Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kļūdas, darba pārrunās

 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Izlasiju šo rakstu
http://www.delfi.lv/sievietem/dzivesveids/darbs/devinas-kludas-ko-darba-parrunu-laika-aizliegts-pielaut.d?id=43333377
Esat pieļāvuši kādu no šīm kļūdām? Piekrītat raksta minētajam?

Frāze "Šis ir mans sapņu darbs"
Pat tad, ja šos vārdus saki no sirds, pētījumos atklāts, ka sešdesmit deviņi procenti darba devēju neņems tos nopietni, uzskatot to par liekuļotu klišeju, kas dzirdēta jau neskaitāmas reizes.


Agrākā priekšnieka noniecināšana
Noniecinot iepriekšējo darba vietu, tās kolēģus un priekšniecību, patiesībā radi sliktu priekšstatu par sevi. Viena no svarīgākajām īpašībām, ko darbiniekos meklē uzņēmumu vadītāji, ir lojalitāte, un deviņdesmit pieci procenti darba devēju uzskata, ka agrākās darba vietas atspoguļošana negatīvā gaismā ir vērā ņemams iemesls neuzsākt darba attiecības ar konkrēto cilvēku.

Izjautāšana par atvaļinājumu
Uzskats, ka potenciālā priekšnieka informēšana par nākotnē ieplānoto ceļojumu uz Karību salām liecina par godīgumu, ir maldīgs, jo pētījumos noskaidrots, ka aptuveni septiņdesmit procentu darba devēju interviju neuzskata par atvaļinājuma apspriešanai piemērotu laiku .

Ūdens vai kafijas malkošana
Astoņdesmit procentu izdevuma "Cosmopolitan" aptaujāto darba devēju atzīst, ka ūdens vai kafijas dzeršana darba intervijas laikā liecina par disciplinētības, kā arī pietiekamas uzmanības trūkumu.

Seksīgs izskats
Deviņdesmit pieci procenti darba devēju seksīgu apģērbu uzskata par darba intervijai nepiemērotu, kritiski vērtējot arī potenciālā darbinieka piemērotību darbam konkrētajā uzņēmumā.
Tādēļ pieguļošas blūzes, minisvārku un augstpapapēžu kurpju vietā izvēlies lietišķu un elegantu apģērbu, kas liecinās arī par tavu labo gaumi.

Algas apmēra pārrunāšana
Atalgojums, protams, ir viens no būtiskākajiem jaunās darba vietas pieņemšanas aspektiem, tomēr tikai piecpadsmit procentu darba devēju uzskata, ka pirmā intervija ar potenciālo darbinieku ir piemērots laiks algas pārspriešanai.

Džinsu valkāšana
Pat tad, ja konkrētajā uzņēmumā valda brīva atmosfēra un attiecīgi - arī ģērbšanās stils, uz darba interviju ieteicams ierasties lietišķa stila apģērbā. Pētījumi liecina, ka deviņdesmit pieci procenti uzņēmuma vadītāju potenciālos darbiniekus vispirms novērtē pēc to izskata, atzinīgi uzlūkojot klasiska stila ietērpu.

Telefona neizslēgšana
Negaidīts zvans vai īsziņa ir potenciālie darba intervijas neizdošanās iemesli, un deviņdesmit procentu darba devēju to atskanēšanu darba intervijas laikā vērtē kā necieņu, attiecīgi pat neapsverot šāda darbinieka noalgošanu.

Kavēšana
Neierašanās uz darba interviju laikā, neraugoties uz attaisnojošiem iemesliem, visbiežāk rada negatīvu pārrunu iznākumu. "Cosmopolitan" vēstī, ka deviņdesmit pieci procenti darba devēju darbinieku, kurš kavē pārrunas, vairs nevērtē nopietni, tā liedzot iespēju sevi pierādīt.
21.05.2013 15:48 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
Ūdens malkošana - nu tam gan es nekādi nevaru piekrist. Man vienmēr slāpst, īpaši, kad stresoju, tā kā neredzu tur neko ārprātīgi nepareizu, kāpēc darba devējs to varētu novērtēt kā kaut kādu kļūdu. Par pārējo saprotams.
21.05.2013 15:52 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Ko darīt ja uzdod jautājumu "Kāpēc aizgājāt no iepriekšējā darba", jo man nepatika iekšējā vide, zems atalgojums, mani priekšlikumi tika ignorēti - iznāk ka nolieku savu ex darbu! 1 intervijā piedāvāja kafiju, jo jāuzgaida, neatteicu, bet nepaspēju izdzert kad intervija jau sākās :D
21.05.2013 15:52 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Atvainojos par piesiešanos, taču virsrakstā arī ir kļūda :D Nu nezinu, kaut kā negribas ņemt šo tekstu baigi nopietni dēļ tiem visiem sacerētajiem "deviņdesmit pieciem procentiem"...
21.05.2013 15:55 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
zinu par komatu :D neieraudzīju ka iesitu :D , es rakstu skatoties uz taustiņiem :D nepārlasīju un nosūtīju :D
21.05.2013 15:57 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Algas apmēra pārrunāšana Es uz darbu eju nausdu pelnit, un man ir jazina algas apmers. Jo par 150 vai 250- nestradasu nevienu dienu.
21.05.2013 16:00 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Man kaut kā vsp negribas ticēt tam, ko raksta/pēta Cosmopolitan.
Labi, dažiem punktiem patiešām piekrītu. Taču pārrunās apspriež atvaļinājumu, algu, lietas, kas saistītas ar strādāšanu. Tas, ka te tiek minēts par tām Karību salām, ir pārspīlējums. Kurš tā ies un stāstīs.
21.05.2013 16:02 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Vairumam piekrītu, ņemot vērā faktu, ka esmu vadījusi vismaz 200 darba intervijas savas pieredzes laikā. Mani bieži ir šokējusi jaunatne par neizglītotību darba karjeras veidošanas jautājumos-kā komunicēt ar potenciālo darba devēju, ko vēlams teikt un ko nē... Es atbalstītu, ja jau skolas gados pusaudžus vairāk iepazīstinātu ar darba vidi. Savādāk atnāk uz darba interviju meitene ar A līmeņiem eksāmenos, bet darba intervijā pasaka "NU TĀDAS LIETAS", ka man sirmie mati jau parādījušies:)
21.05.2013 16:05 |
 
Reitings 295
Reģ: 06.08.2011
Liene, pastāsti ko tādu šie cilvēki ir teikuši, ka pilnīgi sirmi mati metās? ;D
21.05.2013 16:15 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Liene es arī vēlos zināt!
21.05.2013 16:20 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Lalka, piemēram, par "sadiršanos" (atvainojiet, bet tā arī teica) ar savu iepriekšējo vadītāju, par to, ka iepriekšējā vadītāja bija maita un ka viņai skauda, ka darbinieces labāk izskatās. Viena meitene atnāca uz darba interviju ar 9.klašu izglītību (šeit arī mana vaina, ka nebiju to pamanījusi CV) un pateica, ka vēlas vismaz 1000LVL algu. (Lieki piebilst, ka šo interviju vadīju krīzes gados.
CV man ir pienākuši no e-pastiem: cukurdupsī[email protected] un maziņāseksīgā[email protected]

Šī ir tikai daļa, kuru atceros. Ir bijis vēl trakāk:)
21.05.2013 16:23 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Atcerējos- šis bija kuriozs. Viens vīrietis darba intervijā pateica, ka priecājas, ka manā birojā ir tik seksīgas čiepiņas redzamas:D

Protams, manām vakances prasībām nenāk tikai uz TOP menedžmenta vakancēm, tāpēc arī inteliģenta atšķirības līmenis bieži ir jūtams, bet nu....piedošanu..
21.05.2013 16:25 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Zini Liene ir apkopējas ka ir ļoti inteliģentas, un menedžeri, direktori kas ir pilnigas nulles faktiski. Ari diploms vel neliecian par inteliģenci vai prāta spējām. :)
21.05.2013 16:28 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Agrāk es gāju uzdarba intervijām lai praktizētos. Sadzejoju gudru pieteikumu, izpušķoju CV un aiziet. Jau ar domu ka dabūt tur darbu man tāpat nespīd. Lai uzkrātu pieredzi. Tas labi palīdzēja pārrunās kad bija reāla iespēja. Vairāk vai mazāk visus intervētājus "pārkost" - es jau zinu ko viņi jautās, kā viņi jautās un ko vajag atbildēt.
Un protams pirms tam gan vajag labi sagatavoties - uzzināt visu par uzņēmumu, par tā vēsturi, vadību un visu pārājo ko var atrast.
21.05.2013 16:32 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
seksīgas čiepiņas :D Laaaaabs
21.05.2013 16:35 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Algas apmēra pārrunāšana



Tikaim ex PSRS valstis sludinajumos darba algas apmeru nemin. Laikam kausn teikt cik maz:D

Visur pasaule ir normali minet algu kada ir sludinajumos.
21.05.2013 16:36 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Darba deveejs jau biezi vien pats intervijaa prasa kaadu algu kandidaats gribeetu. Bet nu jaa, ja darbinieks pats prasa cik liela ir alga, pirms veel vispaar darbaa pienjemts, tas gan nav iipsai gudri. Njemot veeraa, ka lielaakajaa daljaa uznjeemumu, informaacija par algaam ir konfidenciaala.
21.05.2013 16:48 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Darba deveejs jau biezi vien pats intervijaa prasa kaadu algu kandidaats gribeetu. Bet nu jaa, ja darbinieks pats prasa cik liela ir alga, pirms veel vispaar darbaa pienjemts, tas gan nav iipsai gudri. Njemot veeraa, ka lielaakajaa daljaa uznjeemumu, informaacija par algaam ir konfidenciaala.


Nu gan uzskatu, ka nekas muļķīgs tas nav. Kādēļ no tādām lietām jātaisa valsts mēroga noslēpums? Es jau neprasu, cik saņem citi darbinieki, bet vēlos zināt, cik saņemšu es, jo eju naujdu pelnīt un alga man ir ja ne 1., tad 2. vietā noteikti
21.05.2013 16:52 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Nezinu gan, es gan vēlos zināt, vai man vispār ir jēga tērēt laiku intervijai, kur man piedāvās minimālo :D Uzskatu, ka tādas lietas var jautāt. Ne jau uzreiz, protams, kā ar bomi pa galvu, bet, ja darba devējs man vaicā, vai ir radušies kādi jautājumi, es laikam tomēr paprasītu par algu :D
21.05.2013 16:53 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Fire_fly, te, :
šo tekstu baigi nopietni dēļ tiem visiem

ja kas arī ir kļūda. :D


Esmu bijusi uz daudzām darba pārrunām un, ticiet man - darba devēji reizēm ir nepieklājīgāki, tupāki par darba ņēmējiem.
21.05.2013 16:53 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Nu gan uzskatu, ka nekas muļķīgs tas nav. Kādēļ no tādām lietām jātaisa valsts mēroga noslēpums? Es jau neprasu, cik saņem citi darbinieki, bet vēlos zināt, cik saņemšu es, jo eju naujdu pelnīt un alga man ir ja ne 1., tad 2. vietā noteikti


Ja tev konkreeto darbu piedaavaas, tad arii algu pateiks. A ja taapat nepiedaavaas, tad kaada jeega uznjeemumam tev to atklaat?
21.05.2013 16:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits