Sirds izkratīšana un jautājums tām, kuras pametušas studijas....

 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Esmu tādā situācijā, ka vēlos vienkārši izkratīt sirdi un palūgt kādu padomu.

Studēju LU,patlaban esmu 3. kursā, palicis vēl viens kurss. Jāsaka, ka esmu izmisusi. Ir iekrājušies parādi, kurus vēlos nokārtot, bet nekādi nespēju sevi uz to piespiest. Mēģinot mācīties, liekas, ka galvā nekas nepaliek, katra diena universitātē man ir diezgan briesmīga.

Lauciņā, ko studēju, skolas laikā man bija ļoti labas atzīmes un kad iestājos universitātē, domāju, ka arī tur būs tāpat, bet smagi maldījos. Jau pēc pirmā semestra sapratu, ka mani tas neinteresē, ne tik ļoti padziļināti. Lai kā es mēģinātu mācīties, neviena sesija nav pagājusi bez kādiem 3- 4 parādiem, kurus nākošajā semestrī cenšos labot. Esmu kļuvusi nervoza un raudulīga, grūti priecāties, domāju tikai par studiju problēmām. Neko vairāk nevēlos, kā pamest universitāti, bet zinu, ka tad pievilšu savus vecākus, jo studēju par maksu un viņi jau no manas dzimšanas ir krājuši naudu, lai kādu dienu es varētu studēt. Studijas, protams, nav lētas, tie ir vairāki simti par semestri. Vecāki nezina, cik grūti man iet, viņi domā, ka man studijās viss kārtībā. Pastāstīt nevaru, jo zinu, ka viņi dusmotos un es joprojām dzīvoju kopā ar viņiem, arī darba man nav.

Zinu, ka man ir jāsavācas un jātiek ar visu galā, bet nespēju to izdarīt, ja man jādara kaut kas tāds, kas riebjas. Pat vēl vairāk - nekad agrāk nebiju sapratusi cilvēkus, kas izdara pašnāvības, kamēr nesāku studēt. Diezgan bieži man ir šķitis, ka tā ir vienīgā izeja no šī murga. Katru dienu vēlos, lai ar mani notiktu kaut kas tāds, kā dēļ es varētu pārtraukt studijas un nevienu neapbēdināt. Es būtu ar mieru strādāt jebkādu darbu, kaut vai sētnieka, lai tikai man nebūtu jāstudē.

Diezgan gari sanāca, bet - vai esat kādreiz tā jutušās? Vai kāda ir pametusi studijas vai domā par to? Nožēlojat vai priecājaties, ka tā izdarījāt?
20.12.2013 22:01 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Man tas pats bija, bet tagad tās domas ir pagājušas,ir interese ko studēju. Varbūt sākumā mani sabiedējas tas akadēmiski sausās lekcijas pie pāris pasniedzējiem,tagad šo semestri ir mazliet savādāk :)
Būs,labi, tev vienkārši ir sevi jāmotivē, un jāatrod problēmas sakne, kāpēc zudusi interese un sekmes pasliktinājušas. Es arī studēju LU, izmantoju psihologa-konsultanta pārrunas, un atrisinājās manas problēmas.
21.12.2013 16:37 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Lena, labi, ka tu neesi stulba. Domat vajag pirms dara. Ja autore pati to naudu būtu pelnijusi un ieguldījusi varbut būtu citāda attieksme pret macibām un dzivi vispār. Viens gads nav desmit un nevertē visus pēc sevis. Citam vajag tikai grūdienu, lai viss notiktu. Tā, ka autorei pašai jaizlemj vai varēs pabeigt skolu, vai jāmeklē darbs. Un vai nākotnē nenožēlos to, ka tomēr nepabeidza.
21.12.2013 16:48 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
WendyManuprāt tāds padoms kā "saņemies, pabeidz, jā davaj" ala hokeja spēlē neņemot vērā un nezinot precīzu autores pašsajūtu, ir kā no alu laikmeta vai es nezinu, nederīgi, aplami. Ja autore runā par pašnāvību nu cmoon. Taču vajag domāt ko saka, dzīve nav nekāds "davaj saņemies" .... Tas nav labs un saprātīgs ieteikums.
21.12.2013 17:19 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Tev ta pat vajag augstako izglitibu! kada starpiba kadu, galvenais, lai ir…


Man piemēram nav vienalga kādu skolu atsēdēt. Es vēlētos, lai mācībām ir jēga, lai es to izmantotu. Tā kā pavērtē, ka citiem ir starpība ko viņš liek savā galvā.
Lielos vilcienos tomēr negribētos staigāt apkārt ar jurista diplomu kamēr es esmu piemēram mediķis. Stulbi iznāk, jo daudzi rēķinās ka es esmu ar jurista diplomu... Tad to CV vispār nerakstīt, lai cilvēki nepiesienas? :D
21.12.2013 17:25 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Iena, par ārstu bez diploma arī nekļūsi :D
21.12.2013 17:29 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
man tādas sajūtas bija vidusskolas beigas, es pabeidzu, gana labi, jo neesu stulba, bet es jau vidusskolā apdomāju pašnāvību. Visu vidusskolu jutos viena, jo neviens mani nesaprot, biju nomācoša. Īsi maija beigām izlēmu sniegt dokumentus studijām Dānijā. Beidzot sajutos labāk, bija mērķis un jutos beidzot novērteta, jo augstskola atsaucīgi mani uzņēma. Bet kad pateicu vecākiem, ka tiku ( viņi neticēja, ka mani uzņems un tas vienkārši ir mans untums ) viņi visas manas ieceres "nolika" un paliku pie sasistas siles. tad viņi mani mudināja sniegt dokumentus studijām tepat, bet atkal atgriezās izmisums, dienām sēdēju savā istabā un izgāju tikai paēst, pat vecmammas atteicās mani saprast. Bet es zinu, ka ja būtu iestājusies velns zin kur nezinu vai kaut kas uzlabotos. es biju kļuvusi nevīžīga gan pret sevi, gan citiem. Un vecākiem jau neteiksi, ka tad bija tik grūti, ka pat par pašnāvību domāju. Kad dokumentuiesniegšanas termiņi beidzās, viņi beidzot samierinājās, bet tāpat viņiem bija kauns citiem teikt, ka meita nestudē, kas mani turpināja sāpināt. Tāpēc tagad iet laiks un cenšos sevi lasīt kopā, kas šķiet sāk izdoties, bet ar vecākiem man ir grūti.

Doma tāda, ka jārīkojas tā kā jūti pareizi. Neesi vienīgā, kas cieš no apkārtējo uzskatu par to, kas ir "pareizi". Bet jāatcerās, ka mes varam būt savā dzīvē droši tikai par vienu lietu un tas ir tas, ka mēs kādreiz nomirsim. Un pēdējais ko gribētos brīdī kad tas pienāk ir saprast, ka dzīvojām svešu dzīvi. Tāpēc iesaku sevi novērtēt un rīkoties savās interesēs, bet neaizmirstot par tuvajiem, nevis rīkoties citu interesēs un iekšēji kurināt dusmas par pasaules netaisnību.
21.12.2013 17:37 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Es biju tā, kas piespiedās, "domāja ar galvu", ūtētē. Pie tam man šķita, ka šajā profesijā vairs sevi neredzu vienas neveiksmīgas pieredzes dēļ. Es izstājos uz pusotru gadu un pat tad man pietika muļķības un naivuma reizē, lai iestātos atpakaļ un pabeigtu mācības, turklāt es ne tikai šogad pabeidzu, bet jau kādu laiku strādāju attiecīgajā profesijā, tā kā viss ir galvā. :) Ir katrai profesijai sava garoziņa. Bet nu tagadējās skolas pabeigšana ir atvērusi acis uz tālākiem plāniem dzīvē un profesiju, kas būtu vairāk paredzēta man.
21.12.2013 17:43 |
 
Reitings 155
Reģ: 06.03.2012
Esmu bijusi ļoti līdzīgā situācijā, bet tikai 1.kursā. Parādu nebija, bet man tas viss tā riebās, ka izstājos. Tagad esmu pabeigusi bakalaurus pavisam citā jomā un lai arī reizēm nožēloju pamesto, tad analizējot situāciju, tomēr saprotu, ka tā nebija man īstā profesija.
Bet tavā situācijā es noteikti pabeigtu, ja tik maz palicis. Tev studijas aizņem ļoti daudz laika? Ja iespējams, atrodi laiku vismaz 1 reizi nedēļā kādam aktīvam hobijam, redzēsi - visas negācijas tiks izlādētas un būs spēks un iedvesma mācībām!
21.12.2013 18:01 |
 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Studijas aizņem daudz laika, bet tas tāpēc, ka es nekad nespēju ar visu tikt galā laicīgi, pietrūkst spēka un motivācijas, iekrājas neuzrakstīti kontroldarbi, nenodoti mājasdarbi, utt.
21.12.2013 18:45 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Nekur nemaniju, ka Elza butu teikusi, ka kada cita joma vinai interese vairak. Manuprat, seit tomer ir sev jaieskaidro, ka VISAS studiju programmas, tiesi akademiskajas, ir kaudze prieksmetu, kas liekas nevajadzigi un garlaicigi. Ka jau viena meitene teica, citas fakultates zale nav zalaka! Manuprat, ir jasak planot savu laiku, janoliek sev termini, kad nokartosi paradus un JASARAUJ! Varu deret, ka vasaras meitene pavadija atpusoties, nevis macoties, lai nokartotu paradus. Esmu studejusi baltu filologiju gan bak., gan magistros, es pametu, bet man jau bija cita izglitiba, un uz filologiem es aizgaju tikai apostit gaisu, novertet, vai man patik. Secinajums - patika, varbut pat kadreiz atsaksu.
Manuprat, autorei jabeidz uzskatit, ka bakalaura viss ies no rokas. Ir jamacas, reizem jazubras, reizem jaspiko, reizem japavada neskaitamas stundas pie vielas, kas vispar neinterese. Tev ir TIK daudz laika, lai macitos! Sac sevi organizet un pieiet tam pragmatiski.
21.12.2013 18:46 |
 
Reitings 339
Reģ: 23.11.2013
Man arī bieži ir uznākuši melnie momenti studjās, bet nevis tāpēc, ka man nav bijis interesanti, bet parādu dēļ, kad nolaidušās rokas.

Bet vnmēr mani ir atturējis tas, ka - bāc, univ. ir mana vienīgā dzīves lielā iespēja, pateicoties kurai, es nākotnē varēšu būt tas, kas es vēlos, būt tur, kur es vēlos. Bez šīm zināšanām, bez uni es būšu NEKAS! Un tad nu ir jāsaņemās, un jāmācās, jo kur tad es likšos.?

Ieteiktu sakostiem zobiem pabeigt šo mācību gadu un nepadoties. Ja trūkst stimula, iedomājies par saviem vecākiem, kas tik ļoti centušies, lai Tu varētu studēt.

Papīram IR nozīme!
21.12.2013 20:28 |
 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Nu tā kā drusku esmu sākusi rīkoties - gandrīz visu dienu rakstu kursa darbu, šķiet, ka kaut kas sanāk arī. Nekas liels jau tas nav, bet tomēr:)
21.12.2013 21:09 |
 
Reitings 339
Reģ: 23.11.2013
Nekas liels jau tas nav, bet tomēr


Ir, ir - tas ir pirmais solis! Tā tik turpināt!
21.12.2013 21:10 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
savac sevi rokas un pabeidz! ej ara no cosmo.lv iesakuma!
21.12.2013 22:18 |
 
Reitings 1220
Reģ: 28.08.2013
ej ara no cosmo.lv iesakuma!
+
sākumā palūdz lai nobloķē kontu, sākumā būs lomkas, bet ar laiku pāries. :D , bet šķiet ka viņai tas nav vajadzīgs, jo uzcepusi tik vienu tēmu. No sākuma izmācies, un tad lien internetā, internets ļoti daudz laika aizņem.
23.12.2013 00:17 |
 
Reitings 33
Reģ: 29.01.2009
Nu, es arī pametu maģistrantūru, jo nespēju apvienot ar darbu. Nevis vienkārši bija ''ai, slinkums pēc darba vēl rakstīt referātus'', bet lekcijas nevarēju apmeklēt.
Tagad esmu nomainījusi programmu, visu sāku no jauna.
Nav tā, ka ļoti interesē, bet zinu, ka, ja pametīšu atkal, es visticamāk to maģistru nekad nedabūšu, jo vairāk lieks iet uz priekšu, jo labāk iet uz priekšu karjera un tad neredzēšu vairs jēģu mācīties, bet ir - IR jēga mācīties. Lai arī kas tas būtu, ko tu mācies.
Dari to sevis dēļ, nevis savu radinieku, ģimenes dēļ. SEVIS.
23.12.2013 00:23 |
 
Reitings 49
Reģ: 15.08.2012
Arī studēju to pašu un 3. kursā paņēmu akadēmisko. Man gan nebija parādu, bet vienkārši likās, ka es neko neiemācos un motivācija gan studijām, gan dzīvei kopumā bija nulles līmenī. Nu neko, aizbraucu uz gadu brīvprātīgajā darbā, padarīju vēl šo to un pēc tam turpināju studijas. Atnākot atpakaļ ar motivāciju, skaidrāku nākotnes vīziju, jauniem iespaidiem, idejām kā diploms varētu dzīvē noderēt un uzlabotām valodas zināšanām, uzreiz cita lieta mācīties. Itkā jau mazliet žēl "izniekotā laika", bet principā to, ka paņēmu studiju pārtraukumu, nenožēloju.
23.12.2013 13:13 |
 
Reitings 211
Reģ: 20.05.2013
Labi, saprotu autori, tiešām.
Mācos kultūras jomā, 3.kursā, bet esmu sapratusi, ka smoku no grāmatām, teorijām. Un nav īsti motivācijas ko darīt. Man ir labas atzīmes, bet pieņemu, ja man patiešām interesētu visi priekšmeti, patiktu pasniegšanas stils - man būtu lielāka vēlme mācīties. Jāpiebilst, ka par studijām maksāju pati. Reizēm, šķiet, ka studēju par inteliģento bezdabnieku (ļoti, ļoti ceru, ka maldos). Man pat netiek piedāvāta obligātā prakse. Cik nu pati sev izkārtoju, atrodu, tik ir.
Tagad redzu pirmkursnieku spīdīgās acis, arī man tādas bija, jo domāju, ka mācīšos kaut ko dzīvei noderīgu, bet rezultātā 3.kursā turpinu kalt teorijas. Ar ļoti retiem izņēmumiem.

Manuprāt, Tev, Elza gluži tāpat kā man trūkst prakses iespējas, jo ir vienīgas teorijas. Nu cik var sēdēt un kalt tās valodas, likumus? Tas, manuprāt, ir liels mīnuss akadēmiskajās studijās.
Bet, es esmu sapratusi, ka ir palicis tikai 1,5 gads. Centies rast to pozitīvo, aizej uz konsultācijām, aizņemies pierakstus un darbus no biedriem. Sadarbojies ar saviem kbiedriem - piemēram, sadaliet, uzdevumus. Man šajā ziņā ir ļoti paveicies, jo vienmēr palīdzam ar materiāliem, ja kādam kaut kā pietrūkst.
Ne viss ir tik melns kā to mālē, lai Tev izdodas pārvarēt 3.kursa depresiju un nepamet studijas ;)
23.12.2013 15:16 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
vai kādai tagad ir tādas domas pamest studijas tagad, decembrī?
01.12.2014 07:26 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Cik Tev vēl atlicis?
01.12.2014 07:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits