Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Laiks tiešām lido ar mazajiem, manējam jau arī pāri gadam un jāsāk domāt par darba gaitām, lai gan dārziņš vēl nebūs.
Pie datora reti piesēžos, bet no telefona neērti sēdēt cosmo, jo tās reklāmas ļoti traucē, Kas par whatsapp grupu?
smileforme7 Manējais ir fanā par krējuma torti, bet es 3x mazāk cukuru lieku klāt. Uzcep biskvītu (cukurs labi ja 3 ēd.k.), apsmērē ar ievārījumu un pa virsu skābais krējums + vaniļas cukurs+ cukurs+želatīns (viss saputots ar mukseri). 4-5h saldētavā, dekorēju ar ogām. Nav salda, stundas laikā pagatavojama.
20.06.2017 22:19 |
 
10 gadi
Reitings 4273
Reģ: 03.08.2009
Par whatsapp - uztaisījām grupiņu, lai mēģinātu kādreiz un ik pa laikam ar bēbukiem saskrieties. Ja ir interese, uzrakstiet, man PM, pievienošu jūs arī :)
Es gan no darba aizgāju jūnijā un neplānoju neko meklēt ātrāk par rudeni. Vasarā dārziņā neņēma, būs valsts uz rudeni. Un vispār man vasara jau tā aizplānota, ka nebūtu laika strādāt :D Jūlijā laikam būsim pa mājām tieši vienu nedēļu. Ņemšu meitu atkal līdzi uz vasaras nometni bērniem, kur būšu skolotāja. Pagājušogad vīrs brauca, šogad nevar dabūt brīvu. Būs jāiztiek ar meitas krusttēva palīdzīgo roku.
20.06.2017 22:50 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Šodien nosvinējām mazajai gada jubileju, tāds prieks un laime par mazo dvēselīti. Jūtos tik ļoti forši tagad :D Bet ceru, ka nākamais gads tik ātri nepaskries!
22.06.2017 22:52 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mans 1.08. uzsāks bērnudārznieka gaitas!!!
Ar pirmo gribējās, lai sāk rāpot/ēst/staigāt u.tt, bet ar otro - nēee, necelies, nē, neej :-D Gribās ilgāk maziņu, izbaudīju vairāk bēbīšgaitas, bet nu viss tik ātri aizmirstas, vienīgais atgādinājums - video un bildes :'-(
Un mans jau kādu laiku iet uz podiņa (l) Pampers ir uz gulēšanām un pilsētu, bet lēnām jau sākam nelikt arī uz pilsētu! Tā kā varbūt uz b.d aizies jau kā pavisam liels puika (l)
Un lielajam arī noņēmu pamperu uz nakti, kaut gan nekad nebija izgulējis sausu nakti!! Mīts!!! 1 vai 2x tik piečurājis gultu vairāku mēnešu laikā!!!
mī heppī!!! (l):-)
Man forši puikas :-)
22.06.2017 23:05 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Manai mazajai jau pusotrs gads, šausmas! Es arī šokā par to kā laiks skrien. Tāpēc vīrs saka, ka ar otro negrib steigties. Jo, ja abi mazie reizē ir maziņi, tad to bebīšposmu neizdodas tik ļoti izbaudīt. A ja viens jau paaudzies un pēkšņi tev atkal otrs tāds galīgi mazs pamperbiksis, tad kaut kā labāk to posmu varot izjust. Nu skatīsimies :) Bet nu doma ir pēc kādiem 2, 3 gadiem tad par otru brēkuli "parūpēties" :)
Mana mazā arī rudenī uzsāks bērnudārza gaitas, privātajā bērnudārzā. Cerams ies labi un mazajai patiks. Bijām jau aizgājuši apskatīt telpas un iepazīties ar vadītāju. Ja ne, tad ņemšu ārā un paauklēšu vēl pa mājām. Jo beigu beigās tomēr izlēmu vecajā darbā neatgriezties un sākt jaunu, skaistu posmu savā dzīvē arī karjerā ziņā. Ir laiks ko pamainīt :)
Un kā jums tai whatsapp sokas? Būs arī tas randiņš kaut kad? Jeb visas aizņemtas ar vasaras baudīšanu?
27.06.2017 13:31 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Labprāt uzklausītu kā barojāt bērnu ap 8 mēnešu vecumu..?
Jo es sapratu to, ka nesaprotu vispar neko par ēšanu, barošanu... :D
Ko devāt un cik reizes dienā??
Es protams dodu dārzeņus, nesen sāku dot arī gaļu, putru, augļus, arī tos no burciņām. Bet mana meitene vēljoprojām ēd arī aptamil kādas 5 reizes dienā, es nezinu kā no tā lai atradina, pudele vakarā pirms gulētiešanas ir obligāta, man sajūta ka tas viņu nomierina.
Bet galvenais ko nesaprotu ir cik bieži tā jābaro un vai maisījums nav par biežu? Cik lasu internetā, daži bērni tādā vecumā jau ēd ļoti daudz ko dažādība liela un maisījumu apmēram tik 1-2 reizes dienā...tāda sajūta ka tās mammas visu dienu sēž virtuvē un tik šmorē un blenderē ēdienu :D
Nopietni...kā tas darāms? Man versija bija sataisīt vairākas porcijas dārzeņu piemeram un iesaldēt kādam laikam un tad tik jauzsilda, pagaidām tā esmu izdarījusi ar gaļu.
.....
Bet nu es nesēžu visu dienu bezdarbībā, bieži sanāk visur braukāt un būt prom visu dienu, vairākas stundas, loģiski tajā laikā nevaru ne izvārit putru ne sautēt dārzeņus, tapēc līdzi ir maisījums un ar to viņa ir mierīga kādas 3 stundas. Ar kādu banānu vai vienalga kādu augli viņa paēdusi nejūtas.
Vienkārši uztraucos ka par maz baroju vai viņai kas nepietiek... bet nu nav man arī laika visu dienu sēdēt virtuvē..neko nesaprotu :D
04.07.2017 11:59 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Peekaboo1
Ar pirmo bērnu tā arī bija, ka puse dienas pagāja virtuvē, tolaik pat vēl gatavot īsti nemācēju, tāpēc viss nāca ļoti grūti. Otro radināju pie burciņu ēdiena, jo bieži vien nebija laika gatavot, izbraukumiem man ir maziņš termoss, kur var jau sagatavotu ēdienu uzglabāt, ilgi turās silts. Tāpat man ir viens super maziņš termoss, kur vienmēr bija karsts ūdens, biotēkā pirku holle putras, kuras var sajaut ar silto ūdeni un uzreiz ēst. Starp ēdienreizēm devu kādu galeti pagrauzt, augļus.
04.07.2017 12:19 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Vasarai sakoties lenam sakam macities podinu. Mazais it kad curas, pasaka, bet uz podina negrib isti sedet. Dazreiz pasez, ko izdara. Nespiezu neko, bet viena nedaudz sadziviska lieta ar podinu. Mes izmantojam palikni, kas liekas uz liela poda, uz taa vins bija ar mieru sedet, bet kad vina sez un cura, tad loti maz kas tiek poda, bez maz vai iet pa gaisu, aiztek pa kaju uz griidas. Es nepareizu sedinu uz poda, vai manejais tads, kas megina aizsaut :-D
04.07.2017 12:32 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Peekaboo, ar ģimenes ārsti esi runājusi? :)
Ievēro to, ka bērns var tikai maksimums 1l maisījuma dienā?
Es darīju sākumā tā, ka sadalīju pa ēdienreizēm to litru un tad ik pēc 3,4 stundām devu. Pēdējā ēdienreize bija ap 10, 11 vakarā.
Tad sāku vienu ēdienreizi pamazām aizstāt ar putru/dārzeni no burkas+auglīti.
Uz 8 mēn viņai bija 2 ēdienreizes aizstātas, ēdām tikai 4x dienā, bet pa vidu viņa ēda kādu cepumu, augli, ūdeni daudz dzer.
Un aizstātas bija 2 vidējās ēdienreizes (vienā putra, otrā dārzeņi), no rīta un vakarā maisījums.
Tagad viņai ir gads un tikai no rīta maisījums, pārējās 3 ēdienreizes viņai aizstātas. Pamazām sāku viņai arī dot to, ko ēdam mēs.
Man liekas, ka neesi neko nokavējusi, jo nu, katrs bērns ir citādāks. Neko jau nenokavēsi, ja vēlāk sāksi dot ēdienu.
Es visu dienu ēdienu netaisu un nešmorēju, pērku burciņēdienus un ātrās putriņas. Citreiz izvāru kādu sautējumu, salieku burciņās uz 2 dienām, tad sasildu ūdens peldē un dodu. Vai kādu zupiņu, tās arī mums ieteica sākt dot. :)
04.07.2017 12:58 |
 
Reitings 10005
Reģ: 19.11.2014
Hallo, Soho, ka juties? Jau ienemts zemais starts? :-)
05.07.2017 23:45 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Undiya, un kā Tu pati jūties???
06.07.2017 10:24 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Meitenes, jums mazajiem arī kājas aug kā sēnes pēc lietus un apavi bez maz vai katru mēnesi jāpērk?
Meitai 1,7 gadi un jau gandrīz 27izm, ja pareizi nomērīju tā lai būtu nedaudz rezerve. :-/
Man jau iepriekš pirktie apavi, pirms kāda pus otra mēneša, šķita lieli, kas bija 26izm, bet šodien skatos - jau par mazu, pieņemot, ka mēru pareizi - uzliekot pēdu uz apavu iekšpēdas.
07.07.2017 09:11 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Teddy, mums nav tik traki. Bet mana mazā vispār ir īkstīte, viņai šobrīd 1.6 g., augumā 80 cm un 19-20 apavu izmērs. Pavasarī nopirku zandalītes ar biku rezervīti, joprojām mazliet par lielu. To, ka kāja aug, drīzāk pamanu pēc zeķēm- tās ik pa laikam par mazu paliek un papēdis sāk šļūkt nost:D
07.07.2017 09:25 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Manējā augumā ir jau pie 95cm. Laikam būs basketboliste ar tēta lielo pēdu :-D
07.07.2017 10:01 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man gan ir jaunāka meita, 1g un 4 mēneši, bet augums 75cm un apavus esam nopirkuši tikai pavasari- aprīļa sākumā un sandales vasaras sākumā, sandales ar handikapu der, botiņas nu jau laikam jāmaina, nevar saprast, it neko nesaka, bet varbūt tāpē ka no plikas ādas un iestiepušās. Katrā gadījumā nu jau jāpērk jaunas, un par izmēriem nekā nesaprot, ceru ka ar to būs apskaidrība.
07.07.2017 10:06 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Man laikam ir mega liels bēbis:-O Meita 6 mēnešos ir 74 cm.. par apaviem gan man, protams, vēl viedokļa nav:-D
07.07.2017 10:20 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Teddy
Tas ir baigi daudz:-O Tu neesi ar kādu speciālistu runājusi? Es te iepriekš par savu bērnu satraucos, kam uz 5 gadiem ir 29./30. izmērs.
Manai uz gadiņu ir kāds 19. izmērs.
07.07.2017 10:24 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Emba
Pēc 6 mēnešiem garumā aug daudz lēnāk. Mana uz sešiem bija 71 uz gadu 76.
07.07.2017 10:26 |
 
Reitings 10005
Reģ: 19.11.2014
Gangsters, nu, ne cik labi vairs nejutos! Pa nakti pagulet - neiespejama misija, viss sap un velk ta, ka liekas no rita bus jabrauc dzemdet. Piecelos un kaut ka viss pariet, tik, cik mugura sap ari pa dienam un viss baigi sak besit. (t) Ar pirmo tik gruti nebija tie pedejie metri, bet gan jau ari tapec, ka pa gultu vien dzivojos. Tagad vispar atputusies neesmu, jo lai gan virietim atvalinajums - tapat no agra rita lidz velam vakaram nav majas.
Teddy, tu jau zini, ka musejie berni viena vecuma un svara kategorija! Vienigi dzimumi atskiras. Savejam maija sakuma nopirku 25.izmera botes (tas pa pagalmu notrieca), pirms 2 nedelam nopirku vieta tadas pasas, bet jau 27.izmeru (nu, ar minimalu rezerviti). Augums ari 94cm. :-)
paranoid, tapat ka daudzusizbrina lielie berni, mani, savukart, tadi mazinie, kuri pec gada vecuma izskatas tapat ka manejais 5 menesu vecuma. :D Bet esmu nonakusi pie secinajuma, ka pa lielam jau visi vecaki bernus ved atradit ari arstam un gan jau nekas dzivibai bistams tas nav.
Mans puika jau labu laiku sver par 1-2kg vairak neka draudzenes 3 gadiga meita. Auguma zina gan vina nedaudz garaka, bet man skiet, ka agri vai velu manejais vinu ari tur noskries. :D
07.07.2017 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu 27. kājas izmērs ir vidēji 3-4 gados, un 95 cm tajā vecumā ir stipri virs jebkādām normām, neesmu, protams ārste, bet man liekas, ka vajadzētu pārbaudīt augšanas hormonu.
07.07.2017 11:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits