Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
musa, pakutini aiz austinas, novelc zekites, segu. nu nevis jasalde, bet nav omuliigi jaasatin.
03.03.2014 21:32 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Modināšana-slimnīcā "mācīja" , lai noņemu segu, tā lai jūt,ka vēsums, un tad jau viņi ceļas augšā. Es neesmu veca ome, bet kāds man teica, vai lasīju-neatceros, ---> mazi bērni ir jāmodina uz ēšanu,viņiem ļoti nāk miegs, ka viņi tā vienkārši nogulēs to ēšanu. Jaundzimušajiem/zīdaiņien jāuzņem noteikts skaits kaloriju dienā, lai varētu aug,attīstīties utt, neuzņemot šo noteikto kaloriju daudzumu, jaundzimušajam/zīdainim nav enerģijas rezervju. Tāpēc viņš izvēlas labāk gulēt vai vienkārši nav spēka pamosties uz ēšanu, bet mammītes priecājas-vai cik jauki mans bērniņš ilgi guļ. Ilgākais ir 3-4h ,ko mazs zīdainis var/drīkst pavadīt bez ēšanas. Nakts barošana-ja nemostas, nav jāmodina,ilgākais naksts neēšanas laiks 6h. Nomētājiet mani ar olām, ja kļūdos.
03.03.2014 22:06 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Grūtniecības laikā ēdu tāpat kā agrāk, tagad, kad ir mazais, gandrīz neko nevaru ēst, nu tā vismaz bija no sākuma - putras tikai un vārīta gaļa ar kartupeļiem un burkāniem, nu jau zinu, ko varu ēst un ko nē, ēdu jau tagad kaut ko vairāk, bet tāpat kopumā neko daudz nedrīkstu, jo mazajam uzreiz vēders aiziet ciet.

Un kad man mazo lika celt uz ēšanu, tad ņēmu rokās augšā vai arī sāku kustināt, tad kad ēdināju, tad arī visu laiku kustināju, jo savādāk mazais miga ciet. Dzemdību namā jau teica, lai izģērbj mazo pilnīgi pliku, tad varbūt piecelsies.
03.03.2014 22:15 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
skaya,
lietoju Utrogest, kādas 6 nedēļas GR sākumā (otrajā/trešajā mēnesī) un arī beigās, pēc 30 nedēļas. Blakusparādību nebija, pašsajūta bija laba. Bēbim bija viss ok! Kā teica mans doks - GR sākumā Utrogest ir kā papildus barības vielas mazajam.
Draudzene arī lietoja Utrogest, ar mazo arī viss bija labi!
03.03.2014 23:01 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Cik esmu novērojusi,manējam nepatīk divi produkti- piens un šokolāde. Pārējo varu ēst saprātīgos daudzumos.
03.03.2014 23:17 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
Muša, lai mazajam un Tev veselība! Daudzi bebuki tagad dzimst ļoti jūtīgi un emocionāli un vecākiem tā ir papildu slodze. Ceru, ka dakteri neko neatklās un viss nostabilizēsies.
Manējie vecāki bija atbraukuši ciemos, kad bebim bija pusotrs mēnesis un mana mamma secināja, ka es esot bijusi daudz mierīgāks bērns un ar tādu bērnu kā manējais viņa nezinot, vai spētu tikt galā. Sākums man bija traks. Atceros, ka pagatavoju sev tēju un varēju izdzert tikai pēc dažām stundām, nerunājot vispār par to, ka ēst gatavot nebija laika. Vieglāk palika ap 2-3 mēnešiem.
Atbrauksiet mājās pēc slimnīcas, noteikti izsauciet PEP mammu, apdomājiet ar vīru, varbūt kāds rads vai draugs var palīdzēt arī ikdienā, lai varat nedaudz atgūties.
03.03.2014 23:27 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
katrina, grūtniecības laikā ēdu veselīgi, sirdsapziņa neļāva ēst saldumus, kaut gan esmu saldummīle. centos bieži gatavot, izmēģināju visādas receptes iz žurnāliem - vārīju zupas, gatavoju sautējumus. no saldumiem atļāvos vienīgi salčuku. No bāzes lietām man bija labs ūdens, melnā tēja (bieži ar citronu), kivi, banāni un dzērveņu dzēriens, kuru vārīju pati.
neēdu tikai to, ko doks teica, ka nevajadzētu ēst.
03.03.2014 23:41 |
 
Reitings 98
Reģ: 01.10.2013
man it ka briziem gribas saldumus,bet ka apedu tad slikti paliek,un no sulam ari..
es domaju ka gribesies marinetus gurkisus,bet ne nelien ieksa..
vienigais man svaigi gurki iet pie dusas, butu te mana mamma gan jau taisitu man ,bet dzivoju ar vira braliem un vini ed indiesu edienus,no kuru smakas man tagad slikti..!!
meginu est zupas un sautejumus,jo liekas ka neuznemu pietiekami daudz skidruma.
nu ta izkratiju sirdi,nav ar ko parunat, pie daktera ar tiksu pec 3ned.!!
03.03.2014 23:58 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nevajadzētu ar jēliem produktiem aizrauties - sieri, suši un tādas lietas. Zivis, ja ēd, ir kārtīgi jāpagatavo. Pa lielam jau kādu saldumu var apēst, bet iesaku neaizrauties, jo tie našķi audzē vaidziņus, bet jēgas no tiem maz. Tas par tiem gurķīšiem ir tikai tizls mīts, nekas vairāk. Jāēd viss, ko prasās, bet normālā daudzumā. Es pa reizei nesmādēju arī fast foodus, ja sagribējās.
04.03.2014 00:09 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
šodien bēbis nogulēja rekord daudz. No 3līdz gandrīz 12
nopietni? tev tachu bébim labi ja páris nedéljas, vai tad nav jábaro ik péc 3 stundám? un uz baroshanu tachu jámodina, jo bérninjsh pats var nepamosties un tá iedzívoties veselíbas problémás...
04.03.2014 01:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Atskatoties tagad uz to manu pēcdzemdību periodu, gribu teikt visām topošajām un jaunajām māmiņām - neiespringsties!!! Jo mazāk stresosiet par "ko drīkst/nedrīkst ēst", "kad/kā modināt un vai vispār vajag", "dot/nedot papildus padzerties, ja baro ar krūti", "iet/neiet ārā, ja ir auksti", "kādā krāsā ir jābūt kakai?" u.tml., jo vieglāk un jaukāk paies šis pirmo mēnešu pēcdzemdību posms. Pirmais mēnesis jebkurai sievietei pēc dzmedībām ir smags, jo ir jāatgūst spēki. Taču daudzas jaunās māmiņas tik ļoti iespringst uz zīdaiņa apčubināšanu, ka neizguļās, neatūšās, neēd pieklājīgi un vēl papildus streso par lietām, kas ir totāli mazsvarīgas...

Varbūt es izklausos dīvaini un katra domā, ka viņas bēbis ir īpašāks, bet es jums saku - visiem zīdaiņiem vajag tikai, lai mamma ir blakus, siltums, vēders pilns un miega gana. Nesaprotu fenomenu modināt bērnu uz ēšanu... Piedodiet! Neviens gulēdams badā nenomirs! Ja nedaudz svars tāpēc kritīsies - arī nav nekas traģisks. Kādu dienu nav kakas? Gadās arī tā un tas ir normāli... Bērnam gāzītes? Arī normāli! Es nezinu nevienu bēbi, kurš nebūtu raudājis kādu reizi gāzīšu dēļ... Negribās iet ārā pastaigaties, jo ir auksti - nu tak neej! Bērnam vismaz nepiemetīsies puņķi... u.t.t.
04.03.2014 02:45 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Neons, zelta vārdi :)
Mēs vakar bijām pie daktera :) bēbim nav alerģijas, tās ir hormonālās pumpas, tā kā es varu ēst visu, arī cepumi un šokolādes končas nav nodarījušas nekādu ļaunumu :) teica, ka bēbim vairāk jāēd , nu nemērdēju es to bērnu badā, bet arī augšā neceļu, tagad domāju kā mums labāk darīt :)
04.03.2014 10:58 |
 
Reitings 1519
Reģ: 30.04.2010
Pilnīgi piekrītu Neons! Pie tā pieturoties nezinu kas ir tas ārprātā grūtais pēcdzemdību periods, Protams, galīgi po**ig par visu arī nevajag. :D
04.03.2014 11:06 |
 
Reitings 2643
Reģ: 06.01.2011
Muša nezinu vai Tev tas palīdzēs, bet pastāstīšu no savas mammas pieredzes ar mani. sākot no dzimšanas līdz viena gada vecumam no 24-iem līdz 1-iem naktī kliedzu atspērusies vispār bez pārtraukuma... vispār nekas nelīdzēja... pārkāpu viena gada slieksni mamma teica kliegšana esot noņemta kā ar roku... vispār vairs nekas tāds nav atkārtojies...

Domāju, ka tā nav Tava vaina ka slikta mamma vai kā.. noteikti nē.. tā vienkārši notiek...

Drīz arī pati būšu mamma, esmu gatava uz visu, ja jau reiz pati biju tāda,kas naktī var kliegt bez iemesla...
04.03.2014 11:31 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.01.2014
Muša, es vēl iedomājos, ka varbūt, ja bēbis dikti nervozs, jums vajadzētu padomāt par kādām peldēm. Jo ūdens mazos žiperus nomierina, jo jūtas kā mammas puncī!
04.03.2014 11:37 |
 
Reitings 1519
Reģ: 30.04.2010
Muša, par to osteopātu arī padomājiet.
04.03.2014 11:40 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012


es, kad biju maza, kliedzu ka nelabais , kad mani vannoja . Man veljoprojam, udens neraisa baigo sajusmu D
Nu nepatik man ,kad ir slapjs :D
04.03.2014 12:06 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Manējais apvēlās no vēdera uz muguriņas šodien :) Gandrīz apraudājos! Tikai 6 nedēliņas un jau šitādu triku parādīja.
04.03.2014 14:00 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
the_one - negribas tevi apbēdināt, bet velšanās skaitās tad, ja bērns no muguras uz vēdera apveļas, jo ja no vēdera uz muguras, tad tas visticamāk ir līdzsvara dēļ. ;)

Un it kā visā piekrītu Neons, bet nu ja jūsu bērni ir ideāli, tad nevajag teikt, ka visu atrisinās mammas klātbūtne.

Es esmu mierīga un bērns ir ideāls, nav problēmu, bet viena liela problēma ir bērna vēders - nu tām, kurām nav problēmu un kuras var ēst visu, tās mātes to nesapratīs, bet nu es reāli redzēju kā bērna vēderu ietekmē mana ēšana, tāpēc nevaru rīt visu pēc kārtas, esmu mocījusies ar mazo visu nakti līdz 7 rītā - un tad es labāk neēdu neko, nekā moku mazo ar tekstu, ka galvenais siltums, lai jau paraud. Ne'patīk, ka bērns raud, līdz ar to novēršu visus raudāšana cēloņus jau saknē.
04.03.2014 14:47 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Lillii,ai, nu šaize :D nekas, domāju,ka katru dienu viņš tagad tāpat to nedarīs un velties pa īstam arī par agru jebkurā gadījumā.
04.03.2014 14:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits