Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Ah, lasīju informāciju par to testu, nevajadzēja lasīt :(
cerams, ka būs ok, jo viss it kā ir ok! :(
07.03.2014 20:15 |
 
Reitings 1445
Reģ: 11.11.2009
Klīst baumas, ka šogad visām būs tas tests
07.03.2014 20:25 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es skatos, ka man mates pase pie piezimem ierakstits:
glikoze t.d.
glikoze 1 h
glikoze 2 h
Tad jau kaut kad bus jataisa, kaut gan tuksa dusa man bija zem normas raditajs. Arste teica, ka tuksa dusa ta varot but un esot jasatraucas tikai tad, ja ir virs normas.
07.03.2014 20:27 |
 
Reitings 168
Reģ: 30.11.2013
Yeeee, beidzot es arī vairs neesmu 2in1!! :):)
07.03.2014 20:30 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Amendaa, mīļi sveicieni jaunajai ģimenītei! (l) Kā bija? :)
07.03.2014 20:44 |
 
Reitings 168
Reģ: 30.11.2013
Viss jau sākās, kad no rīta sāka izdalīties gļotu korķis, bet īsti neiespringu, jo biju lasījusi, ka var arī nebūt dzemdības tieši tajā dienā, kad sāk izdalīties, bet it kā jau bija noliktais laiks klāt.. tad nu pa dienu sakārtoju māju, uztaisīju pusdienas, visu sadarīju kā katru dienu, sagaidīju līgavaini mājās, šis jau satraucies, bet nu nebija pat vēl nevienas sāpes, un tad ap 19 pēkšņi nogāja ūdeņi un parādījās sāpīgas un biežas kontrakcijas, līgavainis tik mierināja un braucām uz slimnīcu, uzlika mani uz galda, tur konstatēja pilnu atvērumu un tad nu arī pēc neilga laiciņa viss sākās un pēc stundiņas puika bija jau man uz punča :)
Un protams līgavainis bija man liels atbalsts, tas arī ļoti palīdzēja, gribu atrāk uz mājām :)
07.03.2014 22:07 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Sesilla, ir pieņemti noteikumi, ka glikozes tests ir jātaisa visām grūtniecēm, tikai daži ārsti to nesteidz ievērot un turpina nesūtīt :)
07.03.2014 22:38 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Landa, nekas nesāp pēc tam.
07.03.2014 23:19 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Domāju, ka glikozes tests nav jātaisa visām. Daktere arī teica. Riska grupu nosaka pēc analīzēm, svara un citiem parametriem. Svars, analīzes un abi USG man ir normā. Aptuveni 5% grūtnieču var rasties grūtnieču diabēts. Un trīs stundas dirnēt un kavēt darbu, man galīgi nav pa prātam. Cik dzirdēju tad arī toņus (tās 20min) neklausās visām (grūtniecības pēdējos mēnešos).

Parfait, es esmu 160 gara. Svars - 47 bija gandrīz tuvu ideālam (50kg) :)
07.03.2014 23:31 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Uztrauc krūts barošana. Kad parādās pirmpiens? Man ir aizdomas, ka nevarēšu barot mazo ar krūti. Es pati arī biju pudeļu bērns, tikai padomju. Mammai piedzimu dabiski, bet viņai vnk piena nebija un neticu, ka viņai bija kkāda psiholoģiskā barjera. Viņa ir viens no drosmīgākajiem un raksturā stabilākajiem cilvēkiem ko pazīstu.

Ar šādiem uztraukumiem arī tās "psiholoģiskās barjeras" rodas. Daba ir iekārtojusi tā, ka sieviete ir spējīga barot savu bērnu ar krūti, kāpēc, lai tu nebūtu spējīga to darīt? Nesanāks - nesanāks, barosi ar pudeli. Bet kāpēc jau pirms dzemdībām sev ko tādu iegalvot, tikai savas mātes pieredzes dēļ? Cits jautājums ir vai tu to vispār gribi darīt. Tas ir tev pašai sev jājautā.
08.03.2014 00:52 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Ance, Tu esi redzējusi dēli? Ja nē un, ja vien Tu varētu, es droši atbildētu - paskaties uz mani :D noēvelēts dēlis :) es to visu labi apzinos un es tieši vēlos barot mazo ar krūti, bet, ko darīt, ja nav piena, jo nav krūšu?
08.03.2014 01:48 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Paga, Ķirsīt, es esmu redzējusi, kā "dēļi" baro, tā kā nevajag. :)
Chin up, man šķiet tu sevi noskaņo uz to, ka nekas nesanāks. Tad arī tiešām nekā nebūs. Neesi tik kategoriska pret sevi un viss būs oki.

Pastāstīšu savu pieredzi par to, kā sevi "iezombēju". Mana mamma mani izbaroja līdz mēnesim. Tā kā man visas lietas notiek kā mammai, es jau no sākta gala iedomājos, ka man būs tāpat. Nu, līdz tam mēnesim bija viss ok, vēl nedēļu pēc tam arī, bet pēc tam es pieķēru sevi pie domas: "Kāpēc es vēl varu izbarot, mammai taču pazuda piens, man nevajadzētu būt pienam." Pagāja 2 dienas un es "saslimu". Temperatūra 40 grādi, piens pazuda dienas laikā un pēc tam uzreiz biju "vesela".

Tikai tagad es saprotu, ka tas viss bija manā galvā. Ja es nebūtu tik ļoti uz to ieciklējusies, viss būtu oki. Smadzenes izlēma, ka pienu nevajag un ķermenis atbilstoši rīkojās. Tā kā nevajag sevi uz to noskaņot un viss būs kārtībā, barosi. Un arī, ja nebarosi, viss būs kārtībā. Galvenais, lai neesi iespringusi un nelaimīga, ar to parasti sākas visi lielie un mazie murgi mammu dzīvēs.
08.03.2014 01:59 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ķirsīt, nerunā muļķības! ;) Kad strādāju par auklīti, pieskatīju vienā ģimenē 3 bērnus, kur jaunākie bija dvīņu puikas. To bērnu mamma arī par sevi zobojās- par savu smalkumu un taisnumu. Nu krūtis viņai nebija vispār, bet visus savus trīs bērnus ar krūti labi un ilgi nobaroja :)
08.03.2014 01:59 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Un vispār sevi salīdzināt ar savu mammu nav īsti korekti. Tāpat arī censties nteikt savu dzemdību ilgumu pēc savu radinieču pieredzēm. Nu manai mammai dzemdības ilga 8h ar pirmo bērnu. Neskatoties uz to, ka veselība un kaites man ar mammu teju ir mats matā tādas pašas, man dzemdības ilga teju 23h.
Mēs katrs esam unikāls indivīds! :)
08.03.2014 02:03 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Labi, labi meitenes. Nedaudz nomierinājāt :) vēl kāds jautājums - kā pārvarēt diskomfortu sava vīrieša priekšā, barojot bēbīti ar krūti? Vai jūs barojat bērnu neklātienē/klātienē? Jūsu viedoklis. Un kā ir ar bērna barošanu ar krūti sabiedriskā vietā, piem., parkā? Kāda ir jūsu reakcija?
08.03.2014 02:27 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par pirmpienu - man ne pilītes nebija pat uz dzemdību galda. Dažas stundas pēc dzemdībām tik sāka kaut kas parādīties un baroju savējo līdz gana vecumam, lai gan krūtis arī sīciņas. Tā, ka viss ir ļoti individuāli.

Par diskomfortu vīrieša klātbūtnē - neko nezinu. Baroju un viss, ja pašam neērti, lai tak neskatās. Ja tomēr ir kaut kādas bažas par vīrieša uztveri, tad der izrunāties. Manējam pat prātā nenāca, ka es varētu nebarot ar krūti un viss process viņu absolūti nemulsināja. Tikai kādas pirmās reizes man pašai liekot bērnu pie krūtīm bija kaut kā dīvaini, ne gluži neērti, bet nu - kaut kāda jauna un savāda pieredze, tā teikt...
Attiecībā uz šo vispār ieteiktu mazāk domāt un uztraukties. Piens būs noteikti, bērnu barosi cik būs nepieciešams - un vairāk nekādu prātulojumu un uztraukumu par šo tēmu. Lai viss notiek dabiski...

Par barošanu sabiedriskās vietās, centos maksimāli izplānot laiku tā, lai tas nebūtu jādara publiski. Bieži izmantoju nursery room dažādos tirdzniecības centros un lidostās (vismaz Kanādā tādas ir pieejamas ļoti daudzās vietās). Tāpat tomēr bija reti gadījumi, kad neko nevarēju izdarīt un bija vienkārši jāapsēžas uz soliņa un jāpabaro bērns - tad vēsā mierā aizgriezos, lai tik ļoti nekristu cilvēkiem acīs un nedaudz piesedzos.
Vienmēr piedomāju pie apģērba, lai jebkurā situācijā varu ērti pielikt bērnu pie krūts un pie reizes pārāk neatsegties.
08.03.2014 02:50 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Nu īpatnēji par to glikozes testu, vel pagājušā gada Mans mazais, kur bija apkopotas visas ārstu pārbaudes, kas jāveic grūtniecei, arī glikozes tests bija viens no obligātajiem.

Arī man nebija nekādu noslieču uz diabētu, vai svara pieauguma, tik un tā bija jāveic.
08.03.2014 09:30 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Palasīju papildinfo. Ir ārsti, kas masveidā sūta uz šo testu. Ir tādi, kas izvērtē vai tas tik tiešām ir nepieciešams. Obligāti nav jāveic neviena manipulācija. Riska grupas ir sievietes ar lieko svaru, cukura diabētu. Šis tests ir vēlams visām, bet nav obligāts. (Iz Gulbja mājaslapas).
08.03.2014 10:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man liekas divaini, ka nevar vīrieša klātbūtnē bērnu barot, tad kur jums vispār tur bērns radās, ja tāda kautrība.

Nezinu, man tāda problēma arī nav bijusi, tas ir pašsaprotami, un vīrieša klātbūtnē vispār nav diskomforts, tad jau drīzāk kādu citu klātbūtnē, bet ja vajag, tad baroju.

Arī publiskās vietās, ja baro piesedzoties, tad neko sliktu nedomāju, bet pašai nav nācies.


Un glikozes tests it kā ir obligāts, bet tas vienalga atkarīgs no katra ārsta'- sūta vai nē.
Sūta, ja svars daudz uzņemts, ja pirmie bērni bijuši lieli, ja rados cukura diabēts.

Mani nemaz netaisījās sūtīt, bet kad ieminējos, ka man ģimenē ir diabēts, tā uzreiz aizsūtīja.
08.03.2014 11:11 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
kirsit, es ari par vienu sievieti ar a vai pat vispar nekadu izmeru domaju-baro gan jau ar maisijumu, bet izradijas, ka baro ar kruti un vel lidz gadam. berns nemas svara labi, tagad doma partraukt kruts edinasanu. ta ka tie ir stereotipi.

man piens paradijas 3.diena, sakuma bija minimali pirmpiens. tad gan krutis spraga pusu!

man pasai sakuma bija diskomforts, jo ne tikai sapeja, bet ari likas divaini, jo ieprieksmantak tadas pieredzes nebija! virs to uztvera laikam jau normali, jo ir takvirietis, ne puiselis!

publiskas vietas nebaroju. pat nebaroju cieminu klatbutne. aizeju uz otru itabu, durvis ciet, netraucejiet!

un vel-es pat rota virusa laika baroju ar kruti, tik sev rokas ir jamazga, lai neinficetumazo. piens bija maz, bet pc slimibas viss atgriezas!
08.03.2014 11:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits