls.

Un uztraukumā neaizmirsi stāju un smaidu! Lai veicas! :)
23.01.2014 20:12 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Jautājumus, kādus mēdz uzdot darba intervijās, var atrast internetā (meitenes jau arī šeit lika linkus), bet mans ieteikums būtu mazliet piedomāt pie ķermeņa valodas - nesēdēt "noslēgtajās pozās", skatīties droši acīs, neknibināties ap kaut kādiem priekšmetiem vai drēbēm, īsāk sakot - izturēties mierīgi un, kas svarīgākais, pozitīvi!

Es vienmēr arī paturu prātā, ka ne jau tikai man vajag to darbu, bet tikpat ļoti arī darba devējam nepieciešams labs darbinieks! Ieteiktu iepriekš pārdomāt arī to, ko TU jautāsi viņiem, jo ir svarīgi, lai TEV tas darbs patiktu un derētu :) Es vienmēr iepriekš kārtīgi iepazīstos ar uzņēmuma mājas lapā un internetā pieejamo informāciju, kā arī apdomāju to, ko jautāšu potenciālajam darba devējam.

Tā ideja jau ir ļoti vienkārša - darba intervijā parādīt, ka tieši Tu esi uzņēmumam nepieciešamais darbinieks, jo Tev ir tādas un tādas īpašības/pieredze/izglītība (viss, kas viņiem būtu noderīgs konkrētajā amatā), kā arī saprast, vai šis uzņēmums der Tev (šeit jāskatās, kādi ir Tavi kritēriji).
23.01.2014 20:08 |
 
Reitings 230
Reģ: 23.01.2014
Meitenes, man vēl viens jautājums motivācijas vēstuli taču tur darbā man nevajadzēs rakstīt?
23.01.2014 19:47 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Atkarībā kādai tieši vakancei pieteicies.
Jānosauc 3 labās, 3sliktās tavas īpašības. Jāstāsta par sevi/hobijiem vai tamlīdzīgi krievu valodā.
Info par darba pieredzi.
Pirmo reizi visiem pretendentiem izstāstīs par vakanci- kas jādara, alga utt.
Otrajā tikšanās reizē viss augstākminētais.
P.S. apģērbs nav svarīgs, visi staigā džinsos un maikās/džemperos (protams, ir arī izņēmumi). :) Lai veicas!
23.01.2014 18:19 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Kad vien iespējams un nav neiederīgi - smaidi! :) lai Tev veicas! ;)
23.01.2014 18:06 |
 
Reitings 405
Reģ: 18.01.2012
Esmu lasījusi dažādus interesantus jautājumus, kurus dažkārt uzdod darba devēji pārrunās. Vari arī Tu palasīt, googlē ievadot - jautājumi darba pārrunās. Ļoti daudz ko izmet. Piemēram:

http://www.prakse.lv/blog/380/user
http://mia.lv/10-lietas-par-tevi-ko-atklaj-jautajumi-darba-intervija/
http://spoki.tvnet.lv/aktuali/Neparasti-jautajumi-kurus-uzdodkad/282682
23.01.2014 18:03 |
 
Reitings 230
Reģ: 23.01.2014
switched on- Liels, Liels paldies !
23.01.2014 18:03 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
sūdi
23.01.2014 18:01 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Marrite. Tu izklausies forša un sakarīga meitene, bet lūdzu ar savu kautrīgumu neļauj sev kāpt uz glavas. Izklausās, ka tu esi viens no potenciālajiem darbiniekiem, kas strādās uz velna paraušanu pilnu slodzi + minimālo algu, un ar prieku uzņemsies papildus pienākumus, pat nepačīkstot.
Būt čaklam darbiniekam ir forši, bet Tev ir jāapzinās sava vērtība. :)
Tas tāds ieteikums. Un ar tādu attieksmi arī ej uz interviju. Tev visdrīzāk jautās par iepriekšējo pieredzi, ja tāda bijusi, par pienākumiem iepriekšējā darba vietā, spējām, prasmēm, pabeigto izglītību vai pašreizējo mācību virzienu, kāpēc vēlies strādāt tajā amatā, kādi tavuprāt būs tavi pienākumi, kur tu redzi sevi pēc gada vai pieciem, kādas ir tavas labās un sliktās īpašības (te nepūlies nosaukt daudz, pietiks ar divām un tādām, kas patiesībā nemaz nav tik sliktas - piemēram, perfekcionisms), varētu vienā brīdī intervijā pāriet uz citu valodu, kas darbā būs nepieciešama.
Galvenais esi pozitīva un turi zodu augšā :) Lai veicas!
23.01.2014 17:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!