Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

īstais vecums?

 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
http://www.tvnet.lv/sievietem/attiecibas/477955-kapec_popularas_aktrises_iesaka_dzemdet_pec_40

Kad ir īstais laiks pirmajam bērnam? :) Jūsu domas...
09.09.2013 16:57 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
skarlet_, jā , arī esmu skolā kāvusies, mana mamma un tētis, tāpat 80% no cilvēkiem kurus es pazīstu ir bijusi kāda saķeršanās ... kā es rīkotos ... !? Atkarīgs no sitācijas , bet ja es gribētu sacelt brēku es to izdarītu , es nenovilcinātu laiku kamēr kaut kādi advokāti paši uzrodas , es pati rīkotos ... Nav manā garā celt brēku par pašas neizdarību ( konkrēti, par lietas noilgumu, ka vairs nevar tiesāties, vai kā citādi rīkoties ). Arī es neuzskatu, ka mani vecāki būtu mani slikti audzinājuši, esmu mācīta pastāvēt par sevi jebkuros apstākļos to arī mācīšu savam bērnam.
Nav kauns dabūt pa muti, kauns ir , ka Tevi sit bet Tu ņuņo ... ! Un nē tas nenozīmē , ka es mācīšu bērnam kauties pirmajam vai speciāli kādu abižot, tikai tik daudz, cik nesabīties šādās sitācijās ...
Arī mana bērnība ir bijusi ļoti laimīga pateicoties maniem vecākiem, esmu ļoti daudz kur pabijusi , daudz ko redzējusi un mācījusies labās skolās ... Brīžiem šeit lasot lietas , šķiet vecākiem bija 100% taisnība, par to ka nevajag strīdēties ar idiotiem, viņi vispirms Tevi nolaidīs līdz savam līmenim un pēcāk sakaus ar savu pieredzi ( tas nav konkrēti par Tevi )
Tāpat kā Tevi arī man ir lietas, kuras mani šeit pārsteidz , tas ir citu pieaugušu sieviešu naivums, kuras dzīvo idealizētā pasaulē... :)
Patīk mums vai nepatīk lietas mums apkārt notiek un šī nu nebūt nav pati trakākā par ko satraujties.
12.09.2013 13:28 |
 
10 gadi
Reitings 827
Reģ: 02.10.2010
wee, vai tu runātu tāpat, ja Jaunjelgavas kautiņā būtu iesaistīts tavs bērns? tu arī teiktu, ka visi puikas reizēm kaujās?!
man ir kauns lasīt tādu cilvēku viedokli. goda vārds, šodien sēžu pie datora, lasu šo diskusiju un man aukstas tirpas pār kauliem skrien par tik daudz sieviešu aprobežotību.
zinu vienu- esmu pateicīga saviem vecākiem (kuri man nebija ļoti turīgi, nevarējām atļauties visu to labāko, bet man bija viss nepieciešamais laimīgai bērnībai) par to, ka audzināja mani ar savādākām vērtībām kā gudriniecēm teejai un weee. un es varu aizdomāties par to, ko ir svarīgi ielikt sava bērna pamatos.
12.09.2013 11:06 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Karinjo, manā gadījumā puiši zina,kas ir visas tehnoloģijas,prot ar tām apieties,beeet atšķirība ir tajā,ka bērnu brīvā laika pavadīšana nenotiek šo gadžetu kompānijā!
11.09.2013 18:57 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Bet tie, kas nezina par Tv uc eksistenci, tikai dzīvojas pa āru, kā arietas gadījumā? Pieaugušie neskatās vakarā TV, nesēž kādu reizi ar datoru klēpī? Un bērnam tiešām nav intereses, nenāk klāt? Manējais jau sācis kopēt mani, bieži paņem kādu priekšmetu, liek pie auss un saka haloo haloo!:D Tas vienkārši ir neizbēgami. Es arī bērnībā skatījos Miedziņu Jarānu kā obligāto vakara programmu. Šobrīd savējam atļauju tikpat lielā mērā, ne vairāk. Klaviermūziku arī lieku, pati spēlēju un tad viņa dzied un dārzā katru puķi pazīst vienlaikus utjpr. Bet nujā, reizēm saprotu, ka mammai ir vieglāk- vienkārši ieslēgt to multeni, lai nerevidē atvilknes, kamēr jāgatavo pusdienas... Bet nu jācīnās:)
11.09.2013 16:44 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Nāku no daudzbērnu ģimenes, esam 10 bērni. Nekad nebūtu domājusi, ka cilvēkiem ir tādi aizspriedumi pret daudzbērnu ģimenēm. Bet es esmu laimīga, ka man ir māsas un brāļi, brīnišķīgi vecāki un vienmēr bijis tas, ko vēlos (normas robežās) Mazliet, protams, sāp šeit paustie uzskati un attieksme, bet galvenais, ka es zinu - mēs esam laimīgi, un tas ir galvenais :)
11.09.2013 16:34 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Patiesībā tas ir tik interesanti, kā pasaule mainās. Atceros, kā 13-14 g.v. čatos slēpu savu vecumu, jo šķita, ka visi padomās - nu tāda sīkā.. Tagad savukārt trīsgadīgam bēbim pārsvarā ir savs dr.lv profils, 11 gados jau uz pilnu klapi visur čatojas utt. un tas liekas tik stilīgi. :D
11.09.2013 16:28 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
man jau liekas te diezgan pārspīlē, nav tās tehnoloģijas tik sliktas, vienkārši visu vajag ar mēru, māsas puika gan spēlējas ar mantiņām, zīmē, brauc ar riteni utt, tajā pašā laikā priekš 3 gadnieka labi prot rīkoties ar datoru un iphone. ja nesēž pie tām tehnoloģijām visu dienu, tad nav tāda traģēdija kā te dažas uztaisa.
11.09.2013 15:10 |
 
Reitings 1103
Reģ: 07.10.2011
Tās, kuras te viebjas par mazlietoto zīdaiņu drēbīšu pārpirkšanu, nav aizdomājušās. To 'jauno' drēbi, ko pērkat sev pašas visdrīzāk ir vairākkārt uzmērīta kabīnēs un apčamdīta kā tā zīdaiņa pārpirktā drēbīte jelkad izmantota.
11.09.2013 15:03 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
uz berniem mazak nauda ir jatere, vairak laiks javelta!
11.09.2013 10:22 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tādi aipodu bērnu būs kā siltumnīcas stādi - visu caur ekrānu redzējuši tik. Mēģinās skolā aizpildīt burtnīcu, velkot ar pirkstu pa papīru utml. Tas, protams, ir jāierobežo. Bērnam ir jāskraida, jāspēlējas savā starpā, jāizdomā spēles, jāzīmē, jādzied, jādejot utt. utt. Pēc tam jālasa grāmatas, jāsporto. Tur nekāda laika pc vai aipodam pat nevar rasties!
11.09.2013 10:07 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
O, man izdodas tas, ko daļa uzskata par neiespējamu! Mani nu jau gandrīz četrgadnieki pie kompjiem, TV un telefoniem nesēž! Dauzās pa āru, rāpjas kokos, rokas smilšukastē, brīvdienās vienmēr kaut kur kopā braucam (mini zoo, pikniki, ciemos pie radiem utt.), ceļ lego mājas/trases, dragā ar mašīnām, riteņiem utt..
Sajutos laba mamma esam


Noteikti gribēšu, lai arī mani bērni brīvo laiku pavada šādā veidā.
Mana 4gadīgā krustmeita pārsvarā "spēlējas" tik pie datora.
11.09.2013 09:43 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nezinu, vai es pirktu savam bērnam (it sevišķi jau laikā, kad aug pa dienām) tās dārgās drēbītes. Dominā man ļoti patīk tas Next kids veikaliņš, bet kleitiņas maksā 30 LVL. Es pat sev tik dārgas drēbes negribu pirkt, jo vienkārši liekas, ka daudz labāk varētu iztērēt to naudiņu, kaut vai ceļojumā aizbraukt.
11.09.2013 09:43 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
teeja - tu vēl esi ļoti jauna un nezini, kā sagrozīsies tava dzīve. Šodien tu pelni labi, bet rīt var būt visādi. Tev ir tik svarīgi izcelt, ka esi labāka par kādu citu, tu to atkarto gandrīz katrā teikumā. Ir tāds lielisks krievu teiciens "будь проще и люди к тебе потянутся" jeb "esi vienkāršāka un cilvēki paši tieksies pie tevis". Tev nav visiem jāpierāda, ko vari - vnk dari to, ko proti, un tevi novērtēs.
Nav starpības, vai bebis humpīšu drēbītē vai jaunā drēbītē. Galvenais, lai mamma un tētis ir spējīgi komunicēt ar bērnu un darīt visu, kas to spēkos, lai bērnam būtu iespēja sevi pilnveidot. Dārgāka vai lētāka nometne ir tikai nianse. Ja bērniņu pareizi ievirzīt un izskaidrot, cik svarīgi mācīties, viņš izmācīsies skolā, augstskolā iespējams iegūs budžeta vietu un vēlāk varēs pretendēt uz labu amatu. Tas viss ir iespējams arī bez milzīgām investīcijām no vecāku puses. Stāstiet saviem bērniem, cik svarīga ir centība, iecietība un garīgā gudrība, un būs labi gan jums, gan jūsu bebjiem :)
11.09.2013 09:40 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
tas ir atkarigs no cilveka un vel daudziem faktoriem.
cita20 gados jau bus laimiga un loti laba divu bernu mamina, cita 35 vel nevares sanemties, jo redz vinas "perfekto" figuru izbojasot utt.
11.09.2013 09:25 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Arieta, ja tā, tad Tu esi ļoti laba mamma ;)
11.09.2013 09:24 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
O, man izdodas tas, ko daļa uzskata par neiespējamu! Mani nu jau gandrīz četrgadnieki pie kompjiem, TV un telefoniem nesēž! Dauzās pa āru, rāpjas kokos, rokas smilšukastē, brīvdienās vienmēr kaut kur kopā braucam (mini zoo, pikniki, ciemos pie radiem utt.), ceļ lego mājas/trases, dragā ar mašīnām, riteņiem utt..
Sajutos laba mamma esam :)
11.09.2013 08:39 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
i-padiem vispār ir visādas programmas ar spēlītēm, kas attīsta bērna uzmanību, koncentrēšanos un valodu, bet tā nedrīkst kļūt ikdiena, bet ja arī tāds nav, tad nav liela bēda, neba bērns sliktāks izaugs.
11.09.2013 07:18 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Par ipadiem, bērniem un attīstību...

Varbūt tas nesaskanēs ar vispārpastāvošo uzskatu, ka tehnoloģijas ir fui, nekas labs no tā bērnam nevar būt, utt, bet es tehnoloģiskās iespējas redzu kā tadu pašu konstruktoru, kāds bija mums bērnībā. Nelaime tā, ka šie "konstruktori" attīstās tik ātri, ka šodienas vecāki nespēj izsekot pārmaiņām, līdz ar to reti kurš vecāks var ierādīt savam bērnam lietderīgu "konstruktora" izmantošanu. Prātīgi izmantots, tas tikai attīsta loģisko domāšanu, jo tehnoloģiju pamatā ir... kā lai saka? ... radoša matemātika.

Man liekas, ka esmu te jau šo linku likusi, bet katram gadījuma saite uz divpadsmitgadīga programmētāja runu:
https://www.youtube.com/watch?v=Fkd9TWUtFm0

Ja vienīgā ipada sūtība ģimenē - apklusināt bērnu - tas ir fui. Bet tehnoloģijas, normāla bērnība, kustības un daba neizslēdz viens otru.
10.09.2013 23:49 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Man bija ļoooooooti stingra mamma, mani audzināja ļoti stingri. Un es vienmēr domāju,ka es tāda nebūšu, bet tagad es domāju savādāk :D Labi vien ir ,ka mani stingri audzināja, jo tagad paskatoties uz jaunatni.. uuuhhh
10.09.2013 23:25 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Būtu labāk aizveduši bērnu ar zirgiem izjāt

es tieeeeeši šo gribēju rakstīt.
10.09.2013 23:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits