Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Armēnija

 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Vai kāda no jums ir bijusi Armēnijā? Man ir daži jautājumi par to.
02.09.2013 18:47 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
up
02.09.2013 18:51 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
...
03.09.2013 20:08 |
 
Reitings 1434
Reģ: 29.01.2009
Blender Girl, kas tieši interesē? Varbūt varēšu palīdzēt.
03.09.2013 20:13 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Ok.

1) Kādā valodā tur var kontaktēties (ja neskaita armēņu, protams :D)? Krievu? Angļu? Vispār cik liela iespēja ir, ka tur varētu saprasties, runājot angliski?
2) Kā ar naudu? Latvijā jau laikam, cik skatījos, nevar samainīt uz armēņu naudu. Tad, kur to naudu mainīt? Pašā Armēnijā? No eiro uz viņu naudu, vai kā?
3) Cik vispār droša ir tā valsts? Ok, runa ir tieši par galvaspilsētu - Erevānu. Vai ir droši pastaigāt apkārt, papētīt pilsētu, iepirkties vienai pašai sievietei, vai to labāk nedarīt?
4) Kādi vispār tur ir cilvēki? Kāda mentalitāte?

Iespējams man bija vēl kādi jautājumi, bet tā uzreiz neatceros. Ja atcerēšos, uzrakstīšu. :)
03.09.2013 20:23 |
 
Reitings 1434
Reģ: 29.01.2009
1) Es pārsvarā kontktējos krieviski, angļu valodu labāk neiesaku, jo cik zinu, cilvēki tā ne īpaši saprot. Taču ir tā, ka atsevišķās vietās krievu valodu arī viņi varētu nesaprast, īpaši ārpus Erevānas.

2) Es parasti šeit mainīju uz dolāriem un pēc tam Armēnijā uz vietas, uz dramiem. Lidostā arī var samainīt, kur ir tā pases kontroles daļa, bet nevaru pateikt, vai strādās. Es pamatā operēju ar dolāriem, eiro vispār nelietoju.

3) Par drošību. Valsts ir droša, tas, ka viņiem ir konflikti ar turkiem, azerbaidžāniem nenozīmē, ka tulīt sāksies militārā konfrontācija ar kādu no pusēm. Man ieteica nevalkāt šortus un īsos svārkus, lai nepiesaistītu lieku uzmanību. Domāju, ka viena pati vari aiziet uz Republikas laukumu, visiem tiem parkiem, memoriālu par godu 1915. gada genocīdam. Neieteiktu vienai pašai pa tirgiem staigāt.

4) par cilvēkiem vari neuztrauties, viņi ir ļoti izpalīdzīgi. Ko līdz pateiksi, ka esi no Latvijas, tā uzreiz viņi atmaigs, manā gadījumā stāstīja, ka tajā tur gadā "pribaltike" dienēja armijā. Ir ļoti izpalīdzīgi, man vienreiz sniedza medicīnisko palīdzību, kad man uz ielas slikti no karstuma palika.

Kad Tev ir paredzēts braukt uz Armēniju? Varbūt varēšu vēlāk vēl ko atrakstīt, jo nākamnedēļ pati lidoju uz turieni. :)
03.09.2013 20:43 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Super! Milzīgs tev paldies! :) Man oktobra vidū ir paredzēts komandējums uz Armēniju.
Ā, tad uzreiz vēl viens jautājums -
5) Kādi tur apmēram oktobrī varētu būt laikapstākļi? Kāda temperatūra? Kā ģērbties?

Par iepriekšējiem jautājumiem:
1) Man ir tā, ka krievu valodu es saprotu normāli, bet nerunāju tikpat kā nemaz, tāpēc baidos, kā sapratīšos.

2) Tātad vislabāk ņemt līdzi dolārus un mainīt tur uz vietas? Kādas tur aptuveni ir cenas, salīdzinot ar Latviju? Cik aptuveni vajadzētu naudu uz nedēļu, ja nav plānoti nekādi īpaši šopingi, tik cik paēst kaut kur, kādi suvenīri, šādi tādi sīkumi.

3) Kādēļ neiesaki pa tirgiem staigāt? Lielas cilvēku uzmanības, uzbāzības dēļ, vai kas cits? Nu man parasti vispār patīk visās vietās, kur esmu, paklīst vienai apkārt, pavērot cilvēkus, apkārtni, atrast interesantas vietas. Bet līdz šim esmu bijusi tikai tuvējās Eiropas valstīs, kur jūtos pietiekami droši viena.
03.09.2013 21:00 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Par to drošību es domāju vairāk lokāli, nevis globāli (t.i., militārie konflikti utml.). Vairāk domāju, cik ļoti jābaidās, ka uz katra stūra var iemaukt pa galvu, ievilkt tumšā šķērsielā, apzagt utt.
03.09.2013 21:11 |
 
Reitings 1434
Reģ: 29.01.2009
5) Man ir grūti atbildēt par laikapstākļiem, jo esmu bijusi tikai vasaras sezonā. Šodien paskatījos, ka tur ir 30+ grādi. Taču man pieredze rāda, ka dienas ir karstas, taču vakari ir pavēsi.

2) Man ir grūti atbildēt par eiro, jo nekad neesmu tur saskārusies ar šo valūtu. Es parsonīgi ieteiktu ņemt dolārus. domāju, ka 150-250$ būtu gana, pat pāri paliktu.

3)Domāju, ka vairāk no aspekta, ka Tu esi baltā citā valstī. Un vīrieši uz ielas var izteikt komentārus, piezīmes u.t.t.

Nu nē, šaubos, ka kaut kas tāds varētu notikt, respektīvi, Tevi apzagt, iemaukt u.t.t. Ļoti reti ko dzirdēju par veiktajiem noziegumiem.
03.09.2013 21:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!