Automāts

 
10 gadi
Reitings 2672
Reģ: 25.05.2012
Lābs vakars meitenes :)

Mans jautājums ir tāds... Vai kāda ir gājusi autoskolā un pa taisno likusi uz automātu? Ir taču daudz vieglāka braukšana?

Esmu šovasar nolēmusi dabūt tiesības un kkā jūtu, ka uz automāta vartētu izdarīt?

Tātad tas ir vieglāk? :)
25.03.2013 20:08 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
taapat mashiinu ar mehaanisko kaarbu paliks arvien mazaak un mazaak, jo aatrumkaarba vienkaarshi ir pagaatnes mantojums, kas lieki sarezhgjii dziivi. miinusu aatrumkaarbai ir daudz vairaak kaa plusu, saliidzinot ar automaatu.


arī šis apgalvojums ir pilnīgs murgs, jo vienmēr būs automašīnas arī ar mehānisko kārbu, jo vienkārši ir mašīnas, kurām tas automāts neder, jo ja tu pērc tiešām mašīnu ar labiem parametriem, tad vienīgais veids kā izbaudīt braukšanu ir parastā kārba, nevis automāts. tā kā abas kārbas 'pastāvēs kā līdzvērtīgas. ;)

lieki piebilst, ka diskusija jau atkal izvērtusies par kaut kādu murgu.
26.03.2013 10:59 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Un kā aizsvilās tās, kuras sevi uzskata par baigajām prõ, bet uz ielām ir reāli bīstamas.

Es toč sevi neskaitu pie the best braucējām ever, bet man patieeešām vienmēr izraisa smaidu meitenes/sievietes, kas činkst, ka man nesanāk izspiest tos pedāļus, man tur noslāpst, man liekas, ka tā mašīna ir neriktīga, jo man nesanāk labi braukt ar to. Kamoooon, vispirms braukt vajag iemācīties, nevis izdomāt, ka tiesības- tas ir kruta, man vajag! Un man vienalga, ar ko jūs liekat tās savas tiesības – automātu vai manuālo – dariet, kā vēlaties, bet uz ceļa tad uzvedieties kā cilvēki! Es neticu, ka cilvēks, kas saka, ka viņam nesanāk braukt ar mašīnu tādu vai šādu, vispār ir spējīgs droši, atslābināti braukt vispār.

Es šajās divas dienās esmu redzējusi kādus 4 gadījumus, kad pie stūres ir sievietes un tiek izraisītas neloģiski bīstamas situācijas satiksmē. 2 no tām – es vnk pilna balsī nolamājos uz to, kas sēdēja tam mašīnām pie stūres – par to, cik absolute mistiski ir iespējams izveidot bīstamu situāciju nekurienes vidū. Tikko, tikko dažas minutes gaidīju, kamēr čika X6 apgriežas uz ielas, kur fūri var apgriezt..
26.03.2013 11:02 |
 
Reitings 90
Reģ: 29.01.2009
Pat visparastākā diskusija par to vai braukt ar automātisko kārbu ir vieglāk, izvēršas par šausmām :D Tiešām varēja labi izsmieties! :D

Pati gan jau vairāk kā četrus gadus braucu ar mašīnu ar manuālo kārbu un nemaz negribētu mainīt pret automātisko. Nesen sanāca braukt ar māsas mašīnu, kurai ir automāts un likās baigi dīvaini, tā pat roku turēju uz kloķa visu laiku :D

Bet no dzīves piemērs - draudzene pirms pusgada nolika tieši uz automātisko kārbu tiesības un viņai darbā parādījās jauna vakance, kur bija nepieciešama vadītāja apliecība, bet mašīna ar kuru tur bija jābrauc bija mehāniskā un tikai tāpēc viņa nedabūja šo vietu..

Takā tas jau katra/katras pašas ziņā, kas labāks un ar ko vieglāk braukt, un kas pēc tam dzīvē noderēs.
26.03.2013 11:04 |
 
Reitings 775
Reģ: 09.10.2010
100% piekrītu René
26.03.2013 11:06 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ja tu pērc tiešām mašīnu ar labiem parametriem, tad vienīgais veids kā izbaudīt braukšanu ir parastā kārba, nevis automāts.


What??? Piemeeram?

Ja tu izbaudi braukshanu ar mehaaniku nenoziimee ka arii citi to izbaudiis. Par gaumi nestriidas.

lieki piebilst, ka diskusija jau atkal izvērtusies par kaut kādu murgu.


tam gan es piekriitu. tikai shajaa diskusijaa uzzinaaju, ka daargaaka un eertaakaa automaatiskaa aatrumkaarba, kuru attiistiitajaas valstiis izveelas lielaakaa dalja brauceeju, ir ljaunuma iemiesojums, kas labus brauceejus padara par sliktiem.
26.03.2013 11:07 |
 
Reitings 1170
Reģ: 05.09.2012
Līva-man darbā arī vajag tiesības uz mehāniku, bet man ir saprotošs vadītājs,kolēģi un nevienam tas netraucē,jo ļoti augsti vērtē manas kā darbinieka spējas.


Renē- bet nav teikts,ka tām uz ko nolamājies bija automāts :)

meitenes,arī rallija mašīnas ir automāti, tikai neviens to nezin, man pat pazīstami brīnās. šobrīd daudz kas tiek veidots tā,lai atvieglotu dzīvi.

un automāta vadītājs-a nekādā gadījumā nav neuzmanīgāka, vai neievēro noteikumus,vai ēd pie stūres. taču tie,kam ir mehānika,ja grib parunāties vai paēst, tad stūrē ar ceļgaliem un sazin ko. jūs te jaucat divas dažādas lietas.
26.03.2013 11:08 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
man ar sakuma likas, ka nekad neiemacisos braukt ar manualo (tad kad liku nevarej tikai automatisko), bet piesavos un tagat esmu prieciga ka taa :) citreiz kad dusma uz kadu pilnigi prieks ka ir klokis kuru var paraut stiprak un izladeties :D
starpcitu nesen viens calis teica ka puisiem liekas sexigi ka meitene parsledz atrumus :D
26.03.2013 11:09 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
a un automatiskas karbas remonts ir loooti dargs!
26.03.2013 11:11 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Renē, es neuzskatu, ka esmu laba braucēja, jo vēl vispār neesmu braucējs, es tikai mācos. Bet uzskatu, ka nav korekti teikt, ka, ja tiesības ir nokārtotas ar automātu, tad cilvēks uzreiz nemāk braukt.
Ir labi un slikti braucēji neatkarīgi no tā, vai brauc ar manuālo vai automātisko kārbu, vai pie stūres ir vīrietis vai sieviete, vai sieviete - blondīne, rudmate, brunete.
Smieklīgi te bija dažu meiteņu vispārinājumi un stereotipi.
26.03.2013 11:12 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Donata - šajā gadījumā es nerunāju tikai par meitenēm. ;)

Piemēram, cilvēks pērk jaunu Audi A6 no salona, ar vismaz 2,5 vai 3 l motoru, un automāts vienkārši tādai mašīnai neder, jo automāts to mašīnu nevar uzcelt tik ātri, neuzņem ātrumu, bet ja tev parastā kārba, tad tā kā tu pats pārslēdz ātrumus, tad vairāk no tās mašīnas dabū ārā.

aotomātiem pārslēgums no 1 uz otro ātrumu ir mazliet ar aizturi un tādu kā norīstīšanos, ko lielākā daļa nejūt, bet parastajai kārbai tā nav.
26.03.2013 11:12 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Anna, es jau to arī neapgalvoju. Tādēļ arī saku, ka man vienalga ar ko liek cilvēks tās tiesības, bet, ja viņš man traucē normāli pārvietoties un man uz ledaina ceļa ir jāspiež bremzes līdz galam no visa spēka, jo viena lose ir izdomājusni no papildjoslas beidzot izmīņāties uz ielas, kad tas reāli vairs nav iespējams, tad man pastāvīgi tikai apstirpinās uzskats, ka ne visiem ir lemts būt braucējiem, ja arī neeenormāli gribās. Un, ja vēl pīkst, ka nevar piešauties pie mašīnas un nevar nospiest pedāļus, atvainojos, nu priekš kam ar savu lielo vēlmi līst uz ielas?
26.03.2013 11:14 |
 
Reitings 151
Reģ: 17.04.2012
Tiešām var baigi labi izsmieties :D
Viedokļu daudz un dažādi, bet pie kopsaucēja tā arī nenonācu...
Personīgi man - tiesības ir jau 6 gadus, kārtoju uz manuālās ātrumkārbas un ar to arī turpinu braukt, un pilnīgi nekādas problēmas nesaskatu..
Un teikšu kā ir - visu šo gadu laikā - pan neesmu pamēģinājusi braukt ar automātisko!! :D
Diez tas ir pluss vai mīnus.. ? :D
26.03.2013 11:15 |
 
Reitings 1170
Reģ: 05.09.2012
Liliiii, tad izskaidro kāpēc mašīnas ar ko brauc rallijā,kopš 2012. gada ir daudz automāti?
nespēj pacelt? tas atkarīgs no pašas mašīnas, un daudz,daudz prametriem, ne jau tikai no automāta.
un Audi gluži nav tā niknākā mašīna ko likt kā piemēru.
26.03.2013 11:15 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
labāk padomājiet kā igaunijā, viņiem būs likums,ka ar vasarā un pavasarī liktām tiesībām varēs braukt tikai minētajos gadalaikos.
un ar ziemā liktām visos.


Šis ir domāts nopietni?
26.03.2013 11:16 |
 
Reitings 1170
Reģ: 05.09.2012
bellakilla- jā, igaunijā plāno to likumu pieņemt. nesen tikos par partneriem no Igaunijas.
26.03.2013 11:20 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
oj labs :D :D
kāda starpība, ar ko katrs brauc?
galvenais, lai nerada problēmas sev un citiem.

autore, liec tās automāta tiesības! ja jūties uz ceļa pārliecinātāk ar automātu, brauc labāk ar to nekā ar mehānisko švaki, bet tikai tāpēc, ka daudzām te šķiet, ka tā ir pareizi.

par sevi esmu priecīga, ka protu braukt ar abām.
26.03.2013 11:20 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
nelielai atkāpītei, automātiem jārēķinās, ka ekspluatācija var izmaksāt dārgāk, mašīnas ar manuālo kārbu var iestumt vai ievilkt, ar šūpošanu var viegli izdabūt no sniega/dubļiem, bet ar automātu tas viss ir diezgan sarežģīti un dažreiz neiespējami. Vilkt automātus vispār īsti nedrīkst, lai nesabojātu kārbu. tas tā, no tehniskās puses :)

un rallijā mašinas tomēr advancētākas, automāts ir, bet visa vadība tapat notiekās ar pogām uz stūres.
26.03.2013 11:22 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Anna Kareņina - nav ne jausmas kāpēc tu saki, ka automāti, jo man liekas, ka tieši rallija mašīnas ir tā bāzbāztas ar mehāniku, ka tā nevar teikt, ka automāti, jo viņiem notiek nemitīga pārslēgšanās ar dažādām pogām, kas atrodas uz stūres, gan blakus, kā arī lielākajai daļai tomēr vismaz Eiropas rallija čempionāta ir arī kārbas, daļai mazliet savādākās kā ierasts, bet vismaz ir.

tāpēc nevarēšu tev piekrist, ka rallijā ir automāti, jo tā gluži nav, ja pārslēgšanās notiek ar pogām. ;)
26.03.2013 11:22 |
 
10 gadi
Reitings 2672
Reģ: 25.05.2012
Un, ja vēl pīkst, ka nevar piešauties pie mašīnas un nevar nospiest pedāļus, atvainojos, nu priekš kam ar savu lielo vēlmi līst uz ielas?


Tāpēc, ka dzīve spiež. Nopietni. Tagad arī ir daudz lielāka motivācija braukt.

Bērns jālaiž dārziņā būs, uz pulciņiem jāved. Nu, negribu vest viņu ar sabiedrisko. Tāpat, ja saslimst, kā tiksim pie daktera? Ar sabiedrisko???? Lai vēl vairāk saslimst.

Vīrs arī darbu maina, un nevarēs paņemt brīvu vairs tik bieži. Vnk neredzu savu dzīvi bez tiesībām.

Un netaisos veidod bīstamas situācijas, jo tomēr man būs papildus atbildība - bērns mašīnā.

Domāju, ka man tagad ir daudz lielāks stumuls, neka 18 gados, kad vēl pa mākoņiem dzīvojos.
26.03.2013 11:22 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
P.S. minēju audi, jo par tām vairāk interesējos un zinu. ;)
26.03.2013 11:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits