Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sirds izkratīšana un jautājums tām, kuras pametušas studijas....

 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Esmu tādā situācijā, ka vēlos vienkārši izkratīt sirdi un palūgt kādu padomu.

Studēju LU,patlaban esmu 3. kursā, palicis vēl viens kurss. Jāsaka, ka esmu izmisusi. Ir iekrājušies parādi, kurus vēlos nokārtot, bet nekādi nespēju sevi uz to piespiest. Mēģinot mācīties, liekas, ka galvā nekas nepaliek, katra diena universitātē man ir diezgan briesmīga.

Lauciņā, ko studēju, skolas laikā man bija ļoti labas atzīmes un kad iestājos universitātē, domāju, ka arī tur būs tāpat, bet smagi maldījos. Jau pēc pirmā semestra sapratu, ka mani tas neinteresē, ne tik ļoti padziļināti. Lai kā es mēģinātu mācīties, neviena sesija nav pagājusi bez kādiem 3- 4 parādiem, kurus nākošajā semestrī cenšos labot. Esmu kļuvusi nervoza un raudulīga, grūti priecāties, domāju tikai par studiju problēmām. Neko vairāk nevēlos, kā pamest universitāti, bet zinu, ka tad pievilšu savus vecākus, jo studēju par maksu un viņi jau no manas dzimšanas ir krājuši naudu, lai kādu dienu es varētu studēt. Studijas, protams, nav lētas, tie ir vairāki simti par semestri. Vecāki nezina, cik grūti man iet, viņi domā, ka man studijās viss kārtībā. Pastāstīt nevaru, jo zinu, ka viņi dusmotos un es joprojām dzīvoju kopā ar viņiem, arī darba man nav.

Zinu, ka man ir jāsavācas un jātiek ar visu galā, bet nespēju to izdarīt, ja man jādara kaut kas tāds, kas riebjas. Pat vēl vairāk - nekad agrāk nebiju sapratusi cilvēkus, kas izdara pašnāvības, kamēr nesāku studēt. Diezgan bieži man ir šķitis, ka tā ir vienīgā izeja no šī murga. Katru dienu vēlos, lai ar mani notiktu kaut kas tāds, kā dēļ es varētu pārtraukt studijas un nevienu neapbēdināt. Es būtu ar mieru strādāt jebkādu darbu, kaut vai sētnieka, lai tikai man nebūtu jāstudē.

Diezgan gari sanāca, bet - vai esat kādreiz tā jutušās? Vai kāda ir pametusi studijas vai domā par to? Nožēlojat vai priecājaties, ka tā izdarījāt?
20.12.2013 22:01 |
 
Reitings 295
Reģ: 06.08.2011
Man arī īpaši neinteresē tas ko studēju, bet pati diemžēļ to izvēlējos, vairs jau neko. Pamest gribētos, bet tajā pašā laikā es neesmu pārliecināta, vai kāda cita studiju programma būtu man piemērota. Par pašnāvību domājusi neesmu, neuzskatu, ka mācības tam būtu īstais iemesls.

Tev vienkārši ir jāsaņemas. Piemēram, es mājas vispār neko nevaru padarīt, tāpēc mājasdarbus pildu augstskolā uz vietas, piem., bibliotēkā, jo tad vnk nav iespējas gurķoties. Gribās visu ātrāk padarīt un doties projām.

Un no vienas puses es nevaru tā vienkārši pamest studijas, jo arī mani vecāku būtu ļoti apbēdināti. Negribas viņus sarūgtināt, jo es zinu, ka viņi ļoti lepojas, ka es mācos un cenšos :)

Varbūt paņem akadēmisko?
20.12.2013 22:26 |
 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Es jau arī reāli nespētu padarīt sev galu, jo pārāk sevi mīlu:) Bet reizēm uznāk tādas domas, kāpēc gan man nevarētu uz ielas uzbraukt mašīna vai kas tāds.

Akadēmiskais diemžēl nav izeja, ja es dzīvotu atsevišķi, es iespējams tā arī darītu, bet tagad sāktos runas par to, ka es tak esmu tik gudra un nav ko izšķiest veselu gadu.
20.12.2013 22:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ej, nu! Mācību dēļ izdarīt pašnāvību? Galīgi galvu esi saspiedusi?... Nu tak parādi jau nav nekāds pasaules gals! Ja nevari iegaumēt vielu - taisi špikerus, noraksti no kāda vai kā savādāk ķepurojies un tiec ar to problēmu galā, variantu taču ir daudz... Viens gads tik palicis un tad tev būs gan augstākā izglītība, gan prieks pašai par sevi, ka spēji paveikt kaut ko līdz galam un pārvarēt grūtības. Uztver to kā dzīves skolu, sava rakstura norūdīšanai.
Bez tam, lai ko tu arī studētu, lai cik tev tas patiktu, tāpat būs kāds smags un nepatīkams priekšmets. Nemēdz būt viss ideāli! Tāpēc saņemies!!! Varēsi varbūt maģistratūru pabeigt citā specialitāte, ja vēlēsies...
20.12.2013 22:37 |
 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Tur jau pa daļai arī tā problēma, ka tikai viens gads palicis. Pirmajā kursā likās, ka visu vēl paspēšu, tagad ir sajūta, ka viss, laika vairs nav, esmu visu nokavējusi un nekādu augstāko izglītību man neredzēt.

Tā var - maģistros mācīties pilnīgi ko citu?
20.12.2013 22:41 |
 
10 gadi
Reitings 855
Reģ: 12.02.2011
Es pametu magistranturu pirms pusgada sausmigi nozeloju. Lai ari sapratu,ka mani vairs sis studiju virziens nepatik,nevelejos apvienot macibas un darbu. Secinajums viens,ja macies megini nestradat. Saja pasa virziena bakalaurs jau ir
20.12.2013 22:44 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ir jāskatās, kādas ir prasības stājoties maģistros, bet tāda iespēja pastāv...
20.12.2013 22:45 |
 
Reitings 710
Reģ: 16.04.2013
Augstskola nav domāta kā izklaide, bet gan rūdījums dzīvei. Beidz čīkstēt un ej mācīties.

Intereses pēc - ko tieši Tu mācies?
20.12.2013 22:49 |
 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Filoloģiju mācos. Ir bijusi liela interese valodās un vienmēr tās ir padevušās, bet vairs jau nē.
20.12.2013 22:54 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ļoti vērtīga izglītība patiesībā! Saņemies! Ja esi tikusi līdz 3. kursam, tad vari tikt arī līdz studiju beigām.
20.12.2013 22:56 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nezinu, man būtu ļoti žēl pamest. Padomā, cik jau esi ieguldījusi un ne tikai finansiāli, lai tiktu līdz 3. kursam. Gada vārds, es nesaprotu, kā var gribēt pamest mācības 3. kursā? Pareizāk sakot - es saprotu, kā to var gribēt, bet es nesaprotu kā loģiski domājošs cilvēks to var izdarīt...

Filoloģija gan ir tāda lieta, kur ar "man skolā patika latviešu valodas stundas" nepietiek, tam gan es piekrītu. Man, personīgi, liekas ārkārtīgi garlaicīgas studijas, bet ir kam patīk. Tomēr vai tad tu to tikai šogad saprati, ka vēlies pamest, tev nepatīk? Ja tā, es domāju, ka tev trūkst motivācijas un ir slinkums uznācis, tas arī viss, nevis tu tiešām nevari pabeigt. Es sapratu, ka man socioloģija riebjas jau 2 nedēļās, aizgāju no skolas un neesmu nožēlojusi.
20.12.2013 23:03 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
man draudzene ir filologus pabeigusi un skolas laikā viņai bija līdzīgas runas kā Tev.
Bet šobrīd, kad viņai stāstu par savu skolu un raudu uz pleca, viņa tikai pasmejas, jo kad tas diploms ir kabatā, tad saproti, ka viss tas par ko iepriekš satraucies nebija to satraukumu un enerģijas vērts.
Tāpēc, saņemies vien un būs labi.

p.s. šobrīd sēžu pie sava kursa darba un nekādīgi nevaru saņemties pabeigt viņu :D
20.12.2013 23:04 |
 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Vai parādi jums arī bijuši? Varbūt es par tām studijām tik ļoti nesatrauktos, ja nebūtu tās astes, bet katrā sesijā kaut kas nesanāk, lai arī mācos. Ir arī bail kārtot otrreiz, bail no neveiksmes.

Uz Ziemassvētkiem vēlētos atslābināties, bet kā iedomājos par sesiju, kas tuvojas, slikti paliek.
20.12.2013 23:05 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Man šogad pēdējais maģistra gads. Pirmajā gadā domāju-pie velna,ko es te daru,kāpēc atnācu?! Bija tikai daži soļi,kas mani veda arī līdz dokumentu izņemšanai,jo viss bija līdz kaklam!!!
Tagad arī ir sasodīti daudz darba, parādiņi un atkal sastopos ar domu-nu kāpēc tiešām neizņēmu dokumentus, kāpēc gāju te maģistrus studēt??? Bet nē,lai vai kā,es iešu līdz galam un kaut kā tos darbus izpildīšu!
20.12.2013 23:10 |
 
Reitings 710
Reģ: 16.04.2013
Tici man - valodas tev pavisam noteikti padodas. Tev ir apkārt cilvēki, kuriem arī tās padodas, tāpēc tev liekas, ka tev nepadodas. Tev jāsaprot, ka tavs mērķis jau nav būt pašai gudrākajai valodās, bet vienkārši iegūt turpmākajā dzīvē noderīgas iemaņas.
20.12.2013 23:12 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Taču aprunājies ar vecākiem. Ja tev iet grūti un netiec galā tev vajag aprunāties ar kādu, lai palīdz saprast kas nav kārtībā.
Vai tev ir kas cits padomā ko gribētu mācīties?
20.12.2013 23:12 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Šajā situācijā kad esi sapratusi ka tev nepatīk tā filoloģija, tev vajadzētu sevi saskatīt citā sfērā. Nu kāda ir tava ideja? Pamest skolu vai tomēr cīnīties?
20.12.2013 23:14 |
 
Reitings 625
Reģ: 17.05.2011
Piedod es neizlasīju visus komentārus, man ir principā tikai viens jautājums - studiju maksu pati maksā!???


No savas pieredzes varu teikt to, ka ja pats nevis vecāki, vai kāds cits strādā un maksā par Tavām studijām - nekad rokas nenolaidīsies!

Es pati strādāju, maksāju gāju uz savu mērķim pēc bakalaura pat spontāni uz maģistriem aizgāju un esmu laimīga par to! Savukārt draugi, paziņas, kuriem cits viņu vietā maksāja - droši varu apgalvot 80% - nav pabeiguši, un arī izdomā visādas atrunas!
20.12.2013 23:19 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Tad kad es pametu studijas man bija ideja kurai es sekoju. Nebija mērķa, nezināju ko darīšu, bet toties zināju ļoti skaidri, ka studēt vairs nespēju. Ka nespēju vairs sevi mocīt. Un ka turpinot studijas drīzāk nonākšu slimnīcā. Un biju samērā apmierināta kad kādu laiku strādāju par pārdevēju. Vismaz jutos kaut cik labi.
Varbūt tu arī vari atrast kādu veidu kā sevi atjaunot.
Mani vecāki arī bija nikni, pat ļoti. Bet viņiem taču ir jāsaprot, ka ne vienmēr viss notiek kā pēc scenārija.

Tev noteikti ir cita situācija, bet es piemēram neiesaku tev saņemies, pabeidz utt. Es tev iesaku izvērtēt savu pašsajūtu, lai galvenais tu jūties maksimāli labi un apmierināta ar savu dzīvi.
Vienmēr ja nepieciešams var pamest visu kas tevi reāli dara nelaimīgu.

Bet var arī pabeigt, ja vien viss nav tik traki un spēj savilkt galus. Jo arī tas ir svarīgi.
20.12.2013 23:25 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Es tavā vietā sen jau būtu pametusi studijas,ja nezinātu ko iesākt ar savu dzīvi,tad dotos prom brīvprātīgajā darbā un atrastu sevi,bet šāds mazohisms pret sevi man nav saprotams.
20.12.2013 23:26 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
ja nezinātu ko iesākt ar savu dzīvi,tad dotos prom brīvprātīgajā darbā un atrastu sevi,bet šāds mazohisms pret sevi man nav saprotams.


+

Var vienmēr drusku pamocīties lai kaut kam tiktu pāri, bet nevajag jau sevi dzīt kapā. Redz tu jau pa pašnāvību runā. Tā tak sevis dzīšana kapā.
Un kļūda ir tajā, ka tu nerunā ar saviem vecākiem. Šie taču tagad būs šokā, ja pateiksi. Visu laiku domāja ka viss lieliskā kārtībā un te pēkšņi bams! Viss galīgā grīztē. Pat ja liekas, ka vecāki nesapratīs centies viņiem paskaidrot vismaz.
20.12.2013 23:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits