Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā vērtējat šādu priekšnieka attieksmi?

 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Tā kā sēžu vienā kabinetā ar šefu, dažkārt ir interesanti paklausīties viņa sarunas.

Piemēram, nupat pieņema jaunu projektu vadītāju vienam jaunam projektam. Šefs viņam stāsta par jauno projektu, cik tas ir svarīgs, ka būs loti daudz jāstrādā, jābūt gatavam veltīt sevi pēc darba, brīvdienās, strādāt ar 150% atdevi, ieguldīt sevi visu.

Vai arī šēfa saruna ar otru šefu, ka viņš vairs nevar atļauties , lai izgāžas vēl viens projekts. Viņš tak būvē plānus ģimenei pārcelties uz ārzemēm, vajadzēs naudu. Tāpēc visiem maksimali produktīvi jāstrādā.

Es tā padomāju, da ziniet ko... Katram ir savi dzīves plāni un kāpēc viņa plāni ir tie nozīmīgākie? Es varbūt te strādāju tik līdz dekrētam, lai saņemtu bērnu naudu. Kāds cits varbūt strādā tikai naudas dēļ, saņem, iet mājās, aizmirst par darbu. Vel kāds varbūt te strādā, ai savāktu kontaktus un pieredzi un pēc tam savu biznesu uzblieztu.

Kā vispār var prasīt no darbinieka atdot sevi uzņemumam visu, ja tas nav viņa uzņēmums? Vai cilvēks vispār var būt tā pa īstam ieinteresēts svešā biznesā? Tak šefs sasniegs savus mērķus, izspiežot no darbinieka sulu, un tad izmetīs. Tāpēc labāk savu enerģiju un brīvo laiku ieguldīt savos plānos, ģimenē un tamlīdzīgi.

Vai jūs atbalstāt šādu super atdevi, virsstundas un ko tik vēl ne, raujoties priekš cita?
30.04.2013 15:57 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Nē, es NEKAD neesmu strādājusi virsstundas, ja man no tā neatlec konkrēts labums par konkrēti padarītu darbu - papildus samaksa vai brīvdiena kādu citu reizi, kas tiek apmaksāta no darba devēja puses.
Un visa tā d*ršana, ka man kādam sevi jāpierāda u.tml. - lai bauda mani, kamēr pildu savus pienākumus tās 8 stundas dienā, nevis man kas jāpierāda vēl PAR VELTI strādājot PĒC apmaksātā darba laika. Man ar pašvērtējumu viss ir kārtībā un zinu, ja uz mani sāktu izdarīt spiedienu un gribētu panākt, lai es kļūtu par bezmaksas darba spēku - es aizietu tajā pašā dienā un atrastu citu darbu.
Lai priekšnieks taisa savus bērnus un domā, kā viņus pabarot, bet ne jau uz manas dzīves un enerģijas rēķina! :D
30.04.2013 16:02 |
 
Reitings 173
Reģ: 29.01.2009
Nu, redz, cilvēkam jau ir izvēle- strādāt tās virsstundas vai nē. Vienmēr jau var atrast citu darbu vai nestrādāt vispār.
Ja esi ģimeniska un vēlies veltīt laiku sev, jāapsver doma iet prom no darba vai to mainīt. Es esmu strādājusi virsstundas, jo man bija svarīgi darbu padarīt kārtīgi un laicīgi. Darbs bija nepieciešams, lai saņemtu algu un uzkrātu pieredzi. Ja ir neizsīkstošs bankas konts vai sponsors, var nodarboties ar ko citu.
30.04.2013 16:04 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Nu bet ar ko tad tavs šefs sliktāks par tevi pašu? Tu domā par sevi, viņš par sevi. Tu visus uzmet pēc savas 8h darba dienas, jo tev svarīgs brīvais laiks un sava dzīve, viņš nodzen savus darbiniekus, jo bembis jāpērk un uz ārzemēm jābrauc. Katrs par sevi, vai tad tā nav?
30.04.2013 16:05 |
 
Reitings 500
Reģ: 11.04.2013
Nē :) cilveks nav mašīna un vienmēr būs kādi apstākļi, kāpēc šodien viņs nestrādā ar 100% atdevi. Piemēram, strīds ģimenē, salūzis auto u.c.. Būs dienas, kad gribēs strādāt virs tiem 100%. Ja cilveks zin, ka saņems ko vairāk par ikmēneša algu, papulās vairāk - virsstundas utt.
Ja ir cietā alga, cilvēks vairs tik daudz necenšās un atkarībā no savas sirdsapziņas strādā maksimāli/vidēji/bez atdeves savu paredzētio darba laiku.
30.04.2013 16:06 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Manuprat mes gandriz visi stradajam algas del, ne?

Ja, es raujos un stradaju ar super atdevi sava uznemuma, kura esmu pilnigs smilshugrauds. Es palieku pec darba, man nav problemu atnakt atrak, kad vajag un vienmer but uzdevuma augstumos. Man ir svarigi, lai mani un manus darbus ievero, lai par mani runa labu darba un, lai es visiem patiku.
Protams, manu darba kvalitati ari noverte prieksnieciba, paaugstina algu un izsaka pozitivas piezimes.
Varbut esmu nedaudz darbaholikjis,jo esmu ists mezazis un man dzive svarigi izsisties karjeras zinja. Es zinu, ka smags darbs vienmer atmaksajas.
30.04.2013 16:07 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Ja cilvēka pašmērķis ir darba pieredze un šis darbs ir tikai kāda trepīte no karjeras kāpnēm, kapēc ne ?
Ja vaicā personīgi par mani , tad nē, es neesmu karjeras cilvēks- vispār, karjera nav mans pašmērķis, bet es strādāju ģimenes uzņēmumā, līdz ar to dažreiz sanāk darīt vairāk nekā gribētos.
Es pazīstu cilvēkus, kas svešā uzņēmumā strādā ar pilnu jaudu, tā itkā tas būtu paša uzņēmums.
30.04.2013 16:08 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Uzskatu, ka svarīgi ir pašai sev izprast - kādus tu gaidi augļus no sava darba. Ja tu apzinies un esi pārliecināta, ka līdz ar tavu ieguldīto darbu aug uzņēmuma peļņa, līdz ar to arī tavs finansiālais stāvoklis celsies - no problem, esmu gatava guldīt savus spēkus un rukāt. Ja man liktu strādāt un atstāt sevi tikai kāda onkuļa sapņu realizēšanai - nē, neuzskatu, ka tas ir normāli ja darbinieki to dzird. Tas nekādā veidā nestimulē darbu.
30.04.2013 16:09 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Es parasti pulkst. 17.00 durvis vēru ciet, lai iet ieskrieties . priekšniecei bija mode 10 minūtes pirms darba laika beigām pienākt un uzdot kadu darbu. Es norādīju uz pulksteni, ka nepaspēšu un sākšu darīt rīt. viņiem nav tiesību nevienu paturet ilgāk darbā bez papildus samaksas
30.04.2013 16:13 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Manuprāt, ir ļoti jāizvērtē - kāds amats. Ja Tev nāk papildus labums no tā, ka vairāk strādā - piemaksas, palielinās darba alga, tad kāpēc gan nē, ja pati esi ieinteresēta saņemt vairāk. Ja Tev ir noteikta ikmēneša alga un konkrēts darba laiks, tad nē, kolīdz mana darba diena beidzas - viss, nekādas virsstundas.
30.04.2013 16:19 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ir aitas, ir cirpeeji. Es virsstundas esmu straadaajusi tikai vienaa vietaa, jo zinaaju, ka darba deveejs naaks man pretii tad, kad man to vajadzees. Neesmu karjeras cilveeks un mans saplaanotais laiks peec darba ir vienliidz svariigs.
30.04.2013 16:29 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
dažkārt jau nav tikai melns un balts..

gribētu smuki 8 stundas nostrādāt, aizvērt datoru, aizmirst par darbu un doties brīvībā baudīt pilsētas dzīvi, bet reti tā sanāk.. ir virsstundas, garie vakari, kad jāpabeidz mājās atskaites, atbildu uz e-pastiem brīvdienās, ja vajag. pa vidam vēl kāds nolamā vai uzbrauc augumā, kurš vispār nav nekāds priekšnieks.. dažkārt ir līdz klinķim, kad gribas saritināties stūrītī un paraudāt vienatnē. bet kopumā cenšos arī pamanīt tās daudzās priekšrocības, ko man darbs dod, un tādas ir, pat ja ikdienā ir pierasts un nepamanu. un tad nemaz tā neraujos skriet prom.
30.04.2013 17:15 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
mans radinieks dara tā- ja pēc darba laika zvana kāds kolēģis vai pats priekšnieks, viņs neatbild:D jo draba laiks beidzies
30.04.2013 17:20 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es vieniga nesapratu, kas nav ok ar prieksnieka attieksmi? Vai kads ar varu spiez stradat? Nu nav jabut fanatiskam, bet man patik apzinja, kad darbu daru labi, neskatoties uz to, ka tas nav mans bizness. Vai tas dod man tiesibas nestradat ar atdevi, jo nav mans? Algu maksa? Maksa. Par virsstundam maksa? Maksa. Kur problemas? Protams, ka prieksnieks gribes max no tevis, kads brinums. Katrs mes gribam maximumu no lietam, pakalpojumiem, cilvekiem.
30.04.2013 17:28 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
es vēl gribu piebilst, ka nespētu strādāt tā - izdaru savu, un mani nekas cits neinteresē, 17.00 pieceļos no sava galda un aizeju mājās. tā man šķiet tāda Maximas plauktu krāmētāja attieksme. es zinu ka daži mani kolēģi tā dara. it kā atlaisti nav :)

man ir tāda stulba vajadzība visu izdarīt 120% perfekti :)
30.04.2013 17:28 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
kāpēc uzreiz Maksimas plauktu krāmētāju attieksme? tā jau vakars ir īss, ja sēdēšu līdz 19.00 , tad cikos būšu mājās?
30.04.2013 17:32 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es vieniga nesapratu, kas nav ok ar prieksnieka attieksmi? Vai kads ar varu spiez stradat? Nu nav jabut fanatiskam, bet man patik apzinja, kad darbu daru labi, neskatoties uz to, ka tas nav mans bizness. Vai tas dod man tiesibas nestradat ar atdevi, jo nav mans? Algu maksa? Maksa. Par virsstundam maksa? Maksa. Kur problemas? Protams, ka prieksnieks gribes max no tevis, kads brinums. Katrs mes gribam maximumu no lietam, pakalpojumiem, cilvekiem.

+++
30.04.2013 17:33 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
tápéc vinjsh ir shefs, tu darbiniece :D
tev par to maksá. vinjsh maksá un grib lai par vinja naudu cilvéki strádátu. es arí agrák strádáju LV daudz virstundu, jo man par to ljoti labi maksája. izdevígi shefam, jo viss perfekti izdaríts, un vinjsh var mierígi atpústies, zinot, ka viss bús kártíbá, izdevígi man - laba naudinja!
nesen, kad man pateica, ka bús jástrádá 7 dienas nedéljá un pa 12 stundám un ka tas ir obligáti - es pasméjos, pagriezos un izgáju pa durvím, tur vairs savu káju neesmu spérusi :D tá ir darbinieka izvéle, strádát visrstundas vai ne! bet darba laiká ir jástrádá ar pilnu atdevi, jo tu [par to sanjem algu, bet diemzhél darba devéji maksá tádám, kas darba laiká sézh cosmo, nevis produktívi strádá !
30.04.2013 17:40 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
A kas vainas priekšnieka teiktajam?

Viss ir kārtībā, katrs no mums strādā savu mērķu vadīts! Tev kremt, ka viņa mērķis ir pārcelties uz ārzemēm, bet tavs tikai izdzīvot līdz algai?

Un jā, es esmu ieinteresēta, lai "sveikais" bizness plauktu, lai plauktu uzņēmums, kurā es strādāju, jo tas ir arī mans labums, uzņēmums, kurā ES strādāju un esmu ar to lepna! Tas ir algas pieaugums, dažādi pasākumi darbiniekiem, labi komandējumi, līdz ar to arī plašākas iespējas, arvien labākas sociālās garantijas, plašākas izaugsmes iespējas.
30.04.2013 17:57 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
30.04.2013 18:03 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Uzskatu, ka tas normāli strādāt kāda cita labā, jo ja tu labi strādā, tad tevi tomēr arī novērtē. Vismaz man un draugam tā ir.

To labi redzu savā draugā, viņš savam priekšniekam ir labā roka un gandrīz uzticības persona, jo pus6 vakarā uzreiz neiet mājās, bet izdara darbus līdz galam, strādā visstundas, pat vairāk kā vajag, dažbrīd draugs strādā it kā tas būtu viņa uzņēmums, bet tāpēc viņš tiek novērtēts un daudz ko dabū atpakaļ.

Uzskatu, ka normāli nekas nevirzās uz priekšu, jo visi uzskata, ka kāda vena pēc priekš cita strādāt, visi visu tikai sev grib, bet ja visi strādātu labi kāda cita labā, tad visiem būtu vieglāk, tikai visu laiku atrodas kāds ar šādu autores attieksmi.
30.04.2013 18:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits