Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mans ceļš – zinātne.

 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nē, tas nav mans ceļš, bet Jūsu, doktorantu.

Mans jautājums doktorantūras studentēm vai tām, kas plāno par tādām būt, kā Jūs sapratāt, ka Jūs interesē zinātne, pētīšana, jaunā atklāšana? Vai mūsdienās vispār ir iespējams vēl ko atklāt? Ko jūs pētiet? Kā Jūs „redzat” kurā virzienā ir jāpēta? No kā sastāv jūsu ikdiena? Vai, Jūsuprāt, „zinātnē var iet” jebkurš, jebšu parasts mirstīgais maģistra grādu ieguvušais uz to nav spējīgs? Vai Jūs no sirds interesē tas, ko Jūs darāt? Ar ko saistāt savu nākotni?

Man, piemēram, augstskolās vienmēr sagādāja problēmu bakalaura/maģistra darba, kaut kādu pētījumu rakstīšana un ne tādēļ, ka man būtu grūti piesēsties un uzrakstīt, bet tādēļ, ka man šķiet, ka neko jaunu un inovatīvu es nevaru atklāt un pastāstīt, jo viss jau ir izpētīts krustu šķērsām, tāpēc arī mani interesē Jūsu domas.

P.S. Parastās mirstīgās arī drīkst izteikties! :D
04.06.2013 17:24 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
doktore neesmu, diez vai kadreiz ari busu.

domaju, ka atklat var ko tiesi medicina, farmacija.

bet tas zinatnes, kuras ir saistitas ar fiziku, kimiju, matematiku latvija ir katastrofa. zinatniskie instituti ir lielakoties nolaisti, valsts finansejums nav. nu ko tur atklat var?
04.06.2013 17:28 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Marta, nu it kā jā, bet ir arī doktorantūras visur citur, pedagoģijā, valodniecībā, nu visur, ko, piemēram, valodnieks var atklāt, tieši tādēļ man šķiet tur iet cilvēki, kuri redz tajā jomā vairāk nekā es jelkad spētu iedomāties! Bet varbūt tas arī nav tā, un tiešām atklāt neko nevar, bet mēģināt esošo, aktīvi publicēties... interesanti būtu zināt tieši šo meiteņu viedokļus.
04.06.2013 17:31 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
ahh...mana tumsoniba. man zinatne uzreiz asociejas ar tehnisko novirzienu. par tadam valodam utt piemirsu.

piemeram, fizika, kimija kiniesi aktivi taisa publikacijas. viniem tur ir kadi 5 miljoni doktorantu, katrs gada kadas paris publikacijas uztaisa un nereti sanak ta, ka nevar visu parskatit, nakas publicet tadu "lažu" uz kuras nereti nezinosaki studenti uzkrit.

valodnieki var izdomat ka tos visu arzemju vardinus, kuri ieviesusies sabiedriba, latviskot. tad rada pa zinam, cilveki smajas, kur var ko tik smiekligi-mulkigu izdomat:D
04.06.2013 17:35 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Marta, nu, piemēram, jaunvārdi, bet kā var par tiem izstrādāt zinātnisku darbu uz, nezinu, 100lpp. :D
04.06.2013 17:45 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Valodniekiem patiesībā jomu ir ļoti daudz. Pat ja neiedziļinamies tīri teorētiskās jomās (kur arī ir bezgala daudz ko darīt), ļoti maz pētīta ir svešvalodu apguve, daudz tukšo laukumu ir psiholingvistikā, sociolingvistikā, līdz ar jaunām tehniskām iespējām rodas jaunas darba metodes, kā arī izmaiņas valodā, tulkojumi un termini; galu galā jāatrod arī veids, kā "iemācīt" datorus runāt un rakstīt un saprast runāto un rakstīto... Par citām jomām nezinu, bet valodniekiem ir bezgala daudz, kur izvērsties.
04.06.2013 17:46 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
*neiedziļināmies, protams
04.06.2013 17:47 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Challenger, un kādas ir tavas domas šajā jautājumā:
Jūsuprāt, „zinātnē var iet” jebkurš, jebšu parasts mirstīgais maģistra grādu ieguvušais uz to nav spējīgs? Vai Jūs no sirds interesē tas, ko Jūs darāt?
04.06.2013 17:50 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Marta(tā foršā) — bēda tāda, ka parasti jau tos smieklīgos un neloģiskos vārdiņus izdomā tieši tie, kam ar valodniecību nekāda sakara nav un nav bijis... bet cilvēki vaino valodniekus.

Becky — par jaunvārdiem var rakstīt un rakstīt, tas tā no malas tikai liekas, ka tur jau nekā nav. To izcelsme, to lietojuma sfēras, galu galā valodas kultūras aspekts...
04.06.2013 17:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man pat bail izteikties!!:DMan kaiminos dziivo sieviete,kura ir visa zinaatnee.Loti gudra savaa jomaa,bet sabiedriibaa vinai ir loti gruuti, vina ir loti gudra vienaa jomaa,bet citaas nespeej pat iisti uztureet diskusiju.Man liekas,ka sie cilveeki loti nosleedzas zinaatnee, biezi aizmirst par visu paareejo-ieskaitot savu izskatu uttEs domaaju,ka atklaat var visu laiku kaut ko jaunu-gudru cilveeku nekad nebuus par daudz,bet reizeem aizdomaajos,pat apbriinoju sos cilveekus,cik vini var buut nosleegti "savaa pasaulee"...!
04.06.2013 17:52 |
 
Reitings 1571
Reģ: 29.01.2009
Nu finanšu, ekonomikas jomā, manuprāt, nav iespējams visu izpētīt, jo tur notiek procesu, sakarību pētīšana un mūsdienu mainīgajā, globālajā pasaulē tas lauciņš ir neizsmeļams. Vai tas ir vajadzīgs? Labi speciālisti noteikti ir vajadzīgi, lai izpētītu visādu ekonomisko lažu iemeslus, nepielautu kļūdas un prognozētu, modelētu nākotnes scenārijus. Bet tie speciālisti arī būtu jāieliek īstajās vietās.
Es pati esmu cilvēks parastais. Lai arī pētīt man +/- patīk, tomēr praktiskais pielietojums man patīk vairāk. Un manā jomā tie zinātniskie cilvēki ir diezgan stipri atrauti no praktiskās dzīves, ne vienu reizi vien ar savā jomā strādājošajām kursabiedrenēm apspriedām, vai konkrētais pasniedzējs vispār kādreiz ir strādājis praktiski un cik sen tas bijis...

Un arī tas, ka mēs jau neesam super zinošas visās jomās, tāpēc liekas- ai, nu ko tajā fizikā vēl var atklāt. Bet redz, tad, kad pirms kāda laika atklāja to Higsa bozonu (es joprojām nesaprotu, kas tas ir) visa pasaule elsa un pūta...
04.06.2013 17:52 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Becky — var iet jebkurš. Nereti pat nebūt ne tie spīdošākie prāti, jo svarīgāka pat ir neatlaidība un iedziļināšanās. Svarīgi ir gribēt. Talants ir otršķirīgs. Cita lieta, ka netalantīgam cilvēkam tas nāk grūtāk un viņš var talanta trūkuma dēļ nepamanīt kaut ko...

Es pati līdz pēdējam brīdim spirinājos, ka lai nu kurš, bet es nē... Še tev! :D Joprojām neapgalvošu, ka tas ir mans vienīgais un īstais aicinājums, bet šaubos arī, vai man tāds vienīgais un īstais maz var būt :)
04.06.2013 17:53 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, jā, piekrītu, ka daudzi zinātnieki ir pilnīgi atrauti no reālās dzīves. Zinu daudzus, kam intereses vienkārši nesniedzas tālāk par zinātni.
04.06.2013 17:55 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Emanuelle, man bija viens tāds pasniedzējs, baigi foršais onkulis, toreiz profesors, manuprāt, tagad viņš ir vēl kas krutāks. Viņš nāca uz lekcijām ar tādu milzīgu portfeli, lika to uz galda stāvus, tad kaut ko stāstīja, stāstīja, tad tā aizrāvās, ka pierakstīja pilnu tāfeli, mēs aiz tā portfeļa neko neredzam, kas uz tās tāfeles ir rakstīts, bet viņš tik aizrautīgs, ka negribas aplauzt un teikt, lai novāc to portfeli! :D

Sophie, bet mani interesē nu kā to tā var atklāt? Bērnišķīgs jautājums, bet nu tāds mani pašlaik nodarbina! :)
04.06.2013 17:56 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka veltīt sevi zinātnei ir dikti romantiski un skaisti. Ja tev iekšā ir kaislība pret zināšanām kā tādām, kas varbūt arī nenes uzreiz praktisku rezultātu, tad jebkurā jomā iespējams sasniegt panākumus.
04.06.2013 17:57 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Challenger, ko Tu pēti? Ko Tu mums, pasaulei, atklāsi? :) No kā sastāv Tava ikdiena? Vai Tu savieno ar vienkāršu darbu, jeb tas ir neatrauti saistīts ar pasniegšanu kādā augstskolā?
04.06.2013 17:58 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Pūkuminka, nē, man nav, es tuvu pie zemes! :D Bet ļoti interesē tie apgarotie prāti!
04.06.2013 17:59 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man vienmēr ir gribējies iegūt doktora grādu tieši prestiža dēļ, neliegšos. Mājās ir doktori, tad nu pašai arī gribējās (nosacīti joprojām gribās), tikai bakalaurs un maģistrs vēl priekšā. :D
Man šķiet, ka tieši pedagoģijā ir ļoti interesanta pētniecība.. vismaz cik nācies lasīt maģistru darbus, arī doktorantūras līmenī ir ko pētīt un domāt.
04.06.2013 18:02 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Becky - tā vienkāršoti sakot, es veidoju rīku, ar kura palīdzību būs iespējams vieglāk izpētīt, piem., latviešu valodas apguvēju tipiskās kļūdas. Tas dos iespējas veidot labākas mācību grāmatas utt. :)

Es esmu netipisks gadījums tādā ziņā, ka paralēli strādāju par tulkotāju, jo lielais vairums strādā augstskolās vai kādos citos vairāk vai mazāk pastāvīgos darbos. Man tas dod papildu bonusu, ka varu bez problēmām ceļot :)
04.06.2013 18:02 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
es arī pārstāvu ''parastos mirstīgos'', bet zinātnes jomas ir tik plašas, ka tur rakt un rakt. ir daudz pētījumu, kuri neaprobežojas ar vienu zinātnes jomu, un tiek veidoti starpdisciplināri pētījumi, nepārtraukti tiek atdalītas jaunas zinātnes (piem. semiotika, gan jau ir arī kas jaunāks). pedagoģija un lingvistika vispār būs neizsmeļamas, kamēr pastāvēs izglītība un valoda, jo to nepieciešamības visu laiku mainās. latvijas kontekstā par milzum daudz jomām nav pieejama literatūra, un katrs jauns pētījums ir ''inovācija''.
04.06.2013 18:04 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Becky-mana kiiniete izkataas kaa citplaneetietis-katru riitu brauc ar riteni sausmiigaa izskataa...Vinai ir traka fobija no saules jau 7 no riita,liek cepuri galvaa un veel taadu kasku,kaadu liek, braucot ar kalnu riteniem pa gruutaam traseem...Tiesaam interesanta sieviete,jo ir noeleegusi pilniigi visu kermeni no saules.Es turpat maajas prieksaa lasu savas meza zemeniites un priecaajos,ka eediisu ar plaanaam pankuukaam .Vina tik uztraukusies prasa,vai man nav bail saslimt...?Es biezi domaaju,ka parastiem mirstiigiem ir labaak buut,runaajot par mediciinu noteikti-es neuztraucos par to ,ko nezinu...!
04.06.2013 18:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits