Kucēns, līdzekļi, dzīve.

 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Labrīt 1.Adventē! :)
Rakstu, jo meklēju kaut kādu..atbalstu/mierinājumu?
Jau kādu laiku izmisīgi vēlos paņemt kucēnu (mazo suņu šķirni, piemēram, Jorkšīrieti, čihuahua, špicu vai franču buldogu, taču kaut kā uztrauc finanšu jautājums, jo vēl pagaidām studēju (+strādāju) un nesaprotu ar kādiem izdevumiem mēnesī rēķināties. Pietam...suņi arī mēdz slimot u.t.t., kas nav lēts "prieks".

Izvērtēju visus + un - kucēna ņemšanai un tie ir vienādā skaitā, tāpēc nespēju pieņemt galējo lēmumu... Ieraugot citu sunīšus, sirds vienkārši iesāpās, cik ļoti gribu tādu sev, bet reizē arī saprotu, ka tas nozīmē, ka suns visur būs jāņem līdzi, ilgi vienu atstāt nevajadzētu, jāved ārā 4x dienā u.c. rūpes, un nezinu, vai esmu tam gatava...

Ceru, ka Jūsu stāsti un pieredze mani palīdzēs beidzot izlemt!
01.12.2013 10:06 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Nu tev Harmony ir reaali iemesli, kas ir butiskaki par areejo izskatu. Dauzi kas grib sunjus njem vnk peec izskata vai tapec ka tas ir stiliigi. Un shadiem cilvekiem ieteiktu pataigaat pa patversmem. Un tici man - patversmees paaraak biezhi tiek shkjirnes sunji. Par ko briinaas arii pashi darbinieki. Ka ja cilveeks nevertee to dveseliiti, vismaz buutu naudu pazhelosjushi. Bet nu... Arii nodod ja brauc prom daargus sunjus un ja nomirst saimnieks arii nonaak shkjirnes suniishi patversmees. Visaadi gadaas.




Par jorksjiiru - tur jaapzinas ka vinju vajag diezgan kopt - griezt spalvu, kjemmet, un vinjiem manupraat tek actinjas diezgan. Vai tev ir laiks tam visam?
01.12.2013 19:51 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Donata, bet ja tu nezini tad nerunā!
Mans taksis ir tāads taksis, nu tik spītīgs - cik viņam nav nestas zupiņas, kotletes, gaļas, viss kas - neēd! Iepūt tam spītīgajam muļķa taksim - nu neēd!
Un čapī maisu ieraugot mīcās tai apkārt kā dulls!

Tā kā envajag nevienai kaut ko mācīt, braukt virsū - neviena te nav izcila vetārste, neviena nepazīst vienas otru suni!
01.12.2013 20:00 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Robīte, ja tavs suns ēd tikai čapī un ir laimīgs, tas nenozīmē, ka tā ir labākā barība. mans komentārs nebija vērsts pret tevi, bet gan pret dāmām, kas nosodīja tos, kas baro savus suņus ar normālu pārtiku! un tev jau tika paskaidrots, kāpēc tavs suns ir apsēsts ar to čapī, palasi sastāvu, cik tur salikti garšas pastiprinātāji!
01.12.2013 20:08 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nu to, ka drošvien nav labākā barība, piekrītu... bet nu jā!
01.12.2013 20:11 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Robīte, mana puiša mammas taksis arī ir spītīgs. Arī neēdīs divas dienas, lai tik dabūtu savu mīļāko paiku. Bet nu lieta ir tāda, ka suns ir tikai suns. Viņam nedrīkst pakļauties, un viņam ir jāsajūt autoritāte no tavas puses. Labāk neizlutini taksi.
Pie viena uzmani viņa muguru. Ja viena kājiņa sāk pieklibot, tad tas nozīmē, ka ir problēmas ar muguras nerviem, mugurkaulu.
01.12.2013 20:12 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
CellarDoor, manam taksim ir 9 gadi - diezin vai viņu vairs izmācīt var!
Un viņš mums ģimenē ir priekšnieks, tas tā ir, bet nu ko tur vairs! Garlaicīgi mums nav :D
01.12.2013 20:19 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Oho, kas par diskusiju izvērtusies! :)
Es īstenībā lielākoties esmu mājās, jo strādāju no mājām. Dienā neesmu mājās kādas 3-4 h.Taču, protams, tas kādu dienu var mainīties...

Par patversmēm runājot - es jau gribētu, taču, kad bijām patversmē vest pastaigāties 1 suni, mūs nelaida pie pārējiem.... jocīgi, jo reāli tikpat labi mēs būtu paņēmuši vienu, bet mums pateica, ka nelaidīs :/ vai mēs tiešām izskatījāmies tik neuzticami jeb tā sieviete vnk kkāda jocīga? Tas bija patversmē "Labās mājas"! Varbūt zinat kādas konkrētas patversmes, kur varētu meklēt mazos sunīšus?
01.12.2013 20:36 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nav patversmes,kur būtu tikai mazie sunīši.Tukuma patversmē šobrīd ir no pagrīdes biznesmeņu rokām izglābtie takšveidīgie,vesels metiens marmorīšu bija.
01.12.2013 21:45 |
 
Reitings 784
Reģ: 22.04.2010
taksi gan ir viena pretiga sunu skirne. man patiktu maltas zida sunitis
01.12.2013 21:48 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Autore - ja naac uz patversmi vest pastaigaa tad tur ir nosacijjums ka nevari izveletoes ko vest. Tev iedod suni pec vinju ieskatiem - lai visi tiek staigaat. Tapaeec varbuut nelaida. Ja brauktu lai njemtu u majaam gan jau ka atljautu visus apskatiit.
01.12.2013 21:51 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
zenite,viena pretīga suga ir cilvēks,īpaši tādi kā tu,kas spēj suni jebkādu par pretīgu nosaukt.
01.12.2013 22:07 |
 
Reitings 171
Reģ: 20.08.2013
Nu suņi ir dažādi,vienalga vai plušķis,vai šķirnes ,bet tik un tā. Bija no patversmes pirms pāris gadiem man viens teica ,ka jā labs suns,vesels un viss ok. Nu un pēc pusgada sunim kaut kas uzdeva pa aknām un viss. Tā arī aizgāja,vets teica,ka jau sen bijis slims,bet nu patversmē to nepateica. Man bijis arī vēl viens suns,bet tas gan nomira tā teikt no vecuma,bet par to es ilgi pārdzīvoju,jo tas suns bija liels ģimenes draugs..
01.12.2013 22:12 |
 
Reitings 95
Reģ: 21.10.2013
No savas pieredzes - jābūt vienmēr kādiem pāris simtiem neparedzētiem ārstēšanas izdevumiem.
Un vēl - esmu ļooti vīlusies profesionālajās barībās. Mums divi kaķi, baroti tik ar prof. barībām miruši no vēža, turklāt diezgan jauni būdami. Cik skatos apkārt - tiešām sanāk tā, ka tie veselāki un dzīvelīgāki dzīvnieki tiem saimniekiem, kas uz barības neiespringst, bet dot visu pēc kārtas, kas pašu galdā, tas i dzīvniekam tiek. Vienk. pēdējā laika sāpe, pēc tam, kad jau otrs kaķis aizgājis viņsaulē. Tagadējais suns izlepis, ēd tikai to, ko ēd - svaigu gaļu, vai sausu profesionālo. Bet jau izdomāju, ja ņemšu vēl kādu dzīvnieku kaķi vai suni, radināšu ēst visu ko, īpaši parastās vārītās putras ar gaļu, visādus biezpienus un olas. Es saprotu, ka vēzis nav tikai no barošanas, bet nu, tik un tā atceros, kā vets reizs karināja makaronus, par to, ka ni Wiskasiem, kitekatiem un čapijiem dzīvniekiem rodas vēzis, no miltu izstrādājumiem un saldumiem - diabēts un sirds slimības, bet dzīvē pieradās kaut kas pavisam cits.
01.12.2013 22:28 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nesaprotu,vai tad nav iespējams barot gar ar sauso,gan ar dabīgo?Man ēd visu.Došu sauso ēdīs,būs beigusies sausā un izvārīšu putru-arī ēdīs,došu jēlu gaļu-ēdīs,vārītu-ēdīs,olas,biezpienu ēdīs.Pat zaļus kartupeļus,zaļu ķirbi un vārītas bietes ēd,ka šmakst vien.
01.12.2013 22:32 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Man shkjiet ka labi ir mikseet viskaut ko - labu bariibu, galju, kaadus vitamiinu avotus, olas. Lai suniitis tiek pie dazhaada ediena.


bet barot visu dziivi ar sauso bariibu ir negudri. It iipashi taas leetaas kartona bumbinjas. Fuj.






veezis jau var buut visiem ziiditaajiem tapat kaa cilveekam gjeneetiski. Nekad nevar paredzeet. Tapat kad nesmekjetajam plaushu veezis vai nedzerajam nodod aknas.
01.12.2013 22:42 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Harmony +++
01.12.2013 22:43 |
 
Reitings 95
Reģ: 21.10.2013
Harmony, nē nevar, jo ir dzīvnieki, kuri ir izvēlīgi, nu vai izlepuši, un ēd tikai to, kas garšo/pie kā pieraduši. Mans suns piemēram putru vispār neēd, labākajā gadijumā izķeksē tikai gaļas gabalus, nesen vienā forumā slavēja recepti, kad auzu/rīsu putrā pieliek gaļu un rīvētas bietes/burkānus, izvērīju savējam, ne velna neēda, no cilvēku ēdieniem ar mieru būtu ēst tikai končas un cepumus, bet kurš ta dos, nu laikam arī desas un cīsiņus ēstu, bet tos mēs paši neēdam, tā kā nav nekad i redzējis vai ostījis. Bet tā - viss, viņš pieradis pie savas konkrētās sausās barības un gaļas, vis. Citu neēd, a, ja nu gurķi, zemeni, vai citrusu.
01.12.2013 22:45 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Rakstīšu no savas pieredzes.
Man arī pagāja vairāki gadi, kad vēlmes sakrita ar iespējām un līdzekļiem. Ar suņa iegādi patiešām nesteidzies. Tas īstais pie tevis atnāks ;)
Iesaku rūpīgi izvēlēties šķirni. Saprast, ko un kā, cik ilgi ar suni darīsi, kādas īpašības gribi sunī, kādas tev pašai piemīt, ļoti rūpīgi izpēti katras šķirnes raksturīgākās īpašības. Piemēram, tevis nosauktie ir ļoti dažādi suņi, manuprāt. Nevar salīdzināt čivavu ar franci. Piemēram, draudzenei ir špics, tas ir ļoti nemanāms sunītis, viņa pat uz kino somā viņu ņem līdzi, bet man viņš ir par trauslu, ne viņu kārtīgi saņurcīt, ne doties skrējienā, man viņš ir par trauslu- kā tāda lellīte. Savukārt mans Džeka Rasela terjers citiem ar savu skaļumu un aktivitāti krīt uz nerviem. Bet man, protams, patīk viņa gandrīz varmācīgā mīlestības izrādīšana :D (nobučos līdz nāvei) :)
Finanses. Vienmēr kādai summai jābūt atliktai. Nekad nevar iepriekš paredzēt, vai tavs suns slimos, vai nē. Pat vienā metienā mēdz gadīties ļoti dažādi suņi.
No pieredzes varu teikt,ka uz vasaru paņemt ir vienkāršāk no tāda aspekta, ka vieglāk izskraidīt ārā, nav jāģērbjas, un mazajam arī no aukstuma aizmirsīsies, ko viņš pirmīt gribēja darīt :D
Par barību.Var gadīties, ka veselības iemeslu dēļ nāksies barot ārstniecisko barību, kas arī nav lēta.
Par ņemšanu līdzi. Es savējo siltajā sezonā, kur vien varu, ņemu līdzi. Aukstajā sezonā- sēž mājās. Viņam arī ļoti nepatīk lietus (rudens lietus laikā nedabūt viņu pastaigāties), ļoti salīgs, pret drēbēm nav iebildumu. (tik ļoti atšķirīgi no iepriekš aprakstītā takša) :)
Ja cilvēki ir ļoti dažādi gan raksturā, gan veselības stāvokļa ziņā, tad iedomājies, cik dažādi ir suņi, ja vienas sugas ietvaros ir simtiem, pat tūkstošiem dažādas šķirnes un kur nu vēl bežšķirnes suņi :)
01.12.2013 22:56 |
 
Reitings 95
Reģ: 21.10.2013
Un mēs jau paņēmā viņu tādu, ka ēda tikai sauso barību, nu konservus, tā pie audzētāja pieradis, ne olas, ne biezpienu negribēja ēst pat maziņš.
01.12.2013 22:57 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Bet var pieradināt ēst visu. Man ir īpaši izvēlīga lēdija viņa ēdīs tikai to ko pati grib. Vasarās atsakas no gaļas un putrām. Pērku sauso atkal viņai nebija labi, atstāju ūdens bļodu un ja 20 min laikā nebija izēsts sausais bļod nosts sākumā pat nedēļu neēda, un tad pamazām šāka
est un nu ēd gan sauso, gan gaļas, dārzēņus un reizi nedēļa kaulu.
01.12.2013 22:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits