Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Pilnīgi piekrītu Tev, Villionota. Gan par paklājiņiem, gan mantām.
Es visiem esmu pateikusi, lai nedāvina nekādas mantas un pati arī ceru nekad nepirkt. Bērnu ļoti labi attīsta dabā un sadzīvē sastopami priekšmeti. Nav jēgas bērnu mākslīgi ievirzīt tajā ķīniešu krāsaino plastmasu pasaulē. Īpaši visas tās skanošās, kustīgās rotaļlietas, kas darbojas elektroniski. Skumji, ka ražotājiem izdodas pārliecināt vecākus, ka tās attīsta. Un tas ir viegli, jo vecāki grib saviem bērniem labāko, tādēļ notic. Taču ražotājam pie pakaļas ir bērnu attīstība, viņam vajag naudu un viņš izdomā pārliecinošākos stāstus par bērnu attīstību. Tad beigās tas rezultējas ar pilnu māju mantu, vecāki brīnās, kāpēc bērnu neinteresē mantu kalni, bet viņš spēlējas ar ārā atrastu akmentiņu vai konfekšu papīrīti.
Tas mantu kults notrulina bērna fantāziju un izaudzina mazu patērētāju, kas veikalā brēc pēc jaunas mantas, kura viņam interesē tikai pirmo dienu.
Man šķiet, ka vislabāk attīsta pašdarinātas rotaļlietas, pašizdomātas aktivitātes un spēlītes. Es vēlos visas rotaļlietas bēbītim taisīt un šūt pati, lai mantu nav daudz, bet visām, kas ir, būtu pievienotā vērtība un neveidotos bezgaumīgu mantu kalni, kas neinteresē, apnīk un mētājas pa visu māju. Labāk viena, bet mīļa un personiska mantiņa, ko bērns asociē ar kopā pavadīto laiku to izgatavojot, nekā piecas no veikala plaukta, kuras ir vienkārši "gribu šito, ...gribu nākamo - mammu, tēti, nopērciet." To pirmo mantiņu, kad bērnam apniks, varēs paturēt par piemiņu, bet tās piecas varēs tikai izmest ārā veicinot piesārņojumu.
__
Esmu sakrājusi veselu mapi ar idejām atbilstoši dažādiem vecuma posmiem un nevaru sagaidīt, kad mazā paaugsies lielāka, lai varam abas kopā darboties.
Pagaidām meitiņai (7 nedēļas) esmu uztaisījusi kareklīti virs šūpulīša - melnus mūsu mājdzīvnieku siluetus, kas karājas rozā diedziņos ratu pastaigās pie jūras atrastos kociņos. Izmaksas 0, bet redze bērnam attīstās vislabākajā veidā, jo melnbalts kontrasts ir tas, ko bēbītis labāk redz un tad viņa var asināt redzi, sekojot līdzi gan formai, gan kustībai, jo dzīvnieciņi viegli un šūpojas. Viņa patiešām ar interesi skatās uz viņu. Lielisks "aktivitātes paklājiņš" un bez maksas.
Ja interesē, varu ielikt bildi.
05.10.2016 09:08 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Vilionota
ir jau mantu kaste, bet tās mantas ir tik daudz, ka ārā krīt. Vienīgā spēlēšanās, kas notiek ir tad, kad uznāk psihi un izgāž visu kasti ārā. Interesantāks ir trauki skapis,žalūzijas, vadi, viss, kas atrodas uz plauktiem utt.
Ārā mest žēl, atstājot kaitina tà nekàrtība, a nobāzt kur arī nav, bet priekš atdošanas tās mantas nav ideālā stāvoklī, jo kādu brīdi spēlējās un apgrauza, apdauzīja. Man nav pieņemami tādas atdot/pārdot.
Undiya
sveiciens jubilejā. (l) kā tas laiks skrien. Meitai pēc nedaudz vairāk kā mēneša arī pirmā dzimšanas diena jau.
05.10.2016 09:26 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Paldies, Teddy! :-) Pirms dzimenes apskaties visas bildītes un video, kas no bērna dzimšanas sakrājušies. Apraudāšanās garantēta, kad atceries, cik maziņš un nevarīgs kunkulītis bija. (l)
05.10.2016 09:42 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Esat redzējuši tādas pērlītes?
Kanclera ir visādas koka pērles, bet diezgan parastas.
05.10.2016 10:48 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Klau, jūs šitādā vējā ejat laukā? Es nezinu kā ģērbt. Ziemas jakā laikam būs par karstu, bet rudens pufaikā liekas par aukstu ar visu džemperi, ja šitā pūš.
05.10.2016 10:49 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Klau, jūs šitādā vējā ejat laukā? Es nezinu kā ģērbt. Ziemas jakā laikam būs par karstu, bet rudens pufaikā liekas par aukstu ar visu džemperi, ja šitā pūš.

Es tagad plānoju tieši doties pastaigā. Tā kā dzīvoju pie jūras, tad vējš te ir divtik liels. Dzirdu, kā viļņi trako, liekas, ka pūš pamatīgi. Bet es uzlikšu ratiem vnk lietus pārvalku, jo tas pasargās no vēja un - visādi citādi nav tik auksts, ģērbšu kā parasti un pārklāšu sedziņu.
05.10.2016 10:56 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Jā, plēve ir laba lieta, ja vien meita viņu neraustītu nost :D
tas vējš arì dìvains. Pēkšņi uznāk, tad pazūd.
05.10.2016 11:12 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Klau, jūs šitādā vējā ejat laukā? Es nezinu kā ģērbt. Ziemas jakā laikam būs par karstu, bet rudens pufaikā liekas par aukstu ar visu džemperi, ja šitā pūš.

Savai velku tādu ne īsti ziemas , bet siltinātu kombinezonu , tad ir garantija , ka vismaz nepūtīs muguru . Apakšā plāna adījuma jaciņa un sķiet ir labi . Ja nav trakā vēja , tad rudens kurtkā .
05.10.2016 11:17 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Par mantām, es par vēlu esmu par to aizdomājusies, ja būtu vairāk zinājusi par to, kas bērnam patiesībā vajadzīgs, būtu nostādījusi visu savādāk. Lai gan sākumā domāju, ka gribu koka mantiņas, tamborētus grabulīšus utm., bet sākās dāvināšanas bums un aizgāja viss, tagad pat nezinu kā lai pasaku savas vēlmes, jo tomēr jau 6 mēneši. Protams, arī tāpēc, ka labāk atbalstu vietējos pašdarbniekus, nekā rotaļlietu koncernus.
05.10.2016 11:22 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Undiya, atceros, ka kopā gaidījām, bet Tev bija kādu mēnesi ātrāk beigās :D Manai dzimšanas diena 31.10. Un atceros, ka Robītes bērnelim laikam ir kaut kas ap 14.10 un tad Teddy novembra sākums. Vēl bija Jansonei īsi pirms manējās. Kaut kā atceros, kaut arī ne precīzus datumus :D
Manai ir 2 mīļlupatiņas. Vienu uzdāvināja mana draudzene no tām handmade lietām veikalā Mazputniņš u otru man māsīca atsūtīja no ASV. Bet meitai baigi neinteresē tās lietas. Stāv gultiņā, visu laiku centos viņai ierāadīt, ka forša mīļmantiņa, bet viņai vienalga :D
05.10.2016 11:26 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es vakar gāju vakarā, kad bija lielāks vējš, uzliku lietus plēvi, kas tiešām neļauj izpūst ratus, pa dienu es staigāju bez plēves pa mežu, kur vēju nejūt. Šodien likšu plēvi un mēģināšu iet kur nav klajums.
Mammas mazāk staigā, vai pieturās pagalmos, jau no svētdienas nevienu neredzu
05.10.2016 11:28 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
exDellicious tas viss ir apsveicami , bet man liekas , ka tas jau ir pārspīlēti izmantot tikai visu pašdarināto un par rotaļlietām izmantot tikai sadzīves priekšmetus . To , ko Klaudija Hēla Māmiņu Klubā sludina , neatceros kā īsti saucās tā skola . Nav nekas slikts rotaļlietu daudzveidībā , kāpēc gan bērnam nenopirkt foršu ķīniešu rotaļlietu ? Tikai tāpēc , ka ķīniešu un spilgta ? Vai tad tā ir ķīmiskāka par sadzīves lietām ? - plastmasas burku vāciņi , plastmasas sietiņi , metāla bundžas un tā var turpināt . Redzēju to epizodi , kur viņa bēbjiem izlika viskaut ko sadzīvisku uz paklāja , bet tas taču arī ražots no plastmasas , visdrīzāk arī Ķīnā , arī ir krāsains .
Neredzu neko sliktu masu preču rotaļlietās , arī tik nīstajām mīkstajās mantiņās . Manai patīk un viņai ir interese , kāpēc man jāliedz viņai izmantot masu preces , ja tās ir interesantas un ne mazāk attīstošas ? :-) Nav jālec no viena grāvja citā , nepērku savai visu , ko redzu un visādus gadžetus , bet bērnistaba ir daudzveidīga .
05.10.2016 11:31 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Klau, jūs šitādā vējā ejat laukā? Es nezinu kā ģērbt. Ziemas jakā laikam būs par karstu, bet rudens pufaikā liekas par aukstu ar visu džemperi, ja šitā pūš.

Manai ir mājas bodijs un bikšeles (vai zeķubikses), merino vilnas kombītis un rudens vējjaka. Auksti nav. Kad bija nedaudz siltāks bija īsais krekliņš, kokvilnas krekliņš ar garām rokām un tas kombis. Arī bija labi.
Kādus jūs cimdus velkat 1 gadniekiem? Man ir tikai vilnas bez īkšķīšiem, bet sīkā dusmīga, ka nevar ābolus no zemes pacelt :D
05.10.2016 11:44 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Elzaelza, sākumā pirmos mēnešus šaubos ka zīdainis saprot kas ir lācis, kaķis, zaķis, bet iepazīst pasauli citādi. Un krāsainās rotaļlietas bieži nopērkamas pēc savas sirds patikas, ne bērna vajadzībām.
Protams, mazie paaugas un ticu ka gribēs mantu kā kaimiņmeitenei, kurā rūc, kustas utm., bet kamēr nesaprot to funkciju, tikmēr nav vajadzīga.
Es ar atceros, ka iznāca bērnībā Ferbiji, tas bija kaut kas wow, un es atceros to sāpi joprojām, ka man tādu nenopirka, jo maksāja bez maz 1/3 mammas algas.
05.10.2016 11:51 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Maza vecuma protams, ka liekas, ka mantas nav vajadzigas. Bet nu velak, tomer ir vajadzigs ari istas rotallietas. Manam patika grabuli, vel tagad dazreiz staiga. Nevaru iedomaties ar ko pastaisitu aizstatu bumbas un masinites. Velak, kad intereses bus lego kluci. Neatbalstu nepratigu pirksanu un visadas parak pikstosas mantas. Ja ar meru, tad viss ok..bet nu gada laika ir sakrajies, jo ir sis tas davinats, tad viramate izvilka mikstas mantas no maza brala laikiem. Mazajam ik pa laikam mantas interese, bet dazreiz nekas labaks par koka karoti nav.
Un tagad sakas gramatu tops. Tas jau tiesam nevar kaitet. Atnes man un rada un skirsta. Tagad atri bus laiks aktivak macities zverinus. Gribas atrast kadas dzivnieku figurinas vai forsi butu uz rokas gerbjami, bet nav laika meklet materialus un gatavot.
05.10.2016 12:00 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Nu pilnībā nepirkt krāsainās rotaļlietas šķiet dīvaini. Vēlāk bērns ies ciemos un visiem būs, bet viņam tikai koka mantas utml. Par traku. Dažām krāsainām mantām nav ne vainas, man ļoti patīk fisher price un dažas ir tiešām foršas.
05.10.2016 12:01 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Villionota , un ja sākumā nesaprot , tāpēc nedrīkst tādas mantiņas vispār būt ? Kāpēc nevar uzlikt uz plauktiem kā dekorācijas tās dažas mīkstās mantas ? Paaugsies un pat ļoti ieinteresēsies . Es tik ļoti nesaprotu to mīksto mantiņu nīšanas tendenci , tagad skatos nu jau arī masveida antipātija pret citām veikalos nopērkamām rotaļļietām . Kad manai bija bik vairāk par gadiņu , tad sāka izvēlēties rotaļlietas pati . Un tās bija krāsainas :)
Bet tā , lai nostātos pozā , ka veikalos pārdodamās mantiņas ir kaut kas slikts , bet vot tieši paštaisītais un sadzīves lietas ir tas labākais , tas arī nav pareizi . Un mani netracina , kad dāvina mums dažnedažādas rotaļlietas , kuras vecumam nebija atbilstošas . Ļoti labi taču , tas , kas nebija atbilstošs , paslēpu līdz paaugās un sākotnēji neinteresantā bēbjlelle tagad ir mīļākā rotaļu lelle .
05.10.2016 12:03 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es šādā laikā neeju ārā staigāt, neeju arī lietū utt. Var mani sist ar beigtu kaķi :D
05.10.2016 12:04 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Es visiem esmu pateikusi, lai nedāvina nekādas mantas un pati arī ceru nekad nepirkt. Bērnu ļoti labi attīsta dabā un sadzīvē sastopami priekšmeti. Nav jēgas bērnu mākslīgi ievirzīt tajā ķīniešu krāsaino plastmasu pasaulē. Īpaši visas tās skanošās, kustīgās rotaļlietas, kas darbojas elektroniski. Skumji, ka ražotājiem izdodas pārliecināt vecākus, ka tās attīsta. Un tas ir viegli, jo vecāki grib saviem bērniem labāko, tādēļ notic. Taču ražotājam pie pakaļas ir bērnu attīstība, viņam vajag naudu un viņš izdomā pārliecinošākos stāstus par bērnu attīstību. Tad beigās tas rezultējas ar pilnu māju mantu, vecāki brīnās, kāpēc bērnu neinteresē mantu kalni, bet viņš spēlējas ar ārā atrastu akmentiņu vai konfekšu papīrīti.
Tas mantu kults notrulina bērna fantāziju un izaudzina mazu patērētāju, kas veikalā brēc pēc jaunas mantas, kura viņam interesē tikai pirmo dienu.
Man šķiet, ka vislabāk attīsta pašdarinātas rotaļlietas, pašizdomātas aktivitātes un spēlītes. Es vēlos visas rotaļlietas bēbītim taisīt un šūt pati, lai mantu nav daudz, bet visām, kas ir, būtu pievienotā vērtība un neveidotos bezgaumīgu mantu kalni, kas neinteresē, apnīk un mētājas pa visu māju. Labāk viena, bet mīļa un personiska mantiņa, ko bērns asociē ar kopā pavadīto laiku to izgatavojot, nekā piecas no veikala plaukta, kuras ir vienkārši "gribu šito, ...gribu nākamo - mammu, tēti, nopērciet." To pirmo mantiņu, kad bērnam apniks, varēs paturēt par piemiņu, bet tās piecas varēs tikai izmest ārā veicinot piesārņojumu.

Pilnigi piekritu un esmu ari tadas pasas domas un ceru, ka izdosies!
man problema, nezinu ka lai visiem paska, ka negribu 1) maju piebaztu ar rotallietam ( neticu, ka berns var paspeleties vairak ka ar trijam, reali, visas var apzlembat, aptaustit, bet ... 2) negribu kiniesu sudus!!!! kapec!?? tapec ka neatbalstu sadu kapitalismu un konsumaciju!!! 3) daudzas no sim rotallietam ir bistamas, toksiskas vai trulinosas!!
Man jautajums, ka jus ( pateicat cilvekiem, ieprieks, ka nevelaties neko no sa, bet ta lai vins neaizvainotu un, lai neiznak it ka es vispar prasitu kaut ko! vieni draugi, ar ko varu par so temu runat, iesaka man izveidot dzimsanas listi uzskaitot konkreti, ko es velos un tad to "izsniegt" draugiem!
05.10.2016 12:28 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Mani var sist ar beigtu vali - es var teikt vispār ārā neeju. :-D Man pietiekami daudz ağentu, kuri to izdara manā vietā.
Šādā vējā gan neviens nav vedis mazo pastaigā, jo diez ko patīkami nav.
Ikdienā, kad nav tik milzīga vēja, bet ir diezgan auksts
apakšā velku plānu džemperīti, tad biezu, siltu džemperi un pa virsu vējjaku. Protams cepure un pēc vajadzības kapuci. Kājās velku zeķubikses, biksītes un vēl vilnas zeķes. Plediņš pa virsu - rokas siltas, sasvīdis nav, ratos arī vējšs pa stūriem nestaigā vajadzētu būt okey!
05.10.2016 12:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!