Kucēns, līdzekļi, dzīve.

 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Labrīt 1.Adventē! :)
Rakstu, jo meklēju kaut kādu..atbalstu/mierinājumu?
Jau kādu laiku izmisīgi vēlos paņemt kucēnu (mazo suņu šķirni, piemēram, Jorkšīrieti, čihuahua, špicu vai franču buldogu, taču kaut kā uztrauc finanšu jautājums, jo vēl pagaidām studēju (+strādāju) un nesaprotu ar kādiem izdevumiem mēnesī rēķināties. Pietam...suņi arī mēdz slimot u.t.t., kas nav lēts "prieks".

Izvērtēju visus + un - kucēna ņemšanai un tie ir vienādā skaitā, tāpēc nespēju pieņemt galējo lēmumu... Ieraugot citu sunīšus, sirds vienkārši iesāpās, cik ļoti gribu tādu sev, bet reizē arī saprotu, ka tas nozīmē, ka suns visur būs jāņem līdzi, ilgi vienu atstāt nevajadzētu, jāved ārā 4x dienā u.c. rūpes, un nezinu, vai esmu tam gatava...

Ceru, ka Jūsu stāsti un pieredze mani palīdzēs beidzot izlemt!
01.12.2013 10:06 |
 
Reitings 3167
Reģ: 21.06.2010
Vispār jau jorks ir diezgan aktīvs suns un viņš ir jāved ārā. Mans suns arī iet uz paklājiņa un es viņu vētrā gluži ārā nevedīšu, bet vismaz vienreiz dienā ir jāiet pastaigāties, izkustēties. Suņiem ir nopērkamas drēbes, kuras var uzvilkt lai nesaaukstējas un zābaciņi
02.12.2013 13:37 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es neesmu redzējusi taksi, kurš būtu mazāks par pieaugušu mini jorku. :D Tu taksi esi redzējusi - tev taču ir taksis! Jorkšīras terjers ir viena suga un tad ir mini jorki, kuri izcili retos gadījumos pieaugušu vispār sasniedz 2kg svaru. Viņi ir vieni kauli un āda + spalva. Tu saproti, ko es rakstu? Vasarā - jā. Laid ārā, saulītē sildās un visādi citādi, bet pie zemām temperatūrām šie sunīši vienkārši stāv un trīc! Viņi neiet, viņi neskrien - viņi salst nost. Arī pēc peldēm viņi iesēžas dvieļos un tirinās. Viņiem nav takšiem raksturīgā tauciņa (cik nu takšiem tur tas tauciņš) Viņi normāli, veselīgi nesver vairāk par 1,5kg. Šos te - mini jorkus - tāpat čihuahua - nedrīkst vest ārā. Viņi apsaldē nieres, pārstāj ēst un vienkārši nomirst. Ko vēl nesaproti? Visas te salīzina ar maziem bērniem - arī zīdaini, būdams cilvēks, satuntulētu un notuntulētu, nedrīkst lielākos mīnusos vest ārā. Bāc, kā tu iedomājies 1kg smagu jorku priecājamies par sniegu? Tu aptver, ka nav uzadīts tāds džemperis, lai viņam būtu silti???
Un ja jau tev tā patīk sludinat viņu izcelsmi, tad padomā pati - Anglijā ne tuvu nav tadas ziemas kā Latvijā. Bāc, nu. Žirafe arī nedzīvos Arktikā.
02.12.2013 13:41 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Man ir mazais Yorks ,taču es kā studente nevarētu atļauties, ja vecāki mazo mīluli neuzturētu.Es pat nezinu cik bieži mamma pērk viņam pārtiku,bet tā maksā ap 20ls,tad frizētava ap 35 ls,dakteris ir ļoti dārgs.Vienreiz samaksāju par dakteri un zālēm 100ls ,biju tādā šokā.
Varbūt labāk neņem vēl sunīti,jo nauda aiziet diezgan daudz.
02.12.2013 13:41 |
 
Reitings 108
Reģ: 09.10.2013
Man arī paliek diezgan pretīgi ap dūšu iedomājoties, ka tās cacas un co. savus suņus uztaisa par pilnīgiem vārguļiem un kroplīšiem. Un tā radināšana nokārtoties uz paklājiņa...pilnīgs absurds!
02.12.2013 13:42 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Eksistē trušu takši,kas ir tieši tik pat mazi kā pieauguši jorki-iet ārā un nesprāgst.Un arī standarta takša kucēns ir mazāks par pieaugušu jorku.
02.12.2013 13:43 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Viņš ir spēcīgi lilāks par Mini jorku...
02.12.2013 13:45 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Veselības problēmas - Viegli saķert bronhītu, jau agrā jaunībā iespējamas problēmas ar zobiem, novērota slikta anestēzijas panesamība un jūtīgs zarnu trakts. Novērotas arī problēmas ar mugurkaulu, kas reizēm var novest pat pie pakaļkāju paralīzes. Kritieni un neveiksmīgi lēcieni var viegli izraisīt kaulu lūzumus. Kucēm mēdz būt smagas dzemdības. Ja Jorkšīras terjers dēļ izstāžu karjeras un mēģinājuma sasniegt pēc iespējas mazāku svaru netiek pienācīgi barots, vērojamas nopietnas veselības, kā arī uzvedības problēmas. Jorkšīras terjeru ieteicams barot ar sauso barību, kas nodrošina ne tikai pilnvērtīgi uzturu, bet arī veselus un spēcīgus zobus. Zobus vajadzētu regulāri tīrīt pie vetārsta, lai nerastos infekcija un tos nenāktos pāragri zaudēt.


Dzīves apstākļi - Piemērots dzīvei dzīvoklī. Viņš ir ļoti aktīvs arī iekštelpās un var viegli iztikt bez sava pagalma. Jorkšīras terjers ir jūtīgs pret aukstumu un dod priekšroku siltam klimatam.



Latvijas ziemas ne tuvu nav definējamas kā siltas!!!
02.12.2013 13:48 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Pazīstu jorku audzētājus, un viņi katru dienu vismaz kopā pa visu dienu 3 stundas pavada laukā. Suņi veseli, skaisti, un dzīvelīgi.
Es esmu no tām kas uzskata ka sunim ir domāts pagalsm, māja ir rets izņēmums. Pie manis nokļuva neliela auguma jauktenītis pekinietis plus taksis visu laiku bija pieradis dzīvot iekštelpās un kā Jūs domājat pie manis viņš nāca istabā?
Nē viņam labāk patika laukā, atstāju pa nakti veranā, no rīta ejot laukā šis izvēlējies izlīst laukā un nakti pavadījis pagalmā. Suns bija laimīgs.
Nezinu man lieks ka tas ir pārspīlēti ka suni nevar vest laukā. Un kad tiks laukā tad visi vīrusi tieši pielips, tādiem kurus izolē un nelaiž laukā viss līp dubultā klāt.

Lielā mērā piekrītu Harmony teiktajam.
Un mans suns dzīvo pagalmā 24/7 un nemaz par to nesūdzas, jo viņai ir pašai sava rezidence.
02.12.2013 13:49 |
 
Reitings 20
Reģ: 29.01.2009
Sākumā jau arī nepieciešama nauda, lai iegādātos suni. No savas kļūdainās pieredzes es svēti iesaku - pērc mazo suņuko no labas audzētavas, ar pārbaudēm un ciltsrakstiem. Tā tu izvairīsies no slimībām - un nevajag ticēt tiem, kas mēģina ieskaidrot, ka patellas un trahejas collapsi ir normāli mazajiem suņiem - labāk samaksā dārgi, bet izvēlies veselu suni.

Ja neesi gatava maksāt pērkot, tad labāk nepērc nemaz.

Par barošanas jautājumiem - gribētu uzdot jautājumu, kādi ir ba&sh suņu izkārnijumi. Manējam, kad pabijis pie vecmāmiņas ciemos un sabarots ar " cilvēku labumiem" nav savācams - mīksts, milzīgs, bet ēdot savu pārtiku - baroju ar Platinum - viss ir ideāli, un tas ir rādītājs!

Ja nezini, kur strādāsi, ko darīsi, arī ieteiktu pagaidīt, jo, protams, suns pa dienu mierīgi var palikt mājās, bet vienmēr jāierēķina laiks pastaigām - starp darbu un kino vai ballīti jādodas pie sunīša! Tie, kas suņiem liek čurāt istabā, ir pilnīgi dīvaini cilvēki.

Suns ir milzīgs prieks, bet vēl milzīgāka atbildība!!!
02.12.2013 14:21 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Ne,protams,pie -20 nav jāstaigā ar suni stundām.Es arī to nedaru,pirmkārt man pašai salst,otrkārt lēnas pastaigas te vairs neder,palaižu no pavadas,lai paskrien,jo ejot normālā tempā suņiem sāk salt ķepas.Bet,lai liktu sunim čurāt iekšā tikai tāpēc vien,ka ārā ir auksts vai līst?Tas ir pretīgi un nehigiēniski un rada antisanitārus apstākļus.Vienalga kāds tur laukā ir laiks suņi ies un darīs savas lietas tikai laukā!Nav vēl bijis Latvijā tāds klimats,lai suns pēc 5 minūšu garas čuru pastaigas,varētu saķert bronhītu,plaušu karsoni vai vēl nez ko.Lietū var uzvilkt lioetus mētelīti,ziemā kaut aitādas kažoku mugurā un,lai iet.
Un nav un nekādi nevar būt pusotru mēnesi vecs kucēns spēcīgāks un izturīgāks par pieaugušu jorku.Bet ja tā tomēr atklātos pēc kādas pārbaudes es būtu pirmā,kas balstou,ka šādi kropli dzīvnieki ir jābeidz vairot,tas dzīvnieks diez vai jūtas laimīgs,ja pieaudzis ir vārgāks par zīdaini,kas vēl pupu zīž.
02.12.2013 14:21 |
 
Reitings 20
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr - vispār nesaprot ko runā. Ja neved ārā savu suni, tad labāk paklusē, nevis kaut kādus attaisnojumus gudrē!
02.12.2013 14:28 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Suns iet uz paklājiņa noteiktā vietā, nevis dara to, kur pagadās. Šos suņus nedrīkst vest āšrā aukstā laikā un viss. Es nevienā brīdī neesmu teikusi, ka to nedrīkst darīt pavasariī, vasarā vai rudenī - bet četras reizes dienā nav obligātas un pastaiga pēc definīcijas pie mīnusiem ir nevēlama! Nedrīkst viņus ziemā staidzināt!
02.12.2013 14:32 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Aizejiet pie vetārtsta un pajautājiet vai Jorkšīras Terjers (izstāžu "metiens", kur svars iedzimti nav lielāks par 1,5kg) ir paredzēts vešanai ārā 4 reizes dienā Latvijas ziemas apstākļos! Atradušās suņu ekspertes - dzīvē mazo jorku nav redzējusi.
02.12.2013 14:37 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
To tu esi izdomājusi.Iedotu man to suni,pēc nedēļas skrietu pa kupenām pie mīnusiem,kā nenormāls.Bet cilvēki visādus brīnumus izdomā.Viena arī savu taksi pastaigās neved,ja ārā līst,nabags uzbarots tik resns,ka jau pusgadu uz diētas sēž,Attaisnojums-nevarot taču īsspalvainu suni vest ārā,apsaldēšot nieres.
02.12.2013 14:38 |
 
Reitings 582
Reģ: 11.11.2010
Man arī ir jorkiņš piekrītu stellaglmr.Vienreiz izvedu ziemā aukstumā viņu ārā jau saķēra iesnas.
02.12.2013 14:45 |
 
Reitings 108
Reģ: 09.10.2013
Nu tad piedodiet man, bet par suni jūsu, uz paklājiņa kakājošo vārgulīti, es nenosauktu. Kam kaut kas tāds vispār ir vajadzīgs?!
02.12.2013 15:01 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tamana - bet tā arī ir. Šie izstādes suņi dabiski nav paredzēti ziemas klimatam kāds tas ir Latvijā. Dabiskā, sākotnējā mājvietā ir pavisam cits klimats. Tādēļ daudzi smejās, ka šie suņi nemaz nav suņi, bet pudeļbirstes... Jo viņi tiešām ir dekoratīvi sunīši - no īsta suņa tur ir tik daudz smakas kā terjera bravūrīgā sirds. Kas viņus pašus ļoti pat abdraud.
02.12.2013 15:15 |
 
Reitings 20
Reģ: 29.01.2009
Par kādu izaudzināsi, tāds arī būs - ja nevedīsi ārā, nepieradināsi un nerūdīsi, tad arī slimos tikko iznesīsi. Tici man, es suņus ļoti labi zinu. Nezin kā tavs tīrasiņu jorks atšķiras no citiem tīrasiņu jorkiem, papiloniem un čivavām, kas visu gadu pastaigājas un nokārtojas laukā!

Bet nu, ja patīk, ka stūrī dzīvoklim ir čuru un kaku paklājs, tad izbaudiet! :)
02.12.2013 15:20 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es ļoti atvainojos - bet leduslāci arī var pieradināt pie mūsu klimata, tikai laimīgs viņš par šādu lietu neliekas... Es uzskatu, ka iet pret dabu ir slikti - nav visur cilvēkam jājaucas ar savām idejām par pareizo. Ja kādam dzīvnieciņam dabiskā temperatūra paredz iešanu/neiešanu, gulēšanu/negulēšanu, ēšanu/neēšanu - es kā cilvēks, kurš uzņemas rūpes par viņa labklājību uzskatu, ka uzņemos arī nodrošināt viņam dabiskos dzīves apstākļus un saudzēt viņa vajadzības. Mani suņi neslimo un ir dzīvespriecīgi, sakistu spalvu, labiem zobiem un mīlīgu dabu. Uzsaktu, ka rīkojos tikai pareizi nedzenot 1,2kg smagu dzīvnieciņu ārā mīnusos savu iegribu un ideju dēļ. Tāpat kā es nesapratīšu kā var vilku dzīvoklī spīdiznāt, es nesapratīšu kā tādu maizņu var izdomāt vest ārā. Varēt jau var visu, bet cik ļoti tas ir dzīvnieciņa interesēs... Nu, bet šādas lietas lielai daļai šeit ir pie pakaļkājas.
02.12.2013 15:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits