Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Prakse ir viena liela laika izšķiešana!!!

 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
Sogad skolaa jaiet prakse. Izvelejos to darit tur pat kur veicu Erasmus studijas- Portugalee.
Intervijaa teicu, ka tiesam gribu daudz darit, nevis vnk iet un atsedet, boss pateica- uij, seit buus daudz jadara, citreiz sedesi lidz 9iem vakaraa lai pabeigtu, citreiz pat naaksies raudat. Mani tas mazliet sabiedeeja, bet domaaju-supper, taada pieredze buus!
Rezultaats? esmu savaa prakses vietaa jau gandriz divsu menesus, UN TAS IR DRAUSMAS. lielaakoties, man nekas nav jadara, visu dienu pavadu lasot cosmo.lv diskusijas un citus suudus ko varu atrakt internetaa. Zinu, ka taada ir praktikanta dziive, bet nu es beidzot to izbaudu, un saprotu kas tas ir tik tiesam drausmigi. es atnaaku no rita uz darbu, iesledzu kompi, izchekoju epastus un visu citu ko vien var. Un nav jau taa ka nejautaaju ko varu padarit. jautaaju un kaa vel. Man liekas kolegiem jau esmu liidz kaklam. Es saprotu esmu zals gurkis un viniem pashiem darba tik daudz, nav laika nemties ar mani. Un boss, kur tik loti solijaas ka man te buus naave jo bus daudz jastradaa-vispaar ignoree mani. Principaa vispar ar vinu nekontakteeju deelj pieredzes- vins man iedod kkadu darbu, un pec tam vinam nav pat 1 min laika lai ar mani padiskuteetu, jo man piemeram radusies jautaajumi par uzdoto uzdevu. Vins riktig aiznemtais tipins.
Katraa zinaa, sajuuta ir pretiga, naaku uz shejieni skolas deelj, ne prieks sevis.
Bija doma, jautaat par iespeju pavadit kadu 1 menesi citaa departmentaa, bet nu kada iespeja ka nebus tiesi tas pats? Ne nu var jau risket, bet no sakuma jaatrod istais briidis lai to pajautaatu savam superaiznemtajam bosam!
Patiesibaa kad atgrieziisos LV gribeetos aiziet uz savu skolu un pateikt- prakse ir pilnigi nevajadziga lieta un laika izmeshana, likvideejiet taadu praksi!
Labums ir taads, ka sheit esot man tiek maksaata stipendija, bet piemeram ja ietu praksi Latvijaa? Izmestu miskatee 4 menesus sava laika, neko neiemacitos un nekaadu naudu nepelniitu!!!


Juuus arii esat saskaarushaas ar shaadu situaciju prakses laikaa?
24.07.2013 19:18 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Tak sarunā, ka ej atsēdi tikai 1 stundu, gan jau ka viņi arī priecāsies tikt no tevis vaļā.
24.07.2013 19:22 |
 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
tad jau 100reiz labaak ir iet straadaat tajaa pashaa chilenee vai hesiiiti, vismaz darba diena paiet aatri, un plus nauda kkada tiek pelniita! Cita runa buutu ja sheit es kko TIK loti daudz ko ieguutu!
Jo jaa man pirms prakses iegushanas man bija doma, ja nedabuushu so prakses vietu, brauksu uz LV, ieshu stradaat (kaa jau parasti vasaraas), un vnk prasiiisu lai man paraksta prakses dokuementus,!!!!Bet neee, es biju tik preiciga par prakses vietas iegushanu 5* hotelii Porto un saprotot ka visu dariisu godigi, tiesham ieshu praksi, nevis kaa vairums studentu, kuri chiiito. Bet laikam tiesam taa butu bijis labaak.
AAAAAij, atvainojos, bet man vajadzeeja sho visu izgaazt uz aru !! :(
24.07.2013 19:23 |
 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
123, mani mazliet tas biedee, jo sakumaa jau man pateica ka buusu kaa normals darbinieks , bus jastradaaa katru darba dienu no 9-18...cita lieta butu ja man butu kkads briivais rezhiiims.
Un man ir bail par to, ka sheit naakshu neregulaari, man beigaas atteiksies parakstiiis visus manus prakses dokumentus kas apstirpina ka esmu te bijusi utt
24.07.2013 19:24 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Pašai jābūt aktīvai un jāiesaistās, darot to, vismaz iesākot, ko Tu vēlētos.
24.07.2013 19:25 |
 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
Es tak te esmu aktiva, visu laiku uzprasos uz kaadu darbinju!
24.07.2013 19:26 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Nu nezinu .. kad es savulaik gāju praksi .. mani reāli exploatēja .. bijām riktīgi melno darbu darītāji - tie, kas dara visu, ko citi negrib - vergi. Universitātes praksi gāju savā tagadējā darbavietā - nu tur jau normāli - paralēli saviem darbiem arī praksi veicu. Arī visi jau sen pazīstami kolēģi, kas nāca pretī un tad jau savādāk. Krāmēties gan nevienam nepatīk gar praktikantiem .. bet tā tas ir.

Pilnīgi noteikti prakse nav waist of time .. Tev vienkārši nepaveicās. Bet arī negatīva pieredze ir pieredze. Paņem, ko vari no turienes, un dzīvo tālāk.
24.07.2013 19:26 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
:D es ar gāju praksi - 2x nedēļā uz stundu :D
24.07.2013 19:30 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
LV jau praktikantus izmanto, lai melno darbiņu paveiktu un ne sūda nesamaksātu. Priecājies par stipendiju.
24.07.2013 19:31 |
 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
taa jau varetu atrast bridi kad pavaicaat vai nevaru naakt uz sheijieni mazaak dienas nedeeljaa, ka nav man daudz taa darba jaadara, bet man ir tik tieshaam bail no mana bosa. visi jau saka ka pie vina jaapierod un nevajg nemt personiigi, bet es pilnigi juutu ka vins man dirst pasuutiis-vai nu pateiks ka neee, bus pohuj ka te atseezhu, vai arii pateiks- man jau vienalga, vari vispar nenaakt..es nezinu, liekas jau ka buus jaraksta vinam epasts 5dienaa lai pa viikendu atbild, ar domu, ka kip neatradu iisto bridi ar vinu parunaat pa nedeelju..
24.07.2013 19:33 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Zjeel, ka tev taa nepaveicaas. Man pashai prakses laiks ljoti patika, jo ir daudz ko vieglaak saprast, ja pati savaam aciim redzi un piedalies. Autorei iesaku to njemt kaa labu dziives pieredzi, jo ko var zinaat, kaadi bosi naakotnee gadiisies un pashai vairaak izraadiit savu iniciatiivu.
24.07.2013 19:41 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Tas ir kā kurā vietā. Man pašai nav nācies iet praksi, bet draugs ir gājis un māsīca šobrīd iet. Varu spriest tikai pēc viņu stāstītā(abiem uzticos un šaubos, ka melo).
Draugs un vēl divi viņa kursa biedri izgāja praksi Vācijā. Nekādas slinkošanas tur viņiem nebija. Daudz ko iemācījās un pateicoties tai praksei šobrīd strādā ļoti labā darba vietā. Iepriekš viņam bija prakse arī LV - tur gan bija šitāds pats variants kā tavējais - neko viņš neieguva. Aizgāja uz stundu un kaut vai prasīja darbu, vienalga nekas nebija - varēja iet mājās.
Māsīca šobrīd LV iziet praksi - raujās diezgan, iemācoties ļoti daudz(pati stāstīja), priekšnieks vnk super.
Tā kā - viss laikam tiešām atkarīgs no vietas. Ja paveicas - iegūst daudz. Ja ne - tikai kkas ķeksīša pēc...par tiem gadījumiem žēl, jo tiešām laika tērēšana.
24.07.2013 19:45 |
 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
es nekad neesmu izradijusi tik daudz iniciativas kaa sheit. es jau saaku justies pavisam stulbi, jo man liekas ka koleegi domaa- aij taa vispar neliek mieru, vislaik uzplijaas, nav man tak ko dot, un nav laika nemties ar vinu!
24.07.2013 19:45 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Kā es Tevi saprotu - man bija tāda pati prakse tepat LV. Prakse bija 4 mēnešus, bet tajā departamentā 1) vasarā nav īsti ko darīt pat pašiem darbiniekiem, kur nu vēl praktikantiem 2) viņiem nebija bijuši praktikanti - nemaz nezināja, ko var un ko nevar dot. Un es daudz prasīju darbiņus. Protams, pēc kāda 1,5 mēneša prasīšanas, vairs neprasīju, jo atvainojos, bet nah...Es vispār nožēloju, ka mācījos profesionālajā programmā, nevis akadēmiskajā. Pirmā prakse man bija laika izšķiešana-atsēdēšana, bet otrās prakses laikā man jau bija stabila darba vieta, tā kā prakse bija ķeksīša pēc. Bet par šo praksēšanos nosēdēju skolā 1 gadu ilgāk, par ko samaksāju 1735ls. Foršs bizness tai augstskolai!
24.07.2013 19:55 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Jap, žēl, ka tev tā. Tā ir tīrākā laimes spēle.
Man bija paveicies ar praksēm. Bet tiesa- pati daudz uzprasījos. Un uzprasījos nevis "vai nevajag ko padarīt?", bet gan "es dzirdēju, ka jūs darāt to un to. Es varētu palīdzēt tā un šitā". Pati sev izdomāju darbiņus. Protams, bija arī dienas, kurās neko nedarīju. Bet tad arī ilgi tur nepaliku, ja jau nav, ko darīt.
Lai gan no citas meitenes dzirdēju tikai sūdzības par praksi konkrētajā reklāmas aģentūrā.
Otrā prakses vietā atkal vienmēr ir ko darīt, pat jāuzprasās nebija.
Nu neko, būs tev ko CV vismaz ierakstīt + stipendija.
24.07.2013 19:59 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Man skolā bija divas prakses - vērošanas un prakstiskā.
Vot tajā novērošanā man bija kā tev- sēdi un garlaikojies. Tādu es tiešām neatzīstu!
Bet tavā vietā sarunātu, ka vienu h aizej, ja neko neiedod, tad brauc lūkot tuvākās pilsētas un ciematus! Būs daudz vērtīgāk!
24.07.2013 20:15 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Vajag atrast normālu prakses vietu.
Prakse, manuprāt, ir lielisks veids, kā gūt priekšstatu un praktiskas zināšanas par izvēlēto nozari. Un tikai no katra paša ir atkarīgs, cik kvalitatīva tā būs.
24.07.2013 20:24 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Es tak te esmu aktiva, visu laiku uzprasos uz kaadu darbinju!

Varbut vienkaarsi redz, ka tu ar darbiem netiec galaa - vnm kaut kas jaajautaa utt., taapeec tev neko nedod, jo pashiem ir daudz aatraak tas viss izdaraams, nekaa x100 skaidrojams un raadaams.
24.07.2013 20:26 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Atkarīgs gan no Tevis pašas, gan no konkrēta uzņēmuma, gan vadības. Man visas prakses ir bijušas interesantas. Pēdējā vainagojās ar superīgu darba vietu uz 5 gadiem!
24.07.2013 20:30 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kā es tevi saprotu, man bija ļoti līdzīgi. Darba nebija vispār un tā pati atsēdēšana. kad pēc mēneša man tas noriebās, gāju prasīt sev brīvas dienas, jo tāpat nebija ko darīt, priekšniece pilnīgi uzsprāga - kā, par Eiropas naudu, mums ir jāievēro noteikumi, jārespektē biroja darba laiks, blah, blah... iedeva man beigās vienu brīvu pēcpusdienu nedēļā. citi vispār par to Eiropas naudu čiliņā ceļo, es tiešām gribēju strādāt, visu noarhivēju, pārskaitīju visu noliktavā, papildināju visus sarakastus, izveidoju jaunus, sakārtoju dokumentāciju, bet tas viss ātri beidzās un cita darba man nebija. visi pārējie bija fuckin' aizņemti. parunājos ar draudzenēm, pasūdzējos, mani nomierināja, ka prakses ļoti bieži ir nejēdzīgas, tas esot normāli, un centos neņemt pie sirds. to pašu iesaku arī tev. padomā - tu esi porto, tev ir brīvdienas, ko tur vari izbaudīt, tev nav jāraujas melnās miesās, lai nopelnītu sev iztiku, darbā vari slinkot cik uziet (ko, ļoti iespējams, nevarēsi darīt nevienā citā nākotnes darbā), tu nesēdi nevienam uz kakla. viss nav nemaz tik slikti. + tev būs ieraksts cv.
24.07.2013 20:45 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Neizlasīju gan visu, bet mana prakse bija apmēram tāda kā autorei - pilnīga laika izšķiešana. Turklāt 5 mēnešu garumā. Neko var teikt neiemācījos, neko jēdzīgu man darīt nedeva. Tikai tik daudz, lai būtu ko atskaitē uzrakstīt. Arī daudz netā atsēdējos. :D līdz riebumam.
24.07.2013 21:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!