Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Draudzenes meitai tikko palika 3 gadi. Vēl aizvien izmanto vieglos pastaigu ratus, kad brīvdienās ar bērnu dodas izbraukumos, jo mazā tomēr visai ātri sagurst. Pārējās draudzenes ratus izmantoja līdz kādiem 2 gadiem un pēc tam dipu dapu velosipēdus.
Manai meitai 14 mēneši, vēl aizvien kā ieliek ratos tā acis ciet un čuč diendusu. Domāju, ka līdz 2 1/2 gadiem noteikti izmantošu. Cik mēģinājām meitu izvest ārā ar kājiņām pastaigāt, diez ko daudz negrib vēl iet. 10 min un tad jau prasās opā. Pa māju gan deso kā negudra visu dienu.
20.02.2017 12:48 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Paldies meitenes par ratu viedokļiem.
Manam bērnam jau 1,5 gadiņos būs dārziņš, nespēju gan šobrīd iztēloties kā viss būs, kā palaidīšu viņu, kā diena sakārtosies. Bet priecājos, ka man vasara priekšā, cik tas ir forši.
Man piedzima 26 gados, ļoti priecājos ka tad, ne vēlāk, ne agrāk, viss notika īstajā laikā :-) , es noteikti gribēšu vēl vienu, bet pa starpai nelielu pauzīti :-D
20.02.2017 12:59 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Man mazule piedzima 21 gada vecumā. Man tas liekas sev piemērots vecums,kaut gan bēbi apzināti būtu plānojusi vēlāk, bet tagad pati saprotu, ka ir forši būt jaunai mammai. Jā, ja esi viena ar bēbi ikdienā - visu izdarīt nepaspēsi, bet man arī neviens neliek to darīt :) Man netraucē negulētas naktis un ļoti patīk tas fakts, ka tad, kad man būs 30, viņai būs jau 9.
20.02.2017 14:48 |
 
Reitings 98
Reģ: 01.10.2013
Kaa jums ir ar gatavosanu grutniecibas laika?
Es piemeram nevaru izturet tas visas smakas..Reti ka kaut ko uztaisu.
Un majas parejie ed kaut ko citu neka es, labi ka vini var pasi uztaisit.:-)
20.02.2017 16:47 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Šodien uz ielas nejauši garāmejot dzirdēju, ka viena jauna dāma sajūsmināta kliedza klausulē mammu, es esmu stāvoklī. 6 nedēļas. Viss jau forši, tikai vienā rokā telefons, otrā kūpoša cigarete. :-/
Un es pat nezinu, kapēc to te rakstu. Pilnīgi noteikti nevēlos aizsākt diskusiju, šī tēma izmalta krustu-šķērsu. Vnk gribējās uzrakstīt, ko redzēju.
21.02.2017 13:13 |
 
10 gadi
Reitings 4274
Reģ: 03.08.2009
Gangsters, žēl, ka ir tādas topošās "mammas". :(
21.02.2017 13:50 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Anne Shirley, piedod par tiešo jautājumu, bet vai tavi iniciāļi gadījumā nav MB? :)
22.02.2017 11:54 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Meitenes, man jautājums bērnudārznieku mammām - jūs bērnu palaidāt bez bailēm uz dārziņu?
Vakar uzzināju, ka ar jūniju vai septembri meita noteikti tiks dārziņā. Protams, prieks par to, jo pašlaik viņai nav īsti komunikācija ar vienaudžiem, bet, ejot gulēt, man pēkšņi sāka pa galvu malties domu virpulis - viņa taču vēl maziņa, neprot vēl kārtīgi ēst, no poda bēg, ja nu audzinātājas būs nejaukas, ja nu negribēs pamperi mainīt, ja tāds vēl būs vajadzīgs vai negribēs palīdzēt paēst, viņa tak vēl nepratīs runāt, lai pateiktu, ka kaut kas nav labi vai kāds izdarīja pāri utt. Zinu, ka laiks vēl ir un prasmes apgūs labāk kā ir tagad, bet man ieslēdzās baiļu klikšķis. Tas ir normāli? :-D
22.02.2017 16:43 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Teddy, pavisam normāli :D
es gan jau sākotnēji baigi nestresoju par jauko vai nejauko audzinàtāju faktoru, jo nedomāju, ka kāds speciāli slikti pret viņu izturēsies un tā, pat nekad neļauju sev par to iedomāties. Ir jokaini, kad meitas nav mājās. Citreiz skaitu minūtes, kad pakaļ jābrauc. :D jocīga vainas sajūta. Bebim 1,7. Viņa mājās podu uz galvas liek :D , takā neuztraucies, iet viņi reizē uz poda, ganjau aizies. Bērni īstenībā ir spējīgāki, nekā tu iedomājies :) :D
100 punkti, ka pirmo laiku jutīsies sagrauta, tas normāli :D, mazais 1 nedēļu pa dārzu, 1 slimo (t), (pa visiem 2,5 mēnešiem mums tā, diemžēl, ir), takā brace youreself 8-)
22.02.2017 22:00 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
ā, un es jūtu līdzi visām auklītēm, kurām meitas kaku pamperus jāmaina :D :D btw, vienmēr meita tiek savākta ar sausu pampi, dupsis tīrs, neizsutis.
22.02.2017 22:02 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
mazais 1 nedēļu pa dārzu, 1 slimo

Mums precīzi tas pats! Es jau mierinu sevi ar domu, ka tas ir normāli, ka tādā veidā trenē imunitāti. Es jau vairs nezinu, ar kādiem līdzekļiem to imunitāti stiprināt- cenšos ēdienam likt daudz ķiplokus, dodu ogu sulas, lai uzņemtu C vitamīnu, cenšos netuntulēt, bet šķiet, ka nekas no tā nepalīdz.
Meitenes, man jautājums bērnudārznieku mammām - jūs bērnu palaidāt bez bailēm uz dārziņu?

Man jau liekas, ka kaut kāda maza baile ir jebkurai mammai. Man bija bail par to, kā meita uztvers dārziņā iešanu. Par to, ka pret viņu tur būs vislabākā attieksme, par to man šaubu nebija un tā arī ir. Ja godīgi, tad baidos no mirkļa, kad pienāks rinda valsts dārziņā, tur gan var dažādi būt. Katru reizi kad meita ir dārziņā, nevaru sagaidīt, kad tikšu pakaļ, nu tā pa riktīgo sailgojos. Jūsējie vēl no rītiem raud?Mana jā, atvadoties :(
Runājot par podu- vēl tiko mana ne pa kam negribēja sēdēt uz viņa, bet pēc nedēļas iešanas dārziņā no poda nebēg- labprāt uz viņa sēž. Ne vienmēr kaut ko podā izdara, bet pasēdēt viņai patīk. Citreiz ar visām drēbēm apsēžas :D
22.02.2017 22:19 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Teddy, es savu puiku vedu savā b.d, kur es strādāju, viss man ir zināms, bet vienalga bija satraukums un bailes(s):-D
Lielais bērns tik 1x gada laikā nolikās slims,visu laiku ļoti labi gāja, redzēs, kā ies jaunākajam,bet.katrā ziņā problēmas ar slimības lapām valsts iestādēs nav,tāpēc, kā būs, būs,bet cerams jau,ka ies.labi!:-)
22.02.2017 22:59 |
 
10 gadi
Reitings 4274
Reģ: 03.08.2009
Teddy, mans bērns ir komunikabls un aktīvs, bet man arī stress par to kā ies ar dārziņu. Šobrīd gan nezinu kur izdosies dabūt uz augustu, jo valsts dārziņos vietu nav. Vispār jau man pēc Jāņiem drbā jāatgriežas, bet nu nesanāks.
S, nee nav vis :)
22.02.2017 23:26 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Paldies. Vismaz neesmu vienīgā tāda uztrauktā :-D
Saprotu, ka no bailēm neizbēgt, bet tā kā valsts dārziņš, bērni grupā daudz, ne visus uzreiz var novaktēt un ja 20+ bērniem jāmaina pamperi un jāpalīdz ēst, ir tās šaubas, ka tomēr nebūs tik pietiekama uzmanība.
Par slimošanu gan es tā neuztraucos. Meita padevusies makten imūna. Kopš dzimšanas temperatūra un puņķ bijuši tikai zobu dēļ. Viņai, tfu tfu tfu, nekas nelīp klāt, kaut mēs ar vīru abi jau nezcik reizes esam nolikušies slimi.
23.02.2017 09:33 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Es gan domāju ka "dārziņa slimošanas" ik pēc nedēļas nav īsti saistītas ar imunitāti, jo īpaši 1,5gadniekam bet gan ar psiholoģisko faktoru - bērns vēl nav gatavs dārziņam un tam ka vecāki viņu uz visu dienu tur atstāj:-/
23.02.2017 10:33 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Manai kolēģei bērns tik 1x bija apslimis pa 4-5 mēnešiem dārziņā, nav tā ka tur nelaimīgs sēž, kā mamma aiziet tā spēlejās ar citiem, diena paskrien ātri. Bērniņi ir dažādi, arī man ir skumji domāt, ka bērnu būs jālaiž dārziņā, viņa taču tik maziņa, bet labie piemēri liek saprast, ka nav tur tik slikti tam mazajam :)
23.02.2017 10:38 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Es gan domāju ka "dārziņa slimošanas" ik pēc nedēļas nav īsti saistītas ar imunitāti, jo īpaši 1,5gadniekam bet gan ar psiholoģisko faktoru - bērns vēl nav gatavs dārziņam un tam ka vecāki viņu uz visu dienu tur atstāj

Vari tā droši domāt! Es pietiekami labi pazīstu savu bērnu, lai zinātu, vai tas viņu psiholoģiski ietekmē vai nē. Arī piecgadnieki 1 nedēļu slimo, 1 dārzā, tur arī meklēsim psiholoģisku izskaidrojumu? Ok, varbūt pārspīlēju, nav tà, ka katru 2.ned., slimo, bet es esmu izvèlèjusies brîvo režīmu valsts dàrziņā- ejam, kad gribam, cik gribam. Tad nu man ir izveidots
grafiks aptuvens, pie kà pieturamies, bet kuru nedaudz traucè slimošana.
Meita no rīta dārziņā pati atvadās, iedod
mums ar vīru bučas, pati attaisa durvis, saka: Jāiet, ataa :D lieliski saprot, ka mamma vakarā būs pakaļ. Jā, mana meita savā vecumā saprot, ko nozīmē "vakarā", priecīgi ar citreiz kādu prieka asaru sagaida mani. Stāsta audzinātajām, ka mamma būs vakarā ( pēc miedziņa, launagu paēdušu savācu).
Pirms dārziņa varbūt tikai 2x slimojusi, bet tas tikai tāpēc, ka tagad ir ziema, un diendienā pilns ar zaļpuņķainiem, klepojošiem sīkajiem, (manā ciematā jau no janvāra plosās pretīgs vīruss, ar ko
visi "noliekas"), jo ja nav T, bērnu tàpat vecāki laiž+es noteikti domāju, kad beigsies šis vīrusu laiks, nebūs vairs tik traki, ka ķēdītē neslimos, ko arī pediatrs saka.
23.02.2017 11:41 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
un kā saprast šo-
jo īpaši 1,5gadniekam
23.02.2017 11:42 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
jo ja nav T, bērnu tàpat vecāki laiž
, šis man reāli dusmu uzdzen. Jā, jā zinu, ka vecākiem ir darbs, bet vai tiešām viņi neiedomājas, ka apslimdina veselos bērnus un, kad slimie bērni ir veseli, tad saslimst no slimajiem un tā uz riņķi vien. Citi apzinīgie vecāki ārstē bērnus mājās, bet kā atnāk veseli uz dārziņu, tad drīz vien atkal noliekas slimi.... ahh aizsvīlos, bet dārziņā tā bija ikdiena...
23.02.2017 11:49 |
 
Reitings 347
Reģ: 04.10.2015
Es savu divgadnieku tikko sāku laist uz bd,arī ļoti satraucos,bet mēğinu sevi mierināt ar domu,ka viņam būs jauki satikt citus viņa vecuma bērnus.Pirmās divas dienas ideāli,bet trešajā dienā ne par ko negribēja iet.Ceturtajā dienā neaizvedu,jo saslima.Vedu uz pusdienu lai pierod..tgd atkal būs jāsāk no sākuma.
Audzinātajas saka tikai labu,bet mājās nervozāks,niķīgāks,pa naktīm cēlās bļaujot.Ceru,ka tas ir pārejoši.
23.02.2017 12:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits