Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nepareiza profesijas izvēle.

 
Reitings 13
Reģ: 17.11.2013
Labvakar, dāmas!
Veidoju šo diskusiju, lai lūgtu pēc kāda padoma un objektīva skatījuma no malas uz manu situāciju.
Tad nu pie lietas. Pirms pāris gadiem ieguvu izglītību viesu apkalpošanas jomā. Attiecīgā izglītība sevī ietver darbu restorānos, viesnīcās. Laiks gājis un ar katru brīdi arvien vairāk jūtu, ka nav, nu nav tas priekš manis. Jautāsiet - kāpēc ātrāk nesapratu? Sākumā tas aizrāva, laikam ejot sapratu, ka tas nav mans aicinājums un sirds darbs. Kopš sevi atceros, vienmēr interesējušas radošas lietas - fotogrāfēšana, dizains, arhitektūras nozare. Nesen pieķēru sevi pie domas, ka ar lielāko prieku labāk strādātu muzejā vai bibliotēkā, jo kultūra un māksla aizrauj un vienmēr aizrāvusi.
Kāds ir mans jautājums? Kā šādā situācijā rīkotos jūs? Vai izvēlētos ierasto stabilitāti un par spīti visam paliktu strādāt savā profesijā vai pieļautu domu sākt kaut kur studēt un tiekties iegūt profesiju, kura sirdij būtu tuvāka? Pēdējā laikā aizvien biežāk pieķeru sevi pētot dažādus studiju variantus, taču tai pat laikā tas ir risks - atkal sākt mācības, tā teikt, visu no nulles.
Varbūt kādai ir pozitīva pieredze līdzīgā jautājumā, un ir iespēja ar to padalīties.
Paldies jau iepriekš par jebkuru komentāru/ieteikumu/padomu!
20.11.2013 17:33 |
 
Reitings 374
Reģ: 13.07.2012
Vai Tev nav iespējas strādāt jau esošajā amatā un paralēli studēt to, kas iet pie sirds?
20.11.2013 17:36 |
 
Reitings 61
Reģ: 24.10.2013
Ja ir iespēja savienot darbu ar studijām, kādiem kursiem, tad tik uz priekšu :)) Sāc! :) Zinu to sajūtu, bet es vēl biju sākuma procesā un vienkārši pārtraucu mācīties un nākamajā gadā iesāku mācīties to, kas interesēja.. Esmu tiešām ļoti priecīga par sp;iti tam,ka pazaudēju diezgan daudz naudas, aizejot no studijām. Bet bija tā vērts :)
20.11.2013 17:38 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
Ellie, varbūt pamēģini tā pat atrast darbu muzejā vai bibliotēkā. un nokļūstot vidē (ja sanāk) izdomā uz visiem 100, ko tiešām tiešām vēlies apgūt un mācīties.
negribu graut pilis, bet pilni bāri ar viesmīļiem lka absolventiem, nav to muzeju un teātru tik daudz cik restorānu, kur cilvēkiem strādāt.
es pati strādāju kultūras jomā, ar izglītību, strādāju savā jomā, bet komerciālajā ne radošajā pusē, jo par to arī maksā, lai gan aicinājums ir nedaudz savādāks.
20.11.2013 17:45 |
 
Reitings 1666
Reģ: 17.05.2012
Noteikti turpināt mācīties to, kas patiešām patīk. Nedarīt to, kas nepatīk.
Darīt visu dzīvi ko tādu, par ko zini jau tagad, ka nav Tavs, būs grūti.
20.11.2013 17:47 |
 
Reitings 374
Reģ: 13.07.2012
Darīt visu dzīvi ko tādu, par ko zini jau tagad, ka nav Tavs, būs grūti.



Te gan jāpiekrīt.
20.11.2013 17:49 |
 
Reitings 13
Reģ: 17.11.2013
Jā, ir doma mēģināt apvienot darbu ar studijām. Jāpiekrīt, ka tādā sfērā Latvijā iegūt labi atalgotu darbu, kurš arī pašam cilvēkam ietu pie sirds, ir sarežģīti, bet gribas mēģināt, citādi pašai pēc gadiem būs pārmetumi sev, ka tā arī nemēģināju studēt ko tādu, kas patiesi aizrauj.
20.11.2013 19:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits