Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs un dzīve UK

 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Sveikas!
Jau labu laiku nevaru izlemt,ko darīt. Latvijā šobrīd izskatās,ka nekas uz labo pusi neies. Ļoti gribu palikt Latvijā,bet tikpat ļoti gribu skaisti dzīvot un nodrošināt augstskolu un daudz ko citu savam maziņajam. Nav tā,ka esam ar vīru nabagi. Dzīvoklis,darbs ir.Bet nu strādā par smieklīgu algu kā jau lielāka daļa šeit.
Gribu doties uz UK. Meitenes,kas tur strādā,dzīvo,lūdzu,padalieties kā jūs visu sākāt? Kā nonācāt pie šāda lēmuma? Vai nenožēlojat savu izvēli?
Piebildīsu,ka angļu valoda ir ļoti labā līmenī.
13.03.2013 12:05 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Iesākumā vajag parēķināt, cik izmaksās dzīve tur. Un tas nav maz. Šaubos, vai gribēsiet dzīvot mājā vēl ar 5 cilvēkiem, ja esat ģimene.
Bērnu pabalsti gan tur labi, bet pēc pēdējiem nostāstiem - darbu dabūt salīdzinoši grūti pat ar visu valodu. Piemērs, vīrietis, angļu valodas pasniedzējs, strādā noliktavā.
Uzskatu, ka Anglija sevi jau ir sen izsmēlusi.
13.03.2013 12:09 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Nezinu,an tur kādi 10 paziņas noteikt. Strāda. Loti apmierināti. Latvija tik tiesam nekas labaks nebus. Cilveki te ir pie d*****. tur noliktavas darbinieks pelna daudz vairak par jebkuru pasniedzeju te Latvija.
13.03.2013 12:16 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
UK jau sen nav zelta zeme... Darba maz, un dabuut to ir gruuti. Ja beernam ir paari 8 meeneshiem, tas beerna pabalsts ir loti mazs. Dziivoshana ir loti daarga. Patieshaam, labai beerna naakotnei te neko nevar nopelniit. Ja Lv ir savs dziivoklis, es ieteiktu palikt tur... Vieglaak ir artrast papildus haltuuru pie darba, nekaa meetaaties pa pasauli
13.03.2013 12:34 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
tur noliktavas darbinieks pelna daudz vairak par jebkuru pasniedzeju te Latvija.
Un izdevumi arii ir ljoti lielaaki nekaa Latvijaa :)
13.03.2013 12:36 |
 
Reitings 710
Reģ: 24.11.2010
Zelta bedre te nav, bet daudz labak neka LV ir. Ja ir anglu valoda, tad var atrast +- normalu darbu.
Ja ari ar viru stradasiet noliktavas,fabrikas full time varesiet pavilkt dzivokli, nodrosinat sevi ar visu nepieciesamu un ari atputas dazadas.
Tev ir kads pazistams UK? varbut uz kadu laiku var sakuma panemt pie sevim tevi vai tavu viru un tad pamazam iekartoties?
Dzivokli caur agenturu tik viegli nedabut jamekle pa tieso no saimnieka, jabut nostradat noteiktam laikam un patstavigiem ienakumiem.
13.03.2013 12:42 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Protams,ka par dzivokli un partiku ir jamaksa vairak. Toties tur cilveks var atļauties ceļojumos aizbraukt,izklaidēties,labi apģērbties. Draudzene LVā šogad nopirka mājiņu Dārziņos,un strāda par ofisa darbinieku viesnīca.
13.03.2013 12:42 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Sirsnina,Uk dzīvo daži labi draugi,jau sen sauc mūs. Sākumā padzīvosim pie viņiem. Es jau brauktu,bet manējais vēl nav īsti pārliecināts.
Lucky tu pati esi UK?
13.03.2013 14:53 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Man divas radinieces dzīvo UK, jā - tā ir, par melnstrādnieka algu var aizbraukt ceļojumos, parasti gan uz LV pie draugiem, radiem. Izmaksas pārtikas ziņā nav lielas, to gan variet nestāstīt. Īre, tā ir dārga, tas gan. Draugs un viņa ģimene strādā savā profesijā UK, nu tur jau aiziet vispār cita dzīve. Neticu, ka viņi pārcelsies uz LV, viņš ir perfekts koka izstrādājumu dizaineris, pelna tūkstošus, nevis kā LV - lagu piedāvāja knapi pie 800ls, ir sava māja, visa dzīve tur. Draugs aizbrauca palīdzēt vienu projektu pabeigt tur - nu to naudu salīdzināt nevar.. Pat nezinu, es te raujos par salīdzinoši smiekla naudu, jo tur tiešām ir tā - ja vīrs strādā labu darbu, tas sieva var strādāt tikai savam priekam(es runāju par konkrētiem gadījumiem.) Manas domas ne vienmēr ir bijušas labas par UK, bet sāk mainīties. Tikai šeit ir svarīgs aspekts - strādā noliktavā vai savā profesijā. ;)
13.03.2013 15:06 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Varu vēl teikt, jā, tā nav medus maize, bet sorry, rauties šeit par 300-400ls arī
nav medus maize. Man ir baigās pārdomas par to visu, jo skatos uz savu brāli, kas nu jau 2to gadu ir rezidentūrā un alga 230ls, sviests, ne alga, mācies sešus gadus un vēl četrus strādā par s.da algu, tas viss tikai liecina par valsts prioritātēm. Man laikam tāds čīkstulīgs noskaņojums :D
13.03.2013 15:10 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
ja ir pie ká palikt sákumá, kamér atradísi darbu, mierígi var braukt... es tavá vietá laikam nebrauktu - ja man bútu bijusi gimene LV - vírs, bérns, savs dzívoklis pilsétá, kurá strádáju- es nebútu nekur aizbraukusi. tá ká biju viena, aizgáju no kopéjá dzívoklja neko neprasot, parádíjás iespéja aizbraukt- aizbraucu uz laicinju, bet dabúju darbu, paliku uz ilgáku laiku... un nav tá, ka jádzívo ar 5 sveshiem cilvékiem :D kad vél biju viena - íréju dzívokli, péc 5 méneshiem nopirku mashínu, aizbraucu atvaljinájumá, tuséjos katru 5dienu... tagad esam 2 - manu algu atliekam pilníbá (neskaitot niekus, ko es no savas kartes pasútu internetá), par víra algu dzívojam :)
13.03.2013 15:49 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Mediku algas Latvija vsp ir pazemojošas. Paris kapec tavs bralis uz Vaciju vaikādu citu valsti nebrauc?
13.03.2013 15:51 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Man radi bija aizbraukuši, vieni uz UK, otri uz Franciju, pelnīja labi, bet pēc pāris gadiem tāpat atbrauca atpakaļ. Nu nav nekur tik labi kā savās mājās, lai kā tur būtu. Un liels mīnuss, ka te Latvijā atkal viss viņiem jāsak no nulles. A gadi jau ap 30...

Es nekad nebrauktu prom. Nu labi nauda ir viens. Bet kā ar statusu? Tomēr šeit ir kaut kas sasniegts, tevi pazīst savā jomā, jo Latvija ir maza, ir kaut kāds stāvoklis sabiedrībā, vidē. Un tad tu aizbrauc un esi tur nulle, puteklis. Kā ir ar šo? gribētu dzirdē pieredzi
13.03.2013 15:58 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Jā,šeit lielākajai daļai iedzīvotāju ir trūcīgais statuss.
13.03.2013 15:59 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
kordelia, vai tev LV jau piedzimstot bija statuss, stávoklis sabiedríbá?
13.03.2013 16:00 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
Esmu UK. Paris - tavs radinieks ir izneemums... Reta aroda meistars, iespeejams var seit labi iekaartoties, bet varu dereet ka vins seit ir vismaz 5 gadus, jo kas atbrauc tagad, iekaartoties ir daudz gruutaak. Un piekriiti, ka lielaaka dala ir tomeer melnstraadnieki, kas vairaak par iiretu istabinu un atvalinaajuma ar Ryanair reisu taalaak netiks
13.03.2013 16:05 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Miss Take, protams, nē. Es tik tā iedomājos. Piemēram, strādāju mārketinga jomā, pabeigtas studijas, savi 5-6 gadi pieredzes. Ok nav daudz, bet nu tomēr šajā jomā tevi kā profesionāli zina, attiecīgajā vidē visi viens otru pazīst, jo LV jau ir ļoti maziņa, aicina uz pasākumiem, ir kaut kāda sociālā dzīve.
Un tad aizbrauktu uz UK. Praktiski viss - sevi esi norakstījis. Diez vai tu tur tiktu par kaut kādu mārketinga vadītāju, diez vai pazītu un tusētos ar kādiem Londonas mārketinga cilvēkiem. Visticamāk klusi strādātu kādā fabrikā. Ok alga būtu liela.
Un ja izdomātu atgriezties Latvijā? Faktiski no agrākās vides jau būtu "delete".
Es tik tā... pārdomāju. Vai tad tā nav?
13.03.2013 16:09 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
Piekriitu Cordeliai. Sheit izgliitotatam cilveekam jaadara melnais darbs. Pec tam Lv nekur nevarees izsisties, nedz arii Uk
13.03.2013 16:24 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Ar sliecos piekrist meitenēm...
Vecajās Eiropas valstīs tomēr raksturīga tā stabilitāte. No sērijas, strādā 10 gadus par asistentu un tad varbūt kļūsi par vadītāju.
Savukārt Latvijā darba vide ir ļoti dinamiska un strauji augoša, arī karjeras izaugsme iespējama strauji. Taču visu laiku ir jābūt apritē.
Es pat nespēju iedomāties, kas ar mani notiktu, ja naudas dēļ aizbrauktu uz ārzemēm un pāris gadus izkristu no aprites. Man liekas, ka varētu pārvilkt lielu, treknu svītru visam pāri :)
13.03.2013 16:34 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
kordelia, já, tur tev viss bútu jáveido no jauna, plus kádas mácíbas, izsishanás uz augshu...un atgriezhoties, protams, bútu grúti... es jau saku, ka LV tu to visu arí esi saniegusi no nulles, nu tur arí bútu jásák no nulles

Un piekriiti, ka lielaaka dala ir tomeer melnstraadnieki, kas vairaak par iiretu istabinu un atvalinaajuma ar Ryanair reisu taalaak netiks


cik zinu cilvékus, kas strádá melno darbu, neviens no vinjiem nedzívo írétá istabinjá :D visi dzívo májás (1 gimene) vai dzívokljos. un nav jau svarígi, ar kádu lidmashínu lido, toties 1 vai 2 reizes gadá var atljauties aizbraukt celjojumá, draugi nesen no Brazílijas atbrauca :D
13.03.2013 16:37 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Ja ir laba izglītība, tad, protams, ka tur ir labi! Māsas vīra brālis jau gadiem dzīvo Londonas centrā, darbojas finansēs un darbs viņu sūta uz Bahamu salām atvaļinājumos. Viņš 2x mēnesī atlido pie mums nu tāpat vien pa 6dienu, 7dienu paciemoties :D Riktīgi čalim apveicies. Ja ir izglītība, valoda un saprašana, tad tik uz priekšu.
13.03.2013 16:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits