Not tested on animals

 
Reitings 200
Reģ: 22.08.2012
Te ir kāda kas atbalsta un nepērk kosmētiku ( vai ko citu ), kas tiek testēta uz zvēriņiem ?

pēdējā laikā esmu ar to pārņemta :) meklēju firmas, kuras nestestē uz dzīvniekiem.
13.01.2013 14:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Daudz grandiozi atklājumi medicīnā radušies pēc 2. pasaules kara.. jo tolaik tika veikti amorāli eksperimenti ar cilvēkiem..

Arī tas ir slikti... Sanāk.. Vai nu vilki ir paēduši.. vai arī aitas dzīvas - abi nu nekādi :)
13.01.2013 18:12 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Cormeum - jā, arī eksperimenti uz cilvēkiem bija slikta lieta. Tev šķiet, ka nē? Ja arī tā laika ideoloģija bija tāda, ka tie cilvēki (kas nu tie bija - noziedznieki, homoseksuāļi, ebreji, politiskā režīma pretinieki) ir mazāk vērtīgi.
13.01.2013 18:18 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Apbrīnojami, cik egoistiski ir cilvēki- "ka tik man labi, citi dēļ maniem UNTUMIEM var iet ieskrieties". Domāju, ka viedokļa uzspiešana, kā šeit bieži tiek minēts, ir drīzāk no nozombētās cilvēku masas, kura patērē bez sirdsapziņas pārmetumiem, jo "tā, taču dara visi". Zinātu Jūs, cik daudzi dzīvnieki cieš dēļ tā, lai Jums labi...... Es tiešām priecājos, ka ir cilvēki, kas DOMĀ ne tikai par sevi. Pati esmu vegānu ar visām no tām izrietošajām sekām un jūtos laimīga par šo izvēli, un, nē, es neko neuzspiežu, tikai informēju.


Vnk apbrīnoju šos vispārinājumus un patētismu!:D
nē, man tiešām šķiet apsveicami, ka ir cilvēki ar šo"zaļo domāšanu", bet, kas mani kaitina, ir viņu pārspīlētais sašutums, ja kāds kaut ko sāk iebilst. es katru mēnesi daļu savas algas ziedoju labdarībai, bet nekad man neienāks prātā tiem, kas to nedara, teikt-kā gan tu vari nepalīdzēt cilvēkiem, kas nonākuši grūtībās? vnk izlieku prioritātes. tā kā pašlaik man nav neierobežotu līdzekļu, vairāk aizdomājos par cilvēkiem, ne dzīvniekiem. laikam esmu kuce.
13.01.2013 18:33 |
 
10 gadi
Reitings 1648
Reģ: 29.01.2009
Vispār iepriekš nekad nebiju aizdomajusies par šo tēmu un faktu, ka produkts ir testēts uz dzīvniekiem, uzskatīju par plusu, jo tad tas ir drošs, atšķirība no produkta, kas nemaz nav pārbaudīts.
Un kā te meitenes teica, visas zāles arī testē uz dzīvniekiem. Ko nu? Atteikties no tām??
13.01.2013 18:37 |
 
Reitings 71
Reģ: 04.12.2012
Es saucu lietas īstajos vārdos, ja kādu tas aizskar, tad tā ir viņa paša problēma. Un atkārtošos vēlreiz- laba darīšana neattaisno Tevi, cilvēk, no ļaunuma veicināšanas citur...
13.01.2013 18:39 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
kā te meitenes teica, visas zāles arī testē uz dzīvniekiem
Ja man tiktu dota iespēja izvēlēties starp medikamentiem, kas ir tikuši testēti uz dzīvniekiem, un tādiem, kas ir pārbaudīti citos veidos (jo nevajag iztēlot, ka eksperimenti ar dzīvniekiem ir vienīgā metode), es izvēlētos tos otros.
Un, pirms te kāda sāk čakarēties par medikamentu pārbaudīšanu uz cilvēkiem - es esmu piedalījusies pētījumā, kurā uz mani tika izmēģināti jauni medikamenti. It kā bija jau iepriekš bijuši veikti pētījumi, bet tik un tā arī tā gaitā tika atklātas vēl kādas blakusparādības (un bija jāparaksta papildus dokumenti, ka esmu arī par tām informēta).
13.01.2013 18:41 |
 
10 gadi
Reitings 1648
Reģ: 29.01.2009
Ak, dievs, kur prāts parakstīti tādu papīru?? Jūs taču zināt, ka attīstitās valstis testē medikamentus uz 3.pasaules valstu pilsoņiem... Man ar vienreiz piedāvaja, pasutīju labi tālu.
13.01.2013 18:46 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Ja produkts nav testēts un dzīvniekiem,tas nenozīmē,ka tas vispār nav testēts!
13.01.2013 18:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
laila2 - prāts ir tur, ka parastie medikamenti man nepalīdz pietiekami, un slimība lēni progresē. Taču citi tāda veida, kā tie pētījumā, maksā ļoti lielas naudas, kādu man ne tuvu nav. Nevienu brīdi nenožēloju piedalīšanos pētījumā, jo pa to laiku, kad saņēmu tās zāles, slimība negāja uz priekšu un pat parastās zāles varēju pārtraukt lietot (un vēl neesmu atsākusi, jo man viņas riebjas, nelietošu, cik vien ilgi varēšu iztikt bez).
13.01.2013 18:52 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Es saucu lietas īstajos vārdos, ja kādu tas aizskar, tad tā ir viņa paša problēma. Un atkārtošos vēlreiz- laba darīšana neattaisno Tevi, cilvēk, no ļaunuma veicināšanas citur...

mani neaizskar tavi "īstie vārdi", jo tas ir tikai un vienīgi subjektīvs viedoklis:)

mana galvenā doma bija tāda, ka moralizēt par šāda veida "ļaunumu" būtu reāli tikai tiem, kas 100%-tīgi dzīvotu altruistisku dzīvi un ar savām darbībām nevienam un nekam nedarītu pāri. Tikai diemžēl pilnībā tas nav iespējams.
13.01.2013 19:19 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Izvēlos produktus, ko netestē uz dzīvniekiem. Runājot par kosmētiku un ādas kopšanas līdzekļiem - alternatīva ir un tā tiek izmantota. Nemācēšu precīzi izskaidrot, kā tas izpaužas, bet vienkāršāk sakot - mākslīgā āda, kas identiska īstajai.
13.01.2013 19:29 |
 
Reitings 803
Reģ: 23.05.2011
ir tā, ka es baigi nepētu, jo mans maciņš neļauj izvēlēties tikai tādus. pat ja arī kāds maksā lēti un viss ok, un man galīgi neder? es tomēr nopirkšu to ko man vajag. par dzīvniekiem, jā man ie '
žēl, bet nu tur jau izliek tās bildes nabaga trusīši utt, tās mīlīgākās, ieliktu lielu brangu žurku, arī būtu žēl? nu es arī atbalstu, lai testē uz pedofiliem, kāpēc nē?
13.01.2013 19:36 |
 
Reitings 71
Reģ: 04.12.2012
Tātad, ja pilnībā tas nav iespējams, tad var nedarīt vispār?
13.01.2013 19:36 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Man ir pilnīgi vienalga, vai kaut ko testē/netestē uz dzīvniekiem. Pētu sastāvu, tas interesē vairāk par to, cik grauzēji miruši, kādu līdzekli izgatavojot.
13.01.2013 19:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Zaptesburka .. cik man zināms... pēc likuma visi medikamenti, kurus dod cilvēkiem, pirms tam tiek testēti uz dzīvnieciņiem. Eksperimentālie medikamenti, kurus dod cilvēkiem, pirms tam ir gadiem ilgi testēti uz žurciņām u.c. zvēriem. Varbūt pēdējo gadu laikā kaut kas ir mainījies?
13.01.2013 19:46 |
 
10 gadi
Reitings 74
Reģ: 23.03.2012
Attīstītās valstis medikamentus netestē tikai uz 3. pasaules valstu iedzīvotājiem. Piemēram, pirms kāda laika ciemojos vienā no Berlīnes klīnisko pētījumu veikšanas kompānijām, kur veic I fāzes pētījumus, tātad tikai zāļu drošības pārbaudes (veseliem cilvēkiem). Tā kā pašas farmācijas kompānijas par dalību šādos pētījumos maksā pieklājīgas naudas, tas, pēc firmas darbinieku stāstītā, daudziem kļuvis par savdabīgu peļņas avotu, it īpaši studentiem un bezdarbniekiem. Lielākā daļa no viņiem bija vācieši.
Un, jā, lai medikaments tiktu līdz testēšanai cilvēkos, tam šā vai tā IR jāveic pārbaudes uz dzīvniekiem gan attiecībā uz efektivitāti, gan drošību. In vitro testi var tikai uzlabot zāļu kandidātu atlasi un samazināt turpmāko pētījumu dzīvnieku skaitu, bet ne izslēgt to izmantošanu pilnībā. Domāju, kaut kādā mērā tas attiecas arī uz kosmētiku, it īpaši, ja runa ir par jauniem, aktīviem savienojumiem specifisku problēmu risināšanai. Galu galā to visu regulē attiecīgās valsts likumdošana. Arī pats darbs ar dzīvniekiem ir stingri reglamentēts, ja to dara likumīgi. Ir liela birokrātija atļauju iegūšanai, ētikas komisijas, attiecīgi turēšanas apstākļi, sertificēts personāls utt. Daudzi medikamenti nemaz nevarētu tikt virzīti klīnikā, ja nebūtu iepriekš veikto dzīvnieku testu, jo būtu grūti sniegt pamatojumu atļauju iegūšanai un/vai neviens negribētu maksāt par nepietiekami pārbaudītu vielu (realitātē diemžēl bieži noteicošais ir nevis ētiskais, bet naudas faktors).
13.01.2013 19:52 |
 
Reitings 120
Reģ: 02.12.2012
Man ir pilnīgi vienalga, vai kaut ko testē/netestē uz dzīvniekiem. Pētu sastāvu, tas interesē vairāk par to, cik grauzēji miruši, kādu līdzekli izgatavojot.

Tieši tā.
13.01.2013 19:56 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet prātam neaptverami kā var pateikt "man vienalga".
Katram jau protams ir savi uzskati un dzīves uztvere,taču var jau kādreiz padomāt ne tikai par sevi!
13.01.2013 20:00 |
 
Reitings 2015
Reģ: 18.11.2012
Vai arī Latvijā veic medikamentu testēšanu uz cilvēkiem?
Zaptesburka, kurā valstī Tu piedalījies šājā pētījumā un kā tur nokļuvi?
13.01.2013 20:01 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Forestkind, pastāsti man, lūdzu, kuri tad domā tikai par sevi? Tie, kuri pieļauj/nepieļauj testēšanu? Lielāki egoisti ir tie, kuri nepieļauj
13.01.2013 20:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits