Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
ķirsīti un drugdealerin - kādi jums datumi ir?
man arī apmēram pēc 2,5mēn :)
par strijām-man ir uz mīlas rokturīša vienā pusē-ieraudzīju,sabēdājos,bet neko darīt.
15.03.2014 11:41 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Gaidot puiku, puncis esot baigi uz priekšu, man tā arī bija un sākuma auga tikai puncis (uz beigām auga viss pārejais arī :D ). Bet es domāju, ka tā ir māņticība.
15.03.2014 12:35 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Eksotika, es pieņemu, ka tos vēderu izmērus/izskatus var sasaistīt ar hormonālām izmaiņām sievietē - pie dažādiem dzimumiem, domāju, pastiprinās dažādi hormoni. Bet pa lielam, neuzskatu, ka tas ir rādītājs.
Muļķīgi man liekas "zīlēt" bērniņa dzimumu ar kaut kādiem svārstiņiem vai tamlīdzīgi.
15.03.2014 12:46 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Vnk tā neziņa, kā man uzrunāt bēbuku - bēbīte vai bēbuks,- mani mulsina :D vīrs mani pačamdīja un teica - krūtis lielākas, dupsis arī, osiņu nav, puncis uz priekšu - it kā puika, bet priecāšos par meitu arī. :D tāpat nav viņam kur likties.

Mans termiņš ir +/- no 31.05. Līdz 07.06. Nobīdes var būt 2 nedēļas abos virzienos, pirms un pēc. Jūtu, ka būs ātrāk par ārstu noteikto.

Meitenes, jums rati un čučiņa jau ir iegādāta? Ja jā, pastāstiet, kā vispār izvirzītāt izvēles kritērijus. Piemēram, ratiem - amortizācija, svars, izmēri. Visu laiku maisās pa galvu. Iešu dekrētā pēc 2 nedēļām, tad ar vīru aizbrauksim uz Baby west ratus patestēt. Pagaidām vairāk sliecos uz Emmaljungu. Drīz pārcelšos no trokšņainās Rīgas uz nomali, vajag tādus ratus ar kuriem var dragāt pa mežu un pļavām :D gultiņu noskatīju trollonline.com. LV ražojums.
15.03.2014 12:52 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Palasīju eksotikas ieteikto zīlēšanas lapu. Nevaru tāpat saprast :) 50 uz 50. Rakstīts, ja grūtniecības laikā vairāk metas pumpas - meitene, man problemātiska āda bija arī pirms tam un tā kā dzeru dzelzs preparātus, šī problēma ir pastiprinājusies :(
15.03.2014 12:54 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mums te daudzām līdzīgs laiks! :)
Liekas, ka it kā nekas daudz nav vairs palicis, ko staigāt, bet drošvien emocionāli un fiziski ilgākais...

Ratus pārpirku no draudzenes, gultiņu man atdos. Abi bērniņi riktīgi superīgie, foršie un jaukie, tāpēc nesatraucos par kaut kādām aurām vai vēl nezin ko, bet esmu riktīgi priecīga! :)
15.03.2014 13:38 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Man gan vēl pāragri mantas mājās nest, bet gultiņu, auto sēdeklīšus, barošanas krēsliņu dabūšu mantojumā no brāļa. Ratus pirksim paši, arī pirmās drēbītes gribās jaunas un nemantotas. Bet visu, ko piedāvās radi, noteikti izskatīsim un pieņemsim :)
15.03.2014 13:43 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Redzēju sludinājumus, kur daudzi pārdod mazlietotus ratiņus, arī tās pašas Emalljungas un pat Hesbas. Man galvenais, lai ir laba amortizācija, labi riteņi, lai bēbītim ir droši, mīksti un ziemā silti. Mums tuva ir Zviedrija, tāpēc arī aci metam uz tiem zviedru zīmoliem, jo zinam to kvalitāti. Ja man būtu kāda draudzene, kas man atdāvinātu kādu lietu bēbim, dikti priecātos, bet visi draugi ir ārzemēs un atliek vien visu pašai pirkt :) nebēdāju, bet būtu patīkami, jo izdevumi bēbim nav vienīgie. Vēl ir kredīti un mašīna un bla bla bla. :) Robīt, kā sapratu, Tu esi jau kādu laiku dekrētā. Kāds ir process maternitātes pabalsta saņemšanai? Dakteris - darba devējs - VSAA? Un cik ilgā laikā pārskaita naudiņu?


Vīra māte pastāstīja par to, kā izturās pret grūtniecēm Somijā. Tur tā dzemdību soma tiek dāvināta- viss mammai un bēbītim, bet te - mammām jāpērk viss un pat tas dzemdību komplekts, kur vienkārši ir sterilizēti materiāli ar kuriem būtu jānodrošina jebkurai iestādei. Pat Gaiļezerā ir sterilizētie pārsiešanas komplekti par kuriem pacientam nav jāmaksā .
15.03.2014 13:49 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Man tagad 27 nedēļas. Dzemdības paredzētas jūnija padsmitajos datumos.

Par ratiem, pagaidām arī neesam vēl nekādus kritērijus izvirzījuši, bet ļoti gribu, lai rati ir ērti, ar lieliem riteņiem, lai, ja nu kas, var dragāt pa jebkādiem ceļu segumiem, zāli un, ja nepieciešams, arī pa kupenām. Pagaidām acis metu uz Zippy vai Maritas ratiem. Tad nu manīs, kā būs. Arī būs jābrauc testēt.
Gultiņu mums taisīs. Sākumā bija doma, ka māsa atdos gultiņu, kurā gulēja gan mazā māsa, gan vecākās māsas sīcis, bet patēvs pieteicās uztaisīt mums jaunu un svaigu. Viņam, kā galdniekam, tas nebūs nekas grūts, un zinu, ka ar gultiņu būsim vairāk kā apmierināti. Viņš mums tāds perfekcionists. :D :)
15.03.2014 13:49 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
ķirsīti, dekrēts man sākas pēc nedēļas, bet izņēmu atvaļinājumu, tā kā neko daudz vēl nezinu, bet naudu jau skaitu bez maz :D
Man jāpārskaita savas nedēļas, jo man ar liekas, ka man ir 27/28 nedēļas, bet man dzemdības pašā jūnija sākumā!
15.03.2014 13:52 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es vēljoprojām ,labprāt kādai atdošu dzemdību komplektu ! :)
15.03.2014 13:53 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Noskatījām šo gultiņu:

http://www.trollonline.lv/lv/eshopping/products_catalogue/gultas_un_supulisi/bernu_gultinas/_nina_lux_gultina_chocolate.html

Turpat arī matracīti. Un vēl kas ir forši troll gultiņām - var transformēt, pielikt bērni redelīti (vecākiem bērniem).
15.03.2014 13:56 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Wee, kur Tu dzīvo?

Kur tādu var vispār iegādāties? Turpat Dzn, kādā medicīnas preču bāzē (redzēju http://www.medicinaspreces.lv ). Tur, starp citu, ir vèl lētāka Biodermas kosmētika kā citur :D
15.03.2014 13:58 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Rīga, centrs.
Es pirku aptiekā, bet nepaspēju izmantot :D
15.03.2014 14:02 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Par ratiem man draudzene pilnu galvu piestāstījusi. Galvenais ir laba amortizācija un galvenais kā griežas riteņi. Un vēl svarīgs ir svars, smagus ratus ir ļoti grūti vadīt un, nedod Dies, vēl kaut kur pacelt vajag. Pati jau skatos uz Xlander 3in1 ratiem - labi transformējas, var kombinēt ar bērnu sēdeklīti, ir viegli un laba amortizācija. Bet man vēl par agru par to domāt :D Gultiņa un autokrēsliņš man jau ir palikuši mantojumā.
15.03.2014 14:17 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
man 2 draudzenēm 2.USG uzrādīja, ka būs puikas, bet 3.USG - ka meitenes.
Piedzima meitenes :)
15.03.2014 14:38 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
Par ratiem - pag. nedēļā bijām Bērnu pasaulē, tur pārdevēja nolasīja veselu lekciju, kā pareizi izvēlēties ratus. Galvenie kritēriji, pēc viņas vārdiem, ir: kāds ir segums, pa kuriem stumdīs ratus (te viena meitene rakstīja, ka pārceļas no Rīgas uz nomali - tad vajag ņemt tādus, kuriem labāka amortizācija), vai ratus nepieciešams stumt liftā (lifts esot jāmēra gan 1.stāvā, gan savā stāvā - var atšķirties) vai nest pa kāpnēm augšā, guļamās kulbas garums esot jāizvēlas atkarībā no tā, kurā mēnesī bērns dzims (šim man gan ne līdz galam saprotams). Pārējais jau personīgās vēlmes.
Mēs vēl neesam līdz galam izdomājuši, vai pirksim jaunus vai mantosim no kāda. Nākamnedēļ vienus brauksim skatīties.
Gultiņu sola atdot māsa, bet es vēl gribu izvērtēt stāvokli utt.
Drēbītes, vismaz pirmos komplektiņus pirksim jaunus (jau atradu tik mīlīgus, knapi atturējos, lai nenopirktu).
Ķirsīt
Dakteris - darba devējs - VSAA? Un cik ilgā laikā pārskaita naudiņu?

Tieši tā - sākumā pie daktera, tev iedos B lapu, ar to pie darba devēju, un pēc tam uz VSAA. Cik ilgi naudu pārskaita, to gan nezinu, pati uz darbu un VSAA došos tikai pirmdien, bet kaut kur lasīju, ka tās ir 10 darba dienas.
15.03.2014 14:50 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Man, kad gaaju atvaljinaajumaa, naudu ieskaitiija nepilna meenesha laikaa, bet, tas, laikam, kaa kuraa vietaa. +- ar 2-3 nedeeljaam jaareekjinaas. Tikai silti iesaku to naudinju praatiigi ''sadaliit'', jo liidz naakamajai jaadziivo diezgan ilgu laiku. Kaa arii lielaakaa dalja aiziet visa nepiecieshamaa iegaadei prieksh mazaa, paari iisti nekas nepaliek...
Man peedeejaas dienas- kuru katru briidi gaidam muusu mazo. Bet, varu teikt, ka man iet tieshaam smagi- gan emocionaalaa zinjaa, gan fiziski utt. Trakaakais, ka katru dienu zvana kaads no radiem/draugiem prasot, vai nav jau piedzimis? aaaaaaaaa! Taapeec iesaku- labaak apkaarteejiem pieplusot kaadas 2 nedeeljas, ja grib zinaat, kad gaidaams, njemot veeraa to, ka mazais var ''kaveeties'' pat liidz +-42. ned.
Meitenes, kuraa nedeeljaa piedzima juusu mazulji? Sakrita ar aarstu apreekjinaato vai USG?
15.03.2014 14:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Par ratiem - vispirms skatieties kādas pašām vēlmes, nevis ko citi iesaka.

Man pašai gribējās standartu - 4 negrozāmi riteņi un klasiskie rati, tāpēc man ir emmaljunga par kuriem esmu sajūsmā, bet ja mājās nav lifts un dzīvo augstāk jau par otro stāvu, tad tādus nepirktu, jo tomēr par smagu, lai tiktu ārā, bet priekš privātmājas super, kā arī var izbraukt pa zāli, sniegu un smiltīm.

Ieteiktu skatīties lielu kulbu, jo pie mums Latvijā tomēr vidēji dzimst mazie ap 4 kg, un ja turpina augt, tad manuprāt chicco rati priekš LV ir par mazu.

kāpēc jāskatās gadalaiks - tāpēc, ka ja maza kulba un ir ziema, tad bērns ar kombinzonu plus vēl kaut kādiem guļammaisiem neies iekšā, bet nu ja tagad lielākā daļa dzemdē uz jūniju, tad uz ziemu varbūt jau būs sēžamrati, bet ja nē, tad jādomā par tiem ratu izmēriem tomēr normāli lieliem.
15.03.2014 15:08 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Trakaakais, ka katru dienu zvana kaads no radiem/draugiem prasot, vai nav jau piedzimis? aaaaaaaaa! Taapeec iesaku- labaak apkaarteejiem pieplusot kaadas 2 nedeeljas, ja grib zinaat, kad gaidaams, njemot veeraa to, ka mazais var ''kaveeties'' pat liidz +-42. ned.


Šim varu piekrist, ka labāk ir pieplusot dažas nedēļas klāt. Nebiju iepriekš par to aizdomājusies, bet pati visas šīs trakās uzmanības un spiediena dēļ vienkārši nonācu diezgan depresīvā emocionālajā stāvoklī. Jau, kad redzēju telefonā kādu no paziņām zvanām, bimbiens nāca virsū. Tā nu daktere man pat silti ieteica telefonu izslēgt un lūgt vīrietiem ar visiem interesentiem tikt galā.
Man pašai termiņš bija noteikts no 28.04-01.05., bet mazā piedzima 41. nedēļā t.i. 8.maijā. Saprotu, ka nevajag tik ļoti visu ņemt pie sirds, bet man pēdējā mēnesī bija tik traka ūdens aizture, jutos fiziski slikti, pārgurusi, neizgulējusies un tad vēl apkārtējie bāza savus snuķus aiz ziņkārības, ignorējot teikumu, ka tad, kad būs, tad viss tiks noziņots..
15.03.2014 15:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits