Adopcija - jā vai nē!?

 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Skatos talk-show ar Malahovu un tēma par adoptētu bērnu.

Vai jūs būtu gatavas pieņemt ģimenē bērnu no bērnu nama?
Vienalga vai kā vienīgo bērnu, ja savu nevar būt vai arī ja savi jau ir, bet ir iespējas un vēlmes sniegt rūpes tiem, kam to trūkst!


Kāda vsp attieksme pret adopciju?
05.04.2013 20:57 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Queen-godiigi++++
06.04.2013 18:03 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
becky
nespļauj kāpostos,kurus pašai vēlāk var nākties ēst. It īpaši-bioloģiskais pulkstenis taču tikšķ,tātad arī iespējamība palielinās ar katru gadu.
Tad,kad Tev būš savi bērni un Tu zināsi,ko nozīmē būt mātei,tad arī var runāt tālāk.
06.04.2013 18:05 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
p.s. Dauna sindroms nav tas trakākais. Saules bērniņi varbūt nav tik aši un apķerīgi kā veselie, bet ja nav pati smagākā forma, tad viņus pat nevar uzskatīt par invalīdiem. Ar pareizu aprūpi un audzināsanu, sniedzot atbalstu un mīlestību sauls bērns izaug pilnīgi normāls un var māčīties, nodarboties ar sportu, mūziku, strādat.
06.04.2013 18:05 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nu jā, bet ja jau piedzimis slims, atpakaļ neiebāzīsi, abortu neuztaisīsi, a nefunkcionāla bērna dēļ likt krustu savai dzīvei? Es jebkurā gadījumā nenosodu.
06.04.2013 18:09 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
dan dan, es neplānoju būt par māti, es savu dzīvi redzu citās gaismās, man nav vajadzīgs bērns, lai es justos kaut kā īpaši. Lai tās gaudas paliek ovuļaškām.
06.04.2013 18:10 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Interesantu tēmu iekustinājāt...

Jāsaka, ka smeļoties no dažādiem viedokļiem vēlos iestarpināt faktu, ka ne tikai suņu audzētājiem, bet jebkādu dzīvnieku sķirņu veidotājiem(lasīt- "dievi", kas maisa gēnus) nav nekāds noslēpums,ka, ja zirgu vai suņu mātīte ir "nolaidusi pa kreisi" ar kādu "nepareizo" džeku, tad nākamajiem cēlajiem sķirnes kompanjoniem nāksies rēķināties arī ar kādu nelielu daļu pienesuma no iepriekshējiem mīlas grēkiem..

Nākamais- ne nu gluži no kaktu dakteriem, bet ir jau tīri oficiāli diezgan skaidrs(pierādīts), ka, ja vecāki slimo ar aptaukoshanos- ir procentuāli lielāka varbūtība, ka shāda parādība būs problēma arī bērniem. Tas pats attiecas arī ne tikai uz fiziskām parādībām, bet arī garīgām- tādām kā shizofrēnija vai depresija. Shādi pētījumi ir ilgstoshi un tiem ir nepiecieshamas vairākas paaudzes, tomēr, tādi tika sākti jau pagājushajā gadsimtā, tā kā norādes jau ir.


Tai pat laikā nedrīkst domāt, ka tievs cilvēks(no dzimshanas) nevar palikt resns, vai resns- tievs. Gēni ir laba lieta, tomēr gribasspēks ir labāka. Arī nepaklausīgu sīko var pāraudzināt un depresiju var pārvarēt(es ceru).
06.04.2013 23:11 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
http://www.youtube.com/watch?v=rztYMMhMT2Y&feature=player_embedded
Apbrīnoju šādas ģimenes! Viņi visi izskatās ļoti laimīgi un nu nedomāju,ka viņi visi nāk labām ģimenēm.
Neticu tai gēnu lietai sakarā ar uzvedību,slimības jā,bet zādzība un agresivitāte-tā visa ir audzināšana un apkārtējā vide.
06.04.2013 23:15 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Visvairaak slimo beerninju dzimst tieshi aristokraatiem un ljoti bagaatiem cilveekiem, kuri ir naakushi no paaudzees bagaataam gjimeneem, jo savulaik uz nebeedu preceejaas ar pusbraaljiem, braaleeniem utt. Biezji vien alkoholikju atvase ir daudz veselaaka par karaliskaas gjimenes lolojumiem. Taapat kaa tiirasinju sunji ir daudz slimiigaaki par seetas kranchiem. Vairaaku geenu sajaukums nodroshina speeciigaakas atvases, taapeec ja taa teorija ir patiesa, ka tiek atstaats genofonds vagiinaas, buutu jaaiesaka sievieteem nedzemdeet beernus , ja ir bijis tikai viens vai paaris dzimumpartneru.
06.04.2013 23:20 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Nākamais- ne nu gluži no kaktu dakteriem, bet ir jau tīri oficiāli diezgan skaidrs(pierādīts), ka, ja vecāki slimo ar aptaukoshanos- ir procentuāli lielāka varbūtība, ka shāda parādība būs problēma arī bērniem. Tas pats attiecas arī ne tikai uz fiziskām parādībām, bet arī garīgām- tādām kā shizofrēnija vai depresija. Shādi pētījumi ir ilgstoshi un tiem ir nepiecieshamas vairākas paaudzes, tomēr, tādi tika sākti jau pagājushajā gadsimtā, tā kā norādes jau ir.

Manuprāt, viena lieta ir, ka cilvēkam ir lielāka varbūtība saslimt ar kādu slimību, bet otra lieta, kā te iepriekš minēja, ka slimam cilvēkam piedzims slims bērns u.tml. Par pirmo es saprotu, bet otrajam tiešām nepiekrītu.
Ja tas, kuram būs varbūtība saslimt, piemēram, ar aptaukošanos, neēdīs kopš bērnības to, ko viņa aptaukojušies vecāki ēd, tad viņš arī nebūs aptaukojies. Bet bieži vien tas tā notiek - cilvēkiem ar liekiem kg ir apaļīgi bērni, bet tikai tāpēc, ka viņi pieradina un ieaudzina bērnus pie neveselīgā ēdiena.
06.04.2013 23:24 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Viduslaikos bija ļoti izplatīta sķiru kārta. Tāpēc bieži bija uzskats, ka dižciltība arī ir kaut kas, kas nerodas no gaisa un ēm.. iedzimst? Tāpēc reizēm pat bija grūti atrast kādu "pienācīgāku" precinieku meitai, kā, piemēram, viņas brālēnu.. :P


Nezinu kā ar to genofondu, bet tas arī ir fakts, ka tīrasiņu dzīvnieki(un cilvēki?) slimo biežāk un mirst ātrāk. Pārāk "tīras" tās asinis.. :D

P.S. Es pēdējo reizi slimoju pirms gadiem pieciem.. :D
06.04.2013 23:25 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Pievakare- tāpēc es parasti iestarpinu īpashi nozīmīgus vārdus- kā, piemēram, manā tekstā ir jāpievērsh vērība vārdiem- procentuāli lielāka varbūtība .

Tai pat laikā skatījos kādu raidījumu, kur diviem liliputiem dzima normāla auguma bērni. Šī procentuāli lielākā varbūtība nenozīmē, ka- NU BŪS... Bet tikai to, ka ar to ir jārēķinās. Un pēc tam nevajag brīnīties..
06.04.2013 23:28 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Excite, un es neko neteicu par tavu tekstu. Vērība bija jāpievērš maniem vārdiem: kā te iepriekš minēja, ar ko es biju domājusi sarunas iepriekšējās lapās.
06.04.2013 23:30 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Mūsu sabiedrībā ir jārēķinās ar DAUDZ, DAUDZ lielāku varbūtību, ka kāds piedzims slims, vai pārmantos kādu slimību savos gēnos. Kāpēc? Tāpēc, ka kādreiz(pirms 100 gadiem) slimi bērni vienkārshi.. nomira. Vai, ja sanāca kropli, tad viņi parasti arī nomira. Mūsdienās tādi bērni pieaug un dzīvo (gandrīz) normālu dzīvi. Satiekās ar sev līdzīgiem un rada bērnus.

Vairs nav tā, ka izdzīvo stiprākais(lasīt- veselīgākais). Tagad izdzīvo, mhmm... bagātākais? :D
06.04.2013 23:34 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Excite, vai nu nebūsi sapratis, ka mūsdienu medicīna ir pret dabīgo izlasi? Un bērniem veselības aprūpe ir bezmaksas. Līdz ar to mums ir mukoviscidozes bērniņi, Gošē, Villiji Prāderi un citi. Barga nauda.

Varbūtības ģenētiskām slimībām var izskaitļot, bet, protams, nekad nevar paredzēt, vai šoreiz piedzims tas "25%" neveselais vai "75%" pilnīgi vesels mazulis.

Bet jebkurā gadījumā, ja man nevarētu būt savu bērnu, adoptētu.
06.04.2013 23:54 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Arī agrāk bija tikpat daudz slimo kā tgd. Ir muļķīgi pagalvot, ka kaut kas tāda ziņa ir mainījies. Saules bērni un bērni ar kroplībam dzīvoja arī pirms 1000 gadiem.


Ja no visa baidās, tad vsp nav jātaisa bēbjus. :)
06.04.2013 23:57 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Agrāk no vismaz 6-9 bērniem(kas bija norma ģimenē), vismaz 2-4 nomira bērnībā. Pārējie izauga lieli un stipri. :)
07.04.2013 00:22 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Pati vēl pašlaik esmu parāk jauna priekš bērniem, bet uzskatu, ka nākotnē vēlētos adoptēt bērniņu, ja finansiāli un psiholoģiski to spēšu.
Protams, gēniem ir nozīme tajā, kāds bērns izaug, bet neuzskatu, ka tas ir galvenais faktors. Jo pazīstu vienu sievieti, kurai teica, ka viņai visdrīzāk nevarēs būt bērnu un viņa adoptēja divus bērnus - puisīti un meitenīti. Tagad abi bērni jau iet skolā, manuprāt, ļoti pieklāji, kulturāli un audzināti, kaut gan zinu, ka meitenīte galīgi nav nākusi no tās labākās ģimenes.
Zinu vēl vienu sievieti, kas ir adoptējusi meitni, arī ļoti jauka meitene, nav nekādu kriminālo vai vardarbīgo noslieču....
Protams, ar lielākiem - skolas vecuma bērniem galā tikt ir daudz grūtāk nekā ar tiem, kas ir adoptēti jau bērnībā. Taču es galīgi nepiekrītu apgavojumam, ka bērniem, kas pat adoptēti zīdaiņa vecumā visas viņa sliktās rakstura īpašības ir jāuzveļ uz bioloģiskajiem vecākiem, viss ir audzināšanā, jo kā vienā komentārā bija minēts, ka pieaugusi meitene neko nedara un vecākus tikai sūta trīs mājas tālāk - tam nav nekāda sakara ar gēniem, viņa visdrīzāk ir pārāk izlutināta un domā, ka var atļauties visu.
07.04.2013 00:32 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Arī agrāk bija tikpat daudz slimo kā tgd. Ir muļķīgi pagalvot, ka kaut kas tāda ziņa ir mainījies. Saules bērni un bērni ar kroplībam dzīvoja arī pirms 1000 gadiem.


Ella!

Ģenētiku taču māca pirmajos kursos. Par prenetālo diagnostiku un amniocentēzi arī stāsta...
Nebrauc auzās.
07.04.2013 00:33 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Es labprāt adoptētu!
07.04.2013 00:34 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Madonna s atbildeju Excite uz:
Mūsu sabiedrībā ir jārēķinās ar DAUDZ, DAUDZ lielāku varbūtību, ka kāds piedzims slims, vai pārmantos kādu slimību savos gēnos. Kāpēc? Tāpēc, ka kādreiz(pirms 100 gadiem) slimi bērni vienkārshi.. nomira. Vai, ja sanāca kropli, tad viņi parasti arī nomira. Mūsdienās tādi bērni pieaug un dzīvo (gandrīz) normālu dzīvi. Satiekās ar sev līdzīgiem un rada bērnus.


varbūtība nav daudz, daudz lielāka. Varbūtība ir tā pati. Jā tgd var diagnosticēt, agrāk nevarēja, bet viņi tāpat dzima un dzīvoja. Un tgd dzimst un dzīvo slimie, neskatoties uz diagnostiku.
07.04.2013 00:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits