Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Liliii
Arī velšanās no vēdera uz muguras ir velšanās. Pie tam, ļoti svarīga. Un velšanās uz sānu ir svarīga. Velšanās ir velšanās abos virzienos. Un abos virzienos tā ir nozīmīga.
04.03.2014 14:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr

tomēr par īstu velšanos var runāt tikai tad, ja bērns veļas no muguras uz vēdera. un tik mazā vecumā tā velšanās no vēdera vispaŗ var būt tonuss, jo nu nav visām superbērni, kas attīstās visiem pa priekšu par pāris mēnešiem. mazulim jāveļas tikai uz 3-4 mēnešiem, ap 2-3 tikai mazulim jāprot pagriezties uz sāniņa tik.
04.03.2014 15:39 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
4. nedēļu vecumā bērnam ir jāmāk pacelt galviņu pozīcijā uz vēdera un sekot skaņām un priekšmetiem. Tāpat jāmāk koncentrēt skatienu uz spilgtiem priekšmetieml; tāpat jāverš skatiens un galviņa trokšņu virzienā.

Ja bērns vēl 3 mēnešu vecumā nemāk pagriezties no vēdera uz muguras, tad tā ir problēma. Jo pagriežoties no vēdera uz muguras bērns trennē savu muskulatūru. Tāpat attīsta pasaules izziņu. Galvu, rokas, muguru sagatavo, lai veltos no muguras uz sāniem. Brīdī, kad bērns māk apvelties uz sāniem viņš ir iemācījies kontrolēt savu ķērmeni tik tālu, ka spēj pats izvēlēties sev vēlamo pozīciju, lai aizsniegtos pēc mantiņām, varētu vērot priekšmetus un tā tālāk sev vēlamajā leņķī.

Ir pilnīgi normāli, ka bērns veļas no vēdera uz muguras - lai pavērotu lampu, mammu, tēti vai jeb ko citu. Respektīvi, tas ir normāls sagataves process un nevis super bērns. Visur nav vainojams tonuss. Tonusa esamība tiek uzraudzīta apmeklējot ārstus. Velšanās ir velšanās; rotēšana ir rotēšana. Tas viss ir vajadzīgs un tas viss skaitās nevis no labās uz kreiso neskaitās, jo skaitās tikai otrādi. Viss ir saistīts un viss skaitās.
04.03.2014 15:50 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Jēziņ,nu jau tonusu manam bērnam piesien.Nav viņam tonuss!
04.03.2014 17:05 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Arī 3 mēnešos bērnam nav obligāti jāveļās, jo visādos avotos, arī MK tiek norādīts, gan Hēla saka, ka velšanās notiek normāli 3-4 mēnešos.
04.03.2014 17:26 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
The_One
Neņem galvā. Brīžiem rodas sajūta, ka bērni ir normāli tikai un vienīgi tad, ja rīkojas kā Hēla vai Māmiņu klubs saka. Ja viņi rīkojas savādāk - viņu dzīve ir nolemta un māmiņai jāskrien kārties. :D Klausi ārstus kuri reāli uzrauga Tavu mazuli un uzmani viņu pati - lai neizveļas/neizrotē no gultas. ;)
04.03.2014 17:46 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nevis visiem jārīkojas pēc MK vai Hēlas standarta, bet vidēji tā bērni tik tiešām attīstās, ka veļas tik uz 3-4 mēnešiem.

Neticās, ka māmiņām, kuras prasa elementārus ikdienas jautājumus forumos bērni ir superbērni un attīstās perfekti pāragri, (nerunāju par kādu konkrēti, bet vispār cosmo forumā kopumā tas tiek novērots), bet māmiņām no citiem forumiem, kuras tik tiešām pareizi izmanto visu handlingu ikdienā, bērni attīstās tā kā tiešām visur aprakstīts (arī kā MK un kā Hēla saka).

Un ne vienmēr ģimenes ārsts māk noteikt pareizi bērna tonusus, nesaku, ka tas ir tagad visiem, bet lielākajai daļai bērnu ir gan, un pārāk ātra attīstība liek par to aizdomāties.
04.03.2014 17:59 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Šī diskusija jau sāk atgādināt calis.lv forumu. Tas gan man nepatīk, tagad tāpēc arī mazāk šeit nāku,lasu un kaut ko rakstu.
04.03.2014 17:59 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Mans bēbis sāka velties 2,5 mēnešus. No muguras uz sāna un tālāk uz vēdera. Un atpakaļ.
Tas tā kā skaitās nenormāli ? :D
04.03.2014 18:01 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mari - tev skaitās jau normāli. ;)
04.03.2014 18:03 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Liliii, āāā nu skaidrs, tad man tomēr ir normāls bēbis iedalīts :D



Es jau saprotu,ka te katra sev ir labākā un katrai mazulis ir labākais un perfektākais utt. Bet nu reizēm jūtama tā attiekme pret citām mammām - tu neko nesaproti, es zinu labāk, tu dari nepareizi - es daru pareizi utt. Nu kāpēc tā?

Agrākos laikos tad viss nebija tā ,kā tagad. Ne manam mamma , ne vecmamma pat nezina kas ir hendlings, PEP mammas un kas tik vēl, bet mēs visi taču esam izauguši veseli.
04.03.2014 18:05 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es esmu mierīga un bērns ir ideāls, nav problēmu, bet viena liela problēma ir bērna vēders - nu tām, kurām nav problēmu un kuras var ēst visu, tās mātes to nesapratīs, bet nu es reāli redzēju kā bērna vēderu ietekmē mana ēšana, tāpēc nevaru rīt visu pēc kārtas, esmu mocījusies ar mazo visu nakti līdz 7 rītā - un tad es labāk neēdu neko, nekā moku mazo ar tekstu, ka galvenais siltums, lai jau paraud. Ne'patīk, ka bērns raud, līdz ar to novēršu visus raudāšana cēloņus jau saknē.


Mans bērns nebija mierīgs. Pirmo mēnesi gāja traki, gan tāpēc, ka es par daudz stresoju visādu sīkumu dēļ, gan tāpēc, ka vienkārši tāds bērns.
Manējam arī bija gāzītes un bieži raudāja. Neesmu pārliecinata, ka tieši gāzīšu dēļ mazā raudāja, jo nu to jau nevar tā 100% zināt. Lai nu kā - tāpāt ēdu visu, ko gribējās Pēc mēneša viss normalizējās un nebija vairs problēmu ar vēderu un beziemeslu raudāšanu.
Tāpat zinu ļoti daudzas māmiņas, kuras ievēro stingru diētu un tāpat bērnu mocās un raud un purkšķina, bet māmiņas plēš matus, jo vairs nezina, ko lai ēd, lai bērnam nebūtu slikti... Tad nu mans secinājums - ēd normāli = bērns raudās un purkškinās, ievēro diētu = bērns raudās un purkšķinās... Nu tad kāda jēga tai diētai? Tāpat bērnam ir tas adaptācijas periods, kad organisms pielāgojas. Citam vieglāk, citam smagāk, bet agri vai vēlu tas pāriet (parasti pirmajos mēnešos).
Ir, protams, izņēmumi, kad ir visādas alerģijas vai kaut kāda smaga produkta nepanesība... Bet tā kopumā ņemot - daudzas piedzemdē un sāk ievērot drastisku diētu, jo ir kaut kur savā prātiņa sadomājušās, ka tas obligāti ir nepieciešams. Nav tas obligāti! Tas drīzāk ir retos izņēmuma gadījumos, nevis norma katrai dzemdētājai.
04.03.2014 18:07 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Jā, Mari - Tas nozīmē, ka Tu bērnu nepareizi cel, nes, baro un guldini. :D Tu visu dari nepareizi un vēlāk viņam būs šķības kājas, rokas, mugura - nu vispār šķībs. Man, Tev, The One vajagdzētu atvēŗt pašām savu dārziņu bērniem, kuru mammas ir monstri, jo konsultējās ar mammām iekš cosmo.lv un tādejādi visu sačakarē. :D

Protams, Liliiii. Ideālajā pasaulē notiek tā kā Hēla un MK saka. Jo Bībele un evolūcijas teorija ir nepareiza - cilvēku pirmsākumos ir radījusi Hēla. Un Māmiņu klubs veidojis viņu personību!
Neticās, ka māmiņām, kuras prasa elementārus ikdienas jautājumus forumos bērni ir superbērni un attīstās perfekti pāragri,
04.03.2014 18:08 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es nevienu negribu apvainot, bet tas ir izteikts cāļa mammu sindroms. Kad uzturējos cālī,tad ļoti labi maniju to - es esmu labākā ,man ir perfekts bērns , bet tu visu dari nepareizi.
Pie mums ,šeit cosmo, šajā diskusijā, nekas tāds līdz šim nebija novērots.

Bet nu nekas :) Kā jau teicu, katra sev esam labākā un katrai mazulis ir labākais!
04.03.2014 18:12 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Par velsanos tik tiesam sauc darbibu, kad berns apzinati tiek no muguras uz vedera. Parasti ap 3m vecumu bernini sak meginat to darit, bet, protams, ir atkapes uz visam pusem.

stellaglrm, Tev arsts ta stastija? Ja ta, tad drikst zinat, kas par arstu? Interese, jo nav pirma reize, kad tas, ko raksti absoluti nesaskan ar musdienu bernkopibas dominejosajiem uzskatiem.
04.03.2014 18:12 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Jā, man ārsts stāstīja, cik nozīmīga ir velšanās no vēdera pozīcijas uz muguru bērna attīstībā. Muskuļu, reakcijas un kopējā līmenī. To stāstīja: ģimenes ārsts, fizioterapeits, neirologs, pediatrs. Tā kā man zināmi cilvēki un ģimenes locekļi no vīra puses darbojas medicīnas nozarē es esmu ļoti detalizēti un labi informēta par to, kas ir normāli vai nav. Un esmu informēta arī par to, cik liela loma tādām vai citām lietām ir jāpievērš. Neraugoties uz to es joprojām, paturu tiesības izdarīt savas izvēles balstoties ne tikai uz ārstu teikto, bet arī uz citu mammu pieredzēm. Tā sacīt - neviens bērns nav izaudzis bez kļūdām, kuras pieļauj vecāki. Īpaši, ja runājam par pirmajiem bērniem.

Un jā, Salomē - mums tur vienu reizi bija nesaprašanās. Bet šķiet, mēs toreiz runājām par vienu un to pašu no citam pozīcijām. Vairs jau neatceros.

Mari - es nevēlējos Tev bojāt diskusiju. Atvaino.
04.03.2014 18:19 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
stella, es nejau par to, tu mani pārprati :D
04.03.2014 18:22 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
It`s official. Es pametu šo domubiedru grupu. Atā!
04.03.2014 18:22 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Mans puika nav attīstījies, jo apvēlās tikai vienu reizi no muguras uz punča 3 mēnešu vecumā, bet tapēc, ka bija mīksta virsma, atlika mazliet pakustēties un apvelties sanāca, vairs nav vēlies, kaut ir 3.5 mēneši. :(
Brīvdienās bija mamma ciemos, es tad nu viņai stāstu un rādu kāds ir mans bērns un prasu vai viss ir kārībā, jo netā salasos, ka tas nav pareizi, tad nav pareizi.. Mācīju viņu kā pareizi pacelt bērnu, kā turēt.. Viņa tik nosmējās, un noteica, ko tik neizdomā..
Pirmajā vizītē pie ģimenes ārstes viņa man, pirmais ko teica, lai mazāk lasu ko netā raksta. Kaut vēl bērns nebija piedzimis, jau laicīgi brīdināja :)
Ar to gribēju teikt, ka reizēm tiešām ar to bērna audzināšanu ir pārspīlēts, ka nezin kā tam bērnam pieskarties un vēl nezin ko.. Bet nu, protams, esmu arī šeit ko vērtīgu guvusi.
04.03.2014 18:25 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Jā, tāpēc es cenšos internetā lasīt mazāk "gudrības". Bērnam būs labi, ja māmiņa nebūs satraukusies par katru nieku! Mums vajag, lai izaug stiprs un pastāvīgs bērns, ne ņuņņa (atvainojos). Un mana meita arī jau labu laiciņu atpakaļ apvēlās no vēdera uz muguras un es to uzskatu par velšanos, jo tāpat tam mazajam kunkulītim tas prasa piepūli un neuzskatu, ka tā nav velšanās, tieši otrādāk, es priecājos, ka mans bērns to māk! Ai, cik degunu, tik viedokļu, tāpat katrs nebūs tas pareizais!
04.03.2014 18:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits