Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Mai, kādu kombīti Tu domāji? :D
04.02.2014 14:19 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nu šitos siltos, biezos, ar ko ārā iet. Mums ir šitāds ,ko tagad velkam
04.02.2014 14:21 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.01.2014
Paldies, Favel!
Saprotu, ka tas kaut kad pāries, bet tik traki, esmu pārmocījusies! Spēka galīgi nav, neko ieēst arī nevaru!
04.02.2014 15:28 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Jūs arī palikāt ļoti emocionālas.. šodien sanāca apraudāties.. jūtos šausmīgi, jo nevaru to kontrolēt. Asaras vienkārši sāk birt kā pupas un viss, padarīt neko īsti nevar :(
04.02.2014 15:34 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Pret nelabumiem palīdzēja iedzert/ieēst kaut ko vēsu, ideālā variantā - ūdeni ar citronu, pudelītē nēsāju līdzi. Ingvera tabletītes palīdzot. man no rītiem vajadzēja kumosu kaut kā norīt, apķert wc podu un tad varēju kaut ko ieēst uz palikšanu. :D
Mari, saliec ķiplokus pa istabu, ap gultiņu, citi taisa ķiploku krelles, ja ir iesniņas, mēģini mazajam gultiņas galvgali drusciņ pacelt, bet ne pašu mazo, lai iesniņas tek laukā nevis krājas deguntiņā. Ja nav T, var vest laukā, svaigā gaisā būs vieglāk elpot, arī istabas vajag vēdināt, sausu istabas gaisu grūti elpot ar iesnām. Ar jūras ūdeni var paskalot. Ar ko baro? Neatceros kā bija ar dzert došanu tik maziem, bet šķidrums noteikti palīdz ātrāk tikt vaļā no iesnām.
Par kombīšiem - kaut kā jau ielikās tās rociņas tur, kur paredzēts, bet jā - arī reizēm rociņas atstājām tā pat, nemaz neievelkot piedurknēs, viņam patika savus pirkstiņus knibināt. :)
04.02.2014 15:40 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Kiploku galvinas nenomizotas likt,ja ?
Baroju ar maisijumu. Velak iesim pie daktera, cerams, ka iedos kaadas zaaliites.
Deguns gan vel nav ciet, bet skjauda gan baigi un taa kaa snjaukaajas gan.. Un klepo :( baaac tik zheeeel :(
04.02.2014 15:46 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari

Neko neiedos :D Pateiks, lai dod Calpol vai Nurofen.

Es savulaik savējam devu no LV atvestu Brontex. Iesnām pūšamie - viens vienīgs veids ir, kuru drīkst dot tik maziem, no galvas izkrita nosaukums. Un ļoti patīk eikalipta eļļiņas - pie gultiņas piesienu kaut kādu auduma gabaliņu un izspiežu to kapsulu, rodas tāds eikalipta aromāts, kas atver degunu un palīdz elpot. Tik ļoti patīk, ka drīzumā iegādāšanos tās pašas firmas elektrības rozetē spraužamo...sanāk kā tie gaisa atsvaidzinātāji, tikai smaržo pēc mentola/eikalipta. Vārdu sakot - pieej jebkurā lielveikalā pie zīdaiņu medikamentu stenda un paņem šīs divas lietas - pūšamo degunam un eikalipta eļļas kapsuliņas. Boots arī jūras ūdens ir (var uztaisīt arī pati ĻOTI, ĻOTI, ĻOTI vieglu sālsūdeni (ar smalko sāli) un paskalot degunu...bet tas gadījumā, kad tiešām ir ĻOTI aizlikts deguns un nekas netek ārā un bērns ļoti slikti jūtas dēļ tā). Bet vispār es neesmu jūras ūdens fans...tīri skalošanai der, bet dzīvi (īpaši gulēšanu) tas neatvieglo.
Brontex devu, kad puikam bija 3 mēneši. To ieteica ārsts. Vēl smērēju pēdas un krūtis ar propolisa ziedi (Holland and Barett var kaut ko pameklēt). Lieti noder iemest aci poļu, lietuviešu utt. veikalos, jo viņiem bieži ir sīrupi pavisam maziem ..kaut tas pats Brontex. UK pirmie klepus sīrupi ir no gada vecuma, jaunākiem - Calpol un Nurofen, kas, pēc manas pieredzes, klepum točna nepalīdz.
Prasi, lai kārtīgi izklausās plaušas un paskatās ausis. Maziņiem tur viss ir maziņš un cieši kopā - ātri pāriet iekaisums uz ausīm. Un pieraksties jau uz nākamo nedēļu arī...un vēl aiznākamo :D Es tā vismaz darīju - vedu 1x nedēļā atkārtoti visu paklausīties, paskatīties, lai zinātu, ka neiet nekas tālāk un vēl 1x aizvedu atrādīt, kad manuprāt jau viss ir kārtībā, lai pārliecinātos, ka tiešām plaušas tīras un ausis smukas.
04.02.2014 16:30 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Mums ar tas siltais kombinzons par lielu, tā ka rociņas knapi davelk un kājiņas, tajā viņu nevar ieģērbt, bļauj, spīrājās un nepatīk, tad nevar ārā izvest. Tpc tētis no asdas lkm atveda tādu ne īsi āra, bet siltu lāča kombīti, kas der 0-3 mēn un tajā, ietinot segā un cimdiņiem, cepurīti ļoti labi jutās mazā. Tik tgd jau par mazu paliek un nezinu ko vilkt.
04.02.2014 17:31 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
194, tu esi UK? :-O
04.02.2014 18:23 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Ā, nē. Es mājaslapā iečekoju un tētim ar bračku pasūtīju, lai atved. :D
04.02.2014 18:28 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
aaaaaaaaa :D
04.02.2014 18:31 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Sameloju, mums ir šāds no Tesco. :D

Siltāks, kā izskatās un mazajai patīk.
04.02.2014 18:35 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Tik balts.
04.02.2014 18:36 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Pastastiet par autosedeklisiem.

Tatad ir pats sedeklitis, tad ir adapteris, ko liek virsu ratiem un baaze - kur to liek? Mashinaa?

Domaju pasutit autosedekliti no amazon, jo tas modelitis, kas mums nepieciesams ir izpirkts veikalos.
04.02.2014 19:10 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Man nosūtījums uz DzN - uz ierosināšanu vai stimulēšanu. Šodien ir 40n3d, daudz ūdeņu, kas arī var kavēt dzemdību sākšanos. Un asinsspiediens ar man par augstu...
Rīt braukšu, ceru, ka nesūtīs mājās...
04.02.2014 19:32 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
uhh,atceros,kā mani nosūtīja mājās.Nepatīkami.Galvenais nesacerēties,ka paņems.
04.02.2014 20:03 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Dominika

Es atbalstu tikai un vienīgi ERF (extended rear facing) krēslus. Man puika brauc iekš Klippan Kiss, patīk arī Axkid Minikid, bet tas neder kopš dzimšanas.

Ne vienmēr visiem ratiem vajag adapteri. Un ne vienmēr visiem ratiem var dabūt adapteri...ir rati, kas jau paredzēti tam, ka konkrētas firmas sēdeklīti var uzlikt pa taisno uz rāmja, ir rinda ratu, kas piedāvā adapterus, lai kādas citas konkrētas firmas sēdeklīšus varētu uzlikt un ir rati uz kuriem neuzliksi konkrētus autosēdekļus, jo adapteru nav. Ceru, ka saprati manu domu :) Ja ir svarīgi, lai autosēdekli var uzlikt uz rāmja, tad pērkot ratus un autosēdekli ir jāpapēta vai to varēs izdarīt ar konkrētajām firmām un modeļiem.

Ar vārdu "bāze" parasti saprot isofix un jā, to liek mašīnā, tas ir drošākais veids kā automašīnā nostiprināt autosēdekli, bet atkal - ne visiem sēdekļiem ir šīs bāzes, tomēr, ja jāizvēlas starp sēdekli ar isofix un sēdekli bez, tad es pa visiem 100% iesaku ņemt ar isofix....un, ja vēl tas ir ERF krēsls, tad vispār fantastika :)
04.02.2014 20:09 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Mums dakters tikai pārbaudija mazajam ausis, rīklīti, paklausijās plaušas un teica,ka pagaidām ir ok, paliks trakāk un tad paliks labāk un būs vesels. Esot vīruss un tādi vēl būšot 100iem.
Galvenais,lai dzer,ēd un čurā normāli. Ja kaut kas mainās uz trakāko pusi, tad jāiet atkal pie daktera.
Bet nu bāc,mazais tā klepo un šķauda,punķi pa gaisu vien iet. Aptiekā prasiju kaut ko degunam un klepum, bet teica,ka tik maziņiem nekā nav. :(

Pasūtiju netā eikalipta eļļiņu. Bet ko pagaidām darīt lietas labā? Ko ar tiem ķiplokiem iesākt ?
04.02.2014 20:37 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari

Tu protams mamma un dari kā zini, bet nu man šitā UK ārstēšana - pāries pats - riebj līdz saknei. Bērnam NAV jāmokas un NAV jāielaiž viss tik tālu, lai nākamreiz viņš ar vieglu roku AB izrakstītu. Bērns IR jāārstē. Tas ir mans personīgais viedoklis, bet jā...tā UK tiek ārstēti bērni un staigā apkārt ar puņķi līdz mutei, klepu tādu, ka liekas plaušas izklepos tulīt...un gaida, kad kaut kas pāries.

Es jau tev teicu - nekā te UK tik maziem nav klepum, no gada tikai.Visos lielveikalos (man konkrēti vistuvāk ASDA) bērnu nodaļā ir sadaļa, kur pārdodas visas zobu smēres, krēmi dibenam, kosmētika, turpat ir arī nurofen, calpol, un tur ir arī pilieni, kas der kopš dzimšanas un ir arī tās eļļas...kamēr tev no neta atnāks, tikmēr bērns visu nakti mocīsies, jo nevarēs paelpot caur degunu, bet to, ka var elpot arī caur muti, viņi saprot tikai vēlāk.
Ieej poļu utml. veikalos un izskati visu piedāvājumu, varbūt atrod kaut ko tik maziņam, manā pilsētā bieži ir. Vislabākais ir Brontex, bet nu baigi jāpaveicas, lai atrastu. Un ar steigu saorganizē, lai no LV atved medikamentus pirmajam dzīves gadam - tieši klepum un tādām lietām. Pēc gada arī te ir viss kas, bet Brontex man pat tagad vēl stāv viena pilna jauna pudele u.c. labas lietas, kas palīdz un ārstē momentā.
Tev ir vispār mājās kādi medikamenti temepratūrai? Ja nu gadījumā kāds draņķis noķerts (ptu-ptu-ptu), lai uzreiz var rīkoties.

Es nezinu...es personīgi vienmēr daru visu, lai pēc iespējas ātrāk bērnu uz kājām dabūtu un ptu-ptu-ptu līdz šim ļoti ātri un viegli visu ir izslimojis, jo laicīgi saķeru un daru, ko varu. Bet nu jā...es arī redzu kādi UK bērni apkārt staigā...pliki +3 grādos, klepojoši, puņķaini, plikām galvām, basām kājām sēž ratos....jo ir taču normāli, tas noteikti vīruss un tādi būs vēl 100tiem.
04.02.2014 21:01 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Ja ir kas līdzīgs kinderolas tam trauciņam, tad izdur caurumus, nomizo ķiplociņus un saliec iekšā, piekar kaut kur galvgalī. Bet man kaut kā liekas, ka ķiploki vairāk palīdz kad tikko, tikko sāk ķerties klāt slimība, ne ārstēšanai. Bet varbūt kļūdos.
04.02.2014 21:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits