Latvieši izmirst!?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Labvakar!

Jau vairākas reizes esmu manijusi internetā,ziņu portālos par to,ka valsts gaida ,kad nu tik sāks dzimt bērni,jo krīze esot beigusies, un ka vajagot glābt tautu, jo tā sāk izmirt. Mudina cilvēkus,lai ražo bērnus utt utt.
Šodien arī šo rakstu ieraudziju http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/454612-pedejie_gadi_lai_ar_dzimstibas_stimulesanu_noverstu_tautas_izmirsanu
Un man nav saprotams, kāpēc tā mudina uz dzimstības veicināšanu, bet reāli padomājot, kāpēc tad tie bērni nedzimst? Jo cilvēki nevar to atļauties. Kāpēc valsts nedomā par to,ka likt cilvēkiem atkal gribēt un spēt atļauties ražot bērnus?
Vispār baigi bēdīgi. īpaši uz citu valstu fona. Kādas ārzemēs ir algas, kādas bērnu naudas un pabalsti.

Pie tam tie,kas spēj un var - brauc prom no Latvijas, lai varētu dzīvot labāk. Latvijā paliek vairums nevarīgie, vecie, nespējīgie.. un protams tie,kas mācās un ,kuri var šeit veidot savu dzīvi. Bet uz kopējā fona.
Viedokļi ?
21.02.2013 21:20 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Excite - Ja varētu nolemt, tad Jaundubultos iekārtotu privāto zonu 100x100m, un tur tusētu visu vasaru netraucēti... Tā jau bieži nākas saspiesties, vnk Ķīnas bildes mani šokē... tapēc arī ieliku... Nejau kko sliktu domādama. ;)

Mēs ar vīru esam vienīgie bērni ģimenē... Un nesūdzamies... Egoisti varbūt esam, bet ne pārmērīgi, tā - normas robežās.
22.02.2013 01:23 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Jā.. Jaundubulti, starp citu, mans rajons.. :D Tur ir tik vientuļi, ka jau no gadiem 11mit es mēroju tolaik tik garo, garo ceļu uz dubultiem, lai pasocializētu ar cilvēkiem- paspēlētu futbolu, savādāk, nosprāgt no garlaicības! :D Bet tas jau individuāli.. Tiem, kas vēlas pabūt vieni, manuprāt, Jūrmala tomēr nav vieta.. :D Kā nekā 5tā lielākā Latvijas pilsētele pēc iedzīvotāju skaita..


Un Ance- nevajag sarežģīt lietas tur, kur tās nevajag sarežģīt... :P Viss ir pavisam vienkārshi..
22.02.2013 01:28 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Mjā, Jūrmala ir Jūrmala... Es uz Dubultu pusi nemaz nerādos :D

Bet citu varinatu nav, kur vasarā pabūt pie jūras, jo tur vīram omīte dzīvo. Kad pārāk pārblīvēt, vai pa karstu, tad eju dārzā tupēt.
22.02.2013 01:40 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
switched on
Bāc... Es te kaut kā baigi promotēju daudzbērnu ģimenes. Bet man patiešām liekas, ka tā ir labi un pareizi. Saprotu, ka kādam tas liksies tieši pretēji, bet es saskatu tikai un vienīgi pozitīvo.


Nu tā jau arī ir, ka bērniem labāk, ja viņu ir daudz- ir gan rotaļu biedri bērnībā, gan uzticami cilvēki dzīvē. Un cik ir dzirdēts no apkārtējiem, tad vēlme pēc vairāk nekā 2 bērniem ir daudziem. Bet cilvēki Latvijā nedzīvo vienai dienai- viņi plāno savu dzīvi. Un diemžēl Latvijas lepnās algas ir tādas, ka labākajā gadījumā var uzturēt vienu vai divus bērnus. Un nevis neauglība ir problēma, bet biežāk tomēr nauda. Neviens taču negrib 12 bērnus, kuriem jāgrauž sausa maizes rika vienreiz nedēļā, jo biežākai barošanai nav naudas. Saskaita, cik naudas pietiek, tik dzemdē, no pārējiem izsargājas vai uztaisa abortu.
Algas lielākas ir vadītājiem, uzņēmējiem nekā strādniekiem, parastajiem dabiniekiem. Bet strādniekiem un parastajiem ir vairāk laika un vēlmes pēc bērniem, jo darbā nav tik noslogoti. Bet tie, kas saņem lielās algas un varētu atļauties vairāk par 3 bērniem, to nedara, jo viņi ir tik aizņemti darbā, lai nopelnītu to algu, ka nav ne spēka, ne vēlmes vēl mājās ar bērniem noņemties. Tieši tāpēc vajadzīgs valsts atbalsts. Lai dzemdētu bērnus vajag naudu, bet lai naudu nopelnītu, vajag daudz strādāt, bet ja daudz strādā, tad nav laika/spēka bērniem. Apburtais loks.
22.02.2013 08:32 |
 
Reitings 217
Reģ: 15.11.2012
Vai tiešām bērni nedzimst, jo nemaksā pabalstus???

Kā tad bija padomju laikos? Mamma teica, ka pabalstus tad nemaksāja vispār nekādus. Veikalos nevarēja nopirkt visu, ko grib, jo preču vienkārši nebija... Bet bērni taču dzima vairāk nekā tagad. Kur ir fiška???
22.02.2013 08:53 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Par Āfriku un bērniem - tas ir jau pierādīts - jo attīstītāka valsts, jo mazāk bērnu ģimenē(piem. Dānija.) Vienkārši mums ir arī citi veidi kā sevi realizēt - kādreiz sievietēm tā nebija, mums ir daudz iespēju sevi pilnveidot un bērns, un rūpes par to nešķiet pietiekoši saistošas. Man parasti smiekli nāk, kad saka - dzemdējiet jaunas, jā tikai, ja sieviete nav strādājusi, cik viņai ir pabalsts - 50-100ls? Aii, nu tas viss ir murgs.
22.02.2013 09:03 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
cilvēki mazāk uzticas viens otram
22.02.2013 09:05 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
protams, naudai arī ir liela nozīme
22.02.2013 09:07 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
1) viens bērns patieshām ļoti bieži izaug par egoistu.


Es gan šim nepiekrītu.
22.02.2013 09:24 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Mani bērni dzima 99 un 03 gadā, kad mēneša pabalsti (līdz 1.5g) bija 36 LVL. Un tas galīgi nebija kritērijs lai nebūtu bērnu. Bija pat ļoti grūti, bet ja tas būtu otreiz jādara es viennozīmīgi ietu to pašu ceļu. Pārciešot finansiālās grūtības attiecības ir kļuvušas sabilākas.
Bērnu audzināšanai ir vairāk jābūt psiholoģiski nobriedušam, ne tik daudz materiāli.
22.02.2013 09:29 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
viens bērns patieshām ļoti bieži izaug par egoistu.


Es atkal ļoti piekrītu, bet varbūt man vienkārši ir savā dzīvē gadījies sastapt tādus cilvēkus?! Es tikko iedomājos par lielu ģimeni - manam draugam ģimenē ir ntie bērni(ar to es domāju vairāk par 5iem!) un tā sajūta svētkos pie viņiem ir tiiik forša - tāda burzma, visi priecīgi satiekoties, kaut kas tāds īpašs tai atmosfērā :)
22.02.2013 09:33 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Mēs izlēmām, ka gribam bēbi nejau pabalstu dēļ. Mēs šo bērnu mīlēsim un audzināsim nevis valsts un
šis bērns darīs mūs laimīgus nevis valsti. :) Pat tad ja pabalstu nemaksātu vispār, mēs vienalga būtu plānojuši bēbi. :)

Paris, es arī nāku no lielas, jo lielas ģimenes un katri svētki, kad daudz maz visi sanākam kopā ir kaut kas neaizmirstams. ;)
22.02.2013 09:45 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Nī_Mo - jā, es iedomājos, tas ir tiešām nenormāli forši, tā sajūta svetkos :) Protams, tad ja visus tos sīkos var apgādāt :D Viņi ir 10 bērni ģimenē, visi forši, gudri, strādājoši cilvēki, vienmēr jokojam ar vecākiem - vai viņi par izsargāšanos zināja, tie tik smej :D
22.02.2013 09:49 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Paris, nāku no mazliet lielākas ģimenes un mani vecāki gribēja lielu ģimeni, tagad viņi no visas sirds priecājas par katru mazbērnu( ir jau liels pulks savācies). Kad mēs paziņojām par bēbi, mana mamma aiz priekiem apraudājās. :)
22.02.2013 09:56 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Un vēl pie tam esmu jaunākā. Pieņemu tas arī mammai lika nobirdināt kādu asariņu, jo viņu pazā pastarīte patiešām ir pieaugusi. :)
22.02.2013 09:58 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Ne jau tikai latvieshi izmirst. Baltie izmirst. Ej kur gribi rietumeiropaa, visur priekshaa tikai kraasainie beernelji. Baltos (kur nu veel blondos) vispaar uz pirkstiem var saskaitiit.

un ne jau pabalstos taa vaina, bet gan tajaa, ka muusdienaas sievieshu loma nav vairs - maate dzemdeetaaja un maajas shrubeetaaja.
22.02.2013 10:51 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/454735-bagatais_latvietis_nabagais_latvietis

Ideāls problēmas apraksts...

Baltie neizmirst.. Tikai pašlaik tā MODE saka priekšā, ka seksīgas sievietes ir mulates un seksīgi džeki- no NBA un garie un tumšie.. :D

Es ar esmu no tā izmirstošās sugas.. :D Un jā.. man ir fetišs uz brunetēm.. :D
22.02.2013 11:37 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Vintage- > "Vai tiešām bērni nedzimst, jo nemaksā pabalstus???

Kā tad bija padomju laikos? Mamma teica, ka pabalstus tad nemaksāja vispār nekādus. Veikalos nevarēja nopirkt visu, ko grib, jo preču vienkārši nebija... Bet bērni taču dzima vairāk nekā tagad. Kur ir fiška???"


->Starp citu- ļoti labs un svarīgs jautājums!

Problēma ir apstāklī ka Latvijā VISI VISU salīdzina ar bagātākām apkārtesošām valstīm. Un,kad nonāk pie salīdzināšanas, tad mēs esam vienmēr vājāki, nabagāki, stulbāki, utt.. Un kā tādi arī nejūtamies spējīgi uzņemties atbildību ne tikai paši par sevi, bet arī par bērniem. Kur nu vēl par 2 un vairāk.

Ja Latvija ar savu izaugsmes līmeni atrastos kaut kur starp Āfrikas vai Āzijas valstīm, tad mums problēmu ar dzimstību nebūtu. Mēs būtu pirmajā vietā.

Bērnam ir vienalga, vai viņš uz skolu brauc ar tramvaju, lexus vai iet ar kājām. Bērnam ir vienalga, vai brokastīs ēd auzu pārslu putru vai jaunāko brokastu pārslu izlaidumu. Bērnam ir vienalga, vai mugurā velk D&G vai parastas drēbes. Tas ir svarīgi vecākiem. Un vecāki ir tie, kas diktē šo modi un salīdzina sevi ar citiem. Drēbes, pārtiku un mašīnas marku nostāda augstāk par bērniem, ģimeni un, šajā gadījumā, arī valsts turpmāko eksistenci.

Bet es jau neesmu savādāks...
22.02.2013 11:47 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.11.2012
reāli padomājot, kāpēc tad tie bērni nedzimst? Jo cilvēki nevar to atļauties.


++++
Es šobrīd nevarētu atļauties bērnu, jo alga ir smieklīga, bet ar mīlestību un labām domām bērnu pabarot un apģērbt nevar. Man liekas muļķīgs uzskats, ka galvenais ir mīlēt bērnu un pārējais ir otršķirīgs vai mazāk svarīgs. Nauda ir ļoti svarīga, lai varētu nodrošināt bērna vajadzības un vēl samaksāt visus rēķinus(piedzimstot bērnam rēķini par apkuri un citi maksājumi neizgaist). Es noteikti nevarētu būt viena no tām mātēm, kas nedomājot dzemdē vienu bērnu pēc otra un tad iet ubagot, jo nav naudas, lai pabarotu un apģērbtu sadzemdētos.
Jā, valstij mans bērns nav jāaudzina, bet valstij vajadzētu nodrošināt cilvēkiem normālas algas, lai var izdzīvot pats un audzināt bērnu.
22.02.2013 11:53 |
 
Reitings 60
Reģ: 20.04.2011
Vintage

Tajā, ka cilvēkiem bija darbs. Kā man vecāki stāstīja, ka viņi padomju laikos bija bagāti cilvēki, bija darbs un nauda, izceļoja visas malas. A pēc tām precēm rindās stāvēja un pirka visu uz priekšu (drēbes, mājas lietas u.tml). A tagad ir preces, bet nav naudas. Es labāk tad stāvētu rindās pēc apelsīniem, nekā skaitītu santīmus un štukotu, vai vispār varu tos apelsīnus atļauties. Ok, es pārspīlēju, bet doma tāda.
22.02.2013 14:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits